Keresés

Részletes keresés

Powerplant Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5949

 

hopp. éppen a hétvégén gondolkodtam ezen a TC kiadatlan lemezen... hasonlót.

avagy a kiadatlan techno pop anyagból nem egy (electic cafe) album lett... hanem egy másik is... oda totál nem illett a tdf 1 száma és a képi elgondolás. az electric café témájában homogén, most mi lett volna ha ott a végén/közben/elején a tdf, mint önálló szám? baromira nem illik oda. igaz számomra már a 2003-as TDFS végére sem, mondhatni inkább abból a régi gondolatból, a régi koncepcióból lett egy új album 20 év után... nem a semmiből jött...

az 1983-as tdf inkább önálló lemezként állja meg a helyét továbbra is, 1 kis frissítő szigetecske az életműben, mint az expo2000.

 

 

Előzmény: Strange Boy (5943)
Powerplant Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5948

 

meg is magyarázza: mindent neki kell csinálniuk saját maguknak... így sokáig tart minden. ez az "új" dolog is teljesen újonnan van felvéve / összerakva, mintha 8 új lemezt kellene készíteni. éppen nem komponálni kell, csak toszogatni a dolgokat... hihető na.

és valóban úgy gondolta h flo nélkül nincs új lemez! flo meg nem úgy gondolta... :-D

 

 

Előzmény: Strange Boy (5943)
Strange Boy Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5947

Ráadásul a TTC meg a House Phone hossza majdnem ugyanannyi, mint a TCC eredeti album verzió hossza, és az instrumentális rész (az intro másfél perce, meg az utolsó 3 perc) hossza is kb. megegyezik a House Phoné-val. Szóval se technikailag se gyakorlatilag nem volt semmi értelme ennek a ketté bontásnak. :)

Először még arra gondoltam, hogy biztos elveszett az eredeti album verzió mester szalagja, így nem tudták remaszterelni, de aztán eszembe jutott, hogy a Catalogue promo boxban még az eredeti album verzió szerepel, tehát elkészült annak is a remasztere.

 

Azt is olvastam a Catalogue kapcsán, hogy még az eredeti borító tervet is vissza akarták állítani a remaszterhez, bár akkor rá kellett volna tenniük a TDF-et. 

Előzmény: Törölt nick (5944)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5946

Persze a The Telephone Call 2. felét - kevesebbet kellett volna inom reggel, mert most már nagyon érzödik a hatása :)))

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5945

"remaszterelték" :)

Előzmény: Törölt nick (5944)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5944

Jók ezek a KW muzsikák, csak freakek (nem) kicsit akik elöállítják :) Dehát a végeredmény a fontos!

 

Annó engem is ledöbbentett a TDFS amikor megláttam a Duna Plázában - persze azonnal ráharaptam. Annak idején nagyon sokszor meghallgattam és a mai napig nagyon tetszik.

 

A The Catalogue egy nagyon jó dolog volt annakidején - nagyon hallatszik, hogy remaszteretek! Nekem van egy eredeti angol verziós EC-m és a minöség ég és föld a The Catalogue-os  (sajnos csonkított) verzióhoz képest (persze az utóbbi javára).

Elözöleg írtam, hogy Ralf azért vágta ki a 2. felét, mert Brtos énekel rajta, dehát ez ugye nem igaz, mert Bartos az elsö felén énekel. Szerintem Ralf sem tudja megmagyarázni, hogy miért vágta ketté (fogadjunk, hogy azt mondaná, hogy ez a rövidebb volt az eredeti verzió és mivel szerette volna, ha a The Catalogue-os verzió minél közelebb legyen az eredeti koncepthez egyszerüen kettévágta :)

 

Viszont annakidején szó volt az elsö 3 lemez remasztereléséröl is - ebböl sem lett semmi:( Kár, mert nekem pl. a KW 1 meg a Ralf & Florian jobban tetszik mint mondjuk az Autobahn meg a RadioActivity

Strange Boy Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5943

Elmélyedtem most a Kraftwerk interjúkban, és érdekes dolgok derültek ki számomra. Pl. Ralf azt nyilatkozta sok éve, hogy Florian nélkül elképzelhetetlen egy új Kraft album, ennek ellenére 2015-ben azt mondta Ralf, hogy a 3-D után jöhet a 9. album. Ezek szerint már nem tartja elképzelhetetlennek Florian nélkül. :)

 

Meg Ralf folyton hangsúlyozza, hogy heti 168 órát van a KK stúdióban, és állandóan dolgoznak zenéken, így viszont pláne érthetetlen nekem, hogy miért nem készült már egy csomó új album az elmúlt években. Fura ez az egész, ha ennyire aktív zenekarnak tartják magukat. Persze erre az riporterek is mindig kitérnek, hogy akkor mégis mit csinálnak a stúdióban, ha új album nem készül.

