Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2012.07.20 0 0 807

Úgy értsem Emem, hogy nem nézed jó szemmel, hogy itt dumcsizunk egypáran. Megvitatunk, elbeszélgetünk egypár dologról. Mondom Emem (már a másik topikban is mondtam), hogy egy kicsit kezdelek sajnálni.........

Előzmény: emem (805)
ghepard Creative Commons License 2012.07.20 0 0 806

Nagyon remélem, hogy nem gondolod azt, hogy azért haltak ki, mert gyógynövényeket ettek, ittak.......

Előzmény: emem (804)
emem Creative Commons License 2012.07.20 0 0 805

attól még, hogy ez rejtélyes topik, nem válik elnézhetővé az, hogy a sötétséget terjeszted.

semmi bajom azzal, amit magaddal csinálsz, a tevékenységed viszont messze túlmutat ezen.

Előzmény: ghepard (801)
emem Creative Commons License 2012.07.20 0 0 804

nem, egyáltalán nem. a neandervölgyiek például még nem ismerték a tudományos alapú orvoslást, csak a gyógynövényeket. ki is haltak, kivéve zokat, akik összeszűrték a levet a Homo Sapienssel.

 

A mai Spanyolország területén élt Neander-völgyiek nemcsak sokféle nyers és főtt növényt ettek, de tudatosan használták ki egyes növények tápláló és gyógyító hatását, állapította meg egy nemzetközi kutatócsoport.

http://www.origo.hu/tudomany/20120718-gyogynovenyekkel-kezeltek-magukat-a-neandervolgyiek.html

Előzmény: Semmisem (799)
ghepard Creative Commons License 2012.07.20 0 0 803

Hát igen, ezt nagyon nehezen értik. Nekem is sokáig tartott, de 33 évvel ezelőtt megpróbáltam. A gyógyszerek segítenek valóban, de egyre csak úgy éreztem, hogy azért valami nincs rendben. Egyre csak erősebbeket kellett felírni, amitől nagyon nem jól voltam. És hát hogy a francba, hogy megintcsak elkapott a dolog. Eljutottam már odáig, hogy jobban féltem a gyógyszertől mint a torokfájástól, tüdőgyulladástól, asztmától, a fuldoklásaimtól stb.......

Előzmény: Törölt nick (800)
ghepard Creative Commons License 2012.07.20 0 0 802

Nos Emem, parancsba adod nekem, hogy úgy kell csinálnom, ahogy más fütyül.....

Előzmény: Semmisem (799)
ghepard Creative Commons License 2012.07.20 0 0 801

Hát Te is vedd már észre, hogy ez itt egy rejtélyes topik, nyilvános fórum és nem egy orvosi rendelő. Hát már dumcsizni se lehet erről vagy arról szerinted........... Röhejes vagy, hogy veszélyességről dumálsz itt, miközben veszélyes dolgokat meg meg se próbálnak betiltani, gondolom azért mert nagy hasznot hoz valakiknek - mint mondják a pénz beszél a kutya ugat.......

Előzmény: emem (796)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.19 0 0 800

Ezt viszont nagyon nehezen értik meg azok akik már egy pirulától is pillanatnyilag  jobban érzik magukat s azt fel sem fogják hogy ez netán később milyen nem kivánt dolgokat is okozhat.Vajon mennyien is  lehetnek azok akik elolvassák a betegtájékoztatókat ?

 

Előzmény: ghepard (793)
Semmisem Creative Commons License 2012.07.19 0 0 799

Mindenkinek így kell csinálnia?

Előzmény: emem (798)
emem Creative Commons License 2012.07.19 0 0 798
Előzmény: Semmisem (797)
Semmisem Creative Commons License 2012.07.19 0 0 797

A hit , "valamibe" vetett hit gyógyító erejáről milyen tudományos kísérletek eredményei tanúskodnak? És milyen relációban van ez a jelenség pl a gyógyulásokkal, elkülönítve és el nem különítve az gyógyászati eljárásoktól?

 

Mi az a tudományos orvoslás?

Előzmény: emem (790)
emem Creative Commons License 2012.07.19 0 0 796

ezen nem csodálkozom, sajnos azt sem vetted észre, hogy mennyire veszélyes az, amit a hozzászólásaidon keresztül képviselsz.

Előzmény: ghepard (794)
emem Creative Commons License 2012.07.19 0 0 795

így van, pontosan ennyit érnek az anekdoták/anektotáid, mint az általad elmesélt uborkás kísérlet.

Előzmény: ghepard (792)
ghepard Creative Commons License 2012.07.19 0 0 794

eddig a kíváncsiságot nem vettem észre.......

Előzmény: emem (791)
ghepard Creative Commons License 2012.07.19 0 0 793

én mondjuk nem arra alapozom, hanem a kemény melóra, a sok gyakorlásra és az így szerzett tapasztalatokra......

