Keresés

Részletes keresés

Freddie Creative Commons License 2000.03.16 0 0 165
Te hülye!!! Ez nekem szólt. A tudatlanság azért volt, mert nem figyeltem most semmi zenei dolgot.
Előzmény: Wallace (162)
Wallace Creative Commons License 2000.03.14 0 0 164
Bocs. A Mercury és én még nincs nálam, mert könyvtárból kölcsönöztem. A másikat 1992-ben írta Sky, és ekkor adták ki Magyarországon is, persze magyarul.
Előzmény: gnat (163)
gnat Creative Commons License 2000.03.14 0 0 163
Kedves Wallace!

Igazán nem akarlak siettetni, de valahol ezt írtad: " Magyarul néhány éve adták ki őket, sajnos fejből nem tudom, mikor. Utánanézek, s megírom."

üdv: gnat

Előzmény: Wallace (149)
Wallace Creative Commons License 2000.03.14 0 0 162
Kösz. A tudatlanság csak azért volt, mert most inkább Pokolgépet és Dinamitot gyűjtöttem.
Előzmény: KINGEMERSON (161)
KINGEMERSON Creative Commons License 2000.03.14 0 0 161
Az efféle tudatlanság szinte halálos ugyan, de remélem más tud majd nyilatkozni a lemezről.

Ja, a válasz: 1999, Another World

Előzmény: Freddie (160)
Freddie Creative Commons License 2000.03.14 0 0 160
Brian nem rossz gitáros, de nekem még mindig Queen-es maradt. Persze még mindig jobb, hogyha szólózik, mint Freddie-t próbálnák pótolni.
Egyébként mikor jelent meg az utolsó albumja? Mert egy kissé lemaradtam.
Előzmény: KINGEMERSON (159)
KINGEMERSON Creative Commons License 2000.03.14 0 0 159
A múltba révedezés helyett inkább arról nyilatkozzatok, hogy tetszett Brian utolsó albuma
Előzmény: Freddie (157)
Wallace Creative Commons License 2000.03.14 0 0 158
Menj a... Egyébként ha úgy szeretném, mi közöd lenne hozzá? (bocs, nem akarlak megbántani).
Freddie-től sokat tudok tanulni pl: a fuvolával hogy bánjak zenélés közben, ha nem kell fújnom? Egyértelmű; mint szeretett Freddie-m tette a mikrofonnal. És még sorolhatnám.
Előzmény: Freddie (157)
Freddie Creative Commons License 2000.03.14 0 0 157
Wallace; Még mindig nem válaszoltál: úgy szereted Mercury-t?
Előzmény: Wallace (151)
Wallace Creative Commons License 2000.03.14 0 0 156
Nem tudná valamelyikőtök megírni Brian levélcímét? Vagy akármelyik másikét?
Előzmény: reggie (155)
reggie Creative Commons License 2000.03.14 0 0 155
Kell ide egy kis propaganda! Az erre járók legnagyobb örömére már az internetes is van Hungarian Queen Fan Club. A Club 18 éves, úgyhogy található az oldalon néhány érdekes adat.

Iszonyú mennyiségű fénykép, megbízható biográfia és diszkográfia, Larry Lurex és Smile teljes életmű, a budapesti koncertfilmből kimaradt hanganyagok (pl. az Another One Bites The Dust is), a legfrissebb hihető hírek, stb. stb.

A lényeg a HQFC címe: http.//www.rkcs.hu/hqfc

Keep Queening!

ControlDenied Creative Commons License 2000.03.13 0 0 154
Hi!
Ha az a George m. nevu ize bele mer kezdeni
nyilvanossag elott QUEEN notaba, hat sajat
kezemmel fojtom meg! Nehogy mar az a nyalas
buzernyator adja meg a kegyelemdofest az
eddig is 1000-szeresen megnyuzott QUEEN-nek!
A Greatest Hits-et nem hallottam, de allito-
lag ritka gyenge lett, a kiado csak arra gondolt,
hogy az uccso szam karacsonyi legyen...
Persze felesleges megemliteni, hogy a QUEEN
mekkora zenekar..:))

STONEHENGE-nek uzenem, hogy a honlap mara
eleg igenyes lett, leszedtem az .mp3-at is.
Koncerten is voltam a Vikingben (tavaly),
sajnos elcsesztek a hangzast... le is szidtam
a sracot, aki csinalta...:) bezzeg a Nemesis
tisztan szolt... Tovabbi sok sikert a zene-
karnak, ahogy a tobbi hazai prog. bandanak is.

