Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Phoere Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9138
Nem lenne rossz, de a 40 fő a jelenlegi állás szerint kevés.

A Kopár Csárda annyiban nincs rossz helyen, hogy a Dunakanyar két (fő) úton érhető el. Nos az egyiken, a 11-esen megyünk le, és a 10-esen jövünk vissza (Visegrádtól nem túl nagy a két út hossza közötti különbség. És a Kopár ott van a vissza út mellett.
Ha a Búbánatvölgyben ennénk, onnan is utána haza kellene jönni, a többség Pestre fog jönni, és onnan már a 10-es a rövidebb. Tehát elautóznánk a Kopár mellett.

Előzmény: Wartburgos (9136)
Phoere Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9137
Sziasztok!

A találkozóval kapcsolatban:
- a helyszínen január közepe óta rágódunk, senki nem szólt egy szót sem. Egy akkori Hírlevélben jeleztem a találkozó ötletét, melyet Luki vetett fel.

- a helyszín ötlete tőlem származott. Csak olyan helyszínre tudok javaslatot tenni, amit jól ismerek. Aki erre reagált, mindenki egyetértett. Más javaslat nem érkezett.

- nem ragozom, többen kifejtették: tökéletes helyszín nincs! Természetesen meg lehetne találni az átlagban legközepebben lévőt, de nem mindenki adta meg a lakóhelyét! (Ez a régi tagokra igaz!)

- Krisztián! Abban Megállapodtunk, hogy a lakóhelyre vonatkozóan nem teszünk ki adatokat a honlapra. De természetesen BÁRMELYIK klubtag számára elküldöm a az ismert adatokat. Nem a saját céljaimra gyűjtögetem őket. Csupán egy levelet küldjön a számomra, aki igényli és a regisztrációs e-mail címére megküldöm.

- a találkozó időpontja (nem a gyülekezőé!, az csak az ebből az irányból érkezőknek lett kitalálva, valaki javaslatára - ne sértődjön meg az ötletgazda, de most nem jut eszembe, hogy ki volt) kb. 11 óra. Nem hiszem, hogy ez túl korai még annak sem, akinek 3 órát kell autóznia. Ha délitánra tesszük, akkor az a baj, hogy sokára ér haza. Természetesen az ebédre is el lehet jönni, az még később van.

- a mostani találkozón meg lehetne beszélni, hogy hol legyen a következő. Biztosan nem fognak a főfalusiak, hogy az is itt legyen a közelben. Jöhetnek a javaslatok. De egy vidéki helyszínt nem lehet Pestről megszervezni! Tehát akinek a saját lakóhelye közelében lenne javasolt helyszíne, az vállalja fel a konkrét megszervezést is.

- ugyancsak kellene beszélnünk egy esetleges nyári találkozóról, ami lehetne egy hétvége pl. egy kempingben. Akit egy ilyen érdekel, az elmenne erre az ország bármely pontjára.

Bocs, hogy hosszú voltam, de úgy éreztem, hogy ezt tisztázni kellett.

Wartburgos Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9136
Szevasztok!
A reggeli indulásrol már szolaltam,most a kajáláshoz lenne véleményem. Az ide-oda utazás idő pl. Esztergom Bubánat völgynél van egy panzió étteremmel kb.40 fős. www.hotels.hu/helemba megis nézhető.Ez utba is esik.Ez csak egy sanda ötlet.
Más,"esősnap" nem e lesz kijelőlve ?
Wartburgos
zeg4 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9135
Sikeresen hazahoztam a kicsikét Fótról.
Igértem az olaj típusát, hát szánom-bánom, de csak félsiker. Tegnap, ha jól emléxem A3 (ACEA) minősítést emlegetettek, de mondták, hogy a számlán rajta lesz a teljes infó.
Ennyire részletesen csak itthon néztem meg a számlát, na persze, hogy ez nincs rajta.
Olajinfó:(ELF COMP.STI 10W40 - 2880Ft/lityi).
Még annyira emléxem, hogy azért kaptam 10W40-est, mert nekem még 20e-ként van előírva az olajcsere. Mármint, nem nekek, hanem a kicsikének :-).
1 tipp: régebben volt szó arról, hogy valami néha zörög, rezonál hátul (kalaptartó ?, egyéb ?, ha jól emléxem más is említette). Na tegnap ezt is jeleztem nekik és lön, megtalálták: a pótféklámpa egyik patentja volt eltörve, kicserélték, kemény bruttó 98 Ft volt. Hát hazafelé nem is zörgött !!!
Z-M-an Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9134
Most olvasom a statisztikát:

