Keresés

Részletes keresés

JFEry Creative Commons License 2003.11.05 0 0 2592
Iorgunak javasoltam, előre meghatározott és le is írt programot vigyen véghez a kerékkel.
Előzmény: Silan (2591)
Silan Creative Commons License 2003.11.04 0 0 2591
Már elmagyaráztam ezt a dolgot. Te fogod abba az irányba akarni forgatni, amelyikbe forog :)
Előzmény: Törölt nick (2590)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.04 0 0 2590
"mozdulatlan műkéz mellett is ide-oda forog a kerék."

ABBA AZ IRÁNYBA amelyikbe akarod??!
Mit gondoltál, mire gondoltam, hogy ha "össze-vissza" forog a kerék, az már jó? :)

Előzmény: Silan (2565)
JFEry Creative Commons License 2003.11.01 0 0 2589
Pár perce Iorgu felhívott!

Néhány életveszélyes fenyegetéssel meggyőztem, hogy ne hívjon este 8 után.
Megértette, elfogadta.

Beszámolt a kisérleteiről és, hogy miként, mit ért el. Én rendre felhívta a figyelmét az esetleges(?) hibákra, és önszuggessziós lehetőségekre, illetve ezek kivédésének módjaira.
Mondta, hogy elvitte az osztálytársának a kereket gyakorolni. Mikor az illető megfelelően felkészül, szólni fog, hogy találkozna velünk és bemutatná a tudományát. Jeleztem Iorgunak, hogy füstölővel és papírlapokkal felfegyerezve fogok megjelenni, és esetleg valakit tanút is vinnék magammal.
Aki jönne jelezze!

Elfogadta és jelentkezni fog.

JFEry Creative Commons License 2003.11.01 0 0 2588
" Játék, játék és parafenomén lettem tőle. .... De nem hinném, hogy aki az akaratával megforgatja az parafenomén lenne. "

Ez így rendben van?

Éjjel akkor van mikor alszom! Főleg, mikor a családom is alszik! Ha mindenképen bőszíteni akarsz, akkor erről még kicsit vitatkozhatunk.

Eddig még nem sültem fel. Ellenben Te már igen. De sok sikert neked és az osztálytársadnak is.

Ha megszervezzük, akár talizhatunk is. Vinnék tanúkat, és felvevőt is. Aztán majd meglátjuk, kinek mennyi igaza van a dologban.

Esetleg tudok kontakthőmérőt vinni.

Előzmény: iorgu (2587)
iorgu Creative Commons License 2003.11.01 0 0 2587
"Én meg pofán gyűrlek, ha még egyszer a diliddel éjjel felcsöngeted a családot! "

Éjjel tizenkét óra után van.
Én meg tegnap 10 óra elött hívtalak.

"Ha nem tudod mi a kerék,"
De tudom mi a kerék:az amit Egely György állít róla.

"Ha nem tudod mi a kerék, de megmozdítod ismert hatás nélkül, akkor mindegy, hogy mi a kerék, Te egy parafenomén vagy.
Ez csak egy játék kütyü, és Te (és más sem) parafenomén!"

Játék, játék és parafenomén lettem tőle.

"Az, hogy hülyeség-e bármely oldal állítása, azt magad részsére, neked kell eldöntened! "
Eldöntöttem és szerintem hülyeség azt állítani róla, hogy csak a szél ill. a hő forgatja a kereket.

De nem hinném, hogy aki az akaratával megforgatja az parafenomén lenne.

"Nincs thermografom, és nem érdekel senki osztálytársa. És ettől még baromira korrekt vagyok."
Pedig meg kéne vizsgálni az évfolyamtásam: megfigyelni a termográfal, hogy változik-e a kéz hőmérséklete akkor amikor kérésre megforgatja az egyik irányba szinte azonnal, majd a másik kérésre a másik irányba szinte azonnal, ugyanolyan sebességel és kérésre megállítja.
Szerintem félsz, hogy felsülnél vele.:-(

Előzmény: JFEry (2584)
JFEry Creative Commons License 2003.11.01 0 0 2586
Írtam, sőt mondtam is neki!(neked(:)
Előzmény: ARAS (2585)
ARAS Creative Commons License 2003.11.01 0 0 2585
"IG nem irígy! Vele más a baj."

