Keresés

Részletes keresés

.rezső. Creative Commons License 1999.12.10 0 0 117
Már megvolt a politikán láttam bekopizva.

..rezső..

Előzmény: Derek (116)
Derek Creative Commons License 1999.12.10 0 0 116
Ha nem helyesled akkor irj rola egy szep cikket a lapodban. Senki nem csinal itt cirkuszt , hanem a kormany gerjeszti a hulyesegevel. Hagyjak ott a koronat ahova valo:a muzeumban, aztan nem lesz tema.
Előzmény: rezső (115)
rezső Creative Commons License 1999.12.10 0 0 115
Nem helyeslem a korona áthelyezését. De azért nem hiszem, hogy ekkora cirkuszt kellene csapni.

Egyszerúen döbbenet, hogy látszolag normális és értelmes embereknek első számú szellemi passziója: nekitámadni minden olyan témának (tárgynak eszmének stb.) ami a magyar nemzeti identiással összefügg.

Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 1999.12.10 0 0 114
Egyúttal átvihetnék az őslénytani kiállítást is a Parlamentbe. Meg a panoptikum viaszbábuit.

Ha már hülyeség, legyen full extrás.

Derek Creative Commons License 1999.12.10 0 0 113
"A korona helye a fejemen van.
Mi,III.Gyula,Ausztria Cszászára, Magyarország Apostoli Királya, Bosznia, Hercegovina,Lodoméria, stb.,stb.
Uralkodója, a Legfelsőbb Hadúr stb.,stb.. "

Nagyuram!

Hadaimmal bevarlak a fehervarra meno hadi utun ,az Agip kutnal, hogy illo kiserettel szolgalhassunk az osi koronazasi varosba valo utadon.
Duke Derek of Rottenham, Bagola es Nagybakonak huberura.

Előzmény: tuutu (110)
neptancos Creative Commons License 1999.12.10 0 0 112
Igen, ez lehetséges.
Nem kéne egy demokráciában, azaz KÖZTÁRSASÁGban esteleg
szavazni?
Mégiscsak más döntreni közös dolgainkról, mint utólag siránkozni az ellenzéken/kormánypárton, hogy mekkora hülye.?!
n.
Előzmény: Ghanima (100)
Hun Creative Commons License 1999.12.10 0 0 111
Ne rajtam kérd számon az eccséget. Én még egybe vagyok, de érzem, mán én se sokáig. Úgyhogy ezügyben máshol kell érdeklődést képezni.
Előzmény: Turbo (108)
tuutu Creative Commons License 1999.12.09 0 0 110
Miért pont oda?
Szomorú vagyok, amiért éppen a Korona miatt kell(?) ilyen eszement vitákat folytatni itt, és a parlamentben.
A korona helye a fejemen van.
Mi,III.Gyula,Ausztria Cszászára, Magyarország Apostoli Királya, Bosznia, Hercegovina,Lodoméria, stb.,stb. Uralkodója, a Legfelsőbb Hadúr stb.,stb..
Ave
tuutu
Előzmény: Gabó (109)
Gabó Creative Commons License 1999.12.09 0 0 109
Ha egység, miért nem viszik a Visegrádi várba vagy a Budai várba?
Ott mégis csak eredeti környezetben lenne.
Gabó
Így könnyebben feledjük az egyéb lényegtelen pl korrupciós ügyeket.
Turbo Creative Commons License 1999.12.09 0 0 108
Ki beszélt a szimbólumokról? Már rég elfogadtam, hogy szimbólumok és szertartások kellenek.
Az egységre kértem magyarázatot.
Egyébként már tél van, Hun. Zimankós tél. Elmúlt a forradalom ideje.
Előzmény: Hun (107)
Hun Creative Commons License 1999.12.09 0 0 107
Én azt hiszem, a szimbóleumok (tudom) nem ártanak. Még az ilyen szellemóriásoknak sem, mint mi, hát még a csekélyebb értelmű felebarátainknak. (Jó,jó, tudom, most újabb záróössztűz következik...)
Szóval mosst épp ott tartunk, mint amikor márc. 15-ről, okt. 23-ról, a házasságkötésről vagy a keresztelkedésről esik szó. Most nem érek rá, vagy nincs kedvem, vagy nem látom értelmét, hogy szóról szóra eljátsszuk ezt a játékot.
Igy kérlek, érd be annyival: én ilyen hülye vagyok, hogy nekem tetszik ez a ceremónia, és elmegyek és megnézem, és honfiúi szivem dobogást fog képezni. Még akkor is, ha tudom, hogy sok bácsi mérges lesz ezért, és ellentüntetést rendeznek majd, netán meg is búbolnak ott a helyszinen a toleráns melegek és hidegek.
Hát ennyi telik tőlem e bús őszi délutánon.
Előzmény: Turbo (106)
Turbo Creative Commons License 1999.12.09 0 0 106
Külpolitikailag, elenyésző számban voltak ilyen döntések (EUA integráció pölö), meg az, hogy minden évben megszavazzák maguknak a fizetésemelést. De ezt csak viccből mondom, nem jellemző az egység.

