Keresés

Részletes keresés

)-(itman Creative Commons License 2008.06.06 0 0 726
Vagy egyszeruen olyan fileba amit meglehet nezni mert most csak vegassal tudom megnyitni!
)-(itman Creative Commons License 2008.06.06 0 0 725
Media player filera mert meg csak a vegasba van megcsinalva es megnyomom a record gombot szepen veszi is de amikor meg akarom nezni akkor csak a zene szol :S
dredly Creative Commons License 2008.06.06 0 0 724
Hova/mire akarod "feljáccani"???

Dredly
Előzmény: )-(itman (723)
)-(itman Creative Commons License 2008.06.06 0 0 723
Sziasztok!Nekem olyan problemam van,hogy csinaltam egy video + zene osszeallitast vegassal es amikor fel akarom jaccani akkor csak a zenet rogzitti mi lehet a gond ?a valaszt elore is koszi :P az ekezeteker bocs , de meg nincs magyar billentyum...
MZ/Y Creative Commons License 2008.06.02 0 0 722
Lehet, hogy megmakkant a Vegas?
Esetleg nincs a gépen mindenféle codec-pack?
Előzmény: 90624 (721)
90624 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 721
igen, a lejátszók is lejátszák, meg néztem még más egyszerű szerkesztővel is és megy.. gondolkodtam, hogy leszedem a hangot és alárakom.. de nem találok olyan normális programot ami rendesen megcsinálja :S
MZ/Y Creative Commons License 2008.05.30 0 0 720
Más program talál hangot?
Előzmény: 90624 (719)
90624 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 719
sziasztok! olyan problémám lenne, hogy van egy 2,5 gigás dv avim, de a hangot nem játsza le, és úgy kezeli, mintha nem is lenne rajta! mi lehet a probléma?
előre is köszi
Morthond Creative Commons License 2008.05.27 0 0 718
Megfogod az idővonalon a klippet és jobban ráhúzod a másikra. Mutatja, hogy hány mp van fedésben. Ennyi mp lesz az áttűnés ideje.
Előzmény: szegedi_lezli (717)
szegedi_lezli Creative Commons License 2008.05.25 0 0 717
Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hogyan lehet az átmeneteket időben módosítani? Vagyis, hogy egy-egy átmenet tovább tartson?

Igazából most ismerkedem a Vegassal, nagyon profi, az eddig kipróbáltakat simán lepipálja...
De erre az átmenet-növelésre nem sikerült rájönnöm, mert az idővonalon sem tudom sehogy lassítani... (Ja... 7.0b a Vegas)

Köszi a segítséget.
TECHNO++ Creative Commons License 2008.05.24 0 0 716
Hi!
Csak annyit szeretnék kérdezni h szöveget hogy lehet a filmre írni, tehát h látom a filmet és a szöveget is. Azt vágom ami a helpben van h átlátszó háttér kéne a szövegnek, de azt h kell megvalósítani? :S
f/11.8 Creative Commons License 2008.05.23 0 0 715
Köszönöm.
Sajnos ezeket a köröket már lefutottam. Újra is telepítettem.
Sőt le is töltöttem jó pár vegas 8 verziót. De sajnos mindegyik ezt produkálja. Jobban mondva van egy ami nem, de abból meg hiányoznak az Fx és a többi kiegészítők.
Úgy néz ki magával a winnel van gond. Újra rakom az egészet. Legalább rend lesz pár napig :)
Sajnos a hiba megtalálása több időbe telik mint az újra telepítés. Na neki is állok.
Köszönöm.
dredly Creative Commons License 2008.05.23 0 0 714
Ez a tetű fórummotor kiirtotta a backslash-eket... Namégeccer:
C:\Program Files\Sony software\Sony Vegas8\vegas.exe
Előzmény: dredly (713)
dredly Creative Commons License 2008.05.23 0 0 713
=>f/11.8

Sztem véletlenül átállítottad a hozzárendeléseket, és a *.veg (Vegas Projekt-fájl) kiterjesztéshez az IE-t társítottad. Próbáld meg közvetlenül a Vegas.exe-t elindítani (Az elérési út kb. ez: C:Program FilesSony softwareSony Vegas8vegas.exe). Ha ezután sem megy, akkor a következő lépés nálam a Vegas újratelepítése lenne.

