Keresés

Részletes keresés

Norka30 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 2549
Kedves Kheiron,

talán nyaralsz, reménykedem benne, hogy valamikor elnézel ide is. :)

Június elején írtam arról, hogy 21 hetesen a szonográfus 38 mm-es cervix hosszt mért, megnyugtattatok, hogy ez nem számít rövidnek.

6 héttel később, most újra megnézték, és immár 27 mm (27 hetesen). Kezdjek aggódni? Abszolút kímélő életmódot folytatok (elő is van írva). Mi az az alsó határ, amikor már a vajúdás megindulásától kell tartani? Olvasgatok 15 mm alatti cervixhosszról is. Nekem ez a rövidülés kicsit gyors tempójúnak tűnik.
4tissimo Creative Commons License 2008.07.19 0 0 2548

Kedves Kheiron!

Nyaralás miatti ultrahangmizériában kérném a tanácsodat. Jelenleg 18 hetes terhes vagyok, sajnos csak ma elkészült AFP leletekkel és a helyi kórházban már nem kaptam időpontot  az aktuálissá váló 18. heti genetikainak becézett UH-ra. Vasárnap indulnánk nyaralni, és csak 21+ héten érnénk vissza ebbe a városba, ahol a terhesgondozásom folyik. Időközben viszont Egerben vagy Budapesten lenne lehetőségem elvégeztetni a vizsgálatot, ha a topik olvasói - akár privát e-mailben is- tudnak olyan helyet javasolni, ahol nemcsak mozizás, de orvosi lelet készítés is folyik. Gondolom, egy ilyen privát vizsgálat kiváltja azt a 2 perces TB támogatott dolgot, amire a kórházi futószalagon lehetőség van, bár a helyi kórház kartonozójában majdnem leharapták a fejemet, amikor vázoltam, hogy más városban kívánom elvégeztetni az UH-t.

Szóval a konkrét kérdéseim:

1. Milyen szonográfus, milyen vizsgával végezheti ezt a vizsgálatot, mert akkor így kérdeznék rá a bejelentkezéskor?

2. Milyen terhességi korig nem késő elvégeztetni ezt a vizsgálatot, ideális esetben?

Előre is köszönöm a válaszodat!

tucsinke Creative Commons License 2008.07.18 0 0 2547
Kedves Kherion!

Az alábbi adatokat mérték nekem a 34. heti ultrahangon:

BPD: 86mm
AD: 85mm
F:66mm

súly: 2050 gr
átlagos magzatvíz

A doki nem nagyon mondott rá semmit. Csak hümmögött.

Jók ezek az értékek a 34. héten?

Köszönöm előre is

Tünde
GPKL Creative Commons License 2008.07.14 0 0 2546

Kedves Kherion!

 

A segítségedet szeretném kérni. Ma voltam 18 hetes (18+4nap) ultrahangon, ahol kb 1 perces vizsgálat után az alábbit tartalmazó papírt kaptam:

 

"Élő magzat, I. medence végű fekvésben.

A lepény a hátsó falon, jó helyen tapad.

A magzatvíz az átlagosnál több.

BPD 40mm

Thorax AP 400mm *40mm

Femur: 30mm

A számítottnak megfelelő terhességi kor.

 

Vélemény:

 

OK/H jelenleg 10/20mm, hátsó szarv 8mm, plexus és medialis fal közötti távolság 3mm.

3 hét mulva UH kontroll!"

 

A "vélemény" részben szereplő dologtól rémültünk meg, bár nem értjük. A szonográfus csak annyit mondott: nem kell nagyon aggódni. Ezek szerint kicsit azért kell.

A magzatvíz mennyisége is aggaszt, különösen azért, mert 11 napja voltam ezelőtt UH-on, ahol még normális volt írva. Ez lehet szubjektív?

 

Mi a véleményed a fenti adatokról? Adnak aggodalomra okot? Egyáltalán, mit jelent a 10/20mm-es érték, mi a normális?

 

Köszönöm.  

erixa Creative Commons License 2008.07.09 0 0 2545

Sziasztok,

szeretnék én is csatlakozni a hozzászólókhoz, mint 12. hetet betöltött kismama.