Tavaly a személy és kisteherautó eladások 15.9%-kal nőttek 2001-hez képest. Úgy gondolom, hogy az egyes márkák eladásainak növekedését ezzel együtt érdekes vizsgálni!

Szóval akkor lássuk a mi Renault-nkat!
Először az árbevétel. A R-nál ez +11.8%. Hááát, én ezzel nem lennék elégedett.

A darabszámokat nézve a következő a helyzet: a 2001-ben eladott 18024 db helyett 2002-ben 20144 db R. kelt el, ami elő látásra jó eredmény, de ennek ne dőljünk be. Ez a piac dinamikus növekedése miatt már kisebb piaci részesedést jelentett 2002-ben, mint előtte: 10,4% helyett 10.0%-ot, azaz a R. nem tudta tartani a lépést az "átlaggal", gyengébben szerepelt.
(Forrás: Autó Piac)

Z-M-an Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9133
a218, Krisztián76!

Tény, hogy a döntő többség Bp. vonzáskörzetében él, ezért gondoltuk, hogy most egyelőre nem Lentiben találkozunk :-) (a tavaszi Nagy Tali úgyis máshol lesz)
Mindenkinek nem tudunk jó megoldást javasolni, de úgy gondolom, ez elég jó kompromisszum a többség számára. Persze mindig van olyan akinek az adott lehetőség nem felel meg. Személy szerint én ezt sajnálom, de most nem tudok jobbat.

Természetesen megértem, ha valaki nem akar/tud 200+ kilométert autózni egy rövid találkozó kedvéért.

Bárhol is lesz a következő, biztosan lesznek olyanok, akiknek nem lesz jó a helyszín, ez egy ilyen dolog.

Javaslom, hogy még a tervezési szakaszban aktívabban, "hangosabban" szóljatok bele abba, hogy hol legyen. Az szerintem korrekt, hogy a többség döntsön a helyszínről, de ez korántsem biztos, hogy Bp. közelében lesz majd.

a218!
Próbálj meg legalább ebédelni jönni velünk, 13:00-ra csak odaérsz. Sajnálnám, ha személyesen nem találkoznánk!

Előzmény: a218 (9120)
Kopasz Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9132
Tavaly nyár óta 0,6 % emelés. Bár az infláció ennek csak a 3-4-szerese lenne! :-))))
Előzmény: LUKI (9121)
Kopasz Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9131

Tavaly augusztusban a metálfény már 85000 volt, én is ennyit fizettem. Persze ha visszamegyünk a Megane bevezetéséig, azóta biztosan emelték az árat! :-)))))
Előzmény: a218 (9114)
LUKI Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9130
Reggel megyek ki megnézni a bontott tehenet :-), a biztosítóval pedig indul az értékcsökkenési levelezés. A számítások szerint előfordulhat, hogy pénzemnél legyek...
Az autót valszeg el kivánom majd adni, ebből a szempontból nekem jó a magas új ár. Állítólag tökéletes lesz az autó, a szakértők szerint semmi baja. Lehet, hogy nem kéne eladni. Ha szigorúan ennyi marad az ára előfordulhat, hogy 2,8-2,9-ért elviszi valaki.
Előzmény: vv65 (9125)
a218 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9129
megjárja... :) (körmönfonásügyileg)
Előzmény: LUKI (9127)
vv65 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9128
Ha szépen kitavaszodik, majd megyünk a balcsihoz is, neféljetek.
Igazatok van, de egyenlőre tényleg ez a megoldás látszik a leg optimálisabbnak.
Jó időben akár hétvégi táborozással egybekötött vidéki talikat is szervezhetünk majd.
Előzmény: y42 (9124)
LUKI Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9127
Sajnálom, és bizonyos szempontokból igazat is adok Neked. Azonban be kell látnod, hogy:

