Keresés

Részletes keresés

Racilaci Creative Commons License 2024.02.21 0 0 180070

Mi más lennétek ezek után, mint kiscsapat? Ha a bíró helyébe képzelitek magatokat, kicsit azért más a megítélése a tizenegyesnek is.

 

Megerősítem: semmiképp nem volt szerintem tizenegyes, s nem értem, hogy a VAR miért nem hívta ki a bírót; ezzel együtt a bíróra ható lélektani folyamatok más lapra tartoznak: szinte az egész meccsen húzta a BVB az időt, eléggé kétes megoldásokkal tördelte a játékot (Mats ellen nem tizenegyest kellett volna ítélni, viszont kapnia kellett volna egy eltiltást eredményező sárgát - egyébként is itt kellett volna eltiltatnia magát, nem a köv. meccsen a köv. fordulóra...).

 

Sütött a Dortmund játékáról a beszariság. Persze, hogy erősödik a kiscsapat-feeling abban, akire ezek ráadásul közvetlenül hatnak (a játékvezetőre).

 

 

Különösen félelmetes az, amit Maatsen kapcsán látni. A csávó az első meccseken tényleg kurva jó volt, látható erősítésnek bizonyult még akkor is, ha meglepő hibákra már akkor is képes volt pont a kapu előtt. De most, hogy akklimatizálódott a csapathoz, hát alig van értelmes megmozdulása, ellenben fájó hibát fájó hibára halmoz. Az ő esete is azt mutatja, hogy a kétségtelenül hiányos egyéni képességek távolról sincsenek megfelelően sem felmérve, sem kiaknázva.

 

 

----

 

Egyébként pedig az egész meccs megint egy kurva nagy ellenérv a még több csapatos, még több meccses BL-lel szemben. Az egész meccs nem érte el a Serie Á egy átlagmeccsének a nívóját, ami iszonyatos teljesítmény.

Előzmény: SzGee__ (180069)
SzGee__ Creative Commons License 2024.02.21 0 0 180069

Azt sem értem, hogy Brandt-ot miért nem hozta előbb vagy JBG-t, Sancho-nak egy jó megmozdulása nem volt az egész meccsen, szerintem egy cselt nem tudott megcsinálni, Reus dettó

 

Azt sem értem, hogy 1-0 után miért nem próbáltuk meg rárúgni a másodikat, főleg, hogy látszott, hogy eléggé gyenge formában van a PSV, ki tudja mi lesz legközelebb?

Erre az idegenben jó az iksz mentalitásra párszor már rápacsáltunk, reméljük most nem ez lesz

 

Ami tény, a bíróknál továbbra is kiscsapat vagyunk, nem gondolom, hogy ilyen 11-est a Real ellen befújtak volna, egyértelműen a labdát pöccintette el Mats, teljesen megváltozott a forgása a bogyónak, ezt csak az nem vette észre, aki nem akarta

Visszagondolva legalább 4-5 vélelmes 11-es kaptunk az elmúlt években a BL-ben, elég csak a kezezéses szitukra gondolni

Datsyuk Creative Commons License 2024.02.21 0 0 180068

Mert mindig ezt csinálja. Ezek az ő bevált cseréi: Wolf, Özcan 65-70 perc után, Mouki 86. perc környékén. Nem nagyon bízik a fiatalokban, vagy vállal rizikót. Szerintem ennek az együttműködésnek a szezon végén vége is lesz. Remélhetőleg..... A baj az (és ezt már írtam), hogy úgy érzem a játékosok egyedül vannak hagyva. Nem azt mondom, hogy nem játszhatnának jobban, de látványosan hiányzik egy váz, stratégia, begyakorolt elemek nevezzük aminek akarjuk. Ezért ilyen katyvasz a játékunk és nehéz is azonosulni vele, mert nincs. Ha valaki megkérdezni milyen a mi játék stílusunk azon kívül, hogy körülményes, pontatlan, nem tudom leírni.

Előzmény: Sarq_ (180067)
Sarq_ Creative Commons License 2024.02.21 0 0 180067

Terzic megint beragadt a cserékkel és eleve voltak hülye személyi döntései, de hogy pl. az egyértelmű opciót - a teljesen nulla produkciót bemutató Füllkrug helyett Mouki - miért nem lépte meg 15-20 perccel korábban, az rejtély.