Pénteken voltam ultrahangon a választott orvosomnál, aki CRL méretként 31 mm-t állapított meg. Nézegettem adatokat, és én ezt kevésnek tartom, de ő nem mondta, hogy ez gond lenne. NT méret pedig szerinte 2 mm.

Ma vissza kellett mennem a körzetileg illetékes orvosomhoz, aki szintén csinált egy UH-t, ő nem mért CRL-t, de látta az előző eredményt, nem fűzött hozzá semmit. 

BPD méretet írt a leletemre: 20 ill. NT-nek 13 mm-t, ami remélem 1,3 mm akar lenni, ugye a 13 szerintetek is képtelenség?

A két orvos által megadott NT érték között lehet ennyi különbség, vagy csak pontatlan az egyik, egyébként teljesen mindegy, mert a lényeg hogy 3 alatt van, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Mindenkinek jó babavárást!

moes Creative Commons License 2008.07.09 0 0 2544

szia, köszi. na ez jó :) tán még nagyobb is, ahelyett, hogy vékonyább lenne? és a kevesebb magzatvíz, arról mit kell / érdemes tudni?

 

amúgy meg képzeld el azt a szituációt, hogy fekszek kiterítve az ultrahangos asztalon, a szonográfus nem mond semmit, csak ráncolja a homlokát, aztán megkérdezi, hogy: hány hetes vagyok? biztos vagyok-e benne? betöltött 32. hét? első gyerek? és tovább ráncolgatja a homlokát. minden átlag kismamának ilyenkor már szorul a torka szerintem... kérdezem, mi van? aszondja: hát az lesz, hogy visszahív konrollra 2 hét múlvára. ekkor már a vérnyomásom is az égben :) mert információt még mindig nem kaptam ugye. na mindegy. akkor nem izgatom magam.

Előzmény: kheiron (2542)
kheiron Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2543

Kedves norcika, nyugi, még ha 2,7 az NT-d, akkor is csak közelíti a normális érték felső határát.

 

Ezzel együtt valóban van számos olyan gyerek, aki a teljesen negatív UH-leletekkel együtt Down-kóros.

 

Az NT nem változhat ennyit 1 hét alatt, valahol rosszul mérték meg.

Előzmény: norcika80 (2538)
kheiron Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2542
Kedves moes, nyugi, a méretek teljesen rendben vannak - csak magamat tudom ismételni: nem szabad hagyni, hogy a számokat fétisizáljuk. Összességében egy harmonikusan fejlődő, tán kissé nagyobb gyerek adatait írtad ide, a tipikus mérési eltérésekkel - a TAD és az abból származtatott AC a has mérete, azt meg nem lehet "szabályosan" megmérni, mert bent már kicsi a hely, és a törzs egy csöppet mindig deformált az "ideális" ellipszishez képest.
Előzmény: moes (2537)
norcika80 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2541
Köszönöm a válaszokat,de a doktornő javasolt chorion biopsziát. A következő kérdésem az lenne, a vetélésen kívül van-e a babára nézve bármilyen kockázata?
Mikolt Creative Commons License 2008.07.07 0 0 2540
az NT csokken, nem pedig no, de barhol elmerhettek. amugy is 3 mm-ig jo, ugyhogy abszolut nincs mitol felned.
Előzmény: norcika80 (2538)
sammy_ Creative Commons License 2008.07.07 0 0 2539
Bocsánat, nem engem kérdeztél, de a statisztikához talán hozzájárulhatok.
Nekem mértek 3 mm-t, majd másnap 5,2-t, harmadnap 5--t, nyilván nem nőtt ennyit 1-2 nap alatt, azzal magyarázták, hogy az első esetben más testtartásban feküdt a baba. Egészséges a kisfiam.
Ettől eltekintve itt már olvastam, hogy ennél jóval kisebb értéknél is bebizonyosodott, hogy down-kóros a magzat.
Előzmény: norcika80 (2538)
norcika80 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 2538

Kedves Kheiron!

