Keresés

Részletes keresés

viharboszorka Creative Commons License 2010.06.19 0 0 12382
Én biztos, ami biztos alapon megmutatnám az orvosomnak. Biztos, hogy a spirál a legjobb megoldás Neked?
Előzmény: millefolium (12380)
dzo1 Creative Commons License 2010.06.19 0 0 12381
Nincs itt doktor.
Előzmény: denamka (12378)
millefolium Creative Commons License 2010.06.19 0 0 12380
Szisztok, tud valaki valami biztatót mondani a következőkről? 3 hete van Mirena spirálom és azóta folyamatosan vérzek. Viszonylag gyengén, de semmi jelét nem látom, hogy el akarna múlni. A dokim szerint még belefér, meg a tájékozató is írja, hogy az első hónapokban gyakori a pecsételő vérezgetés, de ez azért több annál. Ok, hogy biztonságos fogamzásgátlást akartam, de azért nem _ennyire_.
Babola_ Creative Commons License 2010.06.18 0 0 12379
A nőgyógyászod mit mond? Ide nem jár doki, de ajánlom ezt a topicot:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9077352&la=101266786
- igaz, oda se jár, de ott sokan szednek metformint, sokan a terhesség alatt is folytatják, biztos tudnak okosat mondani. Amúgy gratula! :-)
Előzmény: denamka (12378)
denamka Creative Commons License 2010.06.18 0 0 12378
Tisztelt Doktor úr!


Érdeklődni szeretnék, hogy a mercformin tabletát amit hormonszint beállításra írt ki nekem nőgyógyász most miután teherbe estem szedhetem-e tovább?

Válaszát előrre is köszönöm!!!

Tisztelettel: Edina
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.16 0 0 12377
Update: tegnapi hgb 73, htk 0,24, ezzel megnyertem 2 egységet, aztán meglátjuk a jövő szerdai vérkép függvényében...
Előzmény: Törölt nick (12367)
Mikolt Creative Commons License 2010.06.11 0 0 12376
hat, mindenesetre mi itt leszunk, johetsz majd tanacsert:)
Előzmény: Másodperc (12374)
Másodperc Creative Commons License 2010.06.11 0 0 12375
Köszönöm neked is, én is ezt gondolom, de néha kell egy külső szemlélő is. mármint nem arra, hogy hogy ne küldje el az ember a hozzászólást :)
Előzmény: Allia (12373)
Másodperc Creative Commons License 2010.06.11 0 0 12374
Ja, arra már készülök, mert például már azt is hallottam, hogy inkább fogadjunk örökbe, mert akkor biztos nem lesz se nekem, se a gyerekünknek baja a szülésnél. Hát igen, nálunk én vagyok a racionalitás, ő meg a széles skálájú érzelmek.
Előzmény: Mikolt (12371)
Allia Creative Commons License 2010.06.11 0 0 12373
Na, így jár az, aki csak beírja, de nem küldi el. :-)
Előzmény: Allia (12372)
Allia Creative Commons License 2010.06.11 0 0 12372
A saját orvosodnak higgyél elsősorban, ne egy telefonos távdiagnózisnak - inkább ő a felelőtlen az ilyen állításokkal. A mai modern hormonális fogamzásgátló tabletták már nagyon alacsony dózisúak, nem kell fél egy évente szüneteltetni a szedésüket, a ciklus végi abbahagyás után akár azonnal teherbe lehet esni.
Ami a késést illeti, okzohatja a stressz, de ismételd meg a terhességi tesztet is az utolsó együtlétetektől számított 14 nap múlva. Előfordulhat a stressz miatt soron kívüli peteérés is.
Előzmény: Másodperc (12368)
Mikolt Creative Commons License 2010.06.11 0 0 12371
akkor kossed fel a gatyadat, mert ha terhes leszel, havonta  fog panikolni valamin.
Előzmény: Másodperc (12370)
Másodperc Creative Commons License 2010.06.11 0 0 12370

Köszönöm, Mikolt.

A szétkürtölés azért nem úgy volt, hiszen megkérdezett előtte, hogy megkérdezheti-e, mert ő meg abban az emberben bízik (család...), ez akkor volt, mielőtt én elértem a saját orvosomat (aki ezután 15 perccel visszahívott).

Nem akarok én már nagyon várni a terhességgel (ő meg főleg nem), egyszerűen csak az a terv, hogy idén veszünk lakást (nyilván 30 év hitelre...), aztán jöhet a baba, mert az albérletben nincs elég helyünk (komolyan, még egy kiságynyi se) és lehetőleg ne mindenórásan költözzünk. Tudom-tudom, sosem lesz ideális időpont, úgyhogy a lecsóba csapás jön hamarosan :)

Ami nekem nagyobb baj, hogy a jóember meg mindent összeolvasott, mert bepánikolt és nem győzöm nyugtatni. Mondjuk sejthettem volna, hogy ez lesz, mert van egy hajlama bepánikolni. No de ez már offtopik.