Sarq_ Creative Commons License 2024.02.21 0 0 180066

Ami rossz előjel, hogy a csoportkörben idegenben több pontot szereztünk, mint otthon, hazai pályán kétszer is döntetleneztünk. Szóval jobban fekszik a csapatnak, ha nem neki kell dominálnia, most sajnos a visszavágóra az maradt, hogy mégis ezt kell tenni, legalábbis amíg meg nincs a biztos vezetés. Ha 1-0 után állnánk vissza, az minden esetben visszaüt, mint tegnap is. Bosz biztos nem fogja eszetlenül előre küldeni a PSV-t, így elég nagy taktikai csata várható, a tegnapihoz hasonlóan kioltva egymást a csapatok.

Előzmény: zlotyi11 (180065)
zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 180065

Nyilván a mi játékunk (első félidős) is benne volt, de szerintem az, hogy szándékosan nem akartak olyan nyitott és támadó focit játszani az első meccsen. Az X nekik is jó, idegenben is benne van nekik hogy összehoznak egy döntetlent. Az biztos, hogy mindkét csapat tud jobban focizni, így a kérdés annyi, hogy ki tudja kihozni magából.

Előzmény: Sarq_ (180064)
Sarq_ Creative Commons License 2024.02.21 0 0 180064

Az mondjuk látszott tegnap a PSV-n, hogy a BVB nem Twente vagy Sparta Rotterdam, mindenki annyit tud játszani, amennyit az ellenfél hagy neki.

De azért a második félidei teljesítmény egy jó nagy lószar volt. Innen azért ciki lenne nem továbbjutni, de kell a gyilkos mentalitás, különben kellemetlen helyzetben találhatjuk magunkat a visszavágón.

zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180063

Hummels spielt klar den Ball zuerst, rutscht auch nicht unkontrolliert danach rein- normaler Kontakt nach dem Ballspielen. Eine Farce… und noch dazu auf CL-League Niveau… #VAR was..?by Manuel Gräfe

 

Tudom, ez is csak egy vélemény, más bíró szerint meg jogos. Teljesen érthetetlen számomra továbbra is.

Sammer97 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180062

Amúgy számomra az adható tizenegyes nem ugyanaz, mint az egyértelmű büntető. Minimum meg kellett volna nézetni a játékvezetővel. Mars volt kb az egyetlen értelmezhető Dortmund játékos a pályán, illetve még Ryerson. Nulla elképzelés támadásban, a védelemre meg ahogy Laci is írta kb fék nélkül vezethetik a támadásokat.

Előzmény: zlotyi11 (180060)
zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180061

Minden tiszteletem a játékosoké, én egy ilyen után megborítom a bírót lefelé menet és addig ütöm amíg le nem szednek róla. :))

zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180060

Mondja már el valaki, hogy egy ilyen becsúszásnál Hummelsnek hogy kellett volna becsúszni, hogy a HÁTSÓ MAGA ALÁ HÚZOTT lábával ne vigye el a támadó lábát??? 

Persze, nem kell így becsúszni, tudom....

zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180059

Ahogy mondod és köszönöm! Nem is értem mi ez a Mats ellenes dolog, bár mindenki legalább annyi odaadással és TUDÁSSAL focizna mint ő.

A többi meg.....az egész Terzic jelenség egy sötét folt.

Előzmény: Racilaci (180057)
Datsyuk Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180058

Ennél a döntetlennél egyik csapat de érdemelt ma többet. Nem olyan érzésem volt, hogy ez egy BL találkozó ami a színvonalt illeti. A PSV is nagyon gyenge volt, verhető csapat benyomását keltik.

Racilaci Creative Commons License 2024.02.20 0 1 180057

Fura, hogy Hummelsen csattan itt az ostor, aki kb. az egyetlen jó játékot mutatta egy olyan csapatban, ami szinte kényszeresen húzta magára az ellenfelet, táadásul tényleg nem is volt tizenegyes.

 

Szóval kb. Hummels volt a meccs embere.

 

De hogy ez taktikailag mi volt, hogyan lehet értelmezni a két csapat játékát, azt csak a jó ég tudhatja. Kicsit olyan érzésem volt, hogyha valami fura kísérlet keretei között a két edző a meccs előtt msáfél órával csapatot cserél, akkor pont ugyanazt láttuk volna, mint amit tényleg láttunk is.

zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180056

Ahogy a nagy öregek is megmondták, idegenben jó az X....a bíróVARUEFA maffiát meg nem jellemzem, felesleges már. Mi szurkolók idegeskedünk valahol távol meg csak röhögnek. :( 

A visszavágón be kell darálni őket és tovább kell jutni!

zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180055

Amúgy ez a PSV semmit sem mutatott abból amit a bajnokságban mutat, semmi olyat nem láttunk, ami miatt itt aztán félni kellett volna. Ha ma egy agilisabb csapat játszik simán nyerünk. 