Előzmény: emem (790)
ghepard Creative Commons License 2012.07.19 0 0 792

Látom nem értetted. Van benn egy kis irónia. Mindenki aki uborkát eszik meghal. Mindenki aki paprikát evett meghal, mindenki aki követ dobott meghal......

Előzmény: emem (789)
emem Creative Commons License 2012.07.19 0 0 791

az, hogy magaddal mit csináltál, az nem ellenszenvet vált ki, hanem kiváncsiságot.

Előzmény: ghepard (787)
emem Creative Commons License 2012.07.19 0 0 790

nem az a baj, hogy anekdota, hanem az, ha valaki mások által mesélt anekdotákra alapozza a gyógyulásba vetett hitét, miközben kikerül a tudományos orvoslás hatóköréből. az a valóban rejtélyes, hogy ezt nem fogod/fogjátok fel.

Előzmény: Semmisem (784)
emem Creative Commons License 2012.07.19 0 0 789

erre kell a kontrollcsoport. kellett volna lennie olyanoknak is, akik ellenőrzött módon egyáltalán nem fogyasztottak volna uborkát, a 80 évesek esetében ezek ugyanúgy meghaltak volna.

sajnos többször bebizonyítottad, hogy nem érted nennek a lényegét, ezért hiszed azt, hogy lehetsz saját magad kontrollcsoportja.

Előzmény: ghepard (785)
ghepard Creative Commons License 2012.07.19 0 0 788

Jó érzés soraidat olvasni........Ott van Meir Schneider, aki képes volt megjavítani látását, pedig vakon született. 5 tudományosan végrehajtott operáció sem segített rajta. 14 vagy hány évesen kezdett el foglalkozni a szemtornával. Olyan képességekre (masszázs, hajlítgatás, rezegtetés meg egyebek), kitartásra tett szert, hogy tolószékre itélt (megbénult) embereken képes volt annyit dolgozni, hogy végül újra megtanultak járni. Ő maga képes volt naponta 10-12 órát edzeni azokkal a gyakorlatokkal amiket kitalált és tökéletesített........ Talán Ő az egyetlen ember a világon akinek van vaksági és autóvezetői igazolványa is. Hát kb erről szól ez a dolog is........

Előzmény: Semmisem (784)
ghepard Creative Commons License 2012.07.19 0 0 787

Emem, hadd ne írjam le megint, hogy hol dolgozom. Kb tudom, hogy mi folyik egy tudományos intézetben, rám ragadt valami a 39 év alatt. Én a magam módján kikisérleteztem és elsajátítottam valamit, ezt megpróbáltam egy kicsit összefoglalni felkérésre. Rengeteget gyakoroltam, mértem stb. Nem pottyantak az eredmények maguktól. Az igazság az, hogy fingod sincs hogy mit csináltam, mit mértem és hogyan, mennyit gyakoroltam. Ha olvasod hsz-saimat akkor az ellenszenv irányít és nem az, hogy megcáfold azokat a dolgokat, amiket próbálgattam........

Előzmény: emem (782)
ghepard Creative Commons License 2012.07.19 0 0 786

Köszi, én is azt hiszem, hogy valami van a dologban.......

Előzmény: Semmisem (783)
ghepard Creative Commons License 2012.07.19 0 0 785

Emem, mikor olvastam azokról az anekdotákról egy régen olvasott uborkakisérlet ugrott az eszembe. Kiválasztottak 3 csoport embert és tömték őket uborkával. Arra voltak kíváncsiak, hogy káros e az uborka. A 80 éves csoportban 15-20 év múlva már nem is élt talán egy ember se, a fiatalabbak tovább bírták, mivel erősebb a szervezetük és jobban meg tud bírkózni az uborkával. De végül ki lehet jelenteni, hogy az uborka veszélyes, mert mindenki végül az összes kisérleti alany meghalt.......

Előzmény: emem (779)
Semmisem Creative Commons License 2012.07.18 0 0 784

Azt nem értem, h miért probléma h "anekdota"? Jó anekdota, és akkor? :D Néhány ember szeret bizni magában, és megvizsgálnia  dolgokat, nem várja meg h eredményeket szolgáltasson neki a "tudós", nem várja a sültgalambot. Vane lég önbizalma ahhoz, hogy a természettől kapott eszközökkel vizsgálódjon, és a vizsgálat tárgya önmaga is. 