Előzmény: Mikolt (12369)
Mikolt Creative Commons License 2010.06.11 0 0 12369

a sajat orvosodnak van igaza. ma mar olyan ujgeneracios tablettak vannak forgalomban, hogy akar 20 evig is szedheted gond nelkul. az idos prof aggodalma abban rejlik, hogy regen az o koraban egy szem fogamzasgatlo tartalmazott  annyi hormont, mint ma egy egesz levelnyi. a mostani nezet szerint kifejezetten nem ajanljak szunetet tartani a terhesseg tervezeseig.

 

ettol fuggetlenul lehet majd zavar a ciklusoddal, de az nem a tabletta miatt lesz. az csak elfedi a cikluszavarokat, amik idokozben jelentkezhetnek.

 

lenyeg a lenyeg, hogy :

 

- boven eleg julius 9-en nogyogyaszhoz menni

- ne oszd meg a paroddal a nogyogyaszati dolgaidat, mert lathatoan szetkurtoli

- 28 evesen en mar nem varnek annyit a terhesseggel, hanem belecsapnek a lecsoba, ha megteehetem

Előzmény: Másodperc (12368)
Másodperc Creative Commons License 2010.06.11 0 0 12368

Sziasztok,

 

28 éves vagyok, lassan nyolc éve szedek Harmonetet, lassan (fél-egy éven belül) szeretném abbahagyni, hogy gyerekünk legyen. Csütörtökönként szoktam elkezdeni és vasárnap szokott megjönni, egyszer tavaly nyáron késett egy napot és csak hétfőn jött meg.

 

Most viszont, múlt hét szerdán hagytam abba a 21 napos adagot és még mindig nem jött meg. Tegnap csináltam tesztet, negatív, felhívtam a nőgyógyászom, aki azt mondta, hogy szedjem tovább a tablettát, van ilyen, hogy kimarad, nincs semmi gond. Amúgy is esedékes az éves vizsgálat, július 9-re kaptam időpontot.

Ebből én azt gondolom, hogy nincs gáz, előfordul az ilyen, főleg, hogy mostanában elég stresszes vagyok a munkahelyem miatt - bár még a tablettamentes időszakomban stressz hatására hamarabb jött meg.

 

Ellenben a barátom, a gyerekeim jövendő apja, megkérdezett egy tavaly óta nyugdíjas szülész-nőgyógyász főorvost, hogy most ez mit jelent és mi a teendő, azzal hívott fel, hogy az apja szerint a tabletta megölte a ciklusomat és nagyon nehezen fogok teherbe esni, ugyanis nem szabad ennyi sok ideig szünet nélkül szedni a tablettát és ez irtó nagy felelőtlenség a részemről. Én ezt nem akarom elhinni, inkább a saját orvosomnak, aki nyolc éve ugyanaz (bár csak évente egyszer lát), mint egy akármilyen tapasztalt másik orvosnak, aki se a kartonomat nem látta meg, se nem vizsgált meg sosem.

 

Szerintetetek menjek el hétfőn az ambulanciára vizsgálatra vagy tök fölösleges? Nyilván nem kérem, hogy tegyetek igazságot, de azért jólesne a megerősítés, illetve az őszinteség. Várhatok egy hónapot a szokásos éves vizsgálattal a kimaradás miatt? Teszteljek majd újra?

 

köszönöm :)

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.11 0 0 12367
Köszi szépen a válaszokat :-)
Allia Creative Commons License 2010.06.10 0 0 12366
Nekem a harmadik szülés után volt (megnéztem most) az első napon a hgb 75, majd a második napon 65. Felajánlották, hogy kaphatok vért, de nem kértem.
Előzmény: Törölt nick (12362)
augusztusi_lany Creative Commons License 2010.06.10 0 0 12365
Én 65-ös Hgb-nél kaptam vért.
Előzmény: Törölt nick (12362)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.10 0 0 12364
Köszi!
Előzmény: Mikolt (12363)
Mikolt Creative Commons License 2010.06.10 0 0 12363
hat elegge szar,  de nem feltetlenul jelent veradast. nekem 80 volt az utso csaszarnal a hgb es megusztam. de az egyeni allapotodtol  is fugg, meg az operalando terulet verzekenysegetol, amutet kozbeni verzestol. de emiatt nem kell tovabb bent lenned.
Előzmény: Törölt nick (12362)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.10 0 0 12362
Sziasztok,

79-es Hgb és 0,25-ös Htk mennyire szar? Mire számítsak, fogok vért kapni műtét közben (hiszteroszkópia - polip) vagy adnak egy esélyt, h magától rendeződjön?
Ha adnak, amiatt nem kell tovább bent maradnom, ugye? Kaptam már, de akkor utána amúgyis bent kellett lennem még 5 napig.

Köszi ha válaszoltok!
morzsa25 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 12361
Sziasztok!
Csak gondoltam gyorsan helyzetjelentést írok! 6mm a drágám, és dobogott a pici szive....minden rendben, 2 hét múlva megyek újra!
KÖszönöm a "vigasztalást"

Puszi mindenkinek!:)
augusztusi_lany Creative Commons License 2010.06.04 0 0 12360

Szia Morzsa25!

