Keresés

Részletes keresés

Prézlivagány Creative Commons License 2016.01.04 0 0 3709

A kondis fórumba nyomtam be:)

 

Sziasztok,

 

Az ablakok üvegezésével újabb agyrém jelent meg.

A műanyag erkélyajtón van redőnyöm és ott, ahol a gurninál van egy rés, a bejövő hidegtők a falam vizes egy fél tenyérnyi helyen.

Odateszem a kezem és érzem a cúgot. Legalább ott szellőzik:DD

Bár párakicsapódéás is van, csak azt nem tom miért, amikor a nappaliban tartósan 55 %-on vagyok, ami nem mondható rossznak.

tombrez Creative Commons License 2016.01.03 0 0 3708

Köszönöm,elgondolkodom és szellőztetek.

Előzmény: Törölt nick (3707)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.03 0 0 3707

Elvileg, elvileg!

 

Meg aztán ahogy nézem, ez is hülyén lett a felső szélén bedógozva, azaz az ablakra merőlegesen lett lezárva, hogy mögötte elférjen a jóóó vastag szigetelés, nem pedig közel vízszintes, hogy a levegő ne rekedjen meg.

 

Neked lecsapódik a vízpára a tetőtéri ablakon. Ez típusbetegség. Nézd meg a szoba páratartalmát és szellőztess, szellőztess, szellőztess amikor csak lehet.

 

Előzmény: tombrez (3705)
tombrez Creative Commons License 2016.01.03 0 0 3706

Nem jött össze a kép.

 

tombrez Creative Commons License 2016.01.03 0 0 3705

Sziasuztok!

 

Tetőtéri ablakomon miért folyik a víz?

 

Az oldal kereteken ami fából van az alól is folyik ki a víz.A gipszet és a festést már tönkretette.Elvileg körbe szigetelés és folia van.

 

képek:

 

 

csiba00 Creative Commons License 2015.12.31 0 0 3704

Szia!

Lenne még egy kérdésem a szellőztetőhöz. Mivel nem hőcserélős a rendszered, ezért hideg időben nem lehet érezni, hogy megemelkedik a gázfogyasztásod (feltéve ha gázzal fűtesz)? Nálad hogyan műkődik a rendszer? Folyamatosan az év 365 napján,)vagy naponta pár alkalommal bekapcsol egy időre?

 

Bocsi az off-ért

Előzmény: G.b.Reload (3699)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3703

Szerelj egy hősugárzót arra a falsarokra és fűtsd vele 1 méterről direkte csak azt a részt...

 

okosabbat nem lehet itt mondani, mint nézze meg olyan aki ért hozzá, hogy hol van elbaszarintva a kóceráj. Lehet, hogy a ház oldalába van hányva egy földkupac, így oldalba kapja a talajvizet, vagy eleve nincs is szigetelése alulról, vagy el van törve egy fali vízvezeték ami belülről itatja. nem tudhatjuk, ha egy fotót feltennél legalább (kívül-belül, akkor esetleg lenne normálisabb ötletünk) A nőd pedig a hungarocell mögött is ki fogja szagolni a penészt :) és az is lehet, hogy sokkal erősebben fog jelentkezni :))

Előzmény: horex (3700)
G.b.Reload Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3702

23 nyílászáróm van... :)

 

 

 

Előzmény: horex (3701)
horex Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3701

nyáron ha nyitnám az ablakokat, be is jöhetne rajta valaki,"

 

Korábban rendelhettél volna nálam dekoratív vasrácsot az ablakra :)

Előzmény: G.b.Reload (3699)
horex Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3700

Leirtam hogy miért nem jácc, mert legalább egy házat kellene meggyőzni és fizetni a mérnököt és a munka még csak azután jönne. Idáig felújitási alap sem volt és valami semmi k.költség. Szovaé pénz sincs mérnökre, nemhogy az utána következő munkákra

És kérdés mi az oka az egész ház vizesedésének a falsarkoknál

 

Nekem szinte napi feladatom lenne megoldani , elfojtani a szagot és a látványt. Nyár nem érdekes mert akkor Balatonon van a barátnőm, de ősz -tavasz itthon

Ahogy nézem 4cm-es polisztirol 700Ft/m2 egy szoba 2 falára 3,500Ft nem pénz + a ragasztó, festék stb.

