Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

HUTI 4x4 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 238

Hali!

(Bocs, kulfoldon vagyok, nincs ekezet)

Szoval a kerdes az, hogy mennyire vagy lelkes es kitarto, ill mennyi idod van. :D

-Ha valoban total rendbe akarod hozni, en azzal kezdenem, hogy leemelnem a kasztnit... nade ez nem kis melo.! :D Igy lehet normalisan ujrafesteni, szirozni...stb.

-Ha ilyen sok munkat nem akarsz beleolni, akkor is en mindenkepp leszennem a hatso hidat, tankot, mert azokon vannak olyan helyek, ahol szeret rohadni. Raadasul az alvazhoz is jol hozzafersz, illetve erdemes par dolgot modositani rajt (aprosagok).

-Ha csak a kritikus pontokra vagy kivancsi, azt is lehet orvosolni...komolyabb szetszereles nelkul.

-Ha pedig csak azt akarod, hogy (ha nem is szep, de) fekete legyen, nos akkor jo vastagon pruszkold, le alvazvedovel..(bar nekem ez a halalom) :D

 

Szoval valaszd ki mit szeretnel es utana szivesen segitek, raadasul sok keppel! 

 

Előzmény: lukacsf (228)
szipusz2 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 237
Hagyjuk... Olyanannyira semmi, hogy 1kor összepakoltunk. Még egy moccanás se, pedig végigzongoráztunk mindent. Más se fogott.
De örülök, hogy nektek legalább volt valami.
Előzmény: Vosseler (236)
Vosseler Creative Commons License 2011.09.13 0 0 236

Na mim lett a peca erdménye? Nekünk néhány kisebb és 2 nagyobb domi. Ez a halak napja volt.

Vosseler Creative Commons License 2011.09.12 0 0 235

Na én léptem aludni, holnap benézek a tóhoz. Ha ott vagytok lecövekelün egy pár perc erejéig, ha nem akkor go az Ipolyra. Visszafelé, ha nem túl későn jövünk, újfent benézünk. meddíg lesztek? (reggel indulás előtt még fölnézek ide)

Aloha!

Előzmény: Vosseler (234)
Vosseler Creative Commons License 2011.09.12 0 0 234

Most borítékolom, hogy nem a bankok fogják a rövidebbet húzni, Meglesz azoknak továbbra is a céges teló, meg a flottában vásárolt, alsó hangon 5 milkás Ford.

Na jó! Nem politizálunk. Holnap megyek föl az Ipolyra nem túl korán (8 körül) útközben be tudok ugrani Búbánatvölgybe, úgyis ott megyek el előtte. (Szentenréről a "slotákokon" át, Letkésnél meg vissza) Mentek?

Előzmény: szipusz2 (233)
szipusz2 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 233

Hát gyorsabban nem, de legalább nem fertőz :) Haverom gyerkőce a gyanús, én pedig nem voltam csak bárányhímlős... Bár ahány gyerekorvos, annyi féle vélemény.

Sajnálom, hogy neked is hitelgondod van, bár vígasztaljon a tudat, hogy "a főnök" ma megmondta a tutit, rohadjon meg minden b@nk :) Hát minden esetre kíváncs leszek az eredményére.

Előzmény: Vosseler (232)
Vosseler Creative Commons License 2011.09.12 0 0 232

Az nem szerencsés, bár ha otthon maradsz, attól nem gyógyul gyorsabban.

Én meg a Birodalmi Lépegetővel (fekete mondeo kombi) megyek, ha meglesz még, mert el kell adnom, olyan szintem összecsaptak a fejem fölött a hitel hullámok.

Itt  (ha nem túl off) meg is ragadnám az alkalmat:

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_16v_glx_mk2-5069476

 

Bocs!

Előzmény: szipusz2 (231)
szipusz2 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 231
Búbánat, a megismerés nem gond, mert Ferozával leszünk :), de viccet félre általában a legközelebb ülünk borzasztó mennyiségű felszereléssel. Bár most veszélybe került a program, mert esélyes, hogy rubeolás lett az 1 éves pici... Este okosabb leszek.
Előzmény: Vosseler (230)
Vosseler Creative Commons License 2011.09.12 0 0 230

Ha nem is viszek botot, (bár a legyező cucc mindíg nálam van) lehet, hogy odaugrok. Melyik tavon leszetk? Dédai, vagy Búbánatvölgyi? Esetleg Duna?  ..és ha ott vagyok, hogy talállak meg?