Ezzel nem azt mondom, hogy a visszavágón nem kell félni, mert kell, de inkább magunk miatt, mert amilyen balfékek vagyunk (meg jön az UEFA), még ki is eshetünk. Oszt akkor dupla taps Terzicnek, hogy ma ráment az X-re.

zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180054

Egyetértek, az egész második félidő egy kalap szar, Terzic ráment a 0-1-re aztán az 1-1-re, nulla elképzelés és játék. De a büntető akkor sem volt jogos. 

Előzmény: ForzaViola (180050)
zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180053

De most ezt a büntető miatt? Ami nem volt az?! Vagy nem értem....abban egyetértek, hogy már nem ő kell az oszlopnak lenni a védelemben, ám de mégis az. Ez a többieknek erős kritika.

De hozzáállásban és játékban nem érheti kritika. Nem kapunk róla se több gólt (sőt) mint másról, ellenben nagyon hasznos tagja még mindig a csapatnak.

 

Előzmény: agymosott09 (180051)
agymosott09 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180052

Közben már itt van Özcan is, tényleg nem tudom, másik moziban vagyunk, mint a szakvezetés. 

Előzmény: agymosott09 (180047)
agymosott09 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180051

Annyiban más, hogy Hummels általában fantasztikusan nagyokat ment, ami Kohler és Wörns utolsó idényeiről nem volt elmondható. Az is lehet, hogy ha egy fegyelmezettebben védekező csapat tagja lenne, akkor még bírná. De így, hogy itt az utolsó szalmaszál szerepét játssza, ez így nem jó. 

Előzmény: zlotyi11 (180048)
ForzaViola Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180050

Ez nálam is inkább büntető. De ettől függetlenül csapnivalóan játszunk. Nincs se elképzelés, sem kreativitás, középpálya nem is létezik csak Terzic mágneses tábláján. Nincs olyan pontja ennek a csapatnak ami rendbe lenne. Normál esetben ezt a PSV-t magabiztos győzelemmel 2-0-val haza kellene küldeni. Vérciki az egész 

Előzmény: zlotyi11 (180038)
zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180049

Általában osztom a véleményed, de most messze nem értek veled egyet. 

Előzmény: agymosott09 (180046)
zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180048

Lehet, de itt most ne általánosságba beszéljünk, meg lehetett volna dolgokról. Ez nem volt bünti, és Hummels ma amúgy akkor is tanár, ahogy ebben a szezonban több meccsen is az volt már.

Teljesen érthetetlen (újra és újra és újra) az egész kibaszott VAR, és hogy a 21. században még mindig ott tartunk, hogy a vak bíró azt ítél amit akar, pedig már 122 kamerán és 54 monitoron nézik a meccset a háttérben.

Előzmény: agymosott09 (180044)
agymosott09 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180047

Hát figyelj, behozhatta volna Özcant is. Én már nem lepődöm meg semmin. 

Előzmény: Sammer97 (180043)
agymosott09 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180046

Kicsit az a feeling, amikor Kohler nem ment el nyugdíjba időben, és halmozta a hibákat az utolsó idényében, egy egyébként hibátlan-közeli karrier után. De Wörns is eljátszotta ugyanezt. Nem érezték, hogy mikor volt elég. Hummels akármekkora zseni védő volt, most már hátráltató tényező. 

Előzmény: agymosott09 (180044)
zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180045

Nem, Terzic is az UEFA-val van. Más magyarázat nincs baszki,  ütöm a kanapét olyan ideg vagyok. :))

Előzmény: Sammer97 (180043)
agymosott09 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180044

Én sem adtam volna meg, és nem értem, miért nem avatkozott közbe a VAR. Viszont ha ilyen necces becsúszásokkal próbálja valaki pótolni a nemlétező sebességét, akkor hiába tanárurazzuk, bele vannak kódolva a játékába a büntetők. 

Előzmény: zlotyi11 (180042)
Sammer97 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180043

Wolf??? Most komolyan?! Néha azt érzem, hogy Terzic csak trollkodik 

zlotyi11 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180042

De nincs olyan, hogy ALIG ért hozzá....hozzáért vagy sem? HOZZÁ, IGEN! Labdát rúgta el! És kérdés nélkül büntető. :)))

Vicc az egész UEFA, teljesen felesleges itt izzadni, amikor fejünk felett döntik el a meccs sorsát.

Előzmény: agymosott09 (180040)
Sammer97 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 180041

Mondjuk amennyi támadás átjön a középpályán nem csoda. Iszonyat pontatlan a játék, ha ezt annak hívhatjuk... 

Előzmény: agymosott09 (180040)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!