Keresés

Részletes keresés

Teaway Creative Commons License 2018.04.29 0 0 3054

De jó, hogy nekem minden szomszédom jó fej, így elég egy fonott drótkerítés is. Kutya nincs.

Mr O Creative Commons License 2018.04.29 0 0 3053

A mi szélességünk nem olyan nagy.Elrontottam.
Tovább nem offolok itt... :)

Előzmény: Mr O (3052)
Mr O Creative Commons License 2018.04.29 0 0 3052

Hát igen lehet az lesz mert így konfrontáció mentesebb a helyzet.
A szélességük nem olyan nagy mondjuk,de 10cm-el lennénk maximum beljebb ,ha közvetlenül a régi kerítés mellé húznánk fel...

Köszönöm!

Előzmény: Topacsenkó (3051)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.29 0 0 3051

Én felhúznám a pala elé a szép kerítést, a buzija nézze csak a palát. Ha elég nagy a birtok, márpedig a 45m-ből azt gondolom, akkor én beáldoznám azt a 10m2-t... 

Előzmény: Mr O (3050)
Mr O Creative Commons License 2018.04.29 0 0 3050

Szia!

20 méter kb.
Jegyzőt nem kerestem még,nem szeretnék viszályt amúgy is nehéz ügy a szomszéd.
De ebbe itt most nem is akarok belemenni.Helyi vállalkozó aki tele van pénzel és úgy gondolja bármit megtehet...
Meg is van dőlve,de még nem én tettem fel ,hanem már régen még a rokonok...A telekhatáron van az biztos mert a régi kerítés után rakták anno.
És idén már mérettem földmérővel pont az esetleges bontás és telekhatár viták miatt.(Akkor is jó nagy balhét rendezett.)
Itt a kerítés.A másik felén a szomszéd van és a pala hullámokat is kirakatta térkővel.Meglehetett volna ezt úgy is csinálni,hogy nem teszi rá a kerítésre de persze úgy nem lett volna élvezet.
Így most lényegében nem tudom leszedni mert jönne vele a másik felén a térkő.

Köszönöm!



Előzmény: Topacsenkó (3049)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.29 0 0 3049

Nincs, de nem is szeretném begyűjteni ezt a tapasztalatot...Mindig van más megoldás. Végig 45m pala? Felétek dől? Életveszélyes? Jegyző mit mondott? Tegyél képet fel, hogy lássuk mit lehet csinalni. Ha anno jól csinálták a kerítést, akkor az teljes szélességében a telekhatáron felétek van , tehát a térkövet átrakta hozzátok lényegében. Elvágnám a pala mellett a térkövet betonvágóval.

A szomszednak kötelessége a kerítés építés idejére beengedni. Neked meg kötelességed  a legkisebb mértékben zavarni. 

Előzmény: Mr O (3045)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.28 0 0 3048

Köszönöm, igyekeztem de közelről találni hibát bőven. Utcafrontinak hármas alá lenne. 

Előzmény: Teaway (3046)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.28 0 0 3047

Kész!

Teaway Creative Commons License 2018.04.28 0 0 3046

Bitang jól néz ki!

Előzmény: Topacsenkó (3039)
Mr O Creative Commons License 2018.04.28 0 0 3045

Sziasztok!

Palavágóval van valakinek tapasztalata?
Van egy régi palakerítés a jobb oldalán a teleknek és még mindig azt szeretnénk egyszer leszedni... :D
Csak mint talán itt is írtam régebben a szomszéd hozzá építette a térkövét és nem olyan egyszerű csak leemelni a palákat onnan.
Vagy ha flexel neki esünk mennyire csinál szemetet?És elvágnánk boka magasságban.
Tudom nem annyira egészséges vágni,de maszkkal egyebekkel felfegyverkeznénk.
A vágás azért lenne jobb mert elvileg kevesebb a por.
Csak 20 méteren kézi vágóval végig vágni... :D

Köszönöm!

cinyoka Creative Commons License 2018.04.28 0 0 3044

Ez roppant ötletes megoldás!

