Keresés

Részletes keresés

BLGB Creative Commons License 2014.09.04 0 0 2429

Ha valakit érdekelne egy jól összeszedett anyag a hűvösvölgyi telepről:

 

http://www.masodikkerulet.hu/data/cms136729/gyermekvasut_dokumentacio.pdf

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.08 0 0 2428

"Igen, büszkék vagyunk. Van egy vasutunk, amely mindig a miénk marad. Irigykednek, jogosan. Nekünk ez nagy ajándék,  de rá vigyázunk, fejlesztjük és az utókor számára fenntarthatóvá tesszük."

Előzmény: Törölt nick (2427)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.07 0 0 2427

Széchenyi-hegy, Úttörővasút végállomás. 1948. (Fortepan)

Pályaőr Creative Commons License 2014.08.05 -1 1 2426

Mert ezt még kellett, ugyebár?

A kommentjeid, Divrotcé, a legjobb bizonyitélkok rá, mennyire.

Előzmény: Divrotcé (2425)
Divrotcé Creative Commons License 2014.08.03 -2 0 2425

A történet erre megy tovább a GyV helyett a GyP irányába, ami nem biztos, hogy a leghelyesebb orientáció. Mondhatni, ezt nem vártam volna. Sokan mondják, hogy kár volt bezáratni az OPNI-t, az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetet, mert sok páciens ellátás nélkül maradt, de úgy néz ki, van is benne valami.

Ha a közeljövőben netán újra megnyitnák, javasolnám a kollégáknak, hogy a kertjében folytassuk tovább, személyes összejövetel keretében. Végül is, a vonaltól sincs messze, aránylag kényelmesen elérhető. Szép fekvése is van

 

Mert ezt még kellett, ugyebár?

 

Előzmény: SÜNÖCSKe (2424)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2014.08.03 0 0 2424

Na... Ezt most már tényleg nem kéne.

Előzmény: Divrotcé (2423)
Divrotcé Creative Commons License 2014.08.02 -2 0 2423

csak úgy látszik, a meleg némely kommentelőre ráhozta a kekeckedhetnéket.

 

Csak a kommentelőnél? ;-)

 

Ezt az akváriumosat nem akartam elhinni, hogy még valaki nem ismeri.

Hihetetlen, milyen primitív marhák vannak a világon. Se a Gyermekvasút Sági tulaját/főnökét, sem az akváriumos viccet nem ismerik.

 

 

Előzmény: Pályaőr (2422)
Pályaőr Creative Commons License 2014.08.02 -1 1 2422

Köszönöm, Sünöcske, ez egy igazán alapos ismertetés volt. Összejött itt végül is minden, csak úgy látszik, a meleg némely kommentelőre ráhozta a kekeckedhetnéket.

Járhattam volna rosszabbul is, mint Iván Kuzmics Moszkvában, mikor megkérdezte, hol van a Krasznopresznyenszkaja utca, aztán kapott huszonöt évet a Gulágon, mint kém.

Ezt az akváriumosat nem akartam elhinni, hogy még valaki nem ismeri, már volt rádiókabaréban, újságban, Isten tudja még, hol. Azért csodálkoztam a kérdéseken, miért nem jön be, amit mondani akarok. Akkor már nem hiába írtam le.

Na, fő az egészség, üdvözletem küldöm.

Előzmény: SÜNÖCSKe (2420)
hnorbi Creative Commons License 2014.08.01 0 0 2421

Neeeem? :D

Előzmény: SÜNÖCSKe (2420)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2014.07.31 0 0 2420

Hehe, ezt a viccet tényleg nem hallottam még :)

 

Egyébként szépen, apránként minden információt megkaptál, ahogy látom, csak vegyült bele egy jó adag személyeskedés... :P

 

Tehát: a lányok hordanak fehér zoknit, bár most már talán nem feltétlenül kell térdig érnie. De az általad betett kép nem 2013-as, hanem annál régebbi, mert 2008 környékén a Gyermekvasút kocsijaira újból felfestették a kék csíkot. A cikk, amiből idéztél, valóban 2013-as keltezésű, de ebből nem következik, hogy a fénykép is. Továbbá a fénykép valószínűleg (sőt, több mint valószínű) egy ún. nosztalgianap alkalmából készült (minden év szeptember első szombatja), amikor régi úttörő- és gyermekvasutasok látják el a szolgálatot, általában kifejezetten erre az alkalomra készülő emlékpólóban, tehát az általánosan alkalmazott "dress code" ilyenkor nem érvényes.