a Bp közeli tali helyszín sokkal kevesebb embernek igazságtalan, mint amennyinek igazságos, tehát több embernek lenne igazságtalan egy távoli találka mint amennyinek igazságos, így sajnos a távollakóknak el kell fogadni, a számukra igazságtalan, de amúgy igazságos döntést. (na mit szólsz a218?) :-)

Ha tudsz csatlakozz (Clio), akár az ebédnél. Arra kényelmesen felérsz, ha van kedved.

Előzmény: Krisztián76 (9116)
a218 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9126
Biztos lesz majd olyan is.
Előzmény: y42 (9124)
vv65 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9125
És mi a helyzet?
Előzmény: LUKI (9121)
y42 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9124
Pedig szép országban élünk. Szép autóval célszerű a főfalusiaknak is kicsit ( a szokásos kiránduló helyeiken kívül is) körülnézni e kis hazában.
Előzmény: a218 (9120)
vv65 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9123
Lehet ebben valami, mármint a lamellák működési sajátosságában. Persze, nem tudom mennyire kompenzálja egymást a lamellák miatti kisebb tapadási felület a gumi anyagából fakadó jobb tapadással szemben. Másrészt, tény szerintem (legalábbis az én tapasztalataim ilyenek), hogy a nyári gumik a téli használat miatt megkeményednek, igy egyre jobban elveszitik a tapadási képességüket (nyáron is).
Előzmény: Lökdbeneky Kemény Farkas (9105)
a218 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9122
Te Jó Ég!!!! Szokta mondani Luki, hát persze hogy fogalmazott.
Előzmény: a218 (9112)
LUKI Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9121
Az elemzett tipus 3,350,000-ről lett 3,370,000. A dealerem is mondta ma, mert beszélnünk kellett a Tehénke miatt.
Előzmény: Kopasz (9113)
a218 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9120
Bizony, bizony!!! Az itten topikoló populáció nagy része a nagyfalu vonzás- és bűvkörében él. De ha igazán korrekt megoldást keresel, nem tudsz jobb helyet Bp. környékénél. A klubbtagság debreceni részhalmaza nem lenne felhőtlenül boldog egy keszthelyi találkozóval.
Nekem inkább az időpont nem tetszik, így nem túl valószínű, hogy jelen leszek.
Előzmény: Krisztián76 (9116)
LUKI Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9119
Nekem nagyon tetszett, de tény, hogy ilyen politikusan kiragadva zavarosabb. :-)
Előzmény: a218 (9112)
LUKI Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9118
Na ez egy jó kérdés. Még fogalmam sincs.:-)
Előzmény: a218 (9111)
a218 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9117
Nem is arra gondoltam, hogy olvassák-e, hanem inkább arra, hogy igen magasról szarnak rá...
Bocsánat mindenkitől akit zavar a fenti ige, de úgy érezem az valóság megközelítéséhez ez a szó a legmegfelelőbb.
Előzmény: Z-M-an (9115)
Krisztián76 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9116
Helló!

Sajnálattal veszem tudomásul, a találkozó korai időpontját.
Mivel én Keszthelyen lakom, nekem hogy odaérjek 9.30ra a talira, jó utviszonyok mellett is kb. 3órával korában el kellene indulnom, arról nem is beszélve mennyivel kellene korában kelnem.
Tettem rá előzőleg javaslatott, hogy esetleg fel lehessen tűntetni, hogy ki merre lakik, de ezt elvetették. Talán úgy elindultam volna ha tudom, valaki még megy a környékről és csatlakoznák valahol vagy csatlakozna hozzám útközben.
Mivel az első találkozó Bp.-en volt, ez pedig nem messze onnan, eléggé, csak a fővárosiakat és környékbelieket helyezi előtérbe.