 

Nekem könnyebb dolgom volt a fél milis lemezekkel csak a függőleges távolsághoz (3cm) használtam távtartót*

A csavarokat szemre tettem a helyükre a zártszelvény közepébe. Persze nálam a szemre csavarozás lényegesen egyszerűbb volt, mint egy fél colos deszkánál... A lábazattól való magasságot én úgy állítottam be, hogy az elején és a végén távtartóval beállítottam a lécek magasságát, majd egy spárgát feszítettem ki, így már csak a függőlegest kellett tartani. Amikor a lécek a helyükre kerültek akkor egy-egy ilyen csipesszel alul felül átlóban megfogtam aztán már mehettet is a négy csavar...

 

* Ezzel egyébként csalni kellett, mert a lemezek szélessége adott volt (11,5mm) - az oszlopok közötti távolság meg persze hogy változott 4-20 cm között  - és hogy szépen nézzen ki aíz a kerítés (az utolsó léc is szépen a helyén legyen - ne legyen se túl távol, se túl közel az oszlophoz stb - és a hézagok se legyenek feltünően eltérőek) szóval egy kicsit szöszölős volt ez a része...

Előzmény: cinyoka (3040)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.27 0 0 3043

Alul is fölül is ráteszem, és beallitom a függőt, es a labazat tavolsagot egy utkozovel. Mivel passzentos ezert a helyén tartja amig megfúrom.

Előzmény: cinyoka (3040)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.27 0 0 3042

Mellesleg minden csavar vonalban lesz (a zártszelvény vonalában)

Előzmény: Topacsenkó (3041)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.27 0 0 3041

Ez lenne a fúrósablon, így nem kell méricskélni minden deszkát, ráadásul meg is fogja, így megáll amíg előfúrom.

Előzmény: cinyoka (3040)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.27 0 0 3040

Ez a hegesztett cumó mi célból van ott? Amúgy marha jól néz ki! Az én hátsó kerítésem ennél gagyibb hatású, majd arról is töltök fel képet...a fele már készen van....

Előzmény: Topacsenkó (3039)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.27 0 1 3039

 

Előzmény: Topacsenkó (3019)
stevemegane Creative Commons License 2018.04.27 0 0 3038

Jól látod, nem szeretnék a sóderágynak külön hozatni.

 

Akkor 16-os lesz.

 

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: Topacsenkó (3037)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.26 0 0 3037

Mondjuk ha soderágyat is csinalsz akkor lehet h 16os inkabb

Előzmény: stevemegane (3034)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.26 0 0 3036

Minőség alatt mit értesz? Ne legyen agyagos de ez lutri.

Előzmény: Topacsenkó (3035)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.26 0 0 3035

A normal 24es szerintem megfelel mindkettőhöz.

Előzmény: stevemegane (3034)
stevemegane Creative Commons License 2018.04.26 0 0 3034

Sziasztok!

 

Szereznék tanácsot kérni, hogy milyen minőségű, szemcseméretű sóder szükséges járdához, illetve téglából készült kerítésoszlop kitöltéséhez?

 

Köszönöm..

Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.26 0 0 3033

Esetemben a szomszédot zavarná, de az utcafronti kerítésnél meg engem.

Száz szónak is egy a vége, majd az idő eldönti h jó választás volt-e, de az biztos hogy haladósabb. Bár így is lassan megy a munka, család és egyéb teendők mellett.

Előzmény: justmemory (3032)
justmemory Creative Commons License 2018.04.26 0 0 3032

Na igen, a lemeznél is ezeket a csavaros megoldásokat láttam. Mondjuk a fánál a mozgás az, ami befolyásolhatja a lazulást. Én kb. 4 éve raktam egy kis darabon deszkakerítést (amit totál újra kell majd csinálni), sima facsavarokkal fogattam fel a keresztlécre (még csak nem is zártszelvény volt) és azóta is áll, semmi lazulás, tehát valószínűleg bírni fogja ez is, teljesen jó, ennyivel is okosabb lettem. 

