Keresés

Részletes keresés

bestpixel Creative Commons License 2009.04.08 0 0 2287
Igen, majd megnézem úgy is.
Előzmény: scarabaeus (2285)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.08 0 0 2286
Javít a dolgon, de jó/szép sose lesz........
Előzmény: scarabaeus (2285)
scarabaeus Creative Commons License 2009.04.08 0 0 2285
Mintha olyan rémlene nekem, hogy mindkettőn kikapcsolható a darkframe szűrés. Nem volt kikapcsolva?
Előzmény: bestpixel (2284)
bestpixel Creative Commons License 2009.04.08 0 0 2284
Nos, lőttem pár képet az egyik legújabb Oly géppel, az E-30-cal, az eredmény: kétszer annyi hotpixel! Szépen vagyunk! :(

Mindig mondtam, hogy ez az E-1 egy tuti gép!
bestpixel Creative Commons License 2009.04.08 0 0 2283
Köszi mindenkinek a válaszokat, majd jól körülrágom ezt a 4/3 vs. hotpixel témát, és beszámolok a sikereimről. :)
bestpixel Creative Commons License 2009.04.08 0 0 2282
Hát amiket itt lejjebb belinkeltek a hotpixeltelen fotóstársak. :)
Előzmény: speedlight (2276)
speedlight Creative Commons License 2009.04.08 0 0 2281
Próbáld ki! :D
Előzmény: excdrac (2278)
speedlight Creative Commons License 2009.04.08 0 0 2280
A kis fuji váz jpg-je alapból lilás vagy vöröses színű. Nemrég linkeltem ide 2 feldolgozatlan képet.
Előzmény: Törölt nick (2277)
speedlight Creative Commons License 2009.04.08 0 0 2279
Idéntől már én is raw-ban fogok. :) Már alig várom, hogy legyen levele a fáknak!
Előzmény: Törölt nick (2277)
excdrac Creative Commons License 2009.04.08 0 0 2278
olyan szép hotszpottyaim voltak már a 9600-on is!! itt is gyüjtöm... :):):) valld be, csak irigy vagy!
van egy 550mm tükrösöm, szerinted az jó lesz???? :P
Előzmény: speedlight (2275)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.07 0 0 2277
Szerintem a 4/3 - dal lesz ott valami bibi. Kapásból ilyen-olyan bíbor színűek.
Én személy szerint csak RAW - ban fotózok(több a mozgásterem).
Előzmény: bestpixel (2272)
speedlight Creative Commons License 2009.04.07 0 0 2276
Melyik képekre gondolsz?
Előzmény: bestpixel (2272)
speedlight Creative Commons License 2009.04.07 0 0 2275
Szép nagy hotspotod van a képek közepén. Próbálj valami másik obit sztem...
Előzmény: excdrac (2266)
excdrac Creative Commons License 2009.04.07 0 0 2274
egy kis tapasztalás, főleg [CSD] figyelmébe, mivel ő is heréletlen géppel akar küzdeni:
megjött egy eredeti, kínnyai 950nm-es. eszetlenül nem enged át semmit. a délutáni fényben (17 óra körül) 400-as ISO esetén legalább kellett fél perc, hogy valami derengjen a képen.... :(

lehet, hogy jobb lett volna egy 850??
excdrac Creative Commons License 2009.04.07 0 0 2273
"Más márkák is így viselkednek?"

A nyikonydényócvanomon ISO200-nál 30 sec után kb 6-7 hotpixel volt a 10milkából.

A magam részéről így nézett ki a nyers:

Előzmény: bestpixel (2272)
bestpixel Creative Commons License 2009.04.07 0 0 2272
Ezt már megtettem régebben, és kisírtam magamat! :) A képe már utókezeltem egy kicsit ps-ben, jelentően javult a helyzet.

Más márkák is így viselkednek? Elvégre ez nem márkafüggő, hanem fizikai jelenség.

A lejjebb látható képek kapásból ilyenek, vagy feldolgozás után?
Előzmény: speedlight (2269)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.07 0 0 2271
Megelőztek :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.07 0 0 2270
Hello.

Nem zaj az hanem hotpixel jelenség szerintem. Ez tartott vissza engem is mikor belevágtam az infrázásba...... Szerettem volna E-510 el de annak a magas záridőn nagyon csúnya képe volt. Ezért döntöttem a Canon mellett! Így szerintem ez csak Oly tulajdonság, de cáfoljatok meg.....!