Előzmény: Z-M-an (9109)
Z-M-an Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9115
Najó, én sem gondoltam komolyan, hogy olvassák. :-/
Előzmény: a218 (9110)
a218 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9114
Emeltek. Nekem 'csak' 75000 ft volt a metálfény.
Előzmény: Kopasz (9113)
Kopasz Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9113

Nem emeltek, ez az eredeti listaár. Én ennyiért vettem az 1,6-os Alizét a +lóerők akcióban. Akkor az 1,6-ost az 1,4-es áráért adták. A megrendelésem után egy-két héttel meg engedtek még majdnem 200 kHUF-ot. :-((((
Az 1,6-os Alizé Classic listaára kb. 3,5 millió.
Előzmény: LUKI (9108)
a218 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9112
"sokkal nagyobb különbséggel jobb a nyárinál, mint amennyivel majdnem egész télen rosszabb"
Te pályát tévesztettél. Ilyen firnyákosan érthetetlenné fogalmazot mondatokat politikusok vagy jogászok szoktak volt körmönfonni.
Előzmény: LUKI (9107)
a218 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9111
És ez most Neked jó, vagy nem jó !?
Előzmény: LUKI (9108)
a218 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9110
Te kis naiv...
(vagy Markos-Nádas stílusban: Hány éves vagy te herceg...??? )
Előzmény: Z-M-an (9104)
Z-M-an Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9109
Tali EBÉD! F O N T O S !

Most szervezem az asztalfoglalást az étterembe. Az alapértelmezés az, hogy aki jön a talira, az az ebéden is részt vesz.
Amennyiben valaki nem kíván ebédelni, írjon nekem, mert le kell vonnom az alulírott 43 főből. Nehogy úgy járjunk, hogy a lefoglalt helyek és a résztvevők száma jelentősen eltér, mert az senkinek nem lenne jó. :-(

Kérem, hogy ebben működjetek együtt, segítsétek a szervezést azzal, hogy legkésőbb csütörtök 14:00-ig emilezik nekem az (és CSAK AZ), aki nem szeretne ebédelni.
Őket levonom a jelenlegi 43 főből és így foglalok asztalt. Köszönöm!
(Az éttermet állítólag most újították fel belülről).



9:30-kor találkozó a budakalászi Cora parkolójában;
9:45-kor elindulunk konvojban Visegrádra;
10:45-kor érkezés Visegrádra, a bobpályához;
10:45-11:45 között "Klubélet" + renaultclub.hu-sok is csatlakoznak
12:00-kor indulás ebédelni (ennek helye pontosítva lesz az elkövetkező napokban)
12:45-kor érkezés az ebéd helyszínére
13.00-tól közös ebéd
Ebéd után pedig majd meglátjuk, ahogy a hangulat alakul.

Az eddig jelentkezettek:
Phoere + feleség + apróság - (kártyatartó 3 db van) = 3 fő
Z-M-an + párom = 2 fő
Tuzi + Mama (nem az anyósom) = 2 fő
Luki + Borsó:-) = 2 fő
zeg4 + párom = 2 fő
Hodhaver + Asszonypajtas :-) = 2 fő
johnxx + oldalborda = 2 fő
PEx2 + 1feleség + 2ifjuság = 4 fő
McGrabowsky +Safi = 2 fő
VV65 + párom = 2 fő
Kopasz + 1 oldalborda (esetleg + 2 csemete) = 4 fő
hermanottó = 1 fő
Kopi = 1 fő
Stivinf + "ketteske" (esetleg 1 vagy 2 ifjú ) = 4 fő
lotht = 2 fő
Gerion = 1 fő
Triumphator, meg a zasszony = 2 fő
Sanyi = 1 fő
(Megbízott, hogy jelezzem helyette, ő nem igazán van netközelben.)
PanTi+ nej (hogy mi se maradjunk ki a jóból!) = 2 fő

Bizonytalanok:
Wartburgos + Wartburgosné -/ utviszonyok / = 2 fő

Ez éttermi férőhely szempontjából 43 főt jelent.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!