Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2015.11.09 0 0 15149

Szép olajfestmény szerű az elmosása.

De mintha lett volna neked 105-öd! Vagy az K-s volt?

Előzmény: Zozzantoz (15147)
rakodó Creative Commons License 2015.11.09 0 0 15148

Jo cucc.

Szep fenyeket hozza.

Előzmény: Zozzantoz (15147)
Zozzantoz Creative Commons License 2015.11.09 0 0 15147

Jött a sorba egy Takumar 105/2.8 preset. Még nem volt időm élesben bevetni de pengének néz ki.

monyesz Creative Commons License 2015.11.05 0 0 15146

Köszi, most néztem! ;)

Előzmény: pater68 (15145)
pater68 Creative Commons License 2015.11.05 0 0 15145

Írtam mélt.

Előzmény: monyesz (15140)
pater68 Creative Commons License 2015.11.05 0 0 15144

Cserélhető véggel csinálták őket, h m42-n és Pentacon Six-en lehessen használni. Egy lecsavarható gyűrű tartotta őket a helyén. Szerintem az megvan a Tieden, de a vég hiányzik.

Előzmény: edding1100 (15143)
edding1100 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 15143

Előzmény: edding1100 (15142)
edding1100 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 15142

Sziasztok!

Ennek a 300/4-es pentaconnak milyen bajonettje van? Ahogy néztem az M42 végűeknél van egy ilyen tölcsér formájú "cucc" a végén, lehet, hogy erről csak az hiányzik, és már használható is M42 vázon? 
Gondolom így nagyobb formátumot rajzol ki, vagy tévedek?
Köszönöm!

pater68 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 15141

K7

Előzmény: monyesz (15140)
monyesz Creative Commons License 2015.11.04 0 0 15140

 

Apropó, milyen Pentax vázad van most?

Előzmény: pater68 (15138)
monyesz Creative Commons License 2015.11.04 0 0 15139

Dehogy haragszom, csak épp ilyet keresek. ;)

Előzmény: pater68 (15138)
pater68 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 15138

Ne haragudj, nem szeretnék megválni tőle. Bár ki tudja, mit hoz a holnap... :)

Előzmény: monyesz (15136)
_mirmur_ Creative Commons License 2015.11.04 0 0 15137

Ja emléxem erre az obira, jó cucc, csak akkor nem tudtam sok fotót csinálni valamiért. Sajnálom, hogy nem lett több tesztfotó. Lehet azért, hogy ne fájditsam a szivemet? :)

 

 

Előzmény: pater68 (15133)
monyesz Creative Commons License 2015.11.04 0 0 15136

Hát hogy nem adnád-e el nekem?

Előzmény: pater68 (15133)
pater68 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 15135

Na, ezt ki nem találtam volna! Köszi.

Előzmény: faki (15134)
faki Creative Commons License 2015.11.04 0 0 15134
Előzmény: pater68 (15132)
pater68 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 15133

Megtaláltam valami csoda folytán. A felirata KINO PRECISION JAPAN KIRON 28mm 1/2 55 MC P/KA. Ez az, amire kíváncsi vagy?

 

Talán ilyesmi lehet a mosása:

https://www.flickr.com/photos/regiobjektivek/albums/72157650267902589

(by Mirmur)

Előzmény: monyesz (15130)
pater68 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 15132

Nem. Alja FD, a teteje valami kisebb bajonet. Nem baj, ez is átkerül a örök rejtélyek közé. CANA... :D 

Először még azt hittem, CAnon-Nikon Adapter rövidítése, de nem. 

Előzmény: monyesz (15131)
monyesz Creative Commons License 2015.11.04 0 0 15131

Ez úgy néz ki, hogy valami nagyobb bázistávolságra készült. Nem PSIX a másik fele?

Előzmény: pater68 (15129)
monyesz Creative Commons License 2015.11.04 0 0 15130

Köszi, 2.8 és 4-en érdekelne, ha közelponton tudsz vele fotózni, nekem az is jó (nem kell napsütéses tájkép).

PK vagy PKA véggel van neked?

Előzmény: pater68 (15128)
pater68 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 15129

Elnézést, hogy az M42-s topicba írok, de itt vannak nagytudású emberek...

 

Ez vajon milyen obihoz való? Vagy mi a túró?

Felirata szerint CANA, és GERMANY-ban készült. Az alja egyértelműen Canon FD objektívé. Feltételezem, hogy valami német cuccot lehetett vele FD vázra illeszteni. Na de mit? Exát talán?