De ha nem áll egy döntés mögött egység, hogy mondhatjátok, hogy az a döntés az egységet szimbolizálja?

Utolsó mondatodra reagálva: pontosan ezek azok a dolgok (család, anya, haza stb.), amelyeket nem kellene átpolitizálni, mert az egyének nagy részében létező értékek, és nem kell ahhoz politika, hogy ez társadalmi szinten is összegződjön. Miért nem elég, ha tudjuk egymásról hogy magyarul beszélünk, imádjuk a toros káposztát (már a jobbja :-), és mindannyian megtennénk bármit a családunkért? Miért kell még törvénybe is iktatni, hogy magyarok vagyunk? Főleg így?

Előzmény: Hun (105)
Hun Creative Commons License 1999.12.09 0 0 105
Kérlek tisztelettel:
egyetlen egy döntést emlits mondjuk az utóbbi tiz évben, ami mögödtt egység volt! Itt már semmi sem szent, akár törvényben rögzitik szentségét, akár nem. Az angyalos cimertől a koronáig, a kereszténységtől a heteroszexualitásig, a haza szótól a magyarig mindenkinek az anyjától a gyerekéig minden le van alázva, köpve, hányva.
Akkor most az a megoldás, hogy engedünk az alantas bomlasztó eszméknek, és szépen megdöglünk egy szó nélkül?
Előzmény: Turbo (101)
Patmore Creative Commons License 1999.12.09 0 0 104
Off Szia Decibel, rég láttalak. On
Előzmény: decibel (98)
Turbo Creative Commons License 1999.12.09 0 0 103
Hát, én nem erről beszélek, hogy az éppen aktuális kurzusok, hogy álltak a kérdéshez, hanem hogy a szekértáborok. Egyébként pedig: 1990–1994 között Antallék elég sok mindennel felpiszkálták a szomszéd országok nacionalistáit (15 millió magyar miniszterelnöke pölö), gond és lacafaca nélkül, miért pont a koronatéma meglebegtetésétől hőköltek vissza? Meciar, Iliescu és Milosevics amúgy is ránk volt vetődve. Attól pedig, hogy Horn nagyjából tojt bele mindenbe, attól Ti még emlegethettétek volna a koronát, lázonghattatok volna, hogy miért a Múzeumban van, annyi minden miatt ment a lázongás, miért pont ebben a témában mutattatok vérmérsékletet?

Szvsz nem az idő jött el, hanem most jutott eszetekbe, ha nem így lenne, tényleg hogy lehet, hogy se egy elégedetlen morgolódás Kristóf Attilától, se egy tüzes viktori beszéd, stb., stb.

Előzmény: Mercurius (102)
Mercurius Creative Commons License 1999.12.09 0 0 102
Csak ismételni tudom magam:

Ha 90-94 közt csináljuk akkor Meciar, Illiescu és Milosevics rögtön ránkvetődik, hogy ime a revizinista magayr fasiszták.

A 94-98 közti kormányzatról nem kell érvelnem, hogy akarta -e volna, hisz ezt megteszitek helyettem.

Így most jött el az ideje.

Előzmény: Turbo (101)
Turbo Creative Commons License 1999.12.09 0 0 101
Te is tudod, hogy ezek karikírozott, ironizáló túlspilázások a részünkről, ahogy a Ti részetekről is van egynéhány (vagy mégis kommunistának tartanátok?). A lényeget illetően kellene egymásnak felelni, a szertartáselméletet elfogadva én pölö továbbra sem értem, miért ez a nagy fellángolás, hol volt egy, három meg nyolc éve a korona jelképisége az értékrendetekben, amikor egy pisszenést nem lehetett ilyen dolgokról hallani stb.?

Ja, igen, Hun, említvén de iure és de facto dolgokat. Amennyiben Árpi bánál ez a visszásság balul (!) üt ki, nem úgy gondolod, hogy éppen most is egy de facto történeti jelképből (korona) de iure szimbólumot kreálnak, ezért aztán – pont mert megkérdőjelezhető a lépés, mert nincs egység a döntés mögött – a végén egy csomó ember számára de facto sem lesz az. A korona „meg van hurcolva”, értem ezalatt.

