Keresés

Részletes keresés

Etus Creative Commons License 2008.01.03 0 0 8035

Hát én nagyon béna vagyok ezek szerint mert nem találom....

 

Előzmény: locsemege (8033)
Etus Creative Commons License 2008.01.03 0 0 8034

Safe modba maskeppen is bemehetsz, cak ird bele a helpbe, megtalálod. -> beírtam, de nem lettem okosabb.

 

Ezt az F8-at írja ami nekem nem jó:

 

A számítógép elindítása csökkentett módban

  1. Mielőtt folytatná, nyomtassa ki ezeket az utasításokat, mert a 2. lépésben végrehajtandó rendszerleállítás után már nem érhetők el.
  2. Kattintson a Start menü Leállítás parancsára, és a legördülő listában válassza a Leállítás elemet.
  3. A Windows leállítása párbeszédpanelen válassza az Újraindítás lehetőséget, majd kattintson az OK gombra.
  4. Amikor a képernyőn megjelenik a Válassza ki az indítani kívánt operációs rendszert üzenet, nyomja meg az F8 billentyűt.
  5. A nyílbillentyűk segítségével jelölje ki a megfelelő csökkentett módot elindító lehetőséget, majd nyomja meg az ENTER billentyűt.
  6. Ha kettős vagy többszörös indítású rendszert használ, a nyílbillentyűkkel jelölje ki azt, amelyiket el szeretné indítani, majd nyomja meg az ENTER billentyűt.
Megjegyzés

  • Csökkentett módban csak az alapvető fájlok és illesztőprogramok érhetők el (egér, monitor, billentyűzet, háttértárolók, alapszintű videokártya, alapértelmezett rendszerszolgáltatások; a hálózati szolgáltatások nem használhatók). Választhatja a Csökkentett mód hálózattal lehetőséget, amely az előbb felsorolt fájlokat és illesztőprogramokat, valamint a hálózati szolgáltatások elindításához feltétlenül szükséges szolgáltatásokat és illesztőprogramokat tölti be, illetve a Csökkentett mód parancssorral lehetőséget, amely teljesen megegyezik a csökkentett móddal azzal a különbséggel, hogy egy parancssoros felület indul el a grafikus felhasználói felület helyett. Választhatja még a Legutolsó helyes konfiguráció lehetőséget is, amely a számítógépet a rendszerleíró adatbázis legutolsó leállításkor mentett adatai alapján indítja el.
  • A csökkentett mód segítséget nyújt a hibák diagnosztizálásához. Ha a hiba a számítógép csökkentett módban történő indítása után nem jelentkezik, akkor kizárható annak valószínűsége, hogy a hibát az alapértelmezett beállítások vagy az alapvető eszközillesztők okozzák. Amennyiben egy újonnan hozzáadott eszköz vagy egy módosított eszközillesztő okozza a hibát, a csökkentett mód lehetővé teszi az eszköz eltávolítását, illetve a módosítások visszavonását.
  • Bizonyos esetekben azonban a csökkentett mód sem nyújt megoldást a problémára: ilyen például, ha a Windows rendszer indításához szükséges fájlok hibásak vagy sérültek. Ebben az esetben a helyreállítási konzol nyújthat segítséget.
  • A számbillentyűzeten csak a NUM LOCK funkció kikapcsolása után használhatók a nyílbillentyűk.
Előzmény: robicsek (8027)
locsemege Creative Commons License 2008.01.03 0 0 8033
Nem. Intéző és/vagy sajátgép.
Előzmény: Etus (8031)
locsemege Creative Commons License 2008.01.03 0 0 8032
Az intézőben. Valószínűleg

C:\
Előzmény: Etus (8030)
Etus Creative Commons License 2008.01.03 0 0 8031
itt valahol kell keresnem? 
Előzmény: robicsek (8027)
Etus Creative Commons License 2008.01.03 0 0 8030

ezt sikeresen beállítottam.(Rejtett fájlok és mappák megjelenítése)

 

Kattintson jobb gombbal a System Volume Information mappára a gyökérmappában, majd kattintson a Tulajdonságok parancsra  -> nem tudom, hogy hol keressem a gyökérmappát és ott a System Volume Information-t.