A kérdésem az lenne, hogy tudsz-e olyan anyát, aki 2.7-es NT-vel egészséges gyermeket szült? Én eddig itt csak rossz híreket olvastam...11+4 naposan a kórházban 1.4-et mértek, 12+5 naposan az Istenhegyi úton 2.7-et. A véreredményem állítólag negatív lett.(telefonon értrsítettek) A két mérés között elég nagy a különbség v. nőhet ennyit az NT 1 hét alatt? Ha tudsz írj valami bíztatót,mert mondom eddig ilyen NT-s eredménnyel csak rosszakat olvastam.Előre is köszönöm!

moes Creative Commons License 2008.07.06 0 0 2537

kedves Kherion!

 

kedden, 31 hét 4 napnál voltam "harminckéthetes" ultrahangon. az alábbi megállapítások születtek:

 

magzat fekvése: fejvégű

placenta tapad: mellső falon

érettség foka: I.

szívműködés: látható (eddig értem, eddig tetszik)

magzatvíz: valamivel kevesebb

BPD: 86

HC: 290

AC: 242

OFD: 98

TAD: 77

FL: 64

megjegyzés: AC, TAD mérete a 30. hétnek felel meg, 2 hét múlva kontroll jav.

 

szonográfus erőst csóválta a fejét, hogy vékony a gyerek. a méretei alapján tényleg vékony? tényleg 2 hét lemaradásban van? nagy probléma? és mit jelent, hogy "valamivel kevesebb" a magzatvíz? tudok érte tenni valamit, vagy vegyem tudomásul, hogy ilyen, hátha megnő, lehet hogy elmérték?

 

köszi,

 

moes

Mikolt Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2536
:) koszonjuk.
Előzmény: kheiron (2535)
kheiron Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2535

három

 

(közben a gyerekem ugrált rajtam, sorry)

Előzmény: VKOrsi (2534)
VKOrsi Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2534
3 :)
Előzmény: kheiron (2533)
kheiron Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2533

Igaz, valóban 2 mm, elírtam, elnézést azoktól, akiket fölöslegesen megrémítettem!

 

:-(

Előzmény: Mikolt (2530)
zsani30 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2532
Szió!
Igen, mindenről tud az orvosom, hiszen Ő írta fel a Maltofer-t (vasat) a MagneB6-ot és az Elevitet is. Az elején sárgatest hormont is szednem kellett. Magamtól nem szednék semmit. De az Elevitről megoszlanak a vélemények. Van aki azt mondja ne szedjek vitaminokat, hiszen nyáron rengeteg a gyümölcs-zöldség és elegendő vitaminmennyiséget tudok bevinni. Valaki meg azt, hogy szükséges az Elevit bevitele, mert létfontosságú anyagok vannak benne, amit nem biztos hogy be tudok vinni a szervezetbe. Úgyhogy most már tényleg nem tudom mitévő legyek.
A dokim szabin van 1 hónapig, de utána beszélek vele és addig is 2 naponta szedek be 1-et, így csökkentem, de nem hagyom abba.
Köszi a válaszokat mindenkinek!!!
Előzmény: Mamacsibe (2522)
Mikolt Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2531
es amiert ezt leirtam: 2 ikrestol es 3 egyes terhestol kaptam levelet a hozzaszolasod ota, hogy "jezusom, 2,1 mm a tarkoredo, akkor Downos a baba?"...
Előzmény: Mikolt (2530)
Mikolt Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2530
bocsanat, 3 mm a hatarertek tarkoredore, altalaban 2,5-2,8 mm folott nezik meg ujra alaposabban.
Előzmény: kheiron (2527)
kheiron Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2529
Ha nem, akkor chorionboholy-biopszia.
Előzmény: GBeata (2528)
GBeata Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2528

Kedves Kheiron!

 

Nagyon köszönöm a gyors válaszod.

Én a papíromról olvatam, hogy "12 hetes gemini terhes, I. genetikai UH vizsgálatra jelentkezik."  

Hétfőn megyek egy másik mérésre, remélem az jobb eredeményt mutat.

Ha nem akkor mi a teendőm? Vagy ebbe inkább bele se gondoljak,

 

Köszönettel:

GBeata

 

Előzmény: kheiron (2527)
kheiron Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2527

Kedves GBeata!

