Keresés

Részletes keresés

ja nyugi Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45665
Elnézést a szaggatott, válaszokért, de lassan jutnak eszembe a dolgok.
Akkor mihelyst, ki lesz bélelve a kémény, akkor azonnal a hagyományos fűtésre, állok át. Az ÉTI 25.-öst a továbbiakban nem használom, hiszen, még a kémény lyuk sem stimmel. Az ÉTI 25. attól függetlenül ott maradhat, ahol van, nem kér enni, rendelet nem tiltja, csak nem használjuk. Ebben az esetben talán a tetőkibúvó, tetőjárda sem szükséges sem szükséges, hiszen egy gravitációs hagyományos fűtésű kazán üzemel róla. A szerv amikor érdeklődtem, azt mondta, azért kell az előbbi, mert mi van ha megakarják nyomatni a kéményt, akkor felülről kell lezárni. Egy hagyományos kazánnál, ha négy méteren belül van a kéményfejtől tisztítónyílás, akkor talán nem kötelező. Hétfőn rákérdezek a szervnél.

Üdv:
Józsi
Előzmény: gmkiev (45662)
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45664
Akkor bemegyek érdeklődni a polgármesteri hivatalba, az építési osztályra.
Előzmény: gmkiev (45662)
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45663
Ez biztosítva van.
Tulajdonképpen van egy ZV 4, amely parapetes és van az ÉTI 25. Mind a két készülék 1987. óta üzemel. Mindkettő már megérett a cserére. Az ÉTI, amiatt mert technikailag elavult, zabálja a gázt. A ZV 4, meg elhasználódott.
Talán célravezető lenne kombinált parapettes, vagy turbókéményes állókazánra leváltani? És milyenre?
Előzmény: gmkiev (45662)
gmkiev Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45662

Mennyire pince?

 

Biztosítani kell megfelelő légellátást, és be kell férnie az ajtón!:D

Nincsennek különösebb feltételek.

Még!:D Míg valami okos ki nem talál ezt azt. Mindenesetre a hozzáférhetőség ajánlott.

Előzmény: ja nyugi (45661)
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45661
Azt megtudod mondani, hogy a pincébe a hagyományos kazánt, milyen feltételekkel lehet elhelyezni?
Üdv:
Józsi
Előzmény: gmkiev (45660)
gmkiev Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45660

A turbós fali= oldalfali (ezt nehéz elrendezni hivatalosan) vagy függőleges (tetőparapett) kivezetésű, zárt égésterű gázkazán. Fűtés+HMV

Állókazán= nagyvonalakban ugyan ez, csak ezeket általában hőközpontként emlegetik. Itt nem áfolyó rendszerű a HMV, itt inkább a tároó tartály a domonáns. Megjegyzem, falikazánok között is van beépített tartályos.

A lényeg a kéményed felszabadításán van, a szilárd fűtésű kazán beépítési lehetőségének megteremtéséhez.

Előzmény: ja nyugi (45659)
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45659
Mi is az a turbós fali kazán, illetve mi az álló kazán?
Előzmény: gmkiev (45657)
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45658
Nem egészen.
Úgy gondolom, hogy kizárólag a hagyományost használom, de ha szükséges akkor, azért a gáz használatának a lehetőségét is megtartanám.

Üdv:
Józsi
Előzmény: gmkiev (45657)
gmkiev Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45657

Ha jól gondolom, ugyan abban a kéményben szeretnél kettő kazánt felváltva üzemeltetni.

1, az új vegyes kazánnak is ki kell béleltetned a kéményt

2, ezt a "kicserélem a csövet" nincs ember aki biztonságosnak ítéli.

3, az általad felvázolt megoldás öngyilkos dolog

 

Tégy be egy turbós falikazánt (vagy állót), és az így felszabaduló kéménybe ha szabályos, egy vegyes kazánt

Előzmény: ja nyugi (45656)
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.23 0 0 45656
Üdvözletem!

Több problémám van, ehhez kérek tanácsokat.