Üdv

Dredly
Előzmény: f/11.8 (712)
f/11.8 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 712
)Üdvözletem. Tudna valaki segíteni: A probléma a következő.

http://legendaryjoeweb.extra.hu/vegashiba.jpg

Egyik napról a másikra egyszer csak nem indul a program. Sony vegas 8
A program hibája vagy valami más történt a géppel?
Ilyennel még nem találkoztam. Kissé tanácstalan vagyok :
MZ/Y Creative Commons License 2008.05.20 0 0 711
Aha. Elhiszem.
Csak annyit még, hogy minden kódolót a legideálisabbra állítottad, vagy hagytad "alapon" dolgozni?
Előzmény: agyurma (710)
agyurma Creative Commons License 2008.05.20 0 0 710
Valahol a 7-8-as verziónál újrahangolták a Vegas MainConcenptjét, és kiváló lett. Nagyon precíz. Úgy hasonlítgattam össze, h ugyanazt az anyagot kódoltam a ProCoder 2 és 3-al, vmint a CCE-vel, a Vegassal, TmpgEnc-rel, VSO ConvertXtoDVD-vel, meg már nem is emlákszem mikkel, és a Vegas timeline-ra húztam őket egymás alá. Így ugyanazt a kockát hasonlítottam össze minen esetben és élesen kirajzolódtak a különbségek. Volt, ahol a fekete sötétszürke lett, vagy a körvonalak mellett apró szemetes kis elmosódások jelentkeztek.
A TmpgEnc-nek van még ehhez hasonlóan szép minősége, de az még a Vegasnál is lassúbb talán.
Ettől függetlenül a ProCoderrrel kellett 15 analóg Video8-as kazetta kb 23 óra anyagát DVD-re kódolni, mert a Vegassal többször kell "megfogni" az anyagot, és csak egyesével megy. Viszont a ProCoder megcsinál mindent egymás után vagy akár ütemezve is, akár dvd kész álloptra is. Sajnos, h a Vegas mindezt nem tudja.
Előzmény: agyurma (708)
MZ/Y Creative Commons License 2008.05.20 0 0 709
A szakértők szerint jobb a ProCoder, de nem vitatkozom, mert én már csak azt használom, ha kódolok. Gyorsnak meg nem mondanám, még cbr-rel sem. :o) Legalábbis az Athlon XP 3200 sokáig szöszölt vele. Egy 2 lépéses vbr meddig tarthatna...

Kockásodást viszont nem láttam, igaz, én 6k alatt nem kódolok, magamnak meg 9800-zal. Olcsó a lemez, minek tönkreb.szni az anyagot? :o)))
Előzmény: agyurma (708)
agyurma Creative Commons License 2008.05.20 0 0 708
Én a legjobb eredményt a Vegassal értem el. De 1300-on ne akarj mpeg2-t kódolni, 6ezer kell a közepes minőséghez.
Nem jobb a ProCoder sztem. Az sokkal jobban kockásodik, viszont nagyon gyors. A Vegasnak csak egyetlen egy baja van: LASSÚ. Mint a tetű, de minőségre nem tudok jobbat átlag felhasználónak. Nem hiszem, h bele kellene bújni a I-B frame-ekbe, csak kínlódás lesz, a végererdményt meg lehet, hogy nem játsza le a dvd-d.
Előzmény: Törölt nick (701)
Perillustris Creative Commons License 2008.05.19 0 0 707
Újrahúztam a gépem, de előtte lementettem a Sony Vegas Presets mappáját, amiben a saját készítésű template-eket (feliratok, stáblisták, stb.) tárolja. Ám hiába másolom be az adott mappába, az újratelepített program nem látja azokat.

