Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra Creative Commons License 2023.08.16 0 0 14741

Kedves Rollo Tomasi,

 

sajna, van ilyen. Szerintem az első voltam, aki minden fórumon ütöttem-vágtam a hazai biomatracokat - és szerintem joggal. Annyit érdemes tudni, hogy még a latex matracok kitalálója által gyártott Dunlopillo latex matracok is ca. 60-40% keverékből álltak és nagyon sok esetben a szintetikus latex drágább volt, mint a kaucsuk alapú. Ez a formastabilitás miatt volt szükséges, így volt a legstabilabb, legellenállóbb a keverék. Kicsit megnyugtatásként annyit, hogy a legtöbb latex alapanyag Belgiumból érkezik, ahol azért elég szigorúak a szabványok, tehát egy normális minőségű Latexco (lehet, hogy már nincs is) vagy Artilat latex habbal nem sok probléma lehet. Annyit valóban elvárhatnánk, hogy ne kompozit anyagból legyen (bár hideghabból:-) a Cardo kínálatában is találunk elegánsan "kompozit habnak" nevezett heterogén habot. Szerintem ez egy egyszerű garanciális ügy, sőt még inkább: hibás teljesítés, én elállnék a vásárlástól vagy követelnék egy a leírtak szerinti összetevőkből álló biomatracot.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: rollo_tomasi (14739)
GIGAMATRAC (X) 2023.08.15 0 0 14740

Kedves NDX, 

 

Várjuk a bemutatótermeinkben, a méréshez nem szükséges bejelentkezés és ez egy ingyenes szolgáltatás a Gigamatracnál.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: ndx (14738)
rollo_tomasi Creative Commons License 2023.08.13 0 0 14739

Sziasztok!

 

Nem szoktam gyakran kommentelni, de most rászántam magam, hátha másokat megmentek attól, ami velem történt :)

A Rottex úgy hirdeti a kókusz-latex matracait, hogy biomatracok. Ez nyilvánvaló hazugság, már sokan leírták, hogy mennyire távol állnak a Magyarországon kapható matracok a biotól, amit csak megerősíteni tudok. Egyetlen egy gyártó sincs, aki itthon kínálna minősített, természetes alapanyagokból készülő matracot, ezért azt már előre elfogadtam, hogy mindenképpen lesz szintetikus latex és lesznek egyéb mesterséges anyagok is a matracban. Sok próba után megrendeltem a legkényelmesebbnek bizonyult Rottex matracot, ami másfél hónap várakozás után meg is érkezett, de amit kaptam, az minden várakozásomat alulmúlta. A latexréteg konkrétan sárga, ragasztóval és vegyszerekkel szennyezett, másodosztályú, összeragasztott és préselt latex granulátumból áll (olyasmi, mint a heterogén hab, csak latex hulladékból). 

Aki tehát nem azért vesz biomatracot, mert szeretne az üzem padlójáról összesöpört, majd összeragasztott szeméten aludni, annak nem ajánlom a Rottex márkát. A legszomorúbb, hogy a konkurensek hasonló áron valódi, egybeöntött latextáblát használnak, a Rottexen kívül senki nem engedi meg magának ezt az erkölcstelenséget (szerintem egészen aljas dolog olyan embereknek vegyszerekkel alaposan szennyezett ipari hulladékot eladni, akik pont egy egészséges terméket szerettek volna venni). Természetesen az én hibám is a dolog, mert előre nem kérdeztem rá erre, illetve nem néztem bele a matracokba, de sajnos az fel sem merült bennem, hogy ez is egy opció lehet "biomatrac" elnevezés alatt...

ndx Creative Commons License 2023.08.08 0 0 14738

Köszönöm szépen!

Amint elérem a kívánt testsúly, utána betérek Önökhöz matracpróbára és nyomásmérésre.

Előzmény: GIGAMATRAC (14737)
GIGAMATRAC (X) 2023.08.07 0 0 14737

Kedves NDX,

 

Alapvetően az amerikai gyártók egy jórészt kicsípnek a piacról.

 

A Tempur és a cég "alá" sorolt márkái nagyon jó választásnak bizonyulnak. 

 

A tempur az idei évben egy nagyot húzott, a PRO családjával

- Pro model 21 cm (csak hab)

- Pro Plus model 25 cm (csak hab)

 

és a hibrid: zsákrugóval:

- Pro Luxe a maga 30 cm illetve a full extra változat, ahol: +2 cm tempur hab a huzatban.

 

A fenti modellek hozzák az elvárhatót. Erősen javasoltak.

A különböző huzatokkal a test temperlása is meg lett oldva.

 

Az Ön által említett Sealy is kapott fejlesztést, itt 3 modell ami emléítésre méltó:

- Hideghab top

- Gel hab Top

- Zsákrugó Top

A Passion matracbol a Plush lesz a lágyabb. Ami alternatívája lett a Perfect Shape és Emotion Medium

 

Illetve a Stearns and Foster márkát említve lesz teljes hármas kombó.

 

Továbbá a SpringAir márkát is jó választásnak tartjuk.

 

Összegezve a fenti márkáinkat próbálni is tudja a bemutatótermeinkben. Érdemes előtte egyeztetni, hogy hol melyik próbálható.