Az összkép a túloldalon meg zavarja a szomszédot :) 

Előzmény: Topacsenkó (3031)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.26 0 0 3031

Tudom, hogy nem azért kérdezted. Igazából csak a lelazulástól tartok kicsit, de abból indultam ki, ha a trapézlemeznél nem lazulnak le, amit azért jobban rezget a szél, akkor itt is bírni fogja, legfeljebb néha ránézek, hogy után kell-e húzni. Ha valamiért nagyon nem lenne jó, akkor még mindig le tudom cserélni őket kapupántra, hiszen már elő lesz fúrva. A kapupántnál további hátrány, hogy a túloldali összképet eléggé lerontja a rengeteg kilógó csavar és anya. pláne, ha a zártszelvényed nem sikerült szép egyenesre (mint pl nekem a felső sor néhol..)

Előzmény: justmemory (3029)
justmemory Creative Commons License 2018.04.26 0 0 3030

Hmm... mondjuk az általunk is használt aluszegők valóban meglehetősen kemények, ehhez képest a barkácsáruházakban látott profilok valóban "puhábbnak" tűnnek. De egyébként flexkorongnál ez tényleg ennyit számít? Azon nincs is, amit eltömítsen, hiszen még a gyémántkorong is gyakorlatilag egy sima vágásfelülettel rendelkezik. Szóval flexel vágom, nem fűrésszel :) 

Előzmény: cinyoka (3028)
justmemory Creative Commons License 2018.04.26 0 0 3029

Ja, nem azért kérdeztem, mintha ez nem lenne jó :) Szép ez így is, és sajnos én pontosan tudom, hogy ha az ember egymaga kell csináljon valamit, akkor nagyon is sokat számít, hogy mit és hogyan tud használni, kivitelezni. 

A kapupánt csavar max annyiból jobb, hogy teljes szélességében átfogja és nagyon masszív. De szerintem ezek is teljesen jók, azért kérdeztem, hogy esetleg majd én is használnék ilyet a jövőben ahelyett, hogy növesztek még két kezet :) 

Előzmény: Topacsenkó (3027)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.26 0 0 3028

hát nem ugyanaz fürdőszobai szegőprofilt méretre szabni (kb 10-15 vágás lehetett?) vagy feldarabolni alu H, U profilt 150-160 vágással.... de ha neked nem okoz problémát nekem biztosan nem fog :DDD Ha lehet válassz durva fogosztású lapot, az nehezebben fog eltömődni:

 

Itt olvashatsz utána:

 

"A durva fogosztású fűrészlap: - A lágyabb anyagokhoz alkalmazzuk. Ilyen anyagok fűrészelésére jellemző, hogy a fog mélyebben behatol az anyagba, nagyobb forgácsmennyiséget kell a fogak között szállítani, nagyobb az eltömődés veszélye. - A tömör keresztmetszetű, vastag munkadarabokhoz alkalmazunk. - Nagy vágási hosszhoz szintén ez az előnyös, mivel nagy a forgácsmennyiség, és a ritka fogazat nehezebben tömődik el..."

 

1. táblázat. Fűrészlap kiválasztása

A munkadarab anyaga                       Kettőslöketek száma/perc   Fogosztás(colonként 25,4mm!)

Alumínium, könnyűfémötvözetek, réz              80-90                      14–16!

Műanyag                                                          40                       14–16

Alacsony szilárdságú acél                                  60                          22

Nagy szilárdságú acél                                       30                          32! 

Előzmény: justmemory (3024)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.26 0 0 3027

oké, szebb a lencsefej elismerem, de a deszkák le és felszereléséhez is 2 ember kell két oldalról. Ezeket meg egyedül rakom.

Előzmény: Topacsenkó (3025)
Shim Creative Commons License 2018.04.25 0 0 3026

Sziasztok! Tudtok esetleg olyan budapesti kivitelezőt ajánlani, aki kisebb munkát is bevállalna, és jó minőségben dolgozik? Nem komplett ház körüli kerítés kellene, csak 5 méter, sorháznál leválasztani a kertünket.

A fórumot olvasva a barkácsáruházas fa táblás kerítéseket/belátásgátlókat nem is nézegetem, illetve kaput is szeretnék bele - no ilyen kombót (2m magas fa tábla plusz kapu) végképp nem találtam. Marad a "rendes" kerítés, deszkából.

Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.25 0 0 3025

Ezek önfúró csavarok epdm alátéttel. Igazából soha nem értettem miért jobb a kapupánt csavar. Valami előnyének pedig kell lennie hiszen szinte mindenhol azt használják. 

Előzmény: justmemory (3023)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!