Előzmény: Mercurius (99)
Ghanima Creative Commons License 1999.12.09 0 0 100
Kedves fekete kéz!
Szerintem jobb lenne, amit már hallottam innen-onnan, hogy idehaza is ki lehetne végre próbálni, az időről-időre áhított, máskor eltaszított nyugat-eu-i civil társadalom egyik - szerintem - talpraesett és mutatós vélemény-nyilvánítási formáját, amelyel egy akarnok kormányzat ellen úgy lehet föllépni, hogy nincs az a rendészeti szerv, amelyik egy szó kifogást emelhetne ellene.
Éspedig: aki úgy érzi, hogy ez az egész cécó méltatlan egy köztársasághoz a XX. század végén, az menjen oda idejében a tervezett útvonalnál a kordon melletti első sorba, ott jól cövekeljen le és amikor arra halad a menet, akkor vegyen elő egy fekete zászlócskát, vagy húzzon a karjára fekete szalagot_és_emellett_!! fordítson_hátat_az_egésznek, mindaddig, amíg tovább nem mentek a múzeumi kincs átszállítmányozói.

Előzmény: fekete kéz (26)
Mercurius Creative Commons License 1999.12.09 0 0 99
Teljesen félreértetted. Kénytelen vagyok elhagyni a körülirást. Azt akartam mondani, hogy némi üldözési mániát láttok felbukkani ebben az irracionális félelemben, hogy aszonygya juj jön a korona , most katolicizmus lesz, juj meg királyság meg minden pfuj.
Előzmény: Turbo (97)
decibel Creative Commons License 1999.12.09 0 0 98
Kedves Hun!

Szerintem nyitott kapukat döngetsz, mivel gondolom fél Magyarország ott fog tolongani a Szt. Korona útvonalán. Gondolom már szervezik ezt. Mindenkitől függetlenül én is ott leszek, ha túlélem a Szilvesztert és a másnaposságot.

Turbo Creative Commons License 1999.12.09 0 0 97
Na végre, a végén csak eljutunk valahova! A fantom szó használata ebben a kontextusban már egy lépés a mítoszteremtés megfogalmazásához.
Előzmény: Mercurius (95)
Hun Creative Commons License 1999.12.09 0 0 96
Kedves mégjobb szaki!

Irgumburgum, ki irta elő neked, hogy mikor hol mit lengessél?
Senki nem aszonta, hogy nem tartozik a nemzethez, aki nem lengeti.
A magyar nemzet egysége még csak nem is fikció sajnos.
Csak a buzik egysége deklarálható, vagy mi a baj? Nem értelek benneteket.
Úgy van: viseljük el egymást: mi elkisérjük a koronát, ti meg elviselitek.
Oké?

Előzmény: mégjobb (91)
Mercurius Creative Commons License 1999.12.09 0 0 95
Nem mondom, mert udvarias akarok leneni. Azért körülírom. Mindenki olyan fantomokat képzel magámak, amilyet akar. Neked is szived joga, hogy megtetted.
Előzmény: GEZA (85)
Hun Creative Commons License 1999.12.09 0 0 94
Képes voltál ezen egy napig agonizálni?
Nehogy aztán egy félreütést meglássak valamelyik dolgozatodban! Te tökély
Előzmény: Patmore (87)
mégjobb Creative Commons License 1999.12.09 0 0 91
Kedves Hun!
Én nem leszek ott! És ne írja nekem elő senki, hogy mikor, hol, milyen zászlókat lengessek. Én sem akarok senkit sem erre sem az ellenkezőjére kényszeríteni. Aki ezt, vagy az ellenkezőjét nem teszi, az már nem tartozik a nemzethez? A magyar nemzet egysége szerintem egy fikció. Aki egységet akar, az a saját eszmevilágát akarja milliókban viszontlátni. Egy dologban azomban kialakulhat az egység. Viseljük el egymást, legyen a magyar nemzet erénye a sokféleség.
Előzmény: Hun (-)
Ghanima Creative Commons License 1999.12.09 0 0 90
Múzeum helyett előbb-utóbb inkább mauzóleumba fognak kerülni.
Előzmény: emberforma (52)
Turbo Creative Commons License 1999.12.09 0 0 89
Visszaadtad a kedves könyvtáros néninek a Larousse köteteket? :-))
Előzmény: Patmore (87)
Patmore Creative Commons License 1999.12.09 0 0 87
Ja hogy aranyborjú, az egészen más. Amúgy a "szent tehén" indiai találmány, mert hogy ott nem szabad őket bántani (Szurabbi isten után, aki a tejtengerből született tehén alakjában).
Gondolom Szent Korona ügyben is ilyen pontosak az értesüléseid. p.
Előzmény: emberforma (37)
Sumir Creative Commons License 1999.12.09 0 0 86
Jönnek a katolikusok a Szent Koronával! Fusson ki merre lát, ez már maga a Jelenések Könyve /majd GEZA megtalálja a megfelelő igehelyet az Apokalipszis nemtommelyik lovasánál/ :)
Előzmény: GEZA (85)
Turbo Creative Commons License 1999.12.09 0 0 84
Pedig még kapok a pofámra. :’-(
Előzmény: villon (83)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!