Előzmény: Törölt nick (8028)
Etus Creative Commons License 2008.01.03 0 0 8029
Köszönöm, mindjárt megnézem.
Előzmény: Törölt nick (8028)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.03 0 0 8028

Útmutató a System Volume Information mappához való hozzáféréshez

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;HU;309531 

Előzmény: Etus (8026)
robicsek Creative Commons License 2008.01.03 0 0 8027

ugy latom nem csinaltad jol a feregirtast, hiszen vannak rendszervisszaallitasi pontok.

control panel/ system /advanced /system restore

ott kapcsold ki.

 

Safe modba maskeppen is bemehetsz, cak ird bele a helpbe, megtalálod.

Előzmény: Etus (8026)
Etus Creative Commons License 2008.01.03 0 0 8026

Szép jó reggelt/Napot!

Úgy néz ki, hogy megtámadott egy vírus és valahol a System Volume Information mappában, ha jól értelmezem a NOD32 figyelmeztetését.

A NOD nem tudja kinyírni, ezért gondolom, hogy nekem kellene, de hogy tudok oda bemenni illetve megtalálni ezt a mappát?

 

(jól kezdödik az év, tavaly nem is volt vírusom)

Tud valaki segíteni?  (A féregírtást végig csináltam már majdnem teljesen.)

A másik ezen a gépen nem tudok csökkentett módba belépni, mert az F8 nyomogatására nem a csökkentett mód "jelentkezik" hanem egy olyan választási lehetöség, hogy a boot sorendet lehet beállítani.

Már próbáltam F6-ot nyomni (semmi), az F2 a SETUP (BIOS) szóval nem tudom, hogy hogyan kell.

Ez egy 100 éves HP VECTRA gép,

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.02 0 0 8025
Köszi, keresem tovább a baj lehetséges okát.
Előzmény: locsemege (8024)
locsemege Creative Commons License 2008.01.02 0 0 8024
A szomszéd topikban ugyanezt kérdezték, de válasz nem érkezett. Ezek szerint a probléma általános.
Előzmény: Törölt nick (8023)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.02 0 0 8023

NOD32 2.7x verziót sikerült már valakinek frissítenie? Nálam valamiért nem lehetséges egyik gépen se.

 

animazsi Creative Commons License 2008.01.02 0 0 8022
Amint elküldtem az előzőt, sikerült megtalálnom a "Megjelenés speciális beállításai"-t, úgyhogy most már ez is menni fog. Azért köszi!
Előzmény: rali (8019)
animazsi Creative Commons License 2008.01.02 0 0 8021
Azt nem tudod véletlenül, hogy hogyan tudom visszaállítani a megnyitott ablakok betűtípusát és méretét? Azt is szétbarmolta. Előre is köszi!
Előzmény: rali (8019)
animazsi Creative Commons License 2008.01.02 0 0 8020
Rajta vagyok :-) kezd újra a régi lenni, hála neked. köszi még egyszer is!
Előzmény: rali (8019)
rali Creative Commons License 2008.01.02 0 0 8019
Azokat is befertőzte - majd visszapöckölöd.
Előzmény: animazsi (8017)
animazsi Creative Commons License 2008.01.02 0 0 8018
Úgy is próbáltam, de nem találták. Azóta úgy tűnik, megoldódott a dolog. Azért köszi.
Előzmény: Törölt nick (8016)
animazsi Creative Commons License 2008.01.02 0 0 8017
Köszi! Megtalálta, úgy tűnik, hogy eltűnt a szemét. Igaz, hogy vele együtt néhány egyéb beállításom is :-( (pl. outlook, asztal, háttér, stb.), de legalább nem nyavalyog nekem állandóan a defender.
Előzmény: rali (8015)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.02 0 0 8016
Azokat csökkentett módban kéne futtatnod, és nem a normál Windows felületről.
Előzmény: animazsi (8014)
rali Creative Commons License 2008.01.01 0 0 8015
Előzmény: animazsi (8014)
animazsi Creative Commons License 2008.01.01 0 0 8014
 

Sziasztok!