Mögötte nyilván tobzódni fog a penész és a nedvesség, de ne lássa és főleg ne érezze a szagot

Aztán majd én elkezdem nyüstölni, hogy a közösképviselő hívjon egy jó mérnököt feltárni az okot.

Előzmény: Törölt nick (3683)
G.b.Reload Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3699

ablaknyitások nélkül rendszeresen cserélődik a levegő a lakásodban és mindig friss a benti levegő - Igen, így van.

 

Én földszintes vagyok, nyáron ha nyitnám az ablakokat, be is jöhetne rajta valaki, de így azt sem tud...

Előzmény: csiba00 (3698)
csiba00 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3698

Köszi ismét :)

 

Egyre inkább úgy látom, hogy ha ki akarom cseréltetni a nyílászárókat és a szigetelésen is javítani akarok, akkor párhuzamosan kell egy szellőztető berendezést is beszerelni.

 

Lényegében - ha jól értem ezen rendszerek működését - akkor ablaknyitások nélkül rendszeresen cserélődik a levegő a lakásodban és mindig friss a benti levegő. Ha meg még hőcserélős változatban is gondolkozom, akkor a kiszívott használt levegőből egy bizonyos hatékonysággal át tudja adni a hőt a beszívott levegőnek.

Előzmény: G.b.Reload (3697)
G.b.Reload Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3697

http://www.xn--laksszellztetk-xgb21pea.hu/webaruhaz/elszivo-ventilator-toebb-helyisegre/zehnder-zcmev4ht-toebbhelyiseges-elszivo-ventilator-detail

  • folyamatos üzem, alap fordulaton akár 5W fogyasztás
  • csendesített üzem, alapjáraton 9 dB                              

Amikor átnéztem a fellelhető ventillátorokat, akkor ez elég jónak tűnt.. de lehet azóta van sokkal jobb, olcsóbb, stb...

 

Valaki írta lentebb hogy ami nálam jó, az másnál nem biztos hogy beválik. Ez  igaz.

 

De az első párátlanítómat 2005-ben vettem, a másodikat pedig 2010-ben, és elmondhatom a semminél többet ér, de nem oldja meg azt amit csak egy folyamatos, szabályzott, de kicsi légcsere tud megoldani. Két gyermekem van és több tüdőösszeomláson vagyok túl, nekem fontos a levegő minőség, a szellőztető pedig nekem megoldás jelentett. Csak ennyit akartam írni.                                                                     

G.b.Reload Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3696

Nem, nem velük csináltattam. Az én ventillátoraimba nem kell szűrő, így gondozásmentesek.

 

Nálam ők építették ki mind a kettőt: http://www.aertech.hu/hovisszanyeros-rendszerek/udvozoljuk

 

A ventillátorokhoz én ragaszkodtam... a fentiek miatt...

Előzmény: csiba00 (3695)
csiba00 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3695

Köszi!

 

Velük csináltattad: http://www.aereco.hu/

 

Ezt csak azért kérdezem, mert nagyon sok cég foglalkozik szellőztető rendszerek kiépítésével és ha van már egy bevált, akkor lehet én is velük dolgoztatnék.

Előzmény: G.b.Reload (3694)
G.b.Reload Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3694

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135984141&t=9144218

 

Ez volt a kért és elfogadott ajánlatomban.

Előzmény: G.b.Reload (3691)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3693

Talán ha beszélnétek egymással, kiderül, hogy kapsz 15 centit simán.

Előzmény: csiba00 (3689)
csiba00 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3692

Köszi!

 

Most hirtelen felindulásból megszületett gondolat alapján azt gondolom, hogy bármilyen formában is történik meg a ház szigetelése (a falak szigetelése az ikerház jelleg miatt szinte biztos, hogy normálisan nem megoldható) szellőztető rendszer kell.

Előzmény: G.b.Reload (3691)
G.b.Reload Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3691

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=136586599&t=9144218

 

Itt a házamra kiépített rendszer. Ez egy 100-assal többe került. Jól teljesít ez is. A ventillátor márkája ugyanaz mint a lakásban, a teljesítményben meg a csövezhetőségben van a különbség. 