Nu és mi lenne az? Ahogyan én ismerem nem fog rád megharagudni ha őszintén leírod mi lenne az.

Előzmény: JFEry (2584)
JFEry Creative Commons License 2003.11.01 0 0 2584
Az, hogy hülyeség-e bármely oldal állítása, azt magad részsére, enked kell eldöntened!

Ívesen hogyan lehet ütközni? Mitől lehet egy pálya "íves"?

IG nem irígy! Vele más a baj.
"Te meg..."
Én meg pofán gyűrlek, ha még egyszer a diliddel éjjel felcsöngeted a családot!

Nincs thermografom, és nem érdekel senki osztálytársa. És ettől még baromira korrekt vagyok.

Ha nem tudod mi a kerék, de megmozdítod ismert hatás nélkül, akkor mindegy, hogy mi a kerék, Te egy parafenomén vagy.
De szerintem előbb rokkansz bele, tehát javaslom, jöjjön meg a józan eszed és vedd észre: Bepaliztak! Ez csak egy játék kütyü, és Te (és más sem) parafenomén!

Előzmény: iorgu (2582)
iorgu Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2583
Második kérdés:És mi van, ha előbb a füst?
Előzmény: JFEry (2581)
JFEry Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2581
Ehen!

Majd, ha előbb forog a kerék, és utána a füst, akkor elhiszem!

Előzmény: iorgu (2579)
iorgu Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2580
OFf
bocsánat:... megakar t ok..
OoN
iorgu Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2579
OFF
Na mondom én!!:))
Amikor amikor 24-en forgattam akkor a kerék forgása "ventillálta" a levegőt.

Ha ezt megcáfolod akkor engedek annak a hatásnak amit érzek akkor amikor nagyon megakarok változtatni :)
ON

Előzmény: Silan (2578)
Silan Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2578
Nem kell hozzá hőmérsékletváltozás. Ahogy JFEry is utalt rá, a levegő mozgása kaotikus. Állandó hőmérsékleteloszlású műkéz mellett is megváltozik a forgásirány.
Előzmény: iorgu (2576)
Silan Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2577
Hűha!
Előzmény: iorgu (2573)
iorgu Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2576
Kezdünk egy nevezőre jutni :)
a)Az a helyzet, hogy a kéz nem képes olyan gyorsan hőmérsékletet változtatni, hogy magyarázható lenne vele. Ami azt jelenti, hogy nem hazudok és az évfolyamtársamnak nemhogy sikerült, hanem demonstrálta, "nekünk" hogy kérésre forgatta a kereket.Mi mondtuk neki és forgott...
Előzmény: Silan (2572)
JFEry Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2575
Megerősítem.
És többnyire a szoba fűtése, hűtése mellett ezt jellemzően a testünk körüli légáralat kaotikusságából kicsatolódó, sokadlagos áramlatok okozzák, melyek gyakran a teljesen állandó (annak tűnő) szobai áramlásrendszerben is félórákig sem nyugszanak meg, és nem rendeződnek. Sajnos, bármennyire is hihetetlen, a külső viszonyok ennyi idő alatt már változtatnak a helységek áramlás rendszerén annyit, hogy a belső áramlatok rendeződései ismét kezdődnek.
Előzmény: Silan (2568)
JFEry Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2574
Ha nem a meleg miatt áramlana, akkor mi emelné?
A saját emelkedése ennél alacsonyabban oszlatná szét, gomolyítaná fel.
A spirálban jóval nagyobb a sebesége, mint ha csak a saját hője emelné. Ha pedig a kerék forgása kelette légáram csavarná meg akkor nem emelkedne spirálként, hanem a kerék fogai körül keringene, és szétszóródna.

A fene sem akarja, hogy olyan légy, mint bármelyikünk. Ehhez semmi érdek nem köt egyikünket sem. (engem legalábbis bizonyosan nem)
Részemről csak annyi a történet, hogy mielőtt valami butasággal tömöd a fejed, érdemes más véleményét meghallgatni, esetleg olyasmit megfontolni, elfogadni, ami nem légből kapott, hanem láthatólag igaz, és bizonyított is.
Ha mégis csodát tennél a kerékkel, vagy bármely más dologban, szívesen részesei lennénk, lénnék.
De ezzel ne öld magad. Ha spontán nem megy, akkor csak az erőd fecsérled. A bedumálásoddal pedig csak ártasz magadnak, és azok malmára hajtod a vizet, akik a fejedet tömik a sületlenségeikkel.