Janesz
Előzmény: bestpixel (2268)
speedlight Creative Commons License 2009.04.07 0 0 2269
Igen. Ha sírni akarsz, akkor tedd fel a vázsapkát, takard le a keresőt és exponálj egy jó hosszút. A fekete kép tele lesz piros és kék vagy fehér pontocskákkal. Ezek az ún. hot- vagy deadpixelek.
Előzmény: bestpixel (2268)
bestpixel Creative Commons License 2009.04.07 0 0 2268
Na, rájöttem, ez a gép saját zajosodása a hosszú expoidő miatt (ez kb. 20 s volt). :( Más típus is produkálja ezt?
bestpixel Creative Commons License 2009.04.07 0 0 2267
Nos, itt még új vagyok, de mostantól már gyakrabban benézek, ugyanis vettem egy 750-es szűrőt és ma az Oly E-1-gyel lefotóztam életem első infra képeit. :)

2 kérdésem mindjárt lenne is:
Viszont ezeken nagyon sok pixel látszik, gondolom azért, mert egyes pixelek máshogy érzékelik az infra-tartományt. Ez normális jelenség más fgépnél is? Gondolom, ki lehet ezeket a kis kockákat szedni vhogy a képekről, de hogyan érdemes (zajcsökkentő progikkal)?

Köszi előre is!
excdrac Creative Commons License 2009.04.06 0 0 2266
jó lesz ez a nyikonydényócvan... ISO200, 30 sec, ja, ez még a diás megoldás:



excdrac Creative Commons License 2009.04.01 0 0 2265
:) jóvanna! lusta vagyok....... :)
Előzmény: speedlight (2264)
speedlight Creative Commons License 2009.03.31 0 0 2264
Nálatok nincs ebédszünet? :)
Előzmény: excdrac (2263)
excdrac Creative Commons License 2009.03.31 0 0 2263
"pont az a lényege, hogy legyen a képen egy kis látható fény is"

Ez jó, csak akkor lennék elkeseredett, ha csak az lenne a képen... :)
Még mindig nem tudom, milyen erőssen szűr infrát a dényócvan. Amikor lett volna lehetőségem infraképet csinálni, a napocska gyorsan elbújt egy kövér felhő mögé..... és tessék, már megint nem sütik, mert estve van.

Meg is mondom a főnökömnek, hogy a p.....ba a munkával, az embernek semmire sem jut ideje!!! A számlaszámom úgyis tuggya, úgyhogy nyugodtan utalhat hóvégén, engem meg hagyjon érvényesülni az infrázás terén....
Előzmény: speedlight (2260)
speedlight Creative Commons License 2009.03.31 0 0 2262
A kis fuji váz jpg-ből klassz dohányszínű képeket lehet csinálni. :)
Előzmény: madgie (2261)
madgie Creative Commons License 2009.03.31 0 0 2261
Pont ezért szeretem a 720-780-as tartományt... igaz én nem szoktam R-B színcserét csinálni, szeretem a vöröses hangulatú képeket :)
Előzmény: speedlight (2260)
speedlight Creative Commons License 2009.03.31 0 0 2260
A 720asnak pont az a lényege, hogy legyen a képen egy kis látható fény is, hogy legyenek szinek. 720as képből lehet kék eget csinálni. A 950es szűrővel monokróm képek lesznek. Majdnem olyan, mint a ff, de mégsem olyan. :)
Előzmény: excdrac (2258)
garfieldka Creative Commons License 2009.03.31 0 0 2259
Hasonlóképp léptem én is pár évvel ezelőtt. Egy 930-as Heliopant vettem, ami kiváló. Természetesen állványról. És már egyáltalán nem hiányzik a 720-as. :))
Előzmény: excdrac (2258)
excdrac Creative Commons License 2009.03.31 0 0 2258
Nnnnnna, hosszas tépelődés után elindítottam egy 950-es beszerzését. Attól tartok, hogy a 720-nál esetleg azt a látható vöröset fottintanám az infra helyett.
(ha meg ezzel jól muzsikál, akkor majd legfeljebb lesz ilyen is, olyan is)

Speed, mégeccer köszi a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!