Keresés

Részletes keresés

mályva19 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 298

Holnap felhívok valakit a Divinustól és próbálok tájékoztatást kérni ezzel a földhivatali dologgal kapcsolatban. Bár azt sem tudom, ki foglalkozik ezzel az üggyel a Divinus részéről. Gondolom, van több ügyvéd is. Valaki írta, hogy 40-50 lakás van átadva, akkor elég sok hiteles van, aki nem tud költözni. És persze a Divinus sem kapja meg a pénzét így. Fogalmam sincs, miért nem lett beadva ez az átminősítési kérelem. Nekem ez olyan hihetetlen. Most gondolom, hogy fizetni kell a megsürgetésért. Van ismerősöm, aki földhivatalnak vezetője- nem Budapesten- és Ő azt mondta, hogy a megsürgetés drága dolog. Megint kombinálunk tehetetlenségünkben......, ez van sajnos és elég szomorú.

Vencel2018 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 297

Biztos nem nézik ezt a fórumot, legalábbis nem rendszeresen. Jó lenne valakit felhívni telefonon- de egy budapesti lakos be is mehetne- és rá kellene ezekre a dolgokra kérdezni, mert lehet, nem is tudják, hogy a leendő lakóknak milyen problémáik vannak. Nem értem ezt a hozzáállást, nekünk kell telefonálgatni, érdeklődni a Földhivatalnál. A múltkor azt írták ezen az oldalon, hogy miért nem Őket ( Divinus ) kérdezzük. És ne itt, névtelenül írogassanak a lakók. Nem lenne egyszerűbb, ha -akár heti szinten- kapnánk egy korrekt, pár soros tájékoztatást  a dolgok állásáról ?

Előzmény: bbfan1 (296)
bbfan1 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 296

Divinustól eddig nem jött semmi... Csak remélhetjük, hogy beadták a kérelmet.

Azért ez elég komoly dolog... nekik továbbra is várni kell a lakások utáni vételárakra, mi pedig továbbra is fizethetjük az albérleteket (aki nem sajátból megy tovább), ami járványhelyzetben senkinek sem jó. Azt hittem kapunk tájékoztatást, hogy mi erről az egészről az álláspontjuk.

newcomer80 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 295

Többnyire fiatalokkal találkoztam, akik beköltöztek. Nincs nagy ismerkedés, de ez most betudható a járványnak, én is csak köszöngetek és megyek is dolgomra. A folyosókat takarítják, két takarítót szoktam látni. A belső udvar olyan, mint pár hónapja volt: A belső udvar elkészült, de fű még nincs, hengerekben tettek le sorban fenyőket, alakulgat. Egyelőre hangot a többi lakásból átjönni nem tapasztaltam, de még nem vagyunk sokan, majd ez idővel alakul.

Előzmény: mályva19 (294)
mályva19 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 294

És milyen ott lakni ? A belső közösségi helységek már teljesen rendben vannak ? Van, aki takarítja ezeket ? Mert még képviselő sincs. A  belső udvar használható valamilyen szinten ? Köszi !

Előzmény: newcomer80 (293)
newcomer80 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 293

110 körüli eladott lakás van és amikor a lakás átvizsgálásán voltam a művezető azt mondta eddig 44-et adtak át és azóta állnak a birtokbaadások már jó ideje. Valószínű a többi akkor hiteles.

Már korábban is itt többen megjegyeztük, hogy a Divinus sűrűbben több tájékoztató levelet is küldhetne, akkor nem lenne ennyi találgatás... 

mályva19 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 292

Nem tudom, hogy hány hiteles van, de nem sokan aktívak ezen az oldalon. Vagy nem is tudnak róla ? Alig 6-8 ember van, aki jelen van itt a lakók közül. Annyira jó lenne, ha mindenkinek küldenének egy levelet, mind a földhasználati jogról, mind a mostani helyzetről. Nem vagyunk jártasak ezen ügyek intézésébe és lehet, hogy tényleg hülyeségeket írogatunk. És fölöslegesen idegesítünk másokat és magunkat is.

Előzmény: bbfan1 (289)
Vencel2018 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 291

De ha megsürgetik, akkor nem hiszem, hogy 70 nap. Elméletileg előre sorolják a kérelmet. Majd megint írnak, hogy pánikot keltünk, ahogy a földhasználatinál is, meg névtelenül irkálunk. Nem azért, de a Divinus is névtelenül szólt hozzá a fórumhoz a földhasználattal kapcsolatban.