Előzmény: csiba00 (3690)
csiba00 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3690

hmm.. ez felkeltette az érdeklődésemet, amit írtál. Nekem kb. 110 nm-es lakásnak kéne megoldanom a szellőztetését. Tudsz esetleg ajánlani ilyen szellőztető rendszert? Ha nem akarod ide leírni, jöhet privátba is (magcser kukac gmail pont kom)

Előzmény: G.b.Reload (3687)
csiba00 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3689

Ezt tudom, csak ahogy írtam elég szerencsétlen a helyzetünk. Iker ház, de nem a lakóterek vannak összekapcsolva, hanem a mi oldalsó tűzfalunk a szomszéd garázsával. A garázs meg kb a tűzfal felületének a felét foglalja el. Leszigetelem a felette lévő részt, de mi lesz az alatta lévővel? A garázsán belül nem vehetek el 15 cm-t.....

Nem tudom mennyi értelme lenne az olyan szigetelésnek, ha a ház 4 oldalsó fala közül csak 3-at tudnék leszigetelni.

Előzmény: Téli nap (3686)
Petya79 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3688

Ez kb. olyan, mintha én azt mondanám, hogy 10 centis EPS-el kell a falat hőszigetelni, mert nálam is az van. Ami Neked bevált, az korántsem biztos, hogy másnak is beválik. Nincs két egyforma ház, és a szellőztető rendszer sem old meg feltétlen minden problémát.

 

 

 

Előzmény: G.b.Reload (3687)
G.b.Reload Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3687

Egy lakás szellőztető rendszer ami 80nm-ig megoldja a penészgondot 150000 Ft, havi àramfogyasztása 160Ft. Mindig friss és száraz a levegő, még a ködös időben is. Ja és nincs szigetelés.

Téli nap Creative Commons License 2015.12.30 0 0 3686

Hőszigetelni kell, a többi csak tüneti kezelés !

Előzmény: csiba00 (3680)
csiba00 Creative Commons License 2015.12.29 0 0 3685

Lemaradt egy 0 a végéről, azok is 30 évesek.

 

Milyen megelőzési lehetőségek vannak a rendszeres szellőztetésen kívül?

Előzmény: Törölt nick (3684)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.29 0 0 3684

Nem számítani rá, hanem úgy átalakítani, hogy ne legyen. Ha a mostani verzióban átablakozod, megszigeteled, úgy be fogtok penészedni, hogy kiadhatod borospincének. A penész tutira meg fog jelenni, de számomra az a megdöbbentőbb, hogy te 3 éves nyílászárókra mondtad, hogy csereérett.

Előzmény: csiba00 (3680)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.29 0 0 3683

Csak ismételni tudom, mert alaposan megerősítetted. Szakmérnök jácc.

Előzmény: horex (3682)
horex Creative Commons License 2015.12.29 0 0 3682

Teszem hozzá, szerencsétlen banda az összes lakó.

Azon a telken 3 ilyen társasház áll és a tünet ugyanaz, de szólni, tenni érdemben senki.

Előzmény: horex (3681)
horex Creative Commons License 2015.12.29 0 0 3681

Én most csak a penészt és a szagot, nedvességet akarom eltüntetni "szem elöl".

Amig a falhoz nem tolta a heverő párnáit, nemigen volt dohos szag, csak most. Folt és penész igen. Nyáron kevésbé, télen sokkal több

Valami süldő gyereket hívott a k.képviselő, "párásodás" mondta

Az anyja, az párásodik kívülröl ennyire :)

Előzmény: Törölt nick (3679)
csiba00 Creative Commons License 2015.12.29 0 0 3680

Sziasztok!

 

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha kicseréljük a házunkon a jelenlegi igen csak rossz állapotban lévő nyílászárókat egy elég jóra, akkor számítani lehet a penész megjelenésére?

 

30 éves ház. 3 éves nyílászárók. Több olyan is van, hogy ha arra felé ver az eső, akkor befolyik rajta. Szóval igen csak cserére érettek. Eddig nem nagyon volt gondunk a falak penészesedésével. Minimális folt egy-két északibb sarokban akar, de azt lefújva 1-2 alkalommal évente penésztelenítő szerrel, teljesen elmúlik.

 

Tervezzük még a ház födémjének teljes újraszigetelését, az is elég rossz. A falak szigetelésén erősen gondolkozom. Az a baj, hogy a ház ikerház és a telekhatáron lévő fal a szomszéd ház garázsával van kapcsolatban. Így számomra kicsit olyan lenne a falak leszigetelése, mintha a 4 oldalból csak 3 lenne meg, a negyediket meg nem tudom sehogyan.

 

De a fő kérdés az az ablakcserére vonatkozott. Számítani kell arra, hogy sokkal durvábban fog penészesedni a lakás?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!