Keresés

Részletes keresés

detri. Creative Commons License 2004.03.31 0 0 2400
"..nem árt tudni, hogy elég határozottan rontja az AF működését.."
Többek között ezért sem vettem, így is a legnagyobb bajom ezzel a szerencsétlen géppel, hogy nagyon béna az AF.
A vaku tényleg baromi drága, de az jó lesz későbbiekben, más géphez is, és jól is tartja az értékét, ha mégsem kellene valamiért. Osztrákiában egyébként 210EUR körül adják a 420EX-et, ami mehrwehrsteuer visszakunyerálása után 170EUR körül lesz. 45E ft-ért már nem rossz szerintem, itthon brutto 90E körül van. :(

Soká! Neked milyen vakud van?

Előzmény: Soká (2399)
Soká Creative Commons License 2004.03.31 0 0 2399
No, megjelent a Canon PowerShot S1 IS. Először azt hittem, hogy talán ez felváltja a G szériát. De az adatok tükrében nem hiszem. Legalábbis bízom benne, hogy a kompakt kategóriában marad azért olyan gép amely nem "hajaz" az erős zoomra, viszont van benne RAW, van vakupapucs, segédfény.
Egyébként jópofa kis gép, sok plusszal, ami ugyan nem létfeltétel a jó kép készítéséhez, de kellően vevőcsalogató.

detri, Frajti
ami a tele előtétet illeti, nem árt tudni, hogy elég határozottan rontja az AF működését. Gyengébb fényviszonyok között sokszor nem sikerül az élességállítás az én G2-mnél. De legalább jelzi is, hogy nem találja a fókuszt! (mert van egy rosszabb verzió is, amikor "zöld utat" kap az ember, aztán visszatekintéskor derül ki, hogy életlen lett a fotó...) és ne feledjétek, hogy telénél gyakorlatilag nem lehet zoomolni "visszafelé".
saját tapasztalatból: télen (vagyis gyengébb fényviszonyok között) igen ritkán használom a tele-előtétet, leginkább csak nyáron, amikor 1/200 és 3.8-4.2 és feletti értékekkel lehet fotózni. Viszont a forgatható fejű külső vaku jó szolgálatot tesz. Igaz jóval több is mint a 2x.

detri. Creative Commons License 2004.03.31 0 0 2398
Miért? Nem mondtam semmi rosszat rá, ha kell a nagyobb tele nemigen van más megoldás. Most hétvégén pl nagyon örültem volna egy 2x telének, megint autókiállításon voltam, és kellett volna hostessfotózáshoz. :DD

Soligor előtétekről volt a digicam-en is egy cikk: itt

Előzmény: Frajti (2395)
handras Creative Commons License 2004.03.31 0 0 2397
Én meg voltam elégedve az eredeti Canon 1,5-el.
Előzmény: Frajti (2395)
Tapika1 Creative Commons License 2004.03.30 0 0 2396
Szia, Mackosüveg! Pferco-val sajnos nem jött össze a múltkori akciónk, bár többször próbálkoztunk, egyszer majdnem sikerrel. Azóta már én sem tudom kezelni azt a címet, amit fel lehetett volna használni. Feltettem egy G5.ZIP-et a következő helyre: http://www.megaron97.hu/G5.ZIP
Így írd be a címet, különben nem lesz jó ! Ez a G5 használati legtöb oldalát tartalmazza; nagyon jól lehet használni ! Üdv: Tapika
Frajti Creative Commons License 2004.03.30 0 0 2395
:))))))

Bár amit irtál, azok után elbizonytalanodtam, hogy költsek-e erre...

Mindegy, mert most az utazásra kell a zsé:D

Előzmény: detri. (2394)
detri. Creative Commons License 2004.03.30 0 0 2394
Soká topiktárs elég sokat tesztelgetett előtétlencséket, ennek gyümölcsét megtalálod a
táron
(index - index) (Bár most épp nem elérhető valamiért. :(
Utoljára #1985-nél és előtte írt erről Soká, de valamikor korábban jól ki volt vesézve a téma (most hirtelen nem találom melyik hozzászólás körül), amiről én is lecsúsztam annak idején (én is gondolkodtam tele előtéten).
Lemondtam erről a beruházásról, beletörődtem, h addig nem lesz rendes telém, míg nem fussa DSLR-re. Megtartottam a pénzt, 420EX vakura gyúrok, az jó lesz későbbiekben is. :)

Ha veszel előtétet majd azt meg én kérem kölcsön egy hétvégére, ok? :)

