Keresés

Részletes keresés

zohan Creative Commons License 2012.05.09 0 0 4178

Az amit mi itt Magyarországon erős napsütésnek mondunk, az kb. fele mint pl. egy mediterrán tengerparton vagy egy hófödte hegységben.

A Sony ezt a kamerét nem borus időre és nemcsak Magyarországra tervezte,árusítja.

Nekem is van Sony DV kamerám ,soha nem csinált ilyet.

A szervízben biztos,hogy tudják mi a baja,csak lehet,hogy drága a garis javítás,ezért szeretnének lerázni téged.

Nekem régen volt egy Canon Hi 8 as kamerám aminek a fehéregyensúlya vándorolt el.

Kétszer vittem szervízbe gariba ,de úgymondom,hogy "leráztak" azt mondták,hogy ez ilyen.(én pedig hagytam magam)

A szűrő is megoldás részben,bár minden plusz optikai elem rontja a kép minőségét.

Előzmény: neunoid (4176)
neunoid Creative Commons License 2012.05.08 0 0 4177

Igen villog a kép, de csak nagyon erős napsütésben, "normál" napsütésben, és más fényviszonyok között semmi baja,nagyon szép felvételt csinál (legalábbis a korábbi HC-17E-mhez képest biztos). Pont ez az érdekes, és ezért merült fel az, hogy esetleg ND filter kellene.

 

Nem tudom, hogy ez javul -e a szűrővel, csak felmerült, hogy talán..., mert egyrészt a szervizes azt mondta (persze lehet, hogy csak le akart rázni..), másrészt olvastam is valami ilyesmit egy fototechnikai fogalomtárban:

 

"Nagyon erős napsütésnél előfordulhat, hogy nem elég gyors a fényképezőgép zárszerkezete adott blendeméretnél ellenfényes felvétel készítésére. "

 

És mástól is hallottam, hogy az segíthet.

 

Persze simán lehet, hogy a szűrő semmit nem segít, sajnos nem értek hozzá eléggé, és nem is tudom kipróbálni, nincs egy ismerősőmnek se ilyen szűrője. Valószínűleg szervíz lesz belőle..

 

 

A kiégett részek is a túl erős napfény miatt vannak, és a feltöltött videó sem túl jó minőségű, mert egy nagyon letömörített divx videót csináltam belőle...

 

A kiégés is utalhat arra, hogy túl erős neki a napfény, vagy nem?

 


Előzmény: monyesz (4175)
neunoid Creative Commons License 2012.05.08 0 0 4176

Úgy gondoltam, hogy akkor rakom fel a szűrőt ha előjön ez a hiba... A kamera táskában elfér..

Előzmény: zohan (4174)
monyesz Creative Commons License 2012.05.08 0 0 4175

A felvételen kiégett részek láthatók, illetve villog (azaz kiesik a kép). Az ND szűrő leveszi a fényerőt, de a villogásra mi hatással lesz ?

Szerinted ezen az eseményen mindenki használt ND szűrőt ? :)

Előzmény: neunoid (4173)
zohan Creative Commons License 2012.05.08 0 0 4174

Szerintem gyorsan add le a szervízbe,bármit is mondanak.

Azt pl.honnan fogod tudni,hogy mikor rakd rá az nd szűrőt?  veszel egy fénymérőt is? Esetleg elszalasztod az eseményt?

Előzmény: neunoid (4173)
neunoid Creative Commons License 2012.05.08 0 0 4173

Feltöltöttem egy részletet a villogásról:

 

http://www.youtube.com/watch?v=lX_tMTxdNEo&feature=youtu.be

Előzmény: neunoid (4172)
neunoid Creative Commons License 2012.05.08 0 0 4172

Köszönöm a válaszokat.

 

Nekem sem tetszik sem a hibajelenség, sem a szervizes dumája, de az is tény, hogy tényleg különösen erős volt a napsütés (most május 01-én), a tűző napon álltam, pont délben, árnyék semmi, és egy színpadon zajló táncfellépést videóztam, napnak háttal persze.

 

Sima napsütésben nem csinálja ezt a hibát.

 

Lehet feltöltök egy rövid részt a felvételből a youtubra, hogy látható legyen a hiba.