A pincénkbe szeretnék, egy hagyományos kazánt elhelyezni.
A fürdőszobában ÉTI 25-ös kazán üzemel.
A kéményseprők szerint, a kéményt béleltetni kell, mert nem vállalnak érte felelősséget, ezt tavaly tértivevényesen közölték velem. Azt is közölték rákérdezésre, hogy tetőkibúvó, és tetőjárda is szükséges.
Egy kémény van, úgy gondolom, hogy a födémet kilyukasztom a fürdőszobában és úgy kötöm be a kéménybe a hagyományos kazánt, azon a kémény lyukon keresztül, amire jelenleg a gázkazán csatlakozik. Gázkazán csöve 130.-as, hagyományosé 150.-es.
Tehát a lyuk 150.-es, és a gázkazán csövét csatlakoztatás esetén, csak betegség esetén egy szűkítő fordított felhelyezésével kívánom megoldani.
Tehát az eddigi gázkazán csak tartalék fűtés maradna.
A pincém szép nagy két méter magas, hozzávetőleg 4x 5 méteres.
Az udvar felé nyíló ajtaja és ezenkivül ablak nyílása van. A széntől, fától egy L alakú fal felhúzásával választanám el.
Ha ezeket: kéménybélelés, tetőjárda, tetőkibúvó, kazán elhelyezés szeretném legálisan elvégeztetni, és a pénzem kevés, milyen tevékenységi sorrend, a kényszerpálya, mik a buktatók?
Budapesti vagyok szakembert is keresek.


Üdv:
Józsi
tucatnyi Creative Commons License 2010.05.22 0 0 45655
csatlkozok Wattocsak úr véleményéhez. ne ne necsinád.
Előzmény: freesleep (45653)
Wattocsak Creative Commons License 2010.05.22 0 0 45654
Kétség kívül nem szeretem munkára keresel vállalkozót.
Szerintem ne vállalkozzál rá. A szerszámozottságod sem hiszem, hogy meg van hozzá, és nem ártana egy kis szakmai tapasztalat sem.
Keress tovább.
Előzmény: freesleep (45653)
freesleep Creative Commons License 2010.05.22 0 0 45653
a radiátort elzáró szelepeink megértettek a cserére, de nem találunk vállalkozót, aki 4 szelep kedvéért kijönne, olyanokat mondanak, hgoy 50 e ft. stb.
szerintetek meg lehet ezt házilag oldani? ki tudja egy átlagos háziember cserélni ezt? van valami, amire külünösen oda kell figyelni?
zordonC3 Creative Commons License 2010.05.22 0 0 45652
az a baj hogy mindig más romlott el benne. Az utolsó alkalommal a tulaj kiharcolta a teljes kazáncserét. Az is elromlott már 1x :)

Persze sok mindentől függhet, ez tényleg nem márkafüggő. Ez egy iroda, sokat megy a fűtés és fan coilok vannak.
Előzmény: halaloszto (45651)
halaloszto Creative Commons License 2010.05.22 0 0 45651
kivetelek, hibas cuccok mindenutt vannak. valasztani nem ezek alapjan kell.

en is lattam mar pozsot, amit kethavonta hordtak szervizbe, de ha autot kellene vennem, inkabb valami statisztikat keresnek a hibak gyakorisagarol.

a havonta szervizelt kazan amugy foleg a szerelo hozzanemertesere utal szerintem.

vajk
Előzmény: zordonC3 (45650)
zordonC3 Creative Commons License 2010.05.22 0 0 45650
a cégnél ahol dolgoztam, egy éven belül 7x szerelték garison az SD kazánt (fűtött és nem kapcsolt le - eléggé gázos).... Tudom mert én hívtam mindig a szerelőket pedig nem vagyok titkárnő
Előzmény: memorix (45649)
memorix Creative Commons License 2010.05.22 0 0 45649
3 munkatársamnál is van Junkers idág 3 év alatt 5 -r szerelték ezeket összesen...eltérő típusok és nem öreg kazánok...

Nálam Vaillant van...és nem volt vele probléma...

2 munkatársamnak van Sauner Duvalja azoknál sincs probléma...
Előzmény: sjohn (45648)
sjohn Creative Commons License 2010.05.22 0 0 45648
Milyen kis tréfás kedvedben vagy. Ha...ha.
Előzmény: memorix (45645)
Wattocsak Creative Commons License 2010.05.22 0 0 45647
Törökbálinton a Cora melletti fiúk kazánjaival még komolyabb gondom nem volt.
Előzmény: TomAce (45644)
gmkiev Creative Commons License 2010.05.22 0 0 45646
Vagy fordítva!:D
Előzmény: memorix (45645)
memorix Creative Commons License 2010.05.22 0 0 45645
HA sokat szeretnéd látni a szerelőket válaszd a junkerset ha nem akarod látni őket akkor a Sauner Duvalt...
Előzmény: TomAce (45644)
TomAce Creative Commons License 2010.05.22 0 0 45644
Melyik kombi gaz kazan a jobb?