Előzmény: Frajti (2393)
Frajti Creative Commons License 2004.03.30 0 0 2393
lassacskán tervbe veszem, hogy veszek a G3hoz egy 2x tele konvertert. azaz a kérdésem az: megéri venni hozzá? milyyen árba van? és milyen márkát szabad venni?
köszi előre is a válaszokat, és bocs a hülye kérdésekért:)
handras Creative Commons License 2004.03.29 0 0 2392
Igen, az utóbbi nagyobb kapacitású.
Előzmény: poorati (2391)
poorati Creative Commons License 2004.03.29 0 0 2391
sziasztok!

csak annyi a kérdésem, hogy a g5-be mindegy, hogy bp-511-es vagy bp-512-es akkumlátort teszek?

köszi.
ati.

vtdriver Creative Commons License 2004.03.28 0 0 2390
A Ultra II az Type II-t takar? Mert CF Type I & II egyarant hasznalhato bele, de Type II-hoz kicsnek tunik a 256Mb(az vastagabb mit a Type I es ezert nagyobb az elerheto kapacitasa is). Hogy az "Ultra"-sagat mennyire tudod kihasznalni egy 4MP-s gepen... Nekem normal SanDisk es SimpleTech kartyaim vannak de a legnagyobb felbontas es a legkisebb tomorites mellett sem tunnek lassunak, meg kepet sem vesztettem veluk. Szoval...hogy megeri-e a pluszt... nekem pl. nem.
Előzmény: Frodika (2389)
Frodika Creative Commons License 2004.03.28 0 0 2389
Sziasztok!

Most láttam egy árlistában 256Mb Compact Flash Memory Ultra II -t. Aziránt érdeklödőm, hogy egyáltalán használható-e a G3-ban, s ha igen kilehet-e használni a gyorsaságát.
Köszi.

vtdriver Creative Commons License 2004.03.28 0 0 2388
"Megnyugtataskeppen" neztem a dpreview - n tesztkepeket es a pl Sony DSC 828 kromatikus aberracioja is eleg durva. Volt egy 8MP-s Harley kep sok krommal, es 100%-on eleg durva volt...
pferco Creative Commons License 2004.03.27 0 0 2387
uhhh, majd megtanulok olvasni... bocsesz.
Előzmény: handras (2386)
handras Creative Commons License 2004.03.27 0 0 2386
Így szólt: nem DSLR gepen
Előzmény: pferco (2385)
pferco Creative Commons License 2004.03.27 0 0 2385
mióta is DSLR a G3-5??
én nem értek vmit?
ferco
Előzmény: vtdriver (2381)
pferco Creative Commons License 2004.03.27 0 0 2384
tudom, hogy lassan végleg besoroltok a megbízhatatlanok kategóriájába, de amennyi időt gép előtt töltök, ahhoz képest eléggé sokat próbálok tenni a G3 manuál feltöltésért.
sajnos a legutóbbi feltöltést (ami technikai okokból megszakadt) azóta sem tudom fojtatni, ezért volt ott a töredék fájl. sőt azóa azt az oldalt sehogy nem tudom elérni.
azonban lehet, hogy jövő hét közepére egy segítőkész rendszergazdi (majd imába foglalom a nevét) úgynéz ki megoldja gondunkat.

még egy kis türelmet kérek:)

ferco

mackosuveg Creative Commons License 2004.03.27 0 0 2383
G5 használatihoz végignéztem becsülettel az egész topicot, de az összes korábbi link meghalt. Nem tud valaki még élő linket? Vagy felrakni a G5.zip-et valahova? Előre is köszi.
vtdriver Creative Commons License 2004.03.27 0 0 2382
Igen ez ilyen, mivel nem a menuben kell allitani a felbontast es a tomoritest - az az egeszre vonatkozna - hanem kulon minden expozicios modban a funkciok beallitasanal. Ez a Canon minden digi gepeben igy van, majd megszokod... :-)
Magyar nyelvu kezelesim nekem sincs, de regebben szo volt itt rola, olvass vissza vagy az "allando" tagok majd segitenek.
Előzmény: d-boy (2380)
vtdriver Creative Commons License 2004.03.27 0 0 2381
Gratula a gephez.
Szerintem az autofokusz nem lassabb mint a tobbi nem DSLR gepen, de a kromatikus aberracio nalam a nem extrem esetekben is jol lathatoan elojon. Sok kepet csinaltam G3-al es G5-el is a motoromrol, de a G5-el keszultek a femalkatreszek korul nagyon durvak. A G3-al keszult kepeken meg akkor sem zavaro ha a kepet kinagyitom 200% korulire, de ezen sajnos meg 100% sem kell es szurja a szememet... :-(
Ha mast fenykepezek akkor is egy kicsit a G3 alatt erzem kepminoseget de az nem veszes, a motornal viszont a CA rohadtul zavar.
Nem ertek hozza es nem tudom hogy mi okozza ezt a kulonbseget a ket gep szinte egyforma gep kozott, de mar visszasirom a G3-at....
Azt tudom hogy a PS S50 keperzekeloje van benne, de az objektiv ugyanaz es megis.... :-(
Előzmény: d-boy (2379)
d-boy Creative Commons License 2004.03.26 0 0 2380
Figyi skacok. Kellene nekem G5-höz magyar használati utasítás. Tud valaki segíteni? Nagyon fontos lenne.
Amugy azt vettem észre, hogy AUTO-ban ha átállítom 5 Megásra a képet, és P-ban vagy TV,AV,M-ban is beállítok egy másik felbontást, akkor külön kezeli. Tehát ha auto-n van ,akkor 5 megás képet csinál, ha pl. AV-n van, akkor 2 megásat. Ez ilyen? Nekem kicsit furcsa.

