Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.19 0 0 49463

Lányok, ne mérjétek minden etetés előtt/után a gyermeket, mert iszonyatos stressz, ha egyszer-kétszer nem azt mutatja a mérleg, amit kellene.

Én eleinte csak szúrópróbaszerűen mértem, amikor a heti súlygyarapodás kevesebb volt mint az előző héten és mivel a védőnő szerint kevés volt a mért mennyiség, elkezdtem minden etetést mérni.

Szó szerint belebetegedtem ebbe és most ott tartok, hogy már csak 4szer szoptatok és 3szor tápszert kell adnom, mert a stressztől drasztikusan csökkent a tej mennyiség.

andyro Creative Commons License 2010.07.19 0 0 49462
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!! Tündér vagy!!!
Szedem a bogyókat meg iszom a laktoherb teát.
Richi jóllakottnak és elégedettnek tűnik.
Közben úgy állunk hogy hála égnek elég a tejcsi továbbra is ill. próbálom gyakran mellere tenni. Egyszer kellett pótolnom a lefejt (de friss) tejjel 50-el és most elfogadta hála égnek. KÖzben találtam egy szuper oldalt www.lll.hu. Itt nagyon hasznos tanácsok vannak a szoptatással kapcsolatban mindenkinek ajánlom!!!!!!
Előzmény: Andi 1976. (49461)
Andi 1976. Creative Commons License 2010.07.17 0 0 49461

Szia Andyro!

Bocsi, de napközben nem voltam itthon!

Gratulálok a fiúkhoz!! Nagyon helyesek együtt! Látszik, hogy a bátyus nagyon büszke az öcsikére! Édes drágák!!!

 

Szóval a bogyók szedése :  

5 napig esténként 5-5 szem.

Utána 2 nap teljes szünet.

Megint 5 nap szedés, de már 2 x 5-5 szem.

Megint 2 nap szünet.

Majd  megint 5 nap 2x 5-5 szem.

És így tovább...

Ha esetleg nagyon beindulna a tejcsid  :-) (nekem volt ilyen) , akkor állj le vele.

Majd, ha megint úgy érzed, hogy kezd csökkenni, akkor megint elkezded szedni. Én így csináltam folyamatosan. Állítólag ha beindul, akkor le kell állni vele.

Sokszor beijedtem én is, hogy szopi után lötyögnek a cicik, de a köv. szopira megint telelett.

Próbálj meg tényleg ne stresszelni, mert azzal aztán nem segítesz magadon. Ezt azért mondom, mert sajnos én is ilyen voltam. Szopi után sírt a kislányom, persze én azt hittem, hogy éhes. Tömködtem bele a cicit, de azt hittem, hogy mivel lötyi lett, biztos már nincs benne. Akkor rohanás ki, csináltam a tápszert. Persze az sem kellett neki. Szegénykém jóllakott, csak nehezen jött a büfi, vagy a csuda tudja mi baj volt sokszor, de az biztos, hogy nem éhes volt, csak én hittem azt. Jajj, milyen butus is voltam! Pedig már  a 2. gyerekem Petra, de hiába! Nem egyszerű ez az etetés dolog. nemigaz?

 

Arra tényleg figyelj, hogy az 5 ch erősségűt vedd meg. Úgy tudom, hogy van 10-es és 15-ös is. ( lehet másféle is) Azokról én is azt hallottam, hogy ellenkező hatást válthatnak ki, mint szeretnénk.

 

A sok folyadékról annyit, hogy tényleg igyál amennyit csak bírsz!!!!Sokszor már azt érzem, hogy a könyökömön folyik ki a sok ital, de nincs mit tenni! Muszáj!

 

Az itteni  gyógyszerészről annyit, hogy ő minden szopi után szedetni akarta velem a bogyókat. 5-5 szem minden szopi után. na persze!

Unaokatesóm homeopátiás dokinőnél volt és neki ő tanácsolta ezt a szedést, amit leírtam Neked. Neki és nekem bevált. Nagyon remélem, hogy Neked is befog válni!!!!

Persze, ha a neten olvasol a szedésről szerintem 2 megegyező választ aligha fogsz találni.

Tényleg van, akinek bejön, másnak nem....

 

Szóval, fel a fejjel és ne aggódj, minden rendben lesz!!! 

 

Remélem tudtam segíteni!

Puszi!  

Andi

Előzmény: andyro (49454)
korall1 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 49460
Nagyon édes kislegény. :-) A csuklóredő alapján nem tűnik úgy, mint aki éhezik... :-)
Előzmény: andyro (49457)
coriella Creative Commons License 2010.07.17 0 0 49459
Gratulálok még egyszer, és sok boldogságot Nektek! Nagyon helyesek!
Előzmény: andyro (49457)
andyro Creative Commons License 2010.07.17 0 0 49458
A tesók:
andyro Creative Commons License 2010.07.17 0 0 49457
andyro Creative Commons License 2010.07.17 0 0 49456
Bemutatom Richit:
korall1 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 49455
Andyro,

Lehet együtt szedni a kettőt. Én a helyedben azért az elején csak az egyiket szedném, mert nem lehet tudni, hogy hogyan reagálsz rá. Lehet, hogy az is elég lesz. Nehogy aztán mellgyula legyen a vége.