Nem is hiszitek, mennyi energia van a prog-
ressziv metalban! Nem kell felni, nem harap:)

Keressetek a jo zeneket.
bye.

Wallace Creative Commons License 2000.03.13 0 0 153
Meg tudom érteni.
Előzmény: Freddie (152)
Freddie Creative Commons License 2000.03.13 0 0 152
Akkor jó. Freddie mindenben a példaképem.
Előzmény: Wallace (151)
Wallace Creative Commons License 2000.03.12 0 0 151
Na, menj a p...

Nem vagyok olyan. De Freddie-t akkor is szeretem.

Egy üzenet a túlvilágra:

I LOVE YOU, FREDDIE! YOU'RE MY GREATEST GOD!!!

Előzmény: Freddie (150)
Freddie Creative Commons License 2000.03.12 0 0 150
Na, Wallace, ne sírj!!!!

"Én szerettem Freddie-t (nehogy félreértse akárki), és szeretem is, mert ő volt a legnagyobb zenész."
Örülök, hogy ennyire szereted Mercuryt. De véletlenül mégsem másról van itt szó?

Előzmény: Wallace (149)
Wallace Creative Commons License 2000.03.11 0 0 149
A könyvek, amiket említettemolyan magyarok, mint én. A 'The Show Must Go On' szerzője Rick Sky, kábé akkor jelent meg angolul, amikor Freddie elköltözött. A másik úgyszintén, Szerencsétlen Jim is Aids-től szenvedett, mint Freddie (mindkettőjükért kár). Magyarul néhány éve adták ki őket, sajnos fejből nem tudom, mikor. Utánanézek, s megírom.

Egyébként nem tudom, miért, de amikor a Metallica No Leaf Cloverját hallgatom, mindig ugyanaz a kép jelenik meg előttem: amit a Rock Sky féle könyvben láttam: Freddie egy gyertyákkal kivilágított színpadon, szimfónikusokkal a háttérben. Csodálatos. És pont egy Metallica számról jut ez eszembe. Ilyenkor a hideg is kiráz, annyira mélyen érint ez az egész. Aztán amikor valahol meghallom a "The Show Must Go On" c. számot... Nem tudom, miért pont Freddie-nek kellett meghalni - annak, akit én zenészként a legnagyobb istenként és legnagyobb mesterként tisztelek. Nem csoda, hogy a kilencvenes évek zenéje olyan semmitmondónak tűnik nekem: MERT FREDDIE MERCURY NINCS MÁR ITT!!!

Miért pont neki kellett meghalni? Miért nem mondjuk Elton John-nak? Vagy akárki másnak? Én szerettem Freddie-t (nehogy félreértse akárki), és szeretem is, mert ő volt a legnagyobb zenész. Senki nem érhet a nyomába!!! És amíg én élek, Freddie is élni fog. Ha kell, zenével keltem életre, amiben hitt. Hiszen zenélek, és a legtöbbet a Queentől, elsősorban Freddietől tanultam. Még most se tudom feldolgozni, hogy meghalt; olyan élőnek tűnik. Ha más nem, oltárt építek, s áldozatot mutatok be Freddie-nek, az Istennek.