Találkozott már valamelyikőtök a win32/fotomoto nevű szeméttel? Ez is átállítja a kezdőlapomat és ráadásként eltűnteti a tálcát és az asztalt is. A windows defender (vistám van) minden indításkor jelzi, töröltetem vele, de aztán mindig visszapofátlankodik. A nod, az avast, a superantispyware és a stinger nem tud vele mit kezdeni. Van valami ötletetek? Nem szeretnék újratelepíteni az egész mindenséget, ha valahogy meg lehet úszni. Mivel nem vagyok egy számítógép fenomén, légyszi, alapszintű megfogalmazásban írjatok. Előre is köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.16 0 0 8013
Firewallos panaszom visszavonva: nagy nehezen megtaláltam az advanced settingset, jól elrejtették, nem mondom...
Előzmény: Törölt nick (8010)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.16 0 0 8012

Valahogy nem azzal foglalkozik, ami a dolga lenne. Vagy 300 sort kiírt, ezzel a belső scanneleéses üzenettel. Vagy itt ez a sor például:

 

D:PendriveSystem7 zip7z445.exe » NSIS - incorrect CRC checksum, the file may be damaged

 

Ez aztán már végleg nem feladata egy vírusbuzerátor programnak, ráadásul téved is, semmi baj a tömörített fájllal, amire bejelzett; lehet, hogy nem tudta a tömörítőt azonosítani.

 

Mijafranc van ezzel a programmal, miért nem olyan, ahogy megszoktuk a NOD32-től?!

 

Előzmény: Törölt nick (8011)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.16 0 0 8011
További érdekesség: futtatom a vírusellenörzőjét, tényleg gyors mint állat, ugyanakkor úgy csetlik-botlik a fájlok között, mintha nem PC-re tervezték volna. Rakás fájlnál kiírja, hogy internal scanning not performed, a régi leveleimet is árnézi, de valahogy néhány fajtánál ugyanezt írja ki. Olyan pedig nincs, hogy ne tudjon egy levelet scannelni...
Előzmény: Törölt nick (8010)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.16 0 0 8010

Jóreggelt!

 

Próbából feltoltam az Eset Smart Securityt, és nem vágom, hogy lehet benne bármit be- és átállítani. A tűzfalról éppen csak szó volt, de egyáltalán nem kaptam hozzá semmi control panelt, pedig nem ártana belekukkantani. Valahogy az egész olyan, mintha full automata lenne -- na de szeretjük mi a full automata programokat?

 

Én szúrtam el valamit, vagy ez ilyen, oszt jónapot...

rali Creative Commons License 2007.12.16 0 0 8009
Ez lehetséges - de miért csak egyet kifogásolt meg?Talán azt még nem ismeri?
Előzmény: Zolcsi Baba (8007)
harpokratesz Creative Commons License 2007.12.16 0 0 8008
Én azért nem esküdnék meg, hogy a NOD csinálja, talán csak téves riasztás, ilyen előfordul, vagy tényleg nem stimmel vele valami. Ugyanis ma újból bekapcsoltam a gépet és jött egy ZA ablak, hogy now upgrade or later. Gondoltam kilövöm, nem csinálok semmit, de nem lehetett eltűntetni az ablakot, kénytelen voltam a later-t választani. Szerintem ez az erőszakosság elég furcsa tőlük, ilyet még sose tapasztaltam, pedig két éve használom a ZA-t. Eddid még nem tukmálták rád a frissítést, most meg kötelez (olyan mint a Windows Live Messenger). A mérete 39 MB, mint mondod, az előzőé 32. Nem sok egy kicsit, egy frissítéstől?
Előzmény: Nemrossz (8001)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2007.12.16 0 0 8007
Szerintem meg a NOD kifinomult keresője találta meg a ZA-ba beépített vírus/worm-mintákat, ami alapján a ZA keres...

Nem feltételezem az Eset-ről; nem szolgáltattak még eddig okot ilyesmire...
Előzmény: Nemrossz (8001)
rali Creative Commons License 2007.12.15 0 0 8006
Akkor dobd ki.
Előzmény: Nemrossz (8005)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!