Keresés

Részletes keresés

nemethla Creative Commons License 2015.10.29 0 0 101682

A kép se, a szöveg se pontos. Amit írsz, az a 22-55 USM zoom lenne, az EOS IX alapobija ( ami egy félképes- APS-C filmes váza volt a Canonnak ), a képen viszont egy sima 18-55 zoom van...

 

Előzmény: Mokshamann (101681)
Mokshamann Creative Commons License 2015.10.29 -1 0 101681

Már rég vágytam erre: 

Canon EF 23-55mm f3,5-5.6. 



....és jó, működik! :D :D :D 

nemethla Creative Commons License 2015.10.27 0 0 101680
Előzmény: nemethla (101679)
nemethla Creative Commons License 2015.10.27 0 0 101679

egyenestartásra nehéz jó tippet adni. 20 mm már eleve necces. Inkább 24mm, vagy TS-E 17/4, de az Canon---

Valaki hirdetett nemrég Voigtlander scopar 3,5/20-aast nikonra. Azt még megnézném a helyedben.

Előzmény: csdfoto (101678)
csdfoto Creative Commons License 2015.10.27 0 0 101678

sziasztok,

 

nikon d700/d800-ra, épületfotóra, torzításmentes, szép egyeneseket tartó obira van szükségem kevés kromatikus abberációval.

Sigma 20/1.8 és Nikkor 20/2.8 között variálok. Sigma fényerősebb, újabb, viszont drágább 100 €-val és Sigma, míg a Nikon egy 25 éves objektív. vélemények?

Rolka79 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 101677
Köszönöm a válaszokat!
Geridoc Creative Commons License 2015.10.27 0 1 101676

Szerintem is a 18-135 STM.

Előzmény: Rolka79 (101674)
Róka69 Creative Commons License 2015.10.27 0 1 101675

utóbbi...18-135 stm.

Előzmény: Rolka79 (101674)
Rolka79 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 101674
Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem lenne! Melyik obival lehet szebb képeket készíteni! Canon ef 28 135 is usm vagy Canon ef-s 18 135 is stm????? Egyszerübben, melyik a jobb???
vplaca Creative Commons License 2015.10.26 0 0 101673

Szerencsére a képek színvilága még sok más tényezőtől is függ :), nem csak az obitól..

Előzmény: Mókus87! (101670)
Resilience Creative Commons License 2015.10.26 0 0 101672

Sziasztok! Régebbi Sony vagy Minolta 50mm-es objektivet akarok venni A-bajonettel, szerintetek melyik lenne a jó választás. Van közte nagy eltérés, mert árban igen nagy.

nemethla Creative Commons License 2015.10.25 0 0 101671

A régebbi sigmák sárgábbak a canon üvegeknél. Az újabbak is eltérőek, de mindez a fgép beállításainak is függvénye. (standard, neutral, portrat, landscape, stb )

Előzmény: Mókus87! (101670)
Mókus87! Creative Commons License 2015.10.24 0 0 101670

Valószínűleg tényleg ízlések és pofonok effektusról lehet szó, mert más, ezen rajta kívül egy "olcsó" Sigma-t, és tényleg semmi gondom vele. Sokszor hallottam is már, hogy a Sigma obiknak kicsit kicsattanóbb a színviláguk, és sokan ezért nem kedvelik. Nekem pedig pont ez tetszik benne, a 24-105 hátrányára. De azt aláírom, hogy a 24-105 viszont természetesebb hatású. Remélem azért még írnak mások is, de ha tényleg hasonló a 70-200, akkor valószínűleg nem lennék kibékülve vele. 