 

Az analitikusnak pedig ajánlom az objektív igazság valódi vizsgálatát, és kivánok sok szerencsét hozzá. Az már fel lett vetve a történelemben, hogy a vizsgáló jelenléte eleve befolyásolja a vizsgálat tárgyát. Amit én megértek, de az érdekelne, hogy lehet emellett az objektivitást egy lapon említeni a kísérleti protokollokkal. (A quantum fizikusok területéről származik az idea, érdekes dolgokról votl még szó )

 

Én nem vagyok "tudós", nem is érdekelnek a titulusok, olyant már tudok csinálni, h megjelenő fertőzést a nyálkahártyán, amiből az eddigi saját tapasztalatok alapján minden esetben légúti fertőzés alakult ki, el tudok tüntetni. De nem máséról, hanem a sajátomról , és nem véletlenül, hanem sok sok erőfeszítés árán. yes, ez szubjektiv, de a szenvedő nézőpontjából lehet pepita is a jelzője az információnak, mert fogja és kipróbálja. Ha nem jön be tovább halad. 

 

Aztán ott van a krónikus izületi gyulladásom, 2 térdben, arthritis, és I. fokú porckopás. MEgfelelően alapos diagnosztika eredménye ez, nagyon tapasztalat ortopéd főorvos verdiktje, hagyjam abba az élsportot, futni csak esetenként a hátra lévő életemben, a tünetek sosem fognak eltünni telejsen. Ma jobb formában vagyok mint életemben valaha, abszolut tünet mentes, és fejlődök. Sem műtétet sem semmilyene gyéb orvosi segitséget nem vettem igénybe. A diagnosztizált kórkép fennállt 2 éven át. Saját viszgálat és logikus szembesítések eredményére alapított terv kidolgozása és gyakorlása után jött a javulás és fejlődés. Ez a te szemszögedből szubjektív, mi több, megfelelő releváns kontrollcsoport és megfelelő számú kísérlet híjján még csak nem is létezik kategória. Ha úgy vesszük orvosi értelemben a spontán gyógyulás kategória. Hogy ez az elmondott saját tapasztalatok nélkül nem mondana semmit és egy kövér nulla lenne... hmm? Az én szemszögemből életem egyik legcsodásabb dolga, hogy a testem történéseit jobban értem és kezelem. Én 0-24ben viszgálódom és minden tekintetében vizsgálódom, a tudomáyn korlátait ismerjük, az elsajátítható információ mennyiség határát is kezdjük érteni ,D

 

NA ennyi elég. Megyek edzeni :D

Előzmény: emem (782)
Semmisem Creative Commons License 2012.07.18 0 0 783

Érdekes, egy részüket magam is csinálom. És működik az elképzelés. Objektiv ...

Előzmény: emem (782)
emem Creative Commons License 2012.07.18 0 0 782

természetesen azon kívül, hogy mi a baj a ghepard féle gyakorlati tapasztalatokkal, azt is tisztázni kell, hogy ezek nem gyakorlati tapasztalások, hanem csupán anekdoták, objektív mércével nem mérhetőek.

bővebben lásd a hozzászólásomban ajánlott, bár nem általam írt bejegyzéseket.

Előzmény: Semmisem (780)
emem Creative Commons License 2012.07.18 0 0 781

hadd ne írjam le újra, a másik topikban pont itt tartunk:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9182118&go=119221277

Előzmény: Semmisem (780)
Semmisem Creative Commons License 2012.07.18 0 0 780

Na így már értelek.

Kedvelem a gyakorlati tapasztalatokra alapított közléseket. Gephardnak csak olyan van. A bölcsesség és tiszta erőfeszítés kiolvasható belőle, ennél fogva tiszteletre méltó. Az emlitett forrásokat nem ismerem. Nem kevés dolgot tanultam tőle, és megitn nem ekvés dologra inspirált a !hozzállás!. 

 

Mi a gyakorlati ellenvetésed a lentebb megosztott tapasztalatokkal kapcsoaltban?

Előzmény: emem (779)
emem Creative Commons License 2012.07.18 0 0 779

miért érdekes, hogy ki írta?

ghepard hozzászólásaira reflektál, ezért tettem be. azt pedig már itt is, más topikban is leírtam, hogy ghepard élményei konkrétan, illetve az alternatív gyógyászat általában az anekdotákra épít, ennélfogva nem összevethetőek a tudományos kísérletekkel.

a sonoterápiáról például csak ezoterikus oldalakat találsz, sőt, a viszonyleg elfogadott Mozart-hatást is megcáfolták már.

Előzmény: Semmisem (778)
Semmisem Creative Commons License 2012.07.18 0 0 778

Nem tudom mit mondhatnék, el szoktam itt mondani a topiccal kapcsolatos gondolataimat, tapasztalataimat. Kíváncsi voltam, te h gondolod. A linkelt dolgokat csak úgy nem olvasom el... ennél fogva rákérdeztem, h te írtad e. De h ezt miér tkell elmagyarázni az rejtély. ..

Előzmény: emem (777)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!