Előzmény: Pályaőr (2419)
Pályaőr Creative Commons License 2014.07.31 -1 1 2419

Bocsánat, igazad van. Ez még privátban is vérfagyasztó lenne.

Azt hittem, többen ismerik a poént, és lejön, mit akartam mondani, de nem:

"- Tudod te, mi a logika? - kérdi a rendőr a társától.
- Micsoda?
- Na majd megmagyarázom. Van neked akváriumod?
- Van...
- Ebből logikusan következik, hogy te szereted az állatokat. Így van?
- Így.
- Ebből pedig logikusan következik hogy szereted a természetet, a jó életet, tehát a nőket is. Igaz?
- Igaz.
- Na látod, ez a logika!
Másnap a felvilágosított rendőr odalép egy kollégájához.
- Mondd, Sanyi van neked akváriumod?
- Nincs.
- Na látod! Akkor te buzi vagy."

Na. Én azt akartam itt megtudni, hordanak-e még a Gyermekvasutas lányok térdzoknit, avagy sem, erre eltolódott a dolog arrafelé, hogy, aki olyan képet tesz ki ehhez, ahol még csak kék csík sincsen a GyV járművein, az nem tud semmit, és mi a fenét okoskodik?

A történet erre megy tovább a GyV helyett a GyP irányába, ami nem biztos, hogy a leghelyesebb orientáció. Mondhatni, ezt nem vártam volna. Sokan mondják, hogy kár volt bezáratni az OPNI-t, az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetet, mert sok páciens ellátás nélkül maradt, de úgy néz ki, van is benne valami. 

Ha a közeljövőben netán újra megnyitnák, javasolnám a kollégáknak, hogy a kertjében folytassuk tovább, személyes összejövetel keretében. Végül is, a vonaltól sincs messze, aránylag kényelmesen elérhető. Szép fekvése is van.

 

 


Előzmény: Törölt nick (2418)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.31 -2 0 2418

Mi szükség van erre?

Intézzétek el privátban ezt a hülyeséget.

SÜNÖCSKe Creative Commons License 2014.07.30 0 0 2417

Nekem volt akváriumom, de most nincs, viszont egyszer majd szeretnék. Én látens buzi vagyok ilyenkor? :)

Előzmény: Pályaőr (2414)
Divrotcé Creative Commons License 2014.07.29 -2 0 2416

Azért, ha neked ez már LOL, akkor legyen LOL, ezen kacagj karácsonyig.
Mindössze kérdezni akartam, hogy mi ezzel a helyzet, a képet pedig innen vettem:

Azért neked, M 62 187, nem ártana begurulni egy javítóműhelybe, megnézetni a vezérlésedet.

Ha így elsőre nagyon tömény lett volna, olvasd lassabban, hogy érthető legyen.

 

 

Nékem sincs akváriumom, de nem kérem számon másokon, hogy miért nem látják.

Előzmény: Pályaőr (2414)
Pályaőr Creative Commons License 2014.07.29 -1 1 2415

                                               

 

 

A Cax-okról kiderült, hogy sokkal közelebb megtalálhattam volna őket az Oroszlány-Szépvízér-Pusztavám vasúton, ugyanis ide adták le őket, megfordították az ajtónyitást kifeléről befelé nyílóra, és bányászokat meg turistákat szállítottak, csak, mire elértem odáig, hogy ki tudtam menni a vasútig, már nem volt rajta forgalom.