Előzmény: newcomer80 (290)
newcomer80 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 290

Az átminősítési kérelem ügyintézése 70 nap...

bbfan1 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 289

Jó lenne, ha kapnánk az értékesítő csapattól valami megnyugtató tájékoztatást, amikor beadták a sürgősségi kérelmet... Ha jól tudom a lakások kb. fele hiteles és ettől a hírtől most sokan megijedhettek...

bbfan1 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 288

Sántít ez az egész történet... de nem hinném, hogy a Divinusnál az ügyvédek erről ne tudnának és, hogy a Divinus ne hajtaná a lakások gyors átadását... Földhivatallal nem volt még dolgom, de a Kormányablakkal igen és simán elhiszem, hogy csúsztatnak.

Előzmény: Vencel2018 (287)
Vencel2018 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 287

Szerintem meg nem az Ügyvédnő foglalkozik vele. Elméletileg hetente telefonáltak a Divinustól Földhivatalnak, mégsem mondták nekik, hogy nincs beadva az átminősítés ? Csak most a napokban, ha holnap lesz beadva a megsürgetés ? Ezt egy ingatlan ügyekkel foglalkozó ügyvédnek nem kellene tudnia ? Földhivatal miért nem kért hiánypótlást akkor ? Vagy direkt kivárta a megsürgetés idejét? Tudomásom szerint ez nem kevés pénz.

Előzmény: bbfan1 (286)
bbfan1 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 286

Szerintem az ügyvédnőt, a társasház alapítót is ők adták be.

Előzmény: mályva19 (284)
bbfan1 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 285

Hát ezt én is nehezen hiszem.. és ha valaki nem érdeklődik akkor ez így is marad ? Ha sürgősségit adnak be, akkor :

"Kérelem alapján engedélyezett soron kívüli ügyintézés esetén az ügyintézési határidő az engedély megadásától számított még nyitva álló törvényes ügyintézési határidő fele."

Vagyis még 15 nap (?)...

Előzmény: mályva19 (283)
mályva19 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 284

Talán, egy kis vigasz, az Úr azt mondta a Földmérési Osztályon, hogy előre veszik az ügyet, ha megsürgetik holnap és nem kezdődik előröl minden. Nem tudo

m, a Divinus részéről kit lehetne ezzel kapcsolatban felhívni ?

mályva19 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 283

Sikerült beszélni a Földmérési Osztályon egy Úrral, aki azt mondta, hogy a Divinus nem adta be az átminősítési kérelmet, hogy az üres telket átminősítsék társasházzá. Lehet, hogy akkor azt fogják holnap beadni ??? A  megsürgetést ? Szerintetek van ilyen, hogy egy értékesítő csapattal és ügyvédekkel felvértezett cég nem ad be ilyen kérelmet ? nem értem ezt az egészet.

 

Előzmény: Vencel2018 (281)
bbfan1 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 282

Köszi az infot... nem jó hír, de legalább megtudtuk, hogy áll az ügyünk. Két dolgot nem értek:

1. A Divinus ezt eddig nem tudta vagy egyszerűen nem értesítették, hogy tőled tudták ezt meg és most kérnek sürgősségit ?

2. Én úgy tudom, de javítsatok ki, hogy földmérésre maszekot is fel lehet kérni, hogy ne kelljen a földhivatalra várni ? 

A hírt hallva én már kezdem elveszteni a hitem, hogy idén költözni fogunk... pedig maximum nyár végében reménykedtem.

 

 

Előzmény: Vencel2018 (281)
Vencel2018 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 281

Nem tudom, hogy mikor lesz ebből az ügymenetből költözés, nagyon elkeserítő a helyzet, nekünk legalább is. A 13. kerületi Földhivatalban beszéltem az ügyintézővel, ( 422-4510/ 748 ) akinek ki van osztva a Divinus  ügyének intézése, de közölte, hogy nála még üres telekként szerepel a mi ( Divinus ) hrsz-unk. Elmondta, hogy még a  Földmérési Osztálynak kell előbb valamit elvégezni, ami természetesen nincs meg a mai napig. Próbáltam hívni Őket is, de fel sem veszik, esetleg foglaltat jelez a telefonjuk. ( 422-4515 ). Ezután a Divinus képviselőjével is beszéltem, azt mondták, hogy holnap be lesz adva valami megsürgetés.

Elnézést, ha nem pontosan és szakszerűen írtam le a dolgok állását, de tömören ennyi. A telefonszámokat azért írtam ide-bár az interneten is megtalálhatóak- , hogy próbáljátok már Ti is hívogatni Őket, hátha felgyorsulna az ügymenet.

Előzmény: bbfan1 (275)
newcomer80 Creative Commons License 2020.04.19 0 0 280

Pontosan. Ha kitekerem teljesen balra, nem ugyanaz a víz hőfoka a különböző helyiségekben. Érezhető a különbség. Nálad minden ok? 