Sanier Duval: Isotwin F 25 H-mod
Junkers: Ceraclass ACU ZWSE 28-5 MFA
zordonC3 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 45643
OFF

ígértem visszajelzést a 200L - 120L bojler dologban. Na most ahogy a napenergiásoknak is írtam ma az Árpád híd közepén feleségem C3-asának jobb első kerekének eltört a rugója menet közben, a kaszni innentől kezdve ráült a kerékre - tréler Pilisvörösvári szervízbe + egész futóművet le kell szedni a cseréhez.

Ennyit a kollektor álmokról, a bojler alkatrészeket holnap azért megveszem...

És mindenkinek elnézést aki ma du 2-kor anyázott az Árpád hídon Pest felé azok mi voltunk :( Az autó sajnos mozdíthatatlan volt, még odébb tolni sem lehetett...

ON
Émile Creative Commons License 2010.05.21 0 0 45642

   'Inkább megkérdezem mit lehet elrontani'

 

 

 

 Rá lehet lépni/ülni. Akkor neki annyi. Nagyon vékonyfalú az ! 

Előzmény: zsuzsa (45640)
Émile Creative Commons License 2010.05.21 0 0 45641

 Akkor az én esetem :

 

 

 4éve szereltünk új konyhabútort. Egy elszivó a tűzhely felet, t abból egyenesen a  'harmonikacső' a plafonban lévő  csatornába. Egy csőcsonkra csatlakozott. Ragasztóztam, ahogy elővan írva/ajánlották.  Havonta leesett. Meguntam. 3 db lemezcsavarral rögzítettem a  egyébként műa. csőcsonkhoz.

 

 Az óta ott van.

Előzmény: zsuzsa (45638)
zsuzsa Creative Commons License 2010.05.21 0 0 45640
Inkább megkérdezem mit lehet elrontani :-))))) hidd el, jobb ha megkérdezem ....

Nem rövidebb, mert olyna széthúzható és a max hosszúsága bőven hosszabb mint amekkora nekem kell.

OK akkor megcsinálom. nagyon szeretném már ha készen lenne

Neked hálás köszönet a támogatásért !
Előzmény: *Steve (45639)
*Steve Creative Commons License 2010.05.21 0 0 45639

egy harmonika csövön mit lehet elrontani ? :)

 

szerintem semmit kivéve ha végén rövidebbre hagyod a kelleténél

Előzmény: zsuzsa (45638)
zsuzsa Creative Commons License 2010.05.21 0 0 45638
Szeretnék kérni tanácsot - kérlek ha valaki csinált már ilyet válaszoljon :

Konyhabútort rak össze nálam egy ismerős asztalos a szabadnapjain. Közben amit tudok én megcsinálok, fogantyúk , fiókbeszerelés. Majd jövő héten jön újra. Az elszivó kivezető csövének vágott lyukat a szekrény oldalán ( egy szekrényen át lezs vezetve a ház kürtőjéig kb 1 métert ) az elszivó is be van szerelve, a kürtön a fedőlap is kész. Csak a csövet kell átvezetni a lyukakon és rögziteni ( ahhoz van ragasztószalag meg pánt is )

Az a kérdésem ( mivel őt most nem tudom elérni ) hogy én ezt elb@szhatom ? Nem tünik bonyolultnak, harmonikaszerüen széthúzható a cső , áthajlitgatom, rögzitem, leragazstom. Csináltatok már ilyet, el lehet ezt nagyon rontani vagy átlagos kézügyességgel ezt meg tudom csinálni ? Szeretnék haladni a melóval.
ha4nz Creative Commons License 2010.05.21 0 0 45637

Attól még hogy kisméretű tömör tégla egy hiltivel simán átmész rajta és a menetes szárral is. Max a két falfelületre rakj valami nagy felületű acéllemezt alátétnek. De ha pár mm hiányzik azt egy kis igazítással meg lehet oldani.

 

Azért ajánlottam őket, mert én is sokszor rendeltem már tőlük és mindíg olcsók korrektek voltak.

Előzmény: zordonC3 (45633)
nemnyaralo Creative Commons License 2010.05.21 0 0 45636
Sziasztok,

felmerült korábban párszor a házi vízmű téma. Vettem egyet, egyelőre csak egy kérdésem van: az normális, hogy amikor kikapcsol a szivattyú, "bólint" egyet a tartály tetején a szivattyú? Illetve a nyomásmérő eléggé vad esőtáncot jár, amikor megy a szivattyúzás...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!