Keresés

Részletes keresés

Sikloernyos Creative Commons License 2015.01.04 0 0 509

egy olyan lenne jo, ami az en koordinataim korul, terkep nelkul mutatja a repcsiket, es mondjuk overlaybe az iGO fole pakolni a 7"os tableten :]P

XANTIi Creative Commons License 2015.01.04 0 0 508

Nekem a teljes verzió van, így nem tudok a free határairól nyilatkozni.

Előzmény: Firefighter83 (506)
XANTIi Creative Commons License 2015.01.04 0 0 507

Ha a tablet online a neten van, a térképnek is meg kell jelennie.

A másik projektedről fogalmam sincs, abban nem tudok nyilatkozni.

Előzmény: Firefighter83 (506)
Firefighter83 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 506

Na ez érdekes!

Elolvastam a leirásodat.. ugyanugy van mint ahogy én csináltam csak eddig a csomagok nem jöttek.... szóval elolvastam összedugtam bekapcsoltam és...... Pörögnek a csomagok de oly annyira hogy a free 2000 helyet kb 15 másodperc alatt betöltötte pedig a dvb-t saját kis antennájával! mondjuk az is igaz hogy dömping volt érkezés indulásba és kb 10 km re lakom Ferihegytől!

Most 500 km re vagyok tőle a legközelebbi jelentős reptér 200 km szatmárnémeti van hozzám 30 km-re de itt is pörögnek a csomagok szépen!

Had kérdezzem ha betelik a 2000 csomaghely akkor utánna frissül tovább és a régit kitörli vagy akkor pausezza magát a program?? és restartoljak?

 

Amúgy jopofa tetszik hogy  magam "veszem" az adatokat!

Elkészült egy satelitkövető program, jelen pillanatban még csak kézi vezérlésre és előretáplált pályaadatokra (180 pályapontal)

 

Most próbálom a DDE protokolt megérteni hogy hogyan is lehetne az orbitronba akár inpulzussal akár byt értékkel levenni az adatot. sajnos aki eddig csinálta magyarba, ő már nem foglalkozik vele... :( Valakinek van infója erről?
Amúgy arra gondoltam akár távcsövet is vagy fényképezőgépet is mozgathatna!
jelen pillanatban (igaz a mechanika még nincs kész) de ha a motort már nemis áttételezem és egy az egybe hajtom a tengelyeket akkor is 0,18 fok pontossággal állítható a tracker! 

Előzmény: XANTIi (505)
XANTIi Creative Commons License 2015.01.01 0 0 505

Amikor az ADSB progit elindítom, egy ablakban látszik az adatforgalom meg néhány nyomógomb.Köztük a Map, exit, stb. Ha van rajta antenna, az adatok közt folyamatosan látni a szaporodó blokkokat, meg a hibás blokkokat.

Ha a Map-ra nyomok, megjelenik az a térkép rész, ahonnan koordinátát begyűjtött. Látszik a kis repcsi, azt megérintve annak részletes adatai. Ha nincs érványes adat, nem jön be térkép, sőt volt belefagyás is ilyenből. A nyitó oldalon érdemes megvárni míg begyűlik némi csomag, aztán továbblépni a térképre.

 

De ezt a progit NÁLAM maga az RTL driver betöltése elindítja. Hogy miért, azt ne kérdezd.

 

Előzmény: Firefighter83 (504)
Firefighter83 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 504

Megvan a trükk!

Nem szabad  a drivert elindítani előtte! A progi az sdr touch indítja automatice!
Viszont ami ajánlva van a Janika1001 oldalon az is nagyon jó "kis" progi! Érdemes próbálgatni!
Viszont az repülős progit még mindig nem sikerült elindítanom.

Helyesebben elindul de nem tudom működésre bírni... elindítom  rámegyek a map-ra és semmi, de ha datacsomagot akarok letölteni az se megy!
Egy lépésről lépésre magyarázatot kaphatnék? :)

XANTIi Creative Commons License 2015.01.01 0 0 503

Egy másik S4-re is rátettem az rtl drivert, az ADSB progit és az SDRtouch fizetőst.

Ha elindítom a drivert, elindítja (?!) az SDR progit kérés nélkül. Ha a saját exit gombjával kilépek belőle, simán tudom indítani az SDRtouch progit. Ez a teló bírja a teljes sávszélességet, analizátor üzemben is.

Előzmény: Sikloernyos (502)
Sikloernyos Creative Commons License 2014.12.30 0 0 502

Nekem a drivert blokkolja, ugyanezzel a hibauzenettel.ha nem engedem elindulni, a spektrum analizator elindul rajta.

Előzmény: XANTIi (501)
XANTIi Creative Commons License 2014.12.30 0 0 501

Nem kutyul az semmit. Csak nagyon kicsi a képernyő a normális megjelenítéshez. Az Avare ADSB pro.

Előzmény: Sikloernyos (498)
XANTIi Creative Commons License 2014.12.30 0 0 500

A fizetős felszabadít sok lehetőséget. Spektrum analizátor, többféle üzemmód, low speed processor mód, hangrögzítés. De talán még időkorlátos is az ingyenes.