Örülök, hogy már nincs hematóma, de azért pihenjél sokat! Pihenés, pihenés, pihenés!

Előzmény: morzsa25 (12359)
morzsa25 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 12359
Szia!
Jajj de örülök, hoyg írtál.....Szerencsére a hematóma eltünt. És jelenthetem, hoyg kedd óta nincs barnázás, pedig ma már fel merészkedtem kelni, mert hivatalos ügyet kellett intéznem, amit csak én tehetek meg....Így ma volt majd 1.5 óra ágy nélkül.
Szép, é stanulságos s történeted, igazán erőt ad!Szerencsére nekem csak enyhe barnázgatás van(tudom nem mérvadó, bármikor vérezhetek),de rengeteget pihentem az elmúlt 2 hét alatt!Meg is lett sztem az eredménye! Nincs görcs, és semmi más. Bízom a legjobbakban!
Köszike mégegyszer, hoyg írtál!
Előzmény: augusztusi_lany (12358)
augusztusi_lany Creative Commons License 2010.06.03 0 0 12358

Szia Morzsa25!

 

Nekem is volt hematómám az első 13 hétben, a 13 hét alatt többször ömlött belőlem a vér, ilyenkor kórház, megfigyelés, majd haza. Volt hogy a kórházban is ömleni kezdett belőlem, hétvége volt, ügyeletes orvos már vinni akart műtétre, én még kisírtam egy UH-ot, hogy talán előtte meg kéne nézni, mi van. Persze a baba ott volt még ,és ott is maradt ameddig kellett, és ma már 22 hónapos nagyfiú.

A tanács tényleg a pihenés, pihenés, és nagyon vigyázni kell, nehogy felkússzon valami fertőzés. Nekem a dokim minden ilyen vérzés után betadinos löttyel kifertőtlenítette a méhszájat.

Előzmény: morzsa25 (12353)
morzsa25 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 12357
Mindenképpen bejelentkezem, addig is valóban dvd.-zek.Van vagy 800 filmünk, minden kategóriában:):D

Közben pedig visszaolvasom amiket eddig írtatok, hátha vannak hasznos infók:)
Mikolt Creative Commons License 2010.06.03 0 0 12356

majd szamolj be.

 

most pl. megnezheted a kedvenc sorozatodt dvd-n, vagy olvashatsz, ahogy kedved tartja.

Előzmény: morzsa25 (12355)
morzsa25 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 12355
Köszi szépen a választ!!!
Igen, mást nem tehetek, pihenek napi 22 órát legalább...(ha nem többet).Itthon semmit nem engednek csinálni!:)Valaki ennek örelne, de én mint búgócsiga nem örülök....
Kedden megyek megint UH.-ra addig csak a jóra, szépre gondolok!Hisz nem is lehet másképp, csak jól sülhet el!

Köszi mégegyszer!
Előzmény: Mikolt (12354)
Mikolt Creative Commons License 2010.06.02 0 0 12354

az utolso uh eredmenyben egyetlen dologra figyelj: szivmukodes sejtheto. az osszes tobbivel ne foglalkozz. az uh nem centimeter, nem lehet igy viszonyitani egymashoz a merseket. eleg egy par fokkal modosult vizsgalati szog, es teljesen mas meretek jonnek ki. a gep pedig a kort a mert ertekek alapjan szamolja ki.

 

a leleted alapjan terhes vagy, elo embrioval. pihenj sokat, tartsd be az orvosod utasitasait es olvasgass babakonyveket. gratulalok:)

Előzmény: morzsa25 (12353)
morzsa25 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 12353
Sziasztok!
Igaz már írtam más topikba is, de ott még nem válaszoltak, ezért gondoltam visszaolvasom az összes hsz-üket, ami közel 3500....Ott találtam meg ezt a topikot, gondoltam ide is felteszem kérdésem, hátha itt jobban tudtok válaszolni!
Előre is köszi
Előzményként leírom:
UM:Április 15
Pozitív teszt:MÁjus 15
Első UH:Május 18
2.8 mm petezsák, sok sok hematómával.Duphaston+Magne B6, +elevit, és 24 órás fekvés....

Május 25,.én UH:(5+5 naposan)
10 mm es petezsák,benne magzati árny.

Május 28.-án kissé bevéreztem, újabb UH:6'1 naposan)
szabályos szikhólyag, mellette magzati árny.

Ma voltam UH, ahol a doki elszomorított.Utolsó mensi óta ma vagyok 6+5.Ha jól számolom)
Eredmények a következők:
petezsák 12mm, CRL4 mm, szívműködés sejhető.
Ez a táblázat szerint amit másik oldalon láttam, csak 6 hetesnek minősül.
A petezsák nem sokat nőtt, holott azt olvastam, naponta 1 mm-t kell nőnie.Vagy az az embrió???
Elnézést a sok buta kérdésért, de hátha valaki tud valami konkrétumot mondani.
Szerintetek is nagyon gáz eredmény?
Sztem nem, legalábbis azokhoz viszonyítva, amiket a neten olvastam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!