Előzmény: nemethla (101669)
nemethla Creative Commons License 2015.10.24 0 0 101669

Nem értem, mi a bajod a 24-105 színeivel. Nekem 1D/Ds mkII, mkIII-on volt, színében nem tért el egyik más Canon obimtól sem. Élességében sem volt az enyémnek semmi baja. A 70-200/4 egy mini-etalon sokunknak, így látatlanban azt kell gondoljam, hogy vagy az általad használt 24-105 volt beteg, vagy a vázad beállításaival van gond. Vagy ha egyik sem, akkor a 70-200 se fog tetszeni....Sokan használják gond nélkül cropon is, 5D-ken is. A 70-200-akat is.

Előzmény: Mókus87! (101668)
Mókus87! Creative Commons License 2015.10.24 0 0 101668

Sziasztok! Van köztetek valaki, aki próbálta már a 24-105L-est, illetve a Canon EF 70-200 f/4 L USM-et is ? Én csak az előbbit, és a 70-200-as váráslásán gondolkozom. Viszont ha olyan, mint a 24-105, akkor felejtős a téma. Nekem a képminősége és a színvilága sem jön be, 90%-ban egy nála körülbelül ötször olcsóbb Sigma-val fotózom, legnagyobb elégedettséggel. A képminőség még nem is zavarna annyira, mert nyilván más lenne a véleményem, ha 60D-ről áttenném egy FF vázra, de a színeken ez nem hiszem, hogy bármit is változtatna. Szóval a 24-105 mennyire hasonlítható a 70-200-hoz ? Köszönöm előre is! 

zatvor Creative Commons License 2015.10.20 0 0 101667

Sziasztok!

 

Valakinek van tapasztalata a Sigma 28-70 2,8 EX DC (canon) objektívvel? Érdemes ezzel foglalkozni úgy 40 ezer Ft. körüli beszerzési áron?

 

Köszönettel!

Moris721 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 101666

A facebook-on egy fotós csoportban adtak rá választ. Sajnos az efféle fórumok mint ez például, lassan kihalnak, vagy baráti társaságokká alakulnak. Pont a lassúságuk miatt. És amiatt hogy nem lehet szerkeszteni a hozzászólást, nehézkes a képfeltöltés, elavult a felület.......

Előzmény: nemethla (101665)
nemethla Creative Commons License 2015.10.14 0 0 101665

Hol? Mert gondolkodtam egy lehetséges válaszon, de nem használtam - így nem tudhattam ))

Előzmény: Moris721 (101664)
Moris721 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 101664

Jobb híján meg is kaptam a választ egy másik fórumon. :)

Moris721 Creative Commons License 2015.10.09 0 0 101663

Sziasztok!

Jobb híján itt teszem fel a kérdésemet. A Canon Lens Registration Tool program ,mire való, hogyan működik?

vplaca Creative Commons License 2015.09.19 0 0 101662

Annó a kitobimnól maradéktalanul kiszedte.. Mára már csak fixeket használok, azokkal hibátlan a végeredmény..

Előzmény: Töck Jenő (101661)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.09.18 0 0 101661

Elhiszem hogy van ilyen állítási lehetőség, de én nem vagyok egy nagy fotógráfus, nekem még nem sikerült a torzítást eltüntetni. Pedig használom a gyári szoftvert. Csökkenteni tényleg csökkenti, de el nem tönteti. Ha az ember a négyzethálót is bekapcsolja akkor látszik, hogy mennyire korrigál.

Előzmény: vplaca (101660)
vplaca Creative Commons License 2015.09.18 0 0 101660

Ezért célszerű RAW-ban fotózni, pl Canon-nál a gyári szoftverrel egy pipával korrigálható ez a torzítás, nullára.

De egyéb képfeldolgozó szoftverek is rendelkeznek különféle objektívek korrekciós adataival.