Előzmény: Firefighter83 (497)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.30 0 0 499

Köszi, ezt is kipróbáltam már, sajnos nem nyert...

 

Előzmény: Bagaméri' (495)
Sikloernyos Creative Commons License 2014.12.29 0 0 498

Nekem se megy. Viszont az 1001es Robika oldalan van egy ingyenes spektrum analizator, az muxik vele. Adsb vevot el se inditsd, mert az osszekutyulja a drivert, en nem is hasznalom.

Előzmény: Firefighter83 (497)
Firefighter83 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 497

Sdr Touch elindult! amugy jön eddig szépen! miben ad többet a fizetős "key" vàltozat?

Adsb re valami ötlet?

Az ADSB Receiver-t nézegettsm repülőzős dolgokhoz de nem akar adatcsomagot generálni 3s megjeleniteni a térképen!

Firefighter83 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 496

Szia! 

 

Igen valami olyasmit irt nekem is de nem vagyok benne biztos hoyg pont az!
Akkor elindítom futtatom, gondolom nem zárom be hanem csak visszalépek és úgy indítom az sdr-t?

Freebe nem is fog működni? Legalább annyi életet csiholjak bele hoyg tudjam érdemes e megvenni!

 

Előzmény: XANTIi (494)
Bagaméri' Creative Commons License 2014.12.29 0 0 495

Jobb klikk, futtatás rendszergazdaként.

Előzmény: Törölt nick (492)
XANTIi Creative Commons License 2014.12.29 0 0 494

Nálam az RTL2832U nevű önálló drivert kell indítani először, utána már megy az SDRtouch progi. Ez ingyenesben eléggé korlátozott, kifizetve hibátlanul megy.

Előzmény: Firefighter83 (493)
Firefighter83 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 493

Sziasztok!

 

Segitséget kérnék! OTG kábel megvan műkodok is, vam egy samsung s3 om illetve egy rtl chipes dvb tuner.

Letőltők a play ből egy sdr progit bedugom a dvb t és az irja telepitsem a drivert!

Playből automatice keszed..... futtat a driver. 5-6 soros üzi utàn kiirja started was sucsessfull.

utánna indit az sdr progi megint és semmi!! :(

Valamilyen log hibát ir!

Tudna valaki tanàcsot adni bene?

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.26 0 0 492

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Win 8.1 op. rendszeren nem működik az RTL-SDR. „Védett memória olvasása vagy írására történt kísérlet” hibaüzenetet kapok. Van valakinek ötlete?

XANTIi Creative Commons License 2014.12.26 0 0 491

A fogyasztás tényleg megugrik. Szerencsés az az eset, ahol van külön töltő csati, nem csak a mikro USB-n lehet etetni. De a fogyasztás döntően proc függő. Az biztos, hogy még az S4 is fullon jár, pláne ha a spectrum analyser is be van kapcsolva. Mindent minimumra levéve nem is melegszik annyira. Nem is találtam még semmi más alkalmazást, ami ekkora szippancs lenne az aksi számára. Ebből egy rész megy a vevőbe, az is langyos lesz fél óra után.

Az ADSB progi kicsit kevésbé akkugyilkos.

Előzmény: Sikloernyos (490)
Sikloernyos Creative Commons License 2014.12.26 0 0 490

Nem art egy hosszabitot se beszerezni hozza, mert a telon/tableten fityego cuccok csatlakozasai eleg hamar megtornek, kontakthibasak lesznek, OTG kabelre a hosszabbitot, arra pedig a sticket az antennaval, es azt le kell tenni a muszerfalra vagy valahova, hogy ne mozogjon. Nekem a Samsung S3 mini nem tamogatja az OTG-t, a normalis S3 talan igen, nem tudom. Viszont az akksit zabalja, toltot, vagy potakksit vigyel magaddal, nekem a 3000mAh-s tablet akksit kb egy-masfel ora alatt nullara lehuzta. Viszont vetelben osszuzemmod, egeszen az SHF tartomanyig.

Előzmény: Firefighter83 (488)
XANTIi Creative Commons License 2014.12.26 0 0 489

Egy OTG kábel kell. Ez 500.- Ft-os kiadás. Evvel tudsz USB-s kütyüket rádugni. Sima pendrive-ot is például.

Előzmény: Firefighter83 (488)
Firefighter83 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 488

Még egy kérdés? Samsung S3 hoz milyen kàbellal csatlakiztathatok rtl sdr tunert? Mert eddig sima pc-n használtam de most ez a telefonos hallgatózàsos repülőadatos rész felkeltette az érdeklődésemet!

 

Köszönöm!

Firefighter83 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 487

Szép estét!

 

Ujra van illetve lessz egy kis szabadidőm hogy elővegyem az sdr-emet! 

