Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2013.05.03 0 0 12977

Nagyon szép lett a végeredmény! Lehet, hogy nálad is besegítettek az égiek, és legalább locsolnod nem kellett. Tegnap vettem egy pár ilyen-olyan palántát, ma délután elültetem, és várom a kedvező eredményt.

Előzmény: p21-feri-tb2 (12976)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 12976

Ma megint kertészkedtem egy kicsit.

elötte:

 

műszak végén:

 

 

 

 

az orgona is virágba borult:

Csimpolya Creative Commons License 2013.05.02 0 0 12975

A mai nap örömteli meglepetés ért. Visszajöttek a szürke légykapóim! Persze, nem lehetek biztos benne, hogy ugyanaz a pár, de ez elég valószínű. Mindenesetre kipakoltam a virágtartóból azt az okvetlenkedő pletykát, az új helye sem lesz rosszabb, és meggyőződtem arról, hogy bőségesen van ivóvíz. Isten hozott benneteket, madárkák!

Csimpolya Creative Commons License 2013.04.28 0 0 12974

Péntek-szombat hajnalban és az éjszaka egy részében csodás fülemülekoncerben volt részem, néha az volt az érzésem, hogy a madárka a ház mellett lévő fán ücsörög. Ez persze egyáltalán nem biztos, hiszen meglehetősen erős a hangja.

Csimpolya Creative Commons License 2013.04.23 0 0 12973

Ahogy elnézem a porszívós képet, kezdelek az eddigieknél is jobban tisztelni. Jaj annak a szerencsétlen gépnek, amit én próbálok szerelni.

Valamelyik kertészeti kiállításon láttam egy kicsi és csinos automata fűnyírót, lehet, hogy tetszene neked is. 

Előzmény: p21-feri-tb2 (12972)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 12972

mára porszívó csapágyazás volt a program

 

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 12971

hétvégén megtörtént az idei első fű nyírás.

 

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2013.04.18 0 0 12970

Az előbb kinéztem az erkélyre, és két csinos széncinegét láttam. Először ittak, majd az egyik orchideám cserepéről szedegettek valamit. Megvártam, míg elmennek, mert majd' kifúrta az oldalamat a kiváncsiság, mi az, ami ennyire tetszik nekik. Alighanem némi száraz növényi részt szedegettek össze fészeképítéshez. Sajna, a szürke légykapóim idáig még nem jelentkeztek, pedig szívesen látnám őket.

Csimpolya Creative Commons License 2013.04.18 0 0 12969

Rászántam a délelőttöt, és kihordoztam a növényeimet az erkélyre. A kaktuszokból csak kettő nem élte túl a telelést, a tóbbi egész jól megvan, némelyik még nőtt is. A többi növényből is átültettem egyet-kettőt, kaptak egy kis biztatót, és most gyönyörködöm a végeredményben A macskáim a felügyeletem alatt ugyan, de kijárogattak az erkélyre, és egy napos folton összetekeredve igen jót szundítottak. Egyszóval, mindenki jól járt, még akkor is, ha kissé érzem a derekamat. Megérte. Meg is jutalmazom magamat egy darabka csokival.

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 12968

Ma meg kezdődött az idei kert szezon.))))))))))))))

borsó

 

dughagyma

 

zöldség

 

eddig 3 nagy ágyás

 

 a kerítés mellett

hagyma

 

saláta és csemege kukorica

 

és nem utolsó sorban a talicskát is felkészítettem a szezonra.-)))))))))

ha nekitolnám a fityónak , meg sem látszana.-))))))))))))))

Csimpolya Creative Commons License 2013.04.10 0 0 12967

Lehet, hogy kissé divatjamúltnak érzi magát. Pedig mos tis szép, úgyhogy nincs miért röstelkednie.

Előzmény: p21-feri-tb2 (12966)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 12966

tegnap vettem észre, hogy mi nől a fűben.-)))))))))

 

biztos unatkozik így egyszál magában.