Előzmény: monyesz (4171)
monyesz Creative Commons License 2012.05.08 0 0 4171

"azt mondta az egyik szervízes, hogy a múlt hétvégén (amikor én is) pont ugyanígy járt ő is az erős napsütésben"

 

"Nagyon erős napsütésnél előfordulhat, hogy nem elég gyors a fényképezőgép zárszerkezete adott blendeméretnél ellenfényes felvétel készítésére. "

 

És ilyen felvételt készítettél ? Szerintem ha ez az eset állna fenn, akkor a gép adna jelzést, hogy kicsúszott a beállítási tartományból.

Előzmény: neunoid (4169)
monyesz Creative Commons License 2012.05.08 0 0 4170

Nemár ! Ezek a kamu szervizes dumák !

Mi lenne ha a tengerparton lennél, két ND szűrőt kellene felrakni ?

Szóval a szervíz nem tudja behatárolni a hibát, vagy nem akarja. Küldjék tovább, ha nem értenek hozzá !

Ha nem tudják javítani, akkor meg cseréltetném a gépet. Esetleg a fogyasztóvédelem emlegetése segíthet a helyzeten...

Előzmény: neunoid (4167)
neunoid Creative Commons License 2012.05.08 0 0 4169

Nagyon szépen köszönöm a választ.

 

Színes vízszintes csíkok nincsenek, és más képhiba sem jelentkezett, egyébként nagyon szép felvételeleket csinál.

 

Nekem is gyanús, hogy kamera hiba. Az előző Sony kamerámat (HC-17E) sok évig használtam és soha nem tapasztaltam ilyet, bár az is igaz, hogy ez az új kamera sokkal "fényérzékenyebb", beltérben, gyenge fénynél is tök jó képet rögzít, lényegesen jobbat mint a régi. Lehet, hogy ennek az az ára, hogy a nagyon erős fényt nem bírja szűrő nélkül?

 

Nem szeretnék egy hosszadalmas "szervízkalandba" bonyolódni egyenlőre, azért próbálok előszőr magam utánajárni a dolognak, mások tapasztalatait meghallgatni.

 

Időközben beszéltem telefonon a szegedi Sony márkaszervízzel is (állítólag ez fő szervíz Magyarországon), és ott azt mondta az egyik szervízes, hogy a múlt hétvégén (amikor én is) pont ugyanígy járt ő is az erős napsütésben, és ő is ezt a szűrőt ajánlotta, de persze még ő sem használta, nincs ilyen tapasztalata.

 

Olvastam egy fototechnikai fogalomtárban az ND szűrőkről a következőt:

 

"Nagyon erős napsütésnél előfordulhat, hogy nem elég gyors a fényképezőgép zárszerkezete adott blendeméretnél ellenfényes felvétel készítésére. Ilyenkor is megoldhatja problémánkat ez a szűrőfajta." 

 

Tegnap találtam a Vaterán 37 mm-es ND8 szűrőt 4 ezer forintért (persze nem gyári Sony-t), az eladó azt mondja, hogy ez a szűrő jó az ilyen problémára....

 

Lehet, hogy 4 ezret megér, ha nem válik be akkor is elküldhetem még a szervízbe, és egy ilyen szűrő egyébként is jól jöhet néha.

 

De a resetet még kipróbálom előtte, bár most nem úgy néz ki az időjárás, hogy egyhamar lesz olyan erős napsütés, mint pl. ami május 01-én volt.

 

 

Előzmény: analóg (4168)
analóg Creative Commons License 2012.05.07 0 0 4168

Akár megoldás is lehetne, de!

A kamerának működnie kell verőfényes napsütésben is ND szűrő nélkül (enyém is működik).

A fénymérőnek mérnie kell, és az szoftver a mért adatokat felhasználva beállítja a megfelelő zársebasséget, és íriszt.

Esetleg próbálj egy reset-et, ha nem segít, szervíz.  Ragaszkodj a kamera javításához.

Ha le akarnak passzolni, kérd mutassák meg a használati útmutatóban az ND szűrő használatának előírását erős napfényben :)

Ne költs 18e Ft-ot, nem ez a megoldás!