bye

d-boy Creative Commons License 2004.03.26 0 0 2379
Na megvettem a gépet.
Kint Bécsben, elég jól jártam, mert adtak hozzá ajándékba egy Canon bőr tokot, és egy 128Mb-os Sandisk CF-t.
Első benyomásra nagyon jó kis gép, sokat fotóztam vele 1 hét alatt. Az autofókusz tényleg lassu a többi géphez képest, de kibírható.
A kromatikus aberáció meg, ahogyan a fenti kép készítője is írja extrém esetekben jön ennyire elő. Csináltam máshol is fényes képeket, és nem ilyen zavaró. Tehát szerintem elviselhető.
Szolgáltatásai jók, meg vagyok vele elégedve.
HA-Roli Creative Commons License 2004.03.25 0 0 2378
Sziasztok!

Hú, ez elég rémisztő! Én is a G5-öt néztem ki, de most elbizonytalanodtam. Az S30-asom nem művelt ilyet. Nekem a G3 is megfelelne, csak már nem lehet újonnan kapni. A Pro1 sem túl meggyőző (pláne annyi pénzért!), mondjatok valami megnyugtatót :)

Üdv: Roli

Előzmény: detri. (2364)
handras Creative Commons License 2004.03.25 0 0 2377
Az sajna előfordulhat. :-((
Előzmény: Frajti (2376)
Frajti Creative Commons License 2004.03.25 0 0 2376
Biztos nem olvasol figyelmesen :-) Az első hozzászólásomban is írtam pedig ;-)
Előzmény: handras (2374)
vtdriver Creative Commons License 2004.03.25 0 0 2375
Ez tenyleg eleg gaz.... Nekem is feltunt es gyorsan visszaneztem egy rakas G3-al keszult kepemet. Azon is jelen van, de a hasonlo korulmenyek kozott keszult kepeknel joval kissebb mertekben... :-(
Pedig azt hittem jo uzletet csinalok azzal hogy annyiert odaadtam az egyeves G3-at amennyiert vettem a G5-ot....
Előzmény: detri. (2371)
handras Creative Commons License 2004.03.25 0 0 2374
Oké, 3 napról nem tudtam. :-)
Előzmény: Frajti (2373)
Frajti Creative Commons License 2004.03.25 0 0 2373
én meg arra, hogy miért nem néz akkor naponta mélt, végülis ő biznisze. 3 nap múlva válaszolt, és azért az kevésbé elvárható, hogy én este 11kor is mélt nézzek hátha írt, és hátha gyorsan kell válaszolnom...
Előzmény: handras (2372)
handras Creative Commons License 2004.03.25 0 0 2372
Frajti : Arra gondolok, hogy a fasinak tényleg le kell adnia a rendelést mondjuk aznap 8:15-ig, mert ha nem akkor lrhet, hogy a többiek cumója se jön meg időre, Készletet meg miért tartson, ha 2-3 hét átfutással bejön az új adag.
Előzmény: Frajti (2362)
detri. Creative Commons License 2004.03.25 0 0 2371
A tükröződésen segítene (bár nem tűnne el teljesen), de itt most nem az a baj, h tükröződnek a fények, hanem hogy hogyan. Legalább 10-12 pixelnyi lila folt van a fehér fények körül, ami nagyon durva. :(
Ezen rekeszeléssel lehetne segíteni, de ilyen fényviszonyoknál állvány nélkül nincs rá lehetőség.
Előzmény: szillac (2370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!