Arra kell még figyelni, hogy az Andi által említett bogyókból csak az alacsony potenciálúakat szabad szedni (C5, CH5), mert a magasabbak már pont ellentétesen dolgoznak, apasztják a tejet.

Amit még ajánlhatok, az a Maci kávé és a győri zabos keksz. Nálam beváltak, ráadásul finomak is.
Előzmény: andyro (49454)
andyro Creative Commons License 2010.07.17 0 0 49454
Jól értem mindkettőből minden nap este 5 szem aztán szünet majd 2*5???
A gyógyszertárban ugyanis lebeszélni próbáltak szerintük egyszerre csak az egyik elég. Olyan okosak ezek. De ha neked ez bevált én így próbálom ki.
Utána olvastam de más-más van írva mindenhol a szedésükre ill. a mennyiségre.
eyg tuti azt írják a sok az ellentétes hatást vált ki.
Tegnap pont elég volt a tejcsim hála égnek.
KÖSZI LÁNYOK A SEGÍTSÉGET SOKAT JELENT NAGYON!!!
Előzmény: Andi 1976. (49443)
coriella Creative Commons License 2010.07.16 0 0 49453
Szerintem is elég, ha egy héten egyszer méred, mert csak stresszelsz. Én havonta egyszer mértem Petit, most meg kéthavonta. Sok mellre tétel, krumplis-tésztás ételek, pl gombóc, nagy gyümölcstartalmú őszilé, narancslé szaporít. A fejést ha nem megy, akkor hagyd abba, és ne fejj. Van, akinek a mellszívó vagy a fejő mozdulatok nem váltják ki a tejleadó reflexet, attól a babája meg igen, és sikeresen szoptat. Lefejt tejet mi cseppentővel adtunk, az infacolos-sal. Az éhes sírást semmi meg nem szünteti, csak ha eszik, ő meg átaludta az éjszakát, tehát sok baja lehetett, de az tuti nem, hogy éhes volt.
Előzmény: andyro (49449)
coconut75 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 49452

Andyro, nem vagy buta! Miért lennél??? Nem születik mindenki tejcsárdának! ;o)

Nyugi, lesz ott elég tejcsi, csak ne stresszelj, mert az csak árt neki. Egyébként a babák nem minden evésre eszenk ugyan annyit. Marci is van, hogy csak, 70-80 gr-ot, aztán a következőre 150-200gr-ot, ez normális. Az más ha sír utána, akkor lehet, hogy éhes maradt, de az is lehet, hogy a gázok gyötrik és böfizne vagy pukizna.

Az Avent cumi nem jó, kemény és hülye alakja van. Én is a Tommee Tippee-t javaslom, nekem már egyszer bevált és most is ezzel kap teát + tejet Marci. Peti is ebből kapta a tápszert és nem szokott le a ciciről, egyéves koráig szopott.

A másik pedig, hogy én is beleestem a "minden alkalommal leméregetem" csapdába, de most nem mérem csak hetente egyszer csupaszon, ha hízik rendesen, akkor szerintem elég a tej, és nyugodtabb az ember, ergo a stressz sem csökkenti a mennyiséget. Ja és igyál nagyon, nagyon sokat, az sem baj, ha 2-3 naponta bekapsz egy gravidát vagy hasonló multivitamint. (Ja, én most szedtem More Milket, de nem változtatott semmit a mennyiségen).

Nyugi, ügyes vagy! ;o))

 

A képet kicsinyítsd le, szvsz 1 MB-nál nagyobbat nem nagyon tudsz feltölteni. Itt találsz programokat: www.letoltes.com

Előzmény: andyro (49449)
babyteve2 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 49451
Vagy nem volt éhes, vagy nem jön be neki az Avent. A TommeeTippee cumija hasonlít a cicihez leginkább, azt általában elfogadják. (Nálunk Gergő Avent, Mira Tommee-ből evett...hogy egyszerűbb legyen. :o))
Ha éjféltől majdnem 8-ig alszik, csak nem éhes az a kölök, nyugi.