A felvételt visszanézve színes vízszintes csíkokat nem produkál?

Üdv!

 

Előzmény: neunoid (4167)
neunoid Creative Commons License 2012.05.06 0 0 4167

Vásároltam egy Sony HDR-CX130E kamerát, és nemrég észrevettem, hogy erős napsütésben a felvett kép folyamatosan villog, villódzik, mintha egy-egy pillanatra el-elmenne a kép. Van hogy segít az ha a jelenetválasztást kézzel "Hó"-ra állítom, de ha nagyon erős a napsütés akkor ez sem segít.

 

A Sony márkaboltban, ahol vettem a kamerát, a márkaszervízhez küldtek. Ott azt mondták, hogy ezen kamerák fényérzékelője már nagyon érzékeny, és erős napsütésben kell rá egy szűrő: VF-37NKB ND Filter, ilyet kellene venni. De nem voltak valami megyőzőek, nem mondták biztosra, hogy ez megoldja a problémát.

 

Ez a szűrő elég drága mulatság (kb. 18 ezer forint), kipróbálni nem lehetett, így kérdésem az lenne, hogy valóban megoldás ez a szűrő (vagy egy hasonló, olcsóbb, nem Sony ND8 filter) erre a problémára? Ha valakinek van ilyen tapasztalata szívesen megismerném a véleményét.

 

Előre is köszönöm.

adamd90 Creative Commons License 2012.04.30 0 0 4166

Sziasztok!

Massa CPL szűrőről mi a véleményetek? 3000Huf környékén veszem újonnan, érdemes? Nem túl gagyi? :)

képfaragó Creative Commons License 2012.04.28 0 0 4165

Cirkuláris polárszűrő AKIRA HMC DIGITAl 77mm újszerű állapot Budapesten 5e FT. Tel: harminc 4088109

Előzmény: koxi201 (4163)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.26 0 0 4164

KERESEK:

 

58mm UV szűrőt. Jó állapotú érdekel, elsősorban Hoya, vagy hasonló minőségű.

37mm UV szűrőt. Gyártmánya nem érdekes, csak a szép állapot!

 

falperka(kukac)gmail(pont)com

koxi201 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 4163

Sziasztok!

 

Keresek 77mm UV és CPL Szűrőket!

MAX 10.000.- ig.

kolgét Creative Commons License 2012.04.26 0 0 4162

Karcmentes Hama 72mm-es lineáris polárszűrő eladó. Ára: 5.900,-Ft. T: 06/30-92-93-107.

ikajli Creative Commons License 2012.04.21 0 0 4161

67mm-es B+W márkájú szürke átmenetes szűrő (a kódja: 63809 501) eladó hibátlan állapotban. Ez a verzió csak mérsékelten sötétít.

Ára: 5000,- Ft (új ára kb. 17.000,- Ft)

Postai utánvét megoldható.

forceberg_avs Creative Commons License 2012.04.20 0 0 4160

A Hoya "Super Pro1" és a "Pro1 Digital" CPL-ek között mi a különbség?

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 4159

gondolom, ez gyártástechnológiától függ

 

hopp, szamárságot írtam, nem függhet a gyártástechnológiától. Elképzelhető, hogy úgy erősebb a hatása, kicsit bele kellene mélyednem az optikába...


Előzmény: Törölt nick (4158)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 4158

Szóval amit tapasztalsz, az normális, a CPL-ek elvének megfelelő, nem utal hibára.

Lehet, hogy fordítva kell a Tiédet összeforgatni, gondolom, ez gyártástechnológiától függ. Az a lényeg, hogy a 2 polarizáló oldal nézzen egymással szembe, ne a 2 wave plate.

Előzmény: rstudi (4157)
rstudi Creative Commons License 2012.04.19 0 0 4157

Értem, köszi szépen!

 

Én csak a működőképességét szerettem volna ilyen módon ellenőrizni, nem feltétlen ND szűrőként alkalmazni. Az enyémeknek a hátsó menetes oldalát kell szembefordítani, és nem a frontoldalát, hogy teljes elsötétedést tudjon produkálni. Ez így rendjén van? 