Csimpolya Creative Commons License 2013.04.08 0 0 12965

A jó idő eljövetelét én is várom. Van egy pár palántám, de korántsem annyi, mint neked. Tavaly ilyenkor már kiraktam a növényeimet az erkélyre. Idén még várok ezzel.

Tegnap voltam egy terrarisztikai kiállításon, de nem vettem semmit, bár, amikor megpillantottam egy pár, kb. négy centis axolotl-ot, majdnem meginogtam. No de nem lesz az mindig ilyen kicsi, és hova tehetnék egy nagyobb méretű akváriumot?

A törpesünök viszont változatlanul elbűvölő jószágok, meg is csodáltam őket. No meg a miondenféle, szebbnél-szebb színváltozatban lévő bettát, de ezekből nem akartam venni. Tavaly hazahoztam egy csodás színűt, és két napon belül elpusztutlt, úgyhogy inkább nem kockáztattam.

Előzmény: p21-feri-tb2 (12964)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 12964

Most már igazán jöhetne a jó idő!! A palánták már nagyon várják.

   

 

A biztonsági szolgállat munkatársa meg lebukott. Munkaidőben szunyókál.-))))))))))))))

 

Csimpolya Creative Commons License 2013.04.07 0 0 12963

Annak örülök, hogy a gyep ilyen szép. A másik képről meg inkább nem nyilvánítok véleményt, de azért sejthető, hogy mit gondolok.

Előzmény: p21-feri-tb2 (12962)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.04.06 0 0 12962

vettem ilyent:

 

és szét szórtam. Hagy zöldüljön a fű.

 

a szomszéd kertben pedig ez a látvány fogadott.-(((((((((((((((((((((((

Csimpolya Creative Commons License 2013.04.04 0 0 12961

Délelőtt jártam a telken, és az egyik helyen egy csinos kiskutyát vettem észre. Ő is engem, mert rohant a kerítéshez, és kölcsönösen örvendeztünk egymásnak. Aztán rájöttem,  hogy nem árt, ha vigyázok, mert egy helyen lukas a kerítés, és kiszökhet rajta, aztán vagy eltéved, vagy autó alá szalad, úgyhogy próbálok óvatos lenni. Nehéz lesz megállnom, hogy ne becézgessem egy kicsit, mert elbűvölő jószág. Azon gondolkodom, lehet, hogy ebből a kis szőrgombócból valaha is egy tekintélyes németjuhász lesz? Előbb-utóbb ki fog derülni.

Csimpolya Creative Commons License 2013.04.02 0 0 12960

Úgy veszem észre, szegény kismadár óvatlan volt, rajta is vesztett.

Előzmény: p21-feri-tb2 (12959)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.04.01 0 0 12959

Szegény madárnak nem jött össze a Húsvét.-(( Találkozott valamelyik fő vadásszal és vesztett:

 

Csimpolya Creative Commons License 2013.03.29 0 0 12958

Ejnye-bejnye, lásd meg a dolog pozitív oldalát! Elmesélheted az unokáidnak, hogy húsvétkor hónyulat építettél. Lehet, hogy a tepsis nyúl egész jó ötlet, lehet, hogy fölöttébb ízletes, és a macskáid is kedvelnék.

Nálunk egyébként csak az eső esett, az sem vitte túlzásba, viszont megvárta, amíg befejezem az ablakpucolást. Hiába no, Murphynek mindig igaza van! 

Előzmény: p21-feri-tb2 (12957)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 12957

Ez az idő kicsinál agyilag.-((((( megint szakad a hó.