Nézzétek el a silány képet, nem csúcs telóval készült.

 

pater68 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 15128

Pentax véggel van. F4-n már használható... :D

De mégiscsak Kiron. Ha gondolod, Hétvégén, ha lesz napsütés, lövök vele pár semmitmondó képet. Ja, még az is kell, hogy megtaláljam.

Előzmény: monyesz (15127)
monyesz Creative Commons License 2015.11.03 0 0 15127

Kiron 28/2-ről va valakinek tapasztalata?

 

Elsősorban persze az f4-ig érdekelne mit tud.

hispan.hun Creative Commons License 2015.11.03 0 0 15126

Sziasztok, egy kérdésem lenne: Helios 40-2-esből milyet érdemes venni?

 

Ahogy láttam, van 3 nagyobb csoportjuk van (de javítsatok ki, ha tévedek): a 60-as évektől létező (ezüst színű) verzió, az 1970-es és 80-es évjáratú fekete verziók, meg az újonnan gyártott, mindenféle bajonettes darabok a 2000-es évek után. Azt olvastam valahol, hogy az új gyártmányokat érdemes kerülni és a 70-es, 80-as sorozatszámúak elég jók, de például a korábbi (ezüst) változatokról semmit sem tudok (például a bevonatokról sem).

 

Segítségeteket előre is köszi!

Noxin Creative Commons License 2015.11.02 -1 1 15125

Oké, egyikünk se milliomos.
De ha kevés a pénz akkor még fontosabb lenne hogy utánanézz a dolgoknak. Akkor nem fordul elő hogy mondjuk drágábban veszel valamit a kelleténél.
És mondok mást, ha ismered az árakat akkor vehetsz olcsón és eladhatsz drágán és finanszirozhatod a hobbidat.
példa1: útszélén a buszmegállóban árultak egy halom fotós cuccot, egyben megvettem és a felesleget eladtam a Soósnak, maradt egy gyönyörű FED2 gépem ingyen
példa2: aukción ütöttem le Minolta fényképezőgépet, a váz eladása után maradt egy objektivem szintén ingyen
példa3: más licitálós oldalon Zenit szettet vettem, megmaradt belőle egy Tair 135mm-es tele ötödáron a piaci árhoz képest
Körbenézhetsz a szomszédoknál, nincs-e valakinél elfekvő filmes fényképezőgép a szekrény tetején, Zenit, Praktica bármi. Megmondhatod hogy segítesz pénzzé tenni és kérsz 20%-ot.

Előzmény: LaciFotó (15122)
LaciFotó Creative Commons License 2015.11.02 0 0 15124

Akinek nem inge, ne vegye magára.

Rőth Sándor Creative Commons License 2015.11.02 -1 1 15123

Nincs ebben semmi lekezelés. A fotózás relatívan drága. Olyan meg nincs, hogy az mind hülye, aki megveszi a drága korszerű felszerelést, az okosok meg fillérekből jól járnak.

Kereset nélkül minden sokba kerül. Talán az információhoz lehet a legolcsóbban hozzájutni, főleg úgy, hogy tájékozódás nélkül teszel fel olyan kérdéseket, amikre a válaszolók nem voltak restek összeszedni az információt.

Lassan már 100 ezer forint körül tudsz venni egy Canon 5D vázat, arra pedig felmennek a menetes nagylátószögek. 

 

Előzmény: LaciFotó (15122)
LaciFotó Creative Commons License 2015.11.02 0 0 15122

Azért M42, mert már van pár olyan objektívem, a mögé vettem egy olyan DSLR-t amit meg tudok venni 60 ezerért. Fizetés nélkül összegyűjteni ennyit, megnézném ti hogy csinálnátok. 

 

Köszönöm szépen a hasznos választ, a lekezelőeket kevésbé.

 

 

Szép fényeket!

kalo.robi Creative Commons License 2015.11.02 0 0 15121

ASP-C vázra nagylátó pl.: SIGMA 10-20... M42 nem jó irány.

kalo.robi Creative Commons License 2015.11.02 -1 0 15120

Sajnos a fotózás egy igen költséges hobbi. A gép megvásárlása csak a kezdet. Ezt sokan nem látják előre... Megveszik a gépet, majd rájönnek, hogy azzal csak akkor lehet fotózni ha elécsavarok valamit :) Pénz elfogyott... Hallottam, hogy az M42 olcsó... :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!