Előzmény: Törölt nick (4156)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 4156

Nem javasolnék 2 CPL-t erre a célra, teljesen kiszámíthatatlan eredményt ad, inkább a színeket tolja el össze vissza. ( a CPL 2 optikai rétegből áll, egyik polarizál, amásik negyed fordulattal eltolja afázist)

 

Jobb eredményt érsz el, ha a gépre teszed a CPL-t, arra pedig egy sima lineáris PL-t teszel (ezt csináltad a szemüvegeddel. Vigyázz, fontos a szűrők sorrendje!) még jobb, ha 2 lineáris pol. sz. használsz. A meglévő CPL szűrőidet úgy tudod erre a célra használni, hogy szembefordítod őket és egy menetátalakító közbeiktatásával csavarod össze a cuccot.

 

A 2 polárból vari ND ötlet a gyakorlatban azért sokszor necces, legvilágosabb állapotban is levesz vagy 3 FÉ-t, ha nem a legjobb szűrőket veszed, odacsap a minőségnek és vignettálni szokott.

 

De lehet vele játszani :-)

Előzmény: rstudi (4155)
rstudi Creative Commons License 2012.04.19 0 0 4155

Sziasztok!

 

Segítsetek: ha két cirkuláris polárszűrőt összeforgatok, akkor teljesen el kell sötétülnie? rendeltem a vágottszemű távolkeletiektől bagóért két CPL szűrőt, de összeforgatva őket olyan, mintha a színhőmérsékletet változtatná. De bármelyiket összeforgatva a polarizált napszemüvegemmel, valóban elsötétül teljesen. 

 

jaRRe_Bayla Creative Commons License 2012.04.05 0 0 4154

Eladó Polár szűrők: 62, 67, 82 mm

Kenko 67mm C.Polár szűrő PRO1 D. Wide

Vékonyított kivitel (nagylátószögnél nem fog a képsarkoknál betakarni).
6 rétegű bevonat, az optika becsillanásának kivédésére, jobb fényáteresztő képesség...
Optiformnál vásároltam 2008-ban
http://digitcam.hu/katalogus/3/67/68/20-30/kenko_67mm_cirkularis_polar_szuro_pro1_digital_wide

 

12000 Ft

----------------------------------

Hama 62mm Circular Polár szűrő

http://www.edigital.hu/Polar_szuro/Hama_Cirkular_polar_szuro_62mm-p17242.html?bid=&partner=10002

Ha nem alkudozol, adok hozzá ajándékba egy szintén 62 mm-es Hama UV szűrőt. 

 

5000 Ft

---------------------------------

82 mm-es Circular Plár szűrő.

8000 Ft

Budapest XXII. kerület.

Tel.:
Húsz / Öt 78 19 negyvennégy 

e-mail címem publikus. 

 

geher2 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 4153

Eladó keveset használt szűrők:

Kenko CPL 67mm : 8.000.-Ft

Kenko CPL 72mm : 8.000.-Ft

Green.L  gradual grey (szürke-átmenetes) 72mm : 3.000.-Ft

A szűrők karmentesek,tartójukkal együtt adom,postázom is ha szükséges.

Email publikus.

elhart Creative Commons License 2012.03.29 0 0 4152

Keresek:

 

52mm CPL szűrőt (Hoya vagy hasonló minőség)

62mm CPL szűrőt (Hoya vagy hasonló minőség)

 

laurahannastudio@gmail.com

scub64 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 4151

ELKELT !!

EXPODISC Professional Digital White Balance

Dobozában még nem használt!!!

Eladó 1 db 72mm EXPODISC 15.000.- Ft

sz424 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 4150

Eladó

Hoya HMC ND8 77mm neurális szűrő (kb. 5x használtam) - 11.500 Ft

Hoya HMC UV 58mm szűrő - 3.500 Ft

 

Mindkettő karcmentes és megvan a dobozuk is.

 

Bp.

mail

telescoper Creative Commons License 2012.03.29 0 0 4149

Ne az áron gondolkozz legelőször, hanem nézzed meg azt, hogy a kiszemelt szűrő milyen fókusz mellett meddig sötétíthető. Ez ugyanis függ a lencse fókuszától is!

Előzmény: nagypee (4144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!