Van ötletetek a megoldásra?
Perillustris Creative Commons License 2008.05.18 0 0 706
Itt van néhány publikus videóm.
Előzmény: sirdesp (697)
MZ/Y Creative Commons License 2008.05.18 0 0 705
At tudja Ködkürt, hogy lennie kellene, a kérdése az, hogy hogy lehet ki/be kapcsolni. :o)
(Ha lehet és nem fejre állt valami a gépén.)
Előzmény: Perillustris (704)
Perillustris Creative Commons License 2008.05.18 0 0 704
Alsó itt van, itt és itt is pedig mindkettő látszik.

Ha kikapcsolható, akkor az szerintem a ma elterjedt - többirányú mozgásra képes középső (3.) gombbal rendelkező - egerek miatt van
Előzmény: ködkürt (702)
sirdesp Creative Commons License 2008.05.17 0 0 703
Valakinek volt mar Xvid-es codec problemaja vegas 7 alatt? Mert nekem folyamatosan. Ha esetleg talakozott valaki ilyennel, ill sikerult is megoldani szeretnem megkerni arra, hogy ossza meg velem a titkot... koszi :)
ködkürt Creative Commons License 2008.04.30 0 0 702

Szevasztok!

 

Létetzik az, hogy Vegas8-nak a timeline ablakról eltűnt a két görgetősáv??? Valahol ki lehet ezt kapcsolni, vagymi???

 

A beillesztett kép Vegas7-ből van, de a kérdés remélem érthető. Ha valaki tudja a megoldást, segítsen plííz.

 

A nyíllal jelölt gördítősávokat nem látom:(

 

 

vegas
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.20 0 0 701
Sziasztok!
Ki ismeri ki magát a kódolások között? I-frame, B-frame kódolási minőség stb.? Olyan gondom támadt, hogy avi filmet szeretnék átkódolni mpeg2-be. A bitráta 1280 kell legyen. Változó bitrátát próbálom, de sokkal rosszabb a minőség mint az AVI-nak ami szintén 1300. Ez eddig OK. Gondoltam az mpeg ilyen rossz. Bekockásodik ott ahol az AVI nem. Elővettem a Cinema Craft Encodert és lekódoltam azzal is próbaképp. Ott nincs kockásodás persze az avi minőségét az se éri el, de a Sony Vegasnál jobb a kockásodások miatt és elmosódás sincs annyi. Viszont a két progi beállításai merőben mások így nem tudom lemásolni. Már mindent állígattam, de jobb minőséget nem kapok. A zavaró bekockásodás némely jelenetnél marad míg a CCE-nél ez nincs. Ha tudjátok mit kell álítani, hogy a legjobb legyen az jó lenne. Vagy tudtok egy linket ahol leírják az is jó. Azt szeretném, hogy ne kelljen annyi programot használni. Jó lenne ha profi minőséget el lehetne érni a Sony Vegassal.
Köszi.
agyurma Creative Commons License 2008.02.27 0 0 700
Igen, a videónál meg lehet tenni, de az mp3-nál én sem tudtam.
De itt a megoldás:
Feltételt idővonalra. A jobb szélét mefogod a CTRL gomb lenyomásával, és lenyomva tartva összenyomod vagy széthúzod attól függően, hogy gyorsítod vagy lassítod.
Ha ez megvan, akkor "Render as" és beállítod azt a formátumot és bitrátát, amit akarsz.
Előzmény: agyurma (699)
agyurma Creative Commons License 2008.02.27 0 0 699
x
Előzmény: leeroy01 (698)
leeroy01 Creative Commons License 2008.02.26 0 0 698
sajna nem tudtam meg csinálni :(
Előzmény: agyurma (696)
sirdesp Creative Commons License 2008.02.26 0 0 697
En kivancsi lennek hogy milyen videokat keszitetetek? kaphatok linkeket? mar akinek van fent valahol videoja :) Elore is kosz :)

http://youtube.com/profile_videos?user=sirdesp

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!