Előzmény: gnat (147)
gnat Creative Commons License 2000.03.11 0 0 148
helyesen: Magyar nyelvű könyvek ezek? Tudtommal csak 1 könyv jelent meg magyarul.
Előzmény: gnat (147)
gnat Creative Commons License 2000.03.11 0 0 147
Egy régebbi kérdésre válaszolva: a Bp. videót én is az említett Skála Metró melletti üzletben vettem

Egyébként gnat ((nem pedig gnap)) nem olvasta az általad említett könyveket. Magyar nyelvű könyvek ezek, mivel tudtommal csak 1 könyv jelent meg magyarul, mégpedig:
DEAN, Ken
Queen. Ken Dean képes albuma. Kegyelettel és tisztelettel Freddie Mercury (1946-1991) emléke előtt. (Ford. Tótisz András.) Budapest, 1992, Corvina. 128 p.

Köszönettel venném, ha ennek a 3 könyvnek (esetleg továbbiaknak) a beszerzési forrásait valaki megnevezné.

üdv: gnat

Előzmény: Wallace (146)
Wallace Creative Commons License 2000.03.11 0 0 146
Ha a George Michael féle dolgok bejönnének, nagy baj lenne. George jó a saját stílusában, a Queen megintcsak a sajátjában, de a kettő együtt nem menne. Freddie Mercury halott, és a Queen nélküle nem élhet tovább!!!! ÉRTED EZT????

Egyébként gnap: Nem olvastad a The Show Must Go On című könyvet? benne van, valahol a közepe felé. Épp most olvasom, és szenzációs.

Aki pedig Freddie-t, mint agánembert meg akarja ismerni, annak ajánlom a Mercury és én c. könyvet, amit Jim Hutton (az utolsó szerelme) írt. Eszméletlen jó, és Freddie így került hozzám igazán közel.

Minden jót.

Wallace

Előzmény: supremacy (145)
supremacy Creative Commons License 2000.03.11 0 0 145
Sziasztok...csak meg akarom erősíteni a George Michaeles dolgokat...benn volt a rockinformban, is még valamikor tavaly. Szerintem megcsinálják. A Queen az elmúlt csaknem 10 évben úgyis a Kiadók, a Média, meg mindenki által kihasznált volt. Annyi remixük volt már, hogy szerintem a még a Freddie utolsó lehelltét is remixelték...ez egyrészt jó, mert legalább vannak, élnek, lézeznek, csakhát...ilyen Greatest Hits 3 után...mekkora egy átbaszás ez...Gondoljatok bele ép ésszel! Hogy lehet kiadni egy greatest hitset úgy, hogy azalatt az időszak alatt, amit az átfog, egy album jelent csak meg...Szerintem nevetséges. Főle úgy, hogy 2 évvel előtte jelent meg a Rocks is. Lerabolják az egészet, ők meg hagyják magukat. Szar ez így, nem az igazi...miért kell ez nekik, nem elég híresek? Minek kell megint egy lemez? Hm?

Ja, még egy hír...Brian May kiment amerikába, hogy rágitározzon a legújabb Guns and Roses lemezre. Ez komoly....valahol a brianmay.com-on van a hír, ha érdekel valakit.

Na, bye.

gnat Creative Commons License 2000.03.11 0 0 144
Köszönet Fandornak az élménybeszámolóért ! Kérlek, ha van még egy pár emlékfoszlányod a koncertel kapcsolatban, ne habozz megosztani velünk !
Jut eszembe: "A Magic- Queen in Budapest filmből valóban kivágtak részeket, kimaradt pl. az Another One Bites... ezt Freddie kérte Zsombolyai J-tól, mert mondott előtte vmi hülyeséget." ezt az infót honnan vetted, érdekelne a forrás.

Nem emlékszel, a Somebody to love-ot játszották ????

üdv: gnat

Wallace Creative Commons License 2000.03.06 0 0 143
Kazettán nem tudnád elküldeni?

Sehol nem találtam még meg.

Előzmény: Hamster (142)
Hamster Creative Commons License 2000.03.06 0 0 142
A Mr. Bad Guy megjelent CD-n, az más kérdés, hogy itthon nem nagyon kapni, de mi tagadás, Németországban se láttam az utóbbi 10 évben. Egy re-release jó lenne, lehetőleg átdolgozás nélkül. Méltatlanul elfeledett album.