Előzmény: Töck Jenő (101655)
syssy48 Creative Commons License 2015.09.15 0 0 101659

írtam mélt:D

Előzmény: Acca81 (101658)
Acca81 Creative Commons License 2015.09.15 0 0 101658

Örülök, és hálás vagyok mindenkinek, hogy sikerült elindítanom egy eszmecserét, mert ezek a vélemények sokat segítenek nekem a döntésben. A gépvázamon is van ilyen lehetőség a geometriai torzítás csökkentésére illetve ott van még az utómunka is, de én is ha lehet "rosszabb" eszközöket nem vennék, mint ami már van. Valóban nem tartom magam profinak, sokáig kompakton lőttem és csak most váltottam slr -re. Természetesen tisztában vagyok a nagy zoomátfogás előnyeivel-hátrányaival és nem hiába kérdeztem, hogy  18-55 -höz képest milyen a 18-105 -ös személyes tapasztalatoka alapján, mivel sok szakirodalmat olvastam, csak éppen még személyes tapasztalatom nincs. A fentiek miatt nincsenek profi eszközeim se de a bridge géphez képest a fotós Mennyországban járok és természetesen fejleszteni szeretném az arzenált. Szeretek utazni ezért kell egy utazó zoom is, nem brutális átfogással, de utazás alatt is a KÉPET várom, ha módomban áll. Előre is köszönöm mindenkinek a tanácsait!

Előzmény: Töck Jenő (101657)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.09.15 0 0 101657

Elhiszem hogy van ilyen állítási lehetőség, de én nem vagyok egy nagy fotógráfus, nekem még nem sikerült. Azért annyit még hozzátennék, lehet, hogy van ilyen állítás, de kezdőnek (gondolom az, ha ilyeneket kérdez) ez nem biztos hogy kapásból sikerül.

Előzmény: syssy48 (101656)
syssy48 Creative Commons License 2015.09.15 0 0 101656

Nem szeretnék veled vitatkozni, de általában van olyan beállítási lehetőség, amelyik ezt a torzítást kiküszöböli. Épületeket, tereket, vízszinteket fotóztam vele, és sehol nem kellett utólag korrigálni. Azért az a torzítás még beállítás nélkül sem akkora, hogy egy utazás alkalmával készült fotón zavaró lenne. Amire használni szeretné, ahhoz korrekt objektív. De majd ő eldönti, mit vesz meg.

Előzmény: Töck Jenő (101655)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.09.15 0 0 101655

A nagy átfogású objektívek képminősége olyan amilyen. Általában elfogadható, kivéve ha a képen függőlegesek vagy vízszintesek vagy párhuzamosok vannak. Pl. vasúti sín. Ilyenkor finoman szólva sok kívánnivalót hagy maga után. Mégis csak meghökkentő látvány egy hordószerű párhuzamos, ez főleg a zumok alacsony végén jelentkezik, tragikus is tud lenni. (mint látvány) Ha ez nem zavar, akkor bátran vegyél olcsót nagy átfogással.

Előzmény: Acca81 (101653)
syssy48 Creative Commons License 2015.09.15 0 0 101654

Bőven elég. Ott inkább az élményeidet örökíted meg, és nem fogod a pixeleket kukkolni utána, hiszen azért fotózol, hogy emlékeid képen is elérhetőek legyenek, nem pedig fotókiállításra lesz. Hidd el nekem, nem fogod megbánni. Természetesen többszázezret ráfizetve vehetsz egy sokkal jobbat, de megéri? 40-45ezer körül már kapsz 18-105-t, nézd meg jól, próbáld ki. Nem fogsz csalódni!  Sőt, szerintem el fogod adni a 18-55-t és akkor majd spórolhatsz hozzá egy jó fix nagyfényerős obira. De én, és még vagyunk páran, ilyen célra örömmel használjuk a 18-105-t.

Előzmény: Acca81 (101653)
Acca81 Creative Commons License 2015.09.15 0 0 101653

Köszi szépen, igen inkább az ehhez hasonló személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, mint hogy hol mennyi pontot ért el. Szerintem ez többet ér. Csak még nem tudom, hogy a kitobik táborát szélesítsem, vagy inkább gyűjtenem kellene e még magasabb kategóriára. Ugyanakkor kifejezetten utazáshoz ez is bőven elég lenne?

Előzmény: syssy48 (101652)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!