 

Fegyelmit adok a Húsvéti nyúlak!!-)))))))))  /tepsi füles lesz belőle/

Csimpolya Creative Commons License 2013.03.22 0 0 12956

Voltam az Gardenexpo kiállításon. A mai napon még nem indult be, elég kevesen voltak, de legalább nem kellett tolongani. A díszvendég Hollandia volt, ki is állítottak egy csomó nyíló tulipánt. Volt néhány, számomra még ismeretlen orchideafajta, de inkább a kerti bútorokból és eszközökből volt sok. No meg mindenféle bugyborékos medencéből, ez utóbbiak egyáltalán nem tetszettek. Viszont csodás cserépedények is voltak, régen láttam már lábas lábast, még ha csak három lába is volt. Berendeztek egy kalandparkot, amiben volt némi túlzás, de elkötöttem egy rollert, és megállapítottam, hogy az utóbbi ötven évben kissé kijöttem a gyakorlatból, egyébként csak a fordulás okozott némi nehézséget. Továbbá egy mesterszakács grillezett a vendégeknek, kaptunk egy falat kóstolót, de meg kell adni, ízletes falat volt! Ami az edényeket illeti, szintén szuper kinézetelű rozsdamentes acél holmik is voltak, megemeltem az egyik serpenyőt, szerintem az inkább önvédelmi fegyver. De annak is szép! Továbbá jó néhány kemence, ilyen-olyan grillsütő, és csodás kerti bútorok.

Csimpolya Creative Commons License 2013.03.18 0 0 12955

Nem éppen korszerű, de hatékony ösztönzés lehetett! Viszont remélem, hogy legalább titeket is megdícsértek, bárminek is hívják ezt katonáéknál.

Előzmény: p21-feri-tb2 (12954)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 12954

Jujj a 87-est ne is mond. Épp katona voltam és 3 héttel leszerelés előtt burkolózott fehérbe a Dunántúl. Ezred sorakozón megkaptuk a parancsot. Menteni kell a polgári lakosságot. Nekem

helyközi "busz"járatot kellett helyettesíteni. Természetesen teher autóval:

Ezzel ni.-))

Tata-Kocs-Mocsa-Naszály-Tata útvonalon. Nagyon örültem mikor vége lett a cirkusznak. A parancskok mondta, ha el b...tok valamit úgy lecsukatom a díszes bagázst, hogy a műanyag lakat is ránk rohad.-)))))))))))))) De hízott a mája mikor a tatai tanács elnök dícsérte a kis katonákat.-)))

 

Előzmény: Csimpolya (12953)
Csimpolya Creative Commons License 2013.03.17 0 0 12953

Hűha! Remélem, Tél tábornok az utolsó rohamot vezényelte most. Az ágyásaid viszont csinos fehér paplant kaptak, lehet, hogy meghálálják. Te meg egy jót sportoltál. Még az is lehet, hogy egy idő után olyan beszédtéma leszt, mint a 87-es nagy havazás. Ahhoz képest ez smafu. Ráadásul szerencsénk volt, mert legalább ünnepre esett. Igaz, nekem könnyű így írnom, mert Pesten ehhez képet szinte semmi nem érződött.

Előzmény: p21-feri-tb2 (12951)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 12952

Előző koment íráskor közreműködő munkatársak.-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 12951

Hát nemtudom ki hogy van vele, de nekem abszolút nem hiányzott ez a tavaszi havazás.-((((

Itthon az udvarban katasztrófa helyzetet hirdettem ki. A szél néhol 1,20m magas falat emelt.

Fiammal ástunk mint a kis angyal.

 

 

 

 

 

 

lent a kertnél sem volt jobb a helyzet

asszem még vérnom kell a hintázással

 

az ágyások ismét eltűntek. De a cicc járőrözött.-))))

 

Még jó, hogy mi itthon voltunk. Tölünk 20km-re volt az igazi hacacáré.(((((((

képek egy barármtól és internetről:

 

 

 

remélem mindenki éppségben átvészelte. és ez volt a tél utolsó dobása.

Csimpolya Creative Commons License 2013.03.15 0 0 12950

Ez aztán a figyelemre méltó macska! Nagy szerencséje volt, hogy ilyen jó helyre került.

Előzmény: p21-feri-tb2 (12949)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 12949
Csimpolya Creative Commons License 2013.03.14 0 0 12948

Nagyon jó ötlet, legalább friss, vitamindús eleséget biztosítok számukra. Viszont könnyen lehet, hogy a halaim segítség nélkül is elintézik a problémát és az utódokat egyaránt.

Előzmény: p21-feri-tb2 (12947)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!