A kocsikat elvitték Balatonfenyvesre, ennél többet senki nem tud róluk, így azután néha pályaőrnek se jó lenni.

Ehhez képest a kék csík nem volt nálam középponti kérdés, csak most lepődtem meg, hogy egyik színes fotón van kék csík, másikon nincsen, de fogalmam nem volt, mikor döntöttek úgy, hogy nem kell, és mikor bírálták felül, hogy mégiscsak kell.

Pályaőr Creative Commons License 2014.07.29 -1 1 2414

 

 

Amit én tudok, az annyi, hogy, amikor én előfordultam az akkori Úttörővasúton, mint utas, akkor még Mk 49-esek vontattak, és a vagonoknak volt kék csíkjuk, legalábbis a kép szerint. A legutolsó emlékem, hogy Mk 45 volt a vonat élén, és az egy meghagyott 49-es talapzaton állt az állomás mellett.

Igazatok van, hogy egy képnek sok esetben köze nincs az adott korszakhoz, én annak idején a Camot-ot kerestem a Cax-kocsikkal, mert annyira emblémáivá váltak a vasútnak, hogy már régen nem ott voltak, de még mindig azzal illusztráltak sok újságcikket, sőt kitették címlapfotónak is.

Most éppen azoknak néztem utána, mikor eszembe jutott egy régi rádióriport Ságival, évekkel ezelőttről az úttörővasutas lányok térdzoknijáról, és efelől akartam érdeklődni, aztán a beérkező kommentek különféle logikai levezetésekkel rámutattak, hogy akinek nincs akváriuma, az buzi. 

SÜNÖCSKe Creative Commons License 2014.07.29 0 0 2413

Na ácsi. Azért, mert egy hír 2013-as, mennyire szükségszerű, hogy a hozzá illusztrációként használt fénykép is akkori keltezésű?

Előzmény: Pályaőr (2411)
Divrotcé Creative Commons License 2014.07.27 0 0 2412

Biztosan igazad van. (Az internetes hírek illusztrációjáért azért nem kötném föl magam).

 

Bocsássál meg, hogy nem lábbal tiporjuk vasúttörténeti oktatásod, de ezeken a 2008-as képeken már a nagykilátók is kék csíkosak (vagy előkerült volna egy régebbi festési variáns?):

http://szepjuhaszne.blogspot.hu/2008/11/nyri-kocsik-trolsa-tlen.html

 

Előzmény: Pályaőr (2411)
Pályaőr Creative Commons License 2014.07.26 -1 1 2411

Hát én aztán rettentően, én próbáltam tanítani az oldal összes kommentelőjét vasúttörténetre, ahhoz képest, hogy negyven éve nem utaztam a vonalon.

Azért, ha neked ez már LOL, akkor legyen LOL, ezen kacagj karácsonyig.

Mindössze kérdezni akartam, hogy mi ezzel a helyzet, a képet pedig innen vettem:


http://hir.ma/belfold/kisvasuti-nap-a-gyermekvasuton/78547

Ha így elsőre nagyon tömény lett volna, olvasd lassabban, hogy érthető legyen.

Előzmény: simon1991peter (2410)
simon1991peter Creative Commons License 2014.07.25 -1 0 2410

Ez a pályaőr is megpróbálta úgy előadni magát, mint aki többet tud mindenki másnál. Aztán egy perc alatt hogy beégett vele?! LOL

 

Ahogy az se stimmel, hogy a feltett kép 2013-ból való. Mikor felfestették már a kék csíkot a személykocsik oldalára?

 

Az egyenruhát pedig ezer éve nem viselik egységesen. Ha valaki végigutazik, látja, hogy a 20 kispajtás legalább 18 különböző módon divatozik.

_Nyuszi Creative Commons License 2014.07.25 0 0 2409

"volt már példa külföldi cserevasutasokra, tanuló héves forgalmistákra, volt gyerekvasutasokra is."