Kép: kicsinyítsd le, mit használsz?
Előzmény: andyro (49449)
andyro Creative Commons License 2010.07.16 0 0 49450
Gyönyörű!!!! Bájos kislány!
Előzmény: Andi 1976. (49444)
andyro Creative Commons License 2010.07.16 0 0 49449
Köszi lányok mindent kipróbálok!
Az este már bőgtem mert tegnap már két mellből szoptattam (csak ő rengeteget eszik) 2,5 hetesen 100-120 és este 90 után megállt a dolog. Megpróbáltam a lefejtből felengedni és cumiból adni akkor meg öklendezett tőle szegény majd elkezdett sírni.
Végül már elaludt a drágám éjfélkor. Most azóta alszik szóval csak elég lett a végén de MI LESZ MA ESTE??
A tápszert azért kiváltom ma biztos ami biztos.
Szerintetek miért nem fogadta el az AVENT cumiból a tejet? Az üveg vagy a tej volt a gond??? Lehet hogy a fagyis tej nem jó neki???
Még egy kérdés: nagy a kép mérete amit fel akarok tenni. Mit tegyek vele?
NA BUTASÁGOM BEMUTATKOZOTT!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Andi 1976. (49443)
coconut75 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49448
Óóó, de gyönyörű! :o))
Előzmény: Andi 1976. (49444)
babyteve2 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49447
Micsoda mosoly! :o)
Előzmény: Andi 1976. (49444)
babyteve2 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49446
Andyro, szerintem mindenkinek más használ...én is végigpróbáltam mindent, homeós bogyókat, MoreMilket, teákat, de semmi sem használt...és akkor jött a Karamalz (malátaital, elsőre iszonyat íze van, ezért a citromossal szoktattam rá magam, onnan könnyebb volt a sima, ami jobb volt, mert a citromos asszem csak 40% maláta.) Napi egyet ittam addig, amíg a mélyhűtőben annyi tej nem lett, hogy napi 50 ml-t számolva fejenként egyéves korukig elég lett volna. Onnantól kezdve nem görcsöltem egyáltalán, de azért még fejtem, rengeteget voltak cicire téve, és ennek eredményeképpen most 27 hónaposan is naponta többször ciciznek. :o) (Azt azért hozzáteszem, hogy ők kaptak tápszert is, sőt, este még mostanában is kapják tehéntej helyett. Szerencsére cumizavar nem volt. Küzdeni kellett, de megéri. )
Drukkolok, menni fog!
Előzmény: andyro (49442)
chelszy Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49445
andyro, nem kell ám izgulni a tej miatt. Én az 5. héten éreztem úgy, hogy kész, tovább nem lesz elég a tejem, de addig sem bővelkedtem benne. Bár a lányom hízott, de nem folyt a tej éjszaka és nem is volt megtelve eléggé a cicim. Ekkor utánaolvastam. Az Andi által említett homeos bogyó nekem is bevált és a more milk tabletta is. Végül 1 éves koráig szoptattam a lányom, aztán elválasztottam, de még 4 hónap múlva is volt tej, ha megnyomtam. Ami még bevált, hogy sokszor tettem mellre (akár 12x is egy nap) és sokat ettem és ittam.
Előzmény: andyro (49442)
Andi 1976. Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49444

Sziasztok!

Ha nem bánjátok, küldök Petrababáról két képet.

22-én lesz 9 hónapos.

Előzmény: Andi 1976. (49443)
Andi 1976. Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49443

Szia Andyro!

 

Gratula az éjjel alvós babucihoz!

Ha megengeded, én adnék Neked tanácsot szopi ügyben!

 A fiamat  csak 1,5 hónapig tudtam anno. Nagyon rossz érzés volt, hogy nincs tejcsim, de sajna ez volt!

Most a mikor a kislányommal voltam terhes, nagyon szerettem volna ha tudom szoptatni, ezért rengeteget utánaolvastam, dokinővel és védőnővel is sokat beszélgettem, hogy lehetne minnél több tejcsit összehozni magamba. Sok tanácsot adtak,de végül mégsem ez hozta meg a várva várt eredményt.

Unokatesóm egyszer hozott nekem homeopátiás bogyókat, mert neki megmaradt. Persze tőlem messze állt ez a dolog, de neki bevált. Mikor már egyre többször kellett tápszerrel etetni a kislányomat, akkor döntöttem, hogy kipróbálom, végülis mit is veszíthettem?

Urtica Urens 5ch  és Ricinus Communis 5ch   a neve a 2 féle bogyókának. Gíyógyszertárban lehet nálunk megrendelni. ( tudtommal nem minden gy.tár foglalkozik vele. ) 

Én úgy szedtem, hogy 5 napig folyamatosan mind a 2-ből először csak este 5-5 szemet. Nyelv alá először az egyiket , elszopogatod, könnyen olvad. Utána a másikat.

Fontos, hogy előtte és utána fél óráig se enni, se inni nem szabad. Mentolosat enni sem!!!