Tervezgetem a programok ismerkedését, egy két hàzilag hajlitott satvevő antenna készitését, és egy kis barkàcsolàst! (antennakövető)

Anno én kaptam egy linket haol nagyon jo paraméterek voltam a műholdakról, ( meteorologiai stb stb)  belépési szög, pàlya, láthatósàg.) Tudnàtok ebben segiteni hol is talàlom ezt az oldalt?

 

Köszönöm

Laci0071 Creative Commons License 2014.11.16 0 0 486

Üdvözletem Uraim ! 

Ugyan már egy hónapja történt, de azért gondoltam megosztom veletek: 


HZ1HZ hívójelet használó hang Mecca mellől, Jeddah településről kereste a kapcsolatot. 
Ritka eset csupán hogy emberi hangot sikerül elcsípnem az SDR + Mágnestalpas CB antenna (a radiátoron) kombóval, viszont ez a kapcsolat rendesen meglepett. Tudom hogy a terjedés szokott furcsa dolgokat eredményezni, de ez a majd' 3400KM azért meglepett az én botfülű vevőmtől. Az ablakom sem Mecca felé néz, és ház az összeállításom sem valami híres..... És Eger sem kimondottan hegyen terül el. 

Viszont van kert, ahová telepíthetnék antennát. Mit javasoltok ? Milyenben gondolkodjak ? Adott esetben "barkács" megoldás is szóba jöhet.


Radio Pripjaty Creative Commons License 2014.10.29 0 0 485
Köszönöm Xanti!
VHF/UHF módban is jó,ott tényleg fel kell húzni az AGC-t plafonig....
Előzmény: XANTIi (484)
XANTIi Creative Commons License 2014.10.29 0 0 484

A Kossuth nem ad este 9 vagy 10 után 540-en.

Direkt módban ki van kerülve a tunerja, az FC csip. Így tényleg csak 0-30 megáig él.

Valszeg meghalt ez a tiedben, ha VHF-en annyira gyatra.

A menüben az RTL vagy Tuner kipipálás csak az AGC-t érinti. Ez a funkció egyébként az sharpSDR progiban a kezdetektől gyenge, nem szabályoz vissza rendesen erős jelekre.

Előzmény: Radio Pripjaty (483)
Radio Pripjaty Creative Commons License 2014.10.29 0 0 483

szervusz Xanti bácsi!

Egy kis alakítgatás után,már jó lett...

Kapott egy direkt antennát, 0- 30 MHz-ig azon vesz (rtl tuner "I" lába) jön minden dc-Hosszúhullámtól-Rh ig rengeteg rádióadó (orosz,ukrán,afgán török arab angol kinai vagy vmi ilyesmi... néhány távíró rengeteg digit jel)

Érdekesség,hogy 0-30 MHz ig direkt sample modban megy rtl tuner nincs kipipálva...

Ha így hagyom,akkor egyszerűen nem fogja az itthoni urh kereskedelmi adókat (gondolom 30 MHz-en felül)

Ilyenkor ki kell pipálnom,hogy az rtl tunert válassza,ami azért érdekes,mert ebben fc0013-as tuner van,vagy az rtl2382-re gondol a progi....

Rgyébként néha teljesen megfagy a rendszer (nem a számítógép) azt mutatja,hogy arrébálltam frekiben mégsem csinálja,ilyenkor start stop és helyrejön...

CB-sávon nem találtam senkit,6-7 MHz környékén jött  magyar beszéd...

Jelenleg úgy üzemel,hogy két antennabemenet van amit softweresen lehet kapcsolni...

1. 6,5m Sirio 26-28MHz-ig van belőve... (vételnél nem is olyan fontos) utána egy 30 MHz-es sávszűrő, és direkt az rtl chip I csoportja...

2. 3m-es aszódi 2m/70cm-re (meg persze az osztói szorzói :) ) és a rendes bemenet...

 

repülést,taxit meg egyebet még mindíg nem vételezek,de legalább már van vmi előrelépés...

 

Gyárilag 17MHz alá nem megy az RTL FC kombó,átalakítás után már gyakorlatilag sárgaföldig le tud menni.... megint egy érdekesség létezik az,hogy a Kossuth rádió nem ad 540 kHz-en? mert mindent befogtam,csak azt nem.... Vagy enyire le vagyok árnyékolva Budapest felől?....

 

Na elköszönök Szép jó éjszakát!

Előzmény: XANTIi (482)
XANTIi Creative Commons License 2014.10.28 0 0 482

Az én régebbi verziójú progimon középen felül vagy egy Configure gomb. Ott tudod beállítani a Tuner AGC-t és teljesen feltolni az RF-Gain-t. De az RTL AGC módban is dolgozik.

 

Előzmény: Radio Pripjaty (481)
Radio Pripjaty Creative Commons License 2014.10.28 0 0 481
Köszönöm Xanti Bácsi!
Megpróbálom...
Előzmény: XANTIi (480)
XANTIi Creative Commons License 2014.10.28 0 0 480

Az USB kábelre semmit nem lehet kötni. A külső antenna segít a közeltéri zavarok ellen.

Előzmény: Radio Pripjaty (478)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!