És volt már példa - ami talán a leginkább előremutató - vasúti szakközépiskolában vasútforgalmat tanulókra is.

Előzmény: IPG (2408)
IPG Creative Commons License 2014.07.24 0 0 2408

Szerintem itt félreérted a dolgot.

A vasutat a MÁV üzemelteti. A MÁV-nak van egy PR referense. Van egy ember, aki gyerekkorában volt úttörővasutas, és most a MÁV-nál PR referens.

Ebből számomra nem következik az, hogy az illető a kisvasút PR referense vagy bármilyen főnöke lenne.

 

A vasúton bizonyos napokon nem csak a gyerekek szolgálnak, volt már példa külföldi cserevasutasokra, tanuló héves forgalmistákra, volt gyerekvasutasokra is. Ezekben az esetekben az egyenruha viselése nem mindig a mávos/gyerekvasutas normáknak megfelelő. Valószínűleg a képen egy ilyen eset látszik.

Előzmény: Pályaőr (2407)
Pályaőr Creative Commons License 2014.07.24 -1 1 2407

Az utóbbi időben az átlagnál többen szórakoznak velem, valószínűleg bennem van a hiba.

 

Azért neked, M 62 187, nem ártana begurulni egy javítóműhelybe, megnézetni a vezérlésedet.

Nem vagyok Úttörő/Gyermekvasút-guru, így utánanéztem: "Sági Zoltán, a kisvasutat működtető MÁV PR-referense, aki maga is volt gyermekvasutas."

_Nyuszi, neked köszönöm az információt, ennek legalább haszna is volt, meg értelme is.

_Nyuszi Creative Commons License 2014.07.19 0 0 2406

Nem, a pajtások hordják továbbra is, csak a felnőttek körében nem dívik.

(Bár nosztalgia szolgálatkor - úgy emlékszem - a többségükön volt.)

Megjegyzem, a lányok sem szeretik annyira. :-)

Előzmény: Pályaőr (2404)
M62 187 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 2405

Nem volt Sági nevű főnök...

Tulajdonos meg pláne...

A képen nem gyermekvasutas pajtás látható...

...és az aktuális törvények szerint lehet, hogy jogsértő a közlése.

 

 

 

Előzmény: Pályaőr (2404)
Pályaőr Creative Commons License 2014.07.18 -1 1 2404

Nem is tudom, ki volt akkoriban a főnök/tulajdonos, talán akkor is a Sági. Még ő mesélte egyszer a rádióban , hogy egy gyűlésen fölemlítette: a fehér térdzokni ódivatú, és nem kell, hogy többet része legyen az egyenruhának. A leányok erre leszegték a fejüket, és nem szóltak semmit. Sági rájött, hogy tetszik nekik, és a térdzokni maradt.

Hanem ez a kép 2013-as. Mégis beszüntették volna?

 

 

5N87 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 2403

Sziasztok!

 

Érdeklődtem a Gyermekvasútnál. A Hűvösvölgyi Vontatási Telep Június 21-én 16-órától látogatható.

 

Laci

Kapafej-TRS Creative Commons License 2014.05.20 0 0 2402
BLGB Creative Commons License 2014.05.17 0 0 2401

Idén ismét lesz Széchenyi-emléknap a Gyermekvasúton! Katonai hagyományőrző nosztalgiaszerelvénnyel, csatabemutatókkal, stb. Üröm az örömben, hogy ma lesz megtartva (most olvastam a Gyv. honlapján, szerintem néhány napja tehették ki a rendezvények közé, nem volt meghirdetve sehol), így aki véletlenül arra jár, az láthatja!

tanda Creative Commons License 2014.05.13 0 0 2400

Szia!

 

Ja tényleg!! (ezer éve nem jártam itt és a rendszerem még a sima hozzászólásokat is csak nagy küzdés után engedi)

De! Megpróbáltam, remélem átment!!

Előzmény: 5N87 (2399)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!