% napi szedés után 2 nap szünet. Utána ,megint 5 nap szedés, de akkor már délelőtt is és este is 5 -5 szemet kell elszopogatni. Végülis, ha nyelv alá teszed, akkor nemis kell szopogatni, mert elolvad magától. Kellemes cukorka íze van. Az első 5 nap alatt csak este szedd, de utána napi 2-szer.

Nekem nagyon bevált!!!!! Most 22-én lesz 9 hónapos a kislányom, 9,2 kg és még napi 5-6-szopr szopikázik. Néha csak keveset, mert eszik már mást is természetesen!  Büszke vagyok nagyon megmondom őszintén, hogy még mindig szoptathatok!!!!!! Isteni érzés, pedig már 4 fogacska is van!!!   :-)

 

Remélem, tudtam segíteni!  Hidd el, tényleg nagyon jó!

Ha van kérdésed, írj nyugodtan, ha tudok segítek szívesen!

 

Szia!   Andi

Előzmény: andyro (49442)
andyro Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49442
Köszi lányok!
Jelenleg 2 hetesek múltunk szépen növögetünk. Egy kis angyal a fiam. Éjjel alszunk!
A tejcsim per pill. éppen elég de nem igazán érzem hogy szaporodna .Fejni már tudnék ha lenne még mit de..... Félek ebből tápszer lesz pedig nem akarom. Most elkezdtem a laktoherb teát csak attól meg nehogy fájjon a pocija.
Más tejserkentő ötlet??????

chelszy Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49441

andyro innen is  egy hatalmas gratulácó!

Sajons én tejfejésben ügyetlen voltam, így nem tudok jótanácsot adni.

Előzmény: andyro (49435)
fablia Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49440
Gratulálok az ifjú családtaghoz!
Én mikor fejtem, mindig mással foglalkoztam, és egyszercsak beindult a tej...
Előzmény: andyro (49435)
tundee74 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 49439

Sziasztok!

Andyro

Gratulálok , egészséget és boldogságot kívánok én is Nektek !

 

Előzmény: andyro (49435)
andyro Creative Commons License 2010.07.03 0 0 49438
Sziasztok!

Nagyon köszönöm a tanácsokat. Igyekszem!
Előzmény: korall1 (49437)
korall1 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 49437
Andyro,

Össze fog az jönni, nyugi. Arra vigyázz, hogy nehogy begyulladjon. Amint kinyílnak a tejcsatornák, minden rendben megy majd.
Van egy szaktopik itt , ők is tudnak segíteni, ha gondod adódna.

Én annak idején eléggé megjártam, nagyon gyorsan beindult a tejem, gyakorlatilag már a kórházból gyulladt cicikkel mentem haza. Rettenetes volt.

Fejés előtt melegítsd egy kicsit a melled, mondjuk meleg vízsugárral, óvatos, körkörös mozdulatokkal masszírozd át, majd nem rágörcsölve, lassan kezdd el a fejést. Nekem a kislányom látványa sokat segített az elején - mivel ez nagyban fejben dől el.
Fejés közben néha állj meg, masszírozz újra, kívülről a bimbó irányába, először körkörös, majd enyhe húzó mozdulatokkal. Én is elektromos mellszívót használtam, mert egyrészt nem bírta a kezem az alkalmankénti 200-250 ml-t, másrészt, miközben az elektromos szívott, én a másik kezemmel tudtam masszírozni.
Ajánlom azt is, hogy fejés közben azt a melled, amit épp "nem használsz", tartsd langyosan, mondjuk egy zselés hőtartó párnával vagy meleg vizes borogatással, így könnyebben beindul a tejcsi.
Előzmény: andyro (49435)
krisztam1977 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 49436
Szia! Üdv a két gyermekes anyukák "klubjában". Hatalmas gratula innen is.
Fejés? Kézi vagy gépi szívód van? Nekem csak az elektromos jött be, a kézivel csak görcsöltem, de semmi haszna nem volt. Szólj ha bármiben segíthetek :)
Előzmény: andyro (49435)
andyro Creative Commons License 2010.07.01 0 0 49435
Sziasztok!

Először is nagyon köszönöm mindenkinek a magam és családom nevében.
Fixor: Neked külön köszönöm!!!!!!
Tehát: 2010.06.28.-án 12.33-kor sima szüléssel 3450gramm 54 cm-el megszületett a mi kis Richink. (Valóban Rolika nevezte el!) Tejcsi van ma engedtek bennünket haza.
Ha valaki tudna segíteni fejés ügyben nagyon jól jönne mert a mellem telik de nem jön össze a mellszívóval (AVENT) a szívása !!!! Remélem a védőnő ért hozzá de ez csak remény.
Képet majd teszek fel csak most fáradt vagyok! Köszi lányok!!!!

coriella Creative Commons License 2010.06.30 0 0 49434
Nagy gratula andyronak, legyen a kis Ricsinek nagyon boldog élete!
Előzmény: Fixor (49426)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!