Előzmény: szipusz2 (229)
szipusz2 Creative Commons License 2011.09.10 0 0 229

Kedden megint megjáratjuk a Ferozákat egy esztergomi peca keretein belül. Esetleg innen valakinek nincs kedve/lehetősége velünk ügetni és lógatni :)?

lukacsf Creative Commons License 2011.09.07 0 0 228

Egy kis tanácsot szeretnék kérni a Feroza "szétszereléséhez". Az alvázat-futóművet akarom rendberakatni. Hol és mivel célszerű kezdeni a munkát? Mire kell ügyelni? Vannak kényes pontok?

Vosseler Creative Commons License 2011.08.22 0 0 227

A hátsó sárvédőív+ (a velejárójaként) doblemez ívek rohadása sajnos típusbetegség, mint ahogy az első, abból is inkább a jobb első rugó törése, de ez utóbbi főképp dízeleknél, a nagyobb motor súly miatt, bár nekem is eltörött, viszont olyan jó a verda futóműve, hogy ha nem nézel néha alá, észre sem veszed.

Hátsó íveknél az a gond, hogy a gyár egy olyan anyagot használt tömítésként, ami egy idő után porózus lesz, magába szívja a vizet és magában is tartja.

A megoldás a csere, majd egy olyan tömítőanyag ami gumi alapú és beszerelés előtt legalvanizáltatni az elemeket.

Ellenkező esetben 2-3 év és újra kezdenek előjönni a rozsdafoltok.

Előzmény: Surci126 (223)
véreb72 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 226

Köszi az infót!Laprugó szilentet donomitból vagy(danamit) esztergálunk.Találtam a neten gyári szilentet 22500ft/db b......-k meg!

Előzmény: HUTI 4x4 (224)
HUTI 4x4 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 225

Volt ma szabad fél órám és kiváncsiságból  megmértem a Feroza kompresszióját. Olyan 16 bar környékén mértem. Ha valaki mérte már összevethetnénk.. ha meg nem akkor ehhez képest tudtok viszonyítani. :D

 

HUTI 4x4 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 224

Szerintem elég brutál féltengelyek vannak, az elsők lehetnének érzékenyek rá a csuklóknál, de nem hiszem, hogy akkorát fogna egyszerre mindkét kerék, hogy megroppantaná. Feltételezem nincs difizárad... na az már más kérdés, egyébként nekem a srác azt mondta, aki versenyzik is ferozával, hogy neki volt, de szét is tört a difi..szóval nem érdemes berakni. Neki egyébként brutál nagy Bf MT-és gumik vannak fent és nyúzza már pár éve a vasat. (idáig nem cserélt hajtás)

Lehet, hogy nem csak a hajtást, hanem a futóművet is "izgatni fogja" az MT-s gumi, de nem hinném, hogy drasztikusan befolyásolja az alkatrészek időtartamát. Arra vigyázz, hogy 235/75-ös guminál nagyobb, kényelmesen csak kasztni emeléssel fér be, sőt nekem (50mmm-es emelés) a sárfogó csavarjába épp egy picit beért a 235/75-ös bridgestone dueler MT-s gumi. Egyébként a nagyok azt mondják, hogy ha MT-s gumit szeretnénk mindenképp a keskenyet válasszunk, mert jobban bele tud kapaszkodni, a szilárdabb rétegbe. Nekem nem sokat volt fent, mert értelmetlennek tartottam 3 okból:

-nagyon hangos

-beleragadnak a nagyobb kövek és teliveri az egész kocsit mocsokkal.. (bár szerintem ez nem sok terepjáróst érdekel) :D

-70%-ban aszfalton megyek

Őszintén szólva a BF allterrain gumijával is bőven el tudok menni olyan helyeken mint az MT-sel.. és ha az MT-és elkezd kopni nagyon csuszik aszfalton és jelentősen romlik a terepen való teljesítménye is.

Egy biztos, most 235/70-es nyári gumik vannak fent, de ha meglátják a sarat inkább visszafele pörögnének. :D

Előzmény: véreb72 (219)
Surci126 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 223

:)

Jó a Ford,napi 150km taxiüzemmódba,és eddig semmi gond sem volt,csak a hátsósárvédőívek ne rohadnának,de szerencsére házilag tudom orvosolni.

Előzmény: Vosseler (222)
Vosseler Creative Commons License 2011.08.15 0 0 222

Rendben!

Akkó pacsi! :-))

Előzmény: Surci126 (221)
Surci126 Creative Commons License 2011.08.14 0 0 221

Bocs,mióta kitiltottak a bloghuról ezzel a nickel azóta azt használom oda,és néha elfelejtek kijelentkezni,de a lényeg ugyanaz.