Előzmény: iorgu (2569)
iorgu Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2573
OFF
Gyakran azt érzem amikor olvasom a meggyőzésemre szánt válaszokat, mintha el akarna hagyni valami ami talán a lelkem, ami én vagyok és olyankor "halálfélelemem" van: veszem a levegőt, de nem éltet. Ijesztő, mi?! :-)
ON
Silan Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2572
De, úgy.
Ha egyik irányba forog, akkor elkezded azt kívánni, hogy forogjon a másik irányba, és csodák csodája: nemsokára tényleg megfordul. Aztán megint azt kívánod, hogy forogjon amarra, koncentrálsz, koncentrálsz, és jé! megint megfordul. Nagyon könnyű ám bebeszélni magadnak, hogy arra forog, amerre akarod, miközben éppenséggel az történik, hogy ő forog, ahogy akar, és te alkalmazkodsz hozzá a kívánságaiddal.
Előzmény: iorgu (2570)
iorgu Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2571
Mért akartok megváltoztatni; hogy olyan legyek mint ti?!
mi érdeketek van?
iorgu Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2570
De nem Úgy, hogy megmondod neki és pár másodpercre rá elkezd abba az irányba forogni amilyenbe kívánod?
Előzmény: Silan (2568)
iorgu Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2569
1771-es hozzászólásban lévő kép.
Nem bizonyitja a test felé áramló levegő rajzos elméletét. Nekem nem bizonyitja, mert az lehet a kerék mozgásából fakadó légáramlás.
Talán kevés a füst :-)

Előzmény: JFEry (2563)
Silan Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2568
tévedsz. Forog egy darabig egy irányba, majd forog egy darabig a másik irányba.
Előzmény: iorgu (2567)
iorgu Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2567
De inbojogva anélkül, hogy megállapodna egy irány mellett.
Előzmény: Silan (2565)
iorgu Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2566
Szerintem elég, a II.-ot cáfolnom meg azzal, hogy nálam anélkül, hogy oda tartottam volna a kezem a kerék a közelségemtől mozgásnak indult: eltávolodtam nem forgot; közel mentem forgott.
Előzmény: Iván Gábor (1772)
Silan Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2565
Van egy rossz hírem: mozdulatlan műkéz mellett is ide-oda forog a kerék.
Előzmény: Törölt nick (2564)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2564
"És most mi a véleményed az Egely Wheel-ről?"

1. HA légáramlatot kelt az emberi kézfej tenyér felé behajlítottsága, akkor "légáramlat "erősítő"-kimutató"

2. HA ide-da lehet forgatni, KÉZTARTÁS MEGVÁLTOZTATÁSA NÉLKÜL, akkar para-erő-kimutató-ööö-detektor-izé.

HA a 2-es pont (is) igaz, akkor ki kéne próbálni JFEry füstölő technikáját(is). Vajon AKKOR hogyan áramlig a "lég"..?
Azt is ki lehetne próbálni, hogy ha egy kézen az összes ujjvég össze van érintve, akkor merre és hogy áramlik a "lég"..?
Ki lehetne próbálni továbbá a JFEry műkeze "mellett" a koncentrálós embereket, esetleg füstölővel kombinálva, hogy akkor mi és merre áramlik.

Idáig az egyszerű kísérletekről volt szó, már ami éppen eszembe jutott..
Ezen kívül ki kéne próbálni vákuumban is.. Esetleg hővédős kesztyűben.. :)

Az én véleményem a kerékről az (évek óta), hogy fogalmam sincs konkrétan, valójában mi mozgatja-forgatja. Egy halom kísérletet szeretnék én is elvégezni, hogy lássam, és saját tapasztalat alapján döntsek (az éppen aktuális eredmények alapján, ÉS NEM ÖRÖKRE!).
A gond csak az, hogy ilyen játékra most nincs pénzem.

Előzmény: iorgu (2560)
JFEry Creative Commons License 2003.10.31 0 0 2563
Melyik, és szerinted mit bizonyít, illetve mit nem?
Előzmény: iorgu (2557)
UpYourz Creative Commons License 2003.10.30 0 0 2562
Az én papám meg erősebb a te haverodnál! :)
Előzmény: Törölt nick (2558)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!