 

1. Olyan, hogy "genetikai ultrahang", nem létezik.

 

2. A mért értékek alapján kb. jól nőnek a magzatok, most a 13. héten járhatnak.

 

3. Az NT értéke 2 mm fölött felveti kromoszómarendellenesség gyanúját.

 

4. Vértesztet egyértelmű, hogy nem lehet csinálni, mert a pozitív esetben nem tudjuk, hogy melyik magzat okozta az eltérést.

 

5. Meg lehet ismételten mérni az NT-t, de csak azért, hogy hátha az első helyen rosszul mértek.

Előzmény: GBeata (2526)
GBeata Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2526

Kedves Szakértő!

 

Szeretném a véleményed kérni:

Ikerterhes vagyok, első terhesség, "normális" terherbeesés (meglepően rövid idő alatt), 26éves vagyok.

Ma voltam első genetikai uh-on, ahol az eredmény: A magzat: CRL 62mm, tarkóredő: 2,6mm;  B magzat: CRL 58mm, tarkóredő:2,2mm. (vérzés stb. nincs)

A doki elküldött ún. integrált tesztre egy magánklinikára. Beszéltem velük, mondták: ikreknél nem végeznek integrált tesztet, azt tudják, hogy megmérik ők is a tarkóredőt. (hétfőn megyek hozzájuk).  Szerinted sem végeznek ilyen tesztet?

A 2,6mm az tényleg egy "rossz" eredmény?

Miért nem tudnak többet ikreknél?

 

A másik a terhességi kor számítása, szeinted mennyi vagyok most?

Utolsó mensi első napja: 04.03.

05.19-én (első vizsgálatom): 6hét 3nap (papíron ez van)

06.11-én (második vizsgálat) 9hét2nap és 9hét 3nap

07.03-án (mai ultrahang) 12 hét 1nap

 

Én úgy számoltam, hogy holnap töltöm a 13.hetet.

 

Válaszod elkeseredetten várva: GBeata

kheiron Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2525
Kedves Allia, ez a tapasztalat, a molekuláris szintű finomságok (vitaminok relatív túladagolásának hatása a fejlődő enzimrendszerekre) nem az én asztalom.
Előzmény: Allia (2523)
Allia Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2524
OFF
mégegy, és befejezem, bocs Kheiron.

A 4 kiló fölött várható magzat nem jelent automatikus császárt. A medencéd és a magzat méreteinek arányától függ, és erről a szülészorvosod dönt majd. Nekem nincs széles medencém, mégis simán megszültem mindhármat.

ON
Előzmény: zsani30 (2521)
Allia Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2523
OFF
Már bocsánat, de egy vitamin készítmény hogyan növelhetné meg egy magzat súlyát? A nővérem mindkét terhessége alatt végig szedett Elevitet, a gyerekei 50 és 51 cm, 2500 és 2750 grammosak voltak. Én nem szedtem semmilyen vitamint, az én gyerekeim pedig 58, 57, 60 cm, és 3600, 3750, 4080 grammosak voltak újszülöttként. Ja, és anno mindketten 3 kiló fölöttiek voltunk.
És ha mégis megnövelné a magzat súlyát, akkor nem adnának-e a szülészek sokszoros adagot a fenyegető koraszülésekkor???
ON
Előzmény: zsani30 (2518)
Mamacsibe Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2522
Zsani! minderről tud a nőgyógyászod is, hogy miket szedsz? a legtöbb a harmadik harmadban már egyáltalán nem ajánlja magzatvédő vitaminok szedését! beszélj vele erről!
Előzmény: zsani30 (2521)
zsani30 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2521
Kedves Kheiron!
Köszönöm a választ. Remélem azért nem lesz 4kg fölötti baba, mert nem szeretnék császárral szülni. Tuti, hogy az Elevit nyomja meg, mert a mi családunkban és a férjemnél sem születtek nagy súlyú babák.
A vércukor terhelésem teljesen negatív lett. Remélem valahogy lelassul a pici súlygyarapodása. Megpróbálom csökkenteni a magzatvédő adagját, 2-3 naponta 1 szerintem elég lesz. Ezen kívül azért a napi gyümölcs-zöldség vitaminbombáját megkapja a pici:)
kheiron Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2520
...azaz 2 naponta 1 szem.
Előzmény: kheiron (2519)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!