Előzmény: Vencel2018 (279)
Vencel2018 Creative Commons License 2020.04.19 0 0 279

Épületgépész ismerős szerint olyan nincs, hogy egy lakáson belül nem egyforma a víz melegsége. De én nem értem, nem Te állítod be a hőfokot a csapteleppel ? Vagy a maximális hőfok nem ok ?

Előzmény: newcomer80 (278)
newcomer80 Creative Commons License 2020.04.18 0 0 278

Köszi, akkor erre rákérdezek.

Még egy dolog, ami nekem fura, én meg ilyet nem tapasztaltam. Lehetséges az, hogy a különböző helyiségekben különböző a víz hőfoka? A vécében csak langyos, a fürdőben a mosdó forró a zuhany mrg közepesen meleg. Azt a választ kaptam, hogy még állítgatják.. De helyiségenként változik? 

Előzmény: Vencel2018 (276)
mályva19 Creative Commons License 2020.04.18 0 0 277

Nagyon jó lenne, ha írnának pár sort a tapasztalataikról azok, akik már ott laknak. Olyan jó lenne már, ha mindenki be tudna költözni. A szerelvényezés valóban nem tökéletes, de majd megoldjuk magunk. A kapcsolók, konnektorok elállnak a faltól, volt, ahol rossz helyen volt, nekünk is volt 2-3 áthelyezés. De én már azt mondom, ez legyen a legnagyobb gondunk.

Előzmény: newcomer80 (274)
Vencel2018 Creative Commons License 2020.04.18 0 0 276

A klímát egy külsős cég szereli, elméletileg semmi köze a Divinushoz. Igen, vannak furcsa dolgok, nem csak a fürdőszobában, hanem szinte mindenhol a konnektorok, kapcsolók nagyon elállnak a faltól. A villanyszerelés nem egy minőségi munka. Mi rakattunk át kapcsolót ősszel, mikor volt a műszaki átadás.

Előzmény: newcomer80 (274)
bbfan1 Creative Commons License 2020.04.18 0 0 275

Köszi, meg tudom adni az ügyszámot, ha az az ismerősödnek segít:  50670/1/2020

Előzmény: Vencel2018 (273)
newcomer80 Creative Commons License 2020.04.18 0 0 274

Én klímát szereltettem a megadott céggel, meg vagyok velük elégedve. Pontos, alapos munkát végeztek.

A konnektorok a fürdőben viszont alapból furán lettek elhelyezve: a mosdó fölé rakták nem sokkal, ahova a kisszekrényt, vagy tükröt kéne tenni. Azt onnan át kéne helyezni vagy nem tudom milyen megoldással lehetne tükröt feltenni. Más is tapasztalta ezt a fürdőben ?

Előzmény: Veronicas429 (266)
Vencel2018 Creative Commons License 2020.04.18 0 0 273

Nagyon jó, hogy Te így beleástad magad ebbe a földhivatali dologba. Én reménykedem, hogy ez a 04.17-i dátum- utolsó módosítás- talán az ügy lezárása ?? Ez kb. a 60.nap a beadástól. Ha hétfőn nem kapunk valami infót a tulajdoni lapról, akkor kikérdezem egy földhivatali dolgozó ismerősömet, hogy mit jelenthetnek ezek az adatok. Annyira jó lenne már, ha rendeződnének a dolgok és lehetne költözni. Mi mostanában nem voltunk arra, bár bútort már tényleg vinni kellene a lakásba a jövő héten.

Előzmény: bbfan1 (272)
bbfan1 Creative Commons License 2020.04.18 0 0 272

A földhivatal oldalán frissítettek (?):

 

Ügy státusza: szignált

Ügy beérkezett: 2020.02.18

Utolsó módosítás: 2020.04.17

 

De semmi plusz infót nem írtak az ügymenet mellé...

bbfan1 Creative Commons License 2020.04.14 0 0 271

Állítólag két lakó is próbálja hajtani az ügyet protekcióval. Van valakinek infója vagy ír(na) ide ?

Vencel2018 Creative Commons License 2020.04.13 0 0 270

Ez már jó hír. Remélem, hamarosan költözhetnek a hitelesek.

bbfan1 Creative Commons License 2020.04.13 0 0 269

Megnéztem a körülöttünk lévő ügyszámokat a Földhivatal Online-on. Aznapra beérkezni 6 ügyet láttam, ezeket már elintézték vagy hiánypótlásra visszaküldték, vagyis csak a miénk van folyamatban a lenti dátumokkal, amit korábban bemásoltam. Remélem így ténylegesen dolgoznak is rajta. 

Előzmény: ThomasShelby (268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!