 

Ez a régi Techno Pop album is ellentmondásos. Egyszer azt olvasom, hogy lényegében minden 83-as felvételt felhasználtak az Electric Cafe-hoz, és csak az album címe változott meg, ugyanakkor azt is mondta Ralf, hogy a TDF dal a már 83-ban tervezett TDF albumhoz készült, de aztán közbe jött a TP project, és félre tették a TDF témát. Viszont a TP albumra állítólag rá akarták tenni eredetileg a TDF számot, hisz még az eredeti album borító terv is biciklis volt. Szerintem akkoriban ők se tudták, hogy épp mit csinálnak, melyik projectben vannak benne éppen. :)

 

Viszont az megdöbbentett, hogy a TDF-album már a 80-as években is tervbe volt véve, és nem csak úgy a semmiből jött 2003-ban, így annyira még se lóg ki a Kraftwerk életműből. Tegnap amúgy ezt az albumot hallgattam, és most jobban tetszett, mint valaha (nagyon rég hallottam előtte). Szerintem nagyon jó lemez. Illetve az elmúlt hetekben végig hallgattam az egész Catalogue-ot.

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5942

A KlingKlang saját shopjában potom 185 euróért meg lehet rendelni akár a német, akár az angol nyelvü BR kiadásokat (egyáron vannak!) és egy pólót is adnak hozzá ajándékba.

Kihagyom, de csak azért, mert XXL a méretem és csak XL méretig lehet rendelni (Ralfra tervezték a pólókat:)

Powerplant Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5941

 

jójó de az nem nyilvános...

és jó lenne ha áttolnád nekem, elkavartam valahol.

 

 

Előzmény: Youwine (5939)
Youwine Creative Commons License 2017.05.06 0 0 5940

 

na ba+

 

Ralf akkor még 50+ -os volt, most meg már 70 felett van ...

 

én meg még 40 se voltam, most meg már elmúltam 50 ...

 

 

Előzmény: Youwine (5939)
Youwine Creative Commons License 2017.05.06 0 0 5939

 

az én kedvencem számos okból a 2005-ös ferrarai beszélgetés ( "interjú" ) Ralffal

 

http://kraftwerk.hu/honlap/koncertek/ferrara2005/pp.html

 

Előzmény: Powerplant (5932)
Youwine Creative Commons License 2017.05.06 0 0 5938

 

ááá, nehogy tökön szúrd magad - ha ez az idén augusztus netán bejönne, lesz itt olyan, aki simán lepippant ...

 

Előzmény: Törölt nick (5937)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.06 0 0 5937

...annyira lemondóak vagyunk, hogy figyeljétek meg , még a végén bejelentenek egy augusztusi időpontot...(ez most csak úgy spontán , poénból jött...ha bejönne , tökönszúrom magam)

Előzmény: Strange Boy (5936)
Strange Boy Creative Commons License 2017.05.06 0 0 5936

Én amúgy sose vártam újabb albumot, csak miután felröppent pár éve a hír, hogy készülget, így már elkezdtem várni. Egyébként eszembe se jutott volna, hogy valaha lesz 9. album, és nem is vártam volna el.

Előzmény: Powerplant (5931)
Powerplant Creative Commons License 2017.05.06 0 0 5935

 

ááá sose felejtem el amikor 15 éve rohantunk koncertre mondván h lehet az lesz az utolsó! :-D

 

 

Előzmény: Törölt nick (5933)
Powerplant Creative Commons License 2017.05.06 0 0 5934

(ja most látom h válaszként írtam ezt, amúgy külön akartam, függetlenül

persze egyet értek itt mindenkivel)

Előzmény: Powerplant (5931)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.06 0 0 5933

Maximális egyetértés és tisztelet.

Örülök hogy vannak, játszanak. Nem kell ennél több.

Előzmény: Powerplant (5931)
Powerplant Creative Commons License 2017.05.06 0 0 5932

 

és mégis miért bizakodok egy icipicit a 9ikben? (azon kívül h csak...)

számomra 2 hitelesebbnek érzett interjú van. az egyik amit alább linkeltem. a tartalma ott. más mint a többi sablon. valahogy ott komolyan veszem. és egy része már bejött.

amúgy ott hangzik el elsőként hivatalosan h flo már nem dolgozik velük (évek óta látni lehetett persze...)

 

(másik kedvencem ezt:

http://kraftwerk.hu/honlap/sajto/interju01/musikexp-ralf81.html

remélem mindenki fejből tudja! :-D elborult és hasonló őrült f@sz rajongóknak mint én - elég nyálcsorgató :-D )

 

 

Előzmény: Powerplant (5931)
Powerplant Creative Commons License 2017.05.06 0 1 5931

 

nodemármost. ha nem lenne - változtatna valamit? ha lenne - változtatna valamit akkor is ha netalántán sokak által szarnak lenne ítélve?