Előzmény: Nem ő írta (220)
Nem ő írta Creative Commons License 2011.08.14 0 0 220

Félre ne értsd,én nem azért írtam mert zavaró!

Nekem is van Fordom!

Előzmény: Vosseler (218)
véreb72 Creative Commons License 2011.08.14 0 0 219

Sziasztok!Mi a véleményetek egy Bfgoodrich MT vagy hasonló mintázatú gumi, nem cseszi -e szét idő elött a féltengelyeket?

Vosseler Creative Commons License 2011.08.13 0 0 218

Olvasok a sorok között és értem amit írsz. Bocsánat, de egy kicsit elfogult vagyok a Ford-dal, illetve mivel nekem ez van, így csak erről tudok nyilatkozni, de majd figyelek ezentúl és próbálok nem OFF-olni.

Előzmény: Surci126 (204)
lukacsf Creative Commons License 2011.08.11 0 0 217

Jó reggelt! Igyekszem majd dokumentálni. Az árat azt még nem igazán tudom, az szerintem szívásmennyiség-függő lesz. Nem lesz nagyon kapkodós a munka, mivel ez árfelhajtó tényező, ha sürgős, másrészt meg először újjá kell építenem itthon a fürdőszobát, aztán jön a szeptemberi iskolakezdés... Szóval a lényegi munkákat szeptember közepére fogom időzíteni. Addig a szétszerelgetés, alkatrészgyűjtögetés fázisok fognak dominálni. Legalábbis a tervek szerint.

Előzmény: szipusz2 (216)
szipusz2 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 216
Esetleg lehet majd részleteket kérni a kasztnizásról? Ár, idő, minőség, bármi érdekel, mert azt hiszem én sem fogom tudni elkerülni :( viszont itt a fővárosba már csak aranyrögökért hajlandók dolgozni.
Előzmény: lukacsf (213)
szipusz2 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 215
Sziasztok!

Bocsánat, de nagyon elhavaztam utána pedig nyaralás volt :)
Örömmel látom, hogy vannak új tagok is!
Sajnos rugószilentet csak német ebayen láttam anno. De lassan lehet, hogy érdemes lenne legyártatnunk ezt-azt, ha már ennyien leszünk...
véreb72 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 214

Köszi a segítséget!Az én Ferózám is szép volt ,karcmentes karosszéria egy kis rozsda a küszöbön, szép belső,szép kárpit,de a hasa!"Szakszerűen vastagon"lefújva alvázvédővel kicsit gyanús volt,de olyan nagymértékű korrózióra mint később kiderült ,nem gondoltunk.Az alváz kb.50%-át kikellet cserélni+a két hátsó kerékdob+még kisebb rozsda itt-ott

Előzmény: HUTI 4x4 (212)
lukacsf Creative Commons License 2011.08.10 0 0 213

Hát alulról nem szép. A jobb hátulján a váz ementáli jellegű.  Bal oldalt ott van kisebb rohadás a sárvédőn, ahol te is mondtad. Az autót egyébként valószínűleg lakatolták, a küszöbök elég vacakul néznek ki. De holnap talán már többet tudok, akkor hozzák le nekem Siófokra, és kerül karosszériáshoz. Majd csinálok egy-két fényképet. A te felújításos fényképeid és tapasztalataid nagyon érdekelnének!

Előzmény: HUTI 4x4 (212)
HUTI 4x4 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 212

Képről tényleg szép...bár az enyém is az volt. :D Én a hasára lennék kíváncsi. Mindenesetre gratulálok hozzá, reméljük szerencséd lesz vele, és üdv. a klubban (persze ha ez az első Ferozád).

Ja igen és várjuk az észrevételeket!

Előzmény: lukacsf (209)
Surci126 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 211

Aki behozta elég szerencsés,múltkor egy billencs Hijetet hozott be,de elég drágán árulta,és sikerült eladnia.

 

Előzmény: lukacsf (209)
HUTI 4x4 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 210

Ha minden igaz ez  a pesti telefonszám: +36-30-9401192

A pécsi, ami szerintem elég komoly, szóval ők neten is fent vannak: http://www.terepjaroalkatresz.eu/

A Ford szilentjei megvannak, de a Ferozát még nem sikerült előbányásznom. Egyébként a rugósok szerintem is tudnak bele szilentet szerezni.

Előzmény: véreb72 (206)
lukacsf Creative Commons License 2011.08.10 0 0 209

Hát azt már ne keressétek a használtautón, mert tegnap elkelt. Én vettem meg :-). Azért annyira nem szép, mint a fényképeken látszik.

Előzmény: Surci126 (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!