Hamster

Előzmény: Fandor (138)
Tamás Creative Commons License 2000.03.06 0 0 141
Játszották, illetve elhangzott... bár az asszem '75 óta minden koncert végén elhangzott, igaz mindig playback-ről.
Előzmény: Wallace (140)
Wallace Creative Commons License 2000.03.05 0 0 140
Az utolsó lemezhez mit szólsz (Innuendo)?
Szerintem ez az összes közül a legjobb. Toplistámon utána az első jön. Utána a Greatest Hits No. 2, majd a Magic. Ötödik a Miracle, majd jön a Works, utána a Hot Space, majd a Greatest Hits No 1.

Ha a szóló számokat nézzük, első a God Save The Queen. Amikor a koncertek fináléjaként felhangzik, ha csak felvételen is hallom, extázisba esek.

Egyébként Budapesten eljátszották az angol himnuszt?

Előzmény: Fandor (138)
Irdatlan Angelo Creative Commons License 2000.03.04 0 0 139
A Live in Budapest videot szinte biztos hogy lehet kapni a Skála Metro mellett a Jókai utca legelején, asszem MCD-nek hívják a zeneboltot, minden nap későig nyitva van.
Fandor Creative Commons License 2000.03.04 0 0 138
Örülök hogy megtaláltam ezt a topicot.

Magam is kb 10 éves korom óta vagyok Queen rajongó, akkor volt az, hogy az addigi lemezek megismerése után nagyon vártuk a következőt: hát jól meglepődtünk amikor 1980-ban meghallottuk a Game albumon pl az Another One Bites The Dust-ot...

A pesti koncertet sem hagyhattuk ki, néhány emlékkép, kíváncsi vagyok ki emléxik még:

1986 nagyon szép és meleg nyár volt, jó idő volt akkor is, amikor egy pár héttel a koncert előtt megkezdték a jegyárusítást a Népstadionnál. kb fél órát álltunk sorba (persze már 2 órával pénztárnyitás előtt ott voltunk), a 200 Ft-os küzdőtéri jegyet legszívesebben széfbe tettem volna...

egy nappal a koncert előtt a stadion körül sündörögtünk, hátha beslisszolhatunk, vagy legalább látunk arra valakit.

a koncert előtti kapunyitáskor az első 50 között rohantunk be, a rendezők rögtön leültetek minket a földre. ott ültünk vagy 2 órán keresztül, közben a roadok lőtték be a technikát, és különböző zenék szóltak. Éppen a FGTH játszotta a Relax-et, amikor az egyik road elkezdte tenni venni magát a színpadon, mindenki egyszerre felugrott és elkezdett csápolni. onnan kezdve nem lehetett minket leültetni.

a ZiZi Labor általában nem tetszett a közönségnek, eléggé meg is dobálták őket, a Craaftot meg már mindenki a pokolba kívánta, annyira vártuk a Queent.

aztán 1szer csak elkezdődött... nem is hittem a szememnek, hogy igen, tőlem 15 méterre ott vannak ŐK.

A Tavaszi Szél előadása teljesen sokkolta a közönséget, nem hittünk a fülünknek, az első versszak után óriási volt az őrjöngés, ez látszik a filmen is.

A Magic- Queen in Budapest filmből valóban kivágtak részeket, kimaradt pl. az Another One Bites... ezt Freddie kérte Zsombolyai J-tól, mert mondott előtte vmi hülyeséget.

Egy kérdés: van-e tudomásotok erról, hogy Freddie Mr. Bad Guy albuma (szerintem óriási!) megjelent-e CD-n, szerintem nem, illetve hogy kiadják-e valaha.

Wallace Creative Commons License 2000.03.04 0 0 137
Itt add meg, mert engem is érdekel.
Tersius Creative Commons License 2000.03.01 0 0 136
gnat: Hol vetted meg a live in BP videot?

Ha nagyon reklam lenne, akkor ird emailbe, de szeritnem inkabb ide, masokat is erdekelhet!

Bye

Tersius (winger@elender.hu vagy tersius50@freemail.hu)

Előzmény: gnat (133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!