 

korábban máshol is azon a példán próbáltam megértetni a véleményemet hogyaszondi: például itt van nekünk a dédipapa aki 97 éves. most mit várjunk el tőle? kapálja be a szőlőt hetente? (amúgy kb még meg is tenné...) amikor előveszi a hermonikát akkor ugyan nehezen mozognak az ujjai de húzza-tolja akárhogy és énekel mellé (valahogy...) - buli van a magunk módján. az ő életműve már megvolt, sok unokája táncolja körbe... mit várjunk el még tőle? a csúcsra jutott! és bocsánat a kifejezésért - de ne is ássuk már el ha már valami nem úgy megy mint régen...

 

ugye itt is - ha semmi új nem lesz - az életmű már megvolt. a rövidsége relatív, a hatása viszont vitathatatlan. mit várjunk el? láttátok h ralfi a jobb kezét alig tudja használni? szerintem. utoljára 12 éve fogtam vele kezet, akkor még volt benne erő, azóta csak látom a fellépéseken. esetleg lehet más fontos dolog is az életében. mit várjunk még el tőle? valóban sok együttes van akik még idős korukban is aktívak, egyéni dolog.

 

tehát már nem bizakodok én sem a 9ikben, nem is "követelem meg" h legyen. 10 éve még viszont reménykedtem...

 

 

Előzmény: Strange Boy (5930)
Strange Boy Creative Commons License 2017.05.06 0 0 5930

Egyébként ahhoz képest, hogy Ralf 70 éves, nem nagyon zavartatja magát, hogy esetleg kifut az időből. Sokan a 70-et se élik meg. Szóval nem nagyon bizakodok egy 9. albumban.

Powerplant Creative Commons License 2017.05.06 0 0 5929

 

ízlelgessük ezt:

"1-9 der katalog HG plus" (hologram) - ez akár 40 éven belül meglehet!

 

 

Előzmény: Generic Jingle (5926)
Powerplant Creative Commons License 2017.05.06 0 0 5928

 

nade látod - hipphopp 2012 óta, 5 év alatt meglett! napi 8 óra munka + a turnék miatti időkiesés. habár utóbbi az anyagot is szolgáltatta hozzá.

YW szavait idézve, ez egy "rush release" :-D

ehhez képest a 9ik normál lesz :-D

 

 

Előzmény: Strange Boy (5927)
Strange Boy Creative Commons License 2017.05.06 0 0 5927

Ez is már 2 éves interjú. Ennyi idő alatt már 3 új albumot is be lehetett volna fejezni. Meg nevettem, mikor Ralf mindig arra hivatkozik az interjúban, hogy erre meg arra sincs ideje, olyan elfoglaltak. :D

Csak sajnos ennek az elfoglaltságnak mi nem látjuk az eredményét. :(

Előzmény: Powerplant (5925)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.05.06 0 1 5926

A Nummers című dalban 1-től 8-ig számolnak, ha jól emléxem, így szerintem nem lesz 9. album.

 

:-) és :-(

Előzmény: Powerplant (5925)
Powerplant Creative Commons License 2017.05.05 0 0 5925

 

http://www.rollingstone.com/music/news/kraftwerk-on-cycling-3d-spiritual-connection-to-detroit-20150826

 

Are there new tracks you're making now?
Yes, we are always working on new tracks and patterns and sound compositions, and once we are finished with our work on the 3D Catalogue, those eight albums, then we will concentrate on number nine.

 

nomost én nem hittem el ezt a 3d v mifene dolgot. aztán tessék. (persze még nincs a kezemben...)

aztán vajon mennyire lehet igaz a többi része? 99%? és meddig kell várni? elmúlik az életünk...

 

 

Powerplant Creative Commons License 2017.05.05 0 0 5924

egy kiadóhoz sem került semmi anyag kiadásra.

onnantól kezdve valami volt valahol valakinél.

aztán megjelent az EC elnevezésű anyag abból a valamiből valahogyan. ami meg hallható "demó" megjelöléssel az v az v nem az.

Előzmény: Youwine (5921)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.05.05 0 0 5923

Kb. annyi, mintha angol nyelvterületen nem Kraftwerk, hanem Power Station néven léptek volna fel. :-)

Előzmény: falum (5919)
Strange Boy Creative Commons License 2017.05.05 0 0 5922

Én is imádom a TP demót, és örök szívfájdalmam, hogy a végleges verzióba nem került át ez a dallamosság (még ha ez egy az egyben a Fekete Erdő klinika zenéje is). :D

A Sex viszont végleges verzióban jobb, sokkal kidolgozottabb és profibb hangzású.

Előzmény: Youwine (5921)
Youwine Creative Commons License 2017.05.05 0 0 5921

 

Akár hivatalos, akár amatőr, a Techno Pop demo nagyon jó, és megidézi az analóg KW-t.

 

Úgy tudom, a Techno Pop lemezt analóg módon kezdték felvenni, majd félbehagyták, és elkezdték elölről, immár digitális eszközökkel.

 

Előzmény: Strange Boy (5917)
Strange Boy Creative Commons License 2017.05.05 0 0 5920

Nekem is gyanús. Szerintem ezek fan made cuccok.

Előzmény: Generic Jingle (5918)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!