 

A testsúlyt tekintve a medium megfelelő lehet, de erre az xsenzor fogja a választ megadni:

Tanácsok - Matraccal kapcsolatos érdekességek, információk, matracos - Xsensor Reveal Technology - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: ndx (14736)
ndx Creative Commons License 2023.08.05 0 0 14736

Rugós kialakításból melyik matracok vannak most a top5-ben, ha csak a minőséget nézzük?

 

Sorrend nem számít, csak szeretném látni, hogy kik képviseltetik magukat a felső kategóriában.

180*200, félkemény lesz a választás.

 

Pár éve a Sealy Passiont próbáltam, az tetszett, de annak melyik a félkemény változata?

Firm (kemény) és Plush (lágy) változatokat látok.

Ő lenne a kiindulási alap minőségben.

 

Egyébként ha hízik az ember, akkor feljebb kell lépni keménységben?

Próba idején 75kg lehettem, most 85.

Alváskultúra Creative Commons License 2023.07.21 -1 0 14735

Kedves Northline,

 

felbuzdultam a bejegyzéseden, kellett egy kis idő, de: lesz egy matracunk, HR LUXURY néven, 40kg/m3 csúcs minőségű HR habból, 22cm matracmagasság és a 90-es méret 89 900-ba fog kerülni. Köszi az inspirációt:-)) Kb. 2-3 hét még...

 

 

És ami a kérdésedet illeti... József Attila írta, hogy aki szegény, az a legszegényebb. Nincs ez másként ebben az esetben sem. Egy német piacon, ahol egy 90-es matracnál a 140 000 Forint fogyár mellett eladnak egy típusból 5-10 000 darabot kicsit könnyebb jó árat (és egyáltalán alapanyagot) elérni, mint nálunk, ahol az elmúlt 15 évben Te voltál az első, aki 50kg/m3 sűrűségű habnál sűrűbb alapanyagot keresett (lehet, hogy volt még 1-2:-). 

 

Tudomásom szerint nincs is ilyen habgyártás Magyarországon még a Neveon-nál sem (régen Eurofoam), eddig is ha egy kicsit különlegesebb dolgot szerettünk volna, akkor ahhoz az alapanyagot Németországból kellett behozatni. Kis mennyiség-magasabb gyártási költség, dupla szállítási költség, lassú forgási sebesség-magasabb raktározási költség, így hát egészében sokkal magasabb alapanyag- és előállítási költség -és emellett persze elenyészően kicsit kereslet.

 

Szóval így kb. Legyen a megoldásunk, a válaszunk tehát a kérdésedre a HR Luxury:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: NORTHLINE (14726)
kisidi Creative Commons License 2023.07.14 0 0 14734

Köszönöm  szépen! 

Előzmény: GIGAMATRAC (14730)
GIGAMATRAC (X) 2023.07.13 0 0 14733

Tisztelt Gyurco 78,

 

Köszönettel vettük a bejegyzést. :-)

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: Gyurco78 (14732)
Gyurco78 Creative Commons License 2023.07.13 0 0 14732

Ahh, közben megtaláltam az EVO változatát.

Előzmény: Gyurco78 (14731)
Gyurco78 Creative Commons License 2023.07.13 0 0 14731

Érdeklődnék, akinek van ötlete, hogy egy Rottex TR-EX, viszonylag kemény zsákrugós matrachoz hasonló, de levehető, mosható huzatú ágybetét mi lenne?

GIGAMATRAC (X) 2023.07.13 0 0 14730

Kedves Kisidi,

 

Itt érdemes a minőségnél a kg/m3 arányokra fókuszálni. Mi nem fogjuk a kunkurencia termékeit sem dícsérni sem pedig méltatni.

 

Amit viszont egy gél habos termékről érdemes tudni azt aza alábbiakban elküldjük:

Isbir Eco Ped Memory Gel fedőmatrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Ez már egy 65 kg/m3 sűrűségű anyag, ami szakmailag egy jónak mondott tömörség.

 

A gél habról, általában, lénygesen később fog átmelegedni, de léteznek a piacon, olyan matracvédők, amik ezt a hűs kérdést tudják: Cooler matracvédőként lehet megtalálni.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: kisidi (14729)
kisidi Creative Commons License 2023.06.23 0 0 14729

Sziasztok! 

Személyes tapasztalata  vagy szakértői véleménye van valakinek a "Cool gél latex" topperekről? Valóban hűsebb érzés aludni rajta, vagy ez csak lefekvéskor 1-2 órát tart ki?

Van egy Best dream márkájú 49800:- és  egy olcsóbb  Best sleep 28302:- elnevezésű amit találtam.

Lehet köztük akkora minőségi különbség mint amit az áruk tükröz? 

Kösz  előre  is! 

 

GIGAMATRAC (X) 2023.06.12 0 0 14728

Kedves Northline,

 

Alapvetően nem ennyire fekete-fehér, hogy mire van igény és mire nincs, mit kínálunk, miért és miként. Természetesen csak egy web shop értékesítésre specializálódott cég olcsóbb lesz, mint aki bemutatótermekkel rendelkezik.

 

Egy adat amit említett a sűrűség még nem határozza meg a kényelmet, ez egy minőséget érintő információ.

 

Ezen felül több dolgot is érdemes figyelembe venni, pl.: az adott vastagságot az említett sűrűségből vagy az általunk küldött termékekből, néhány kényelmi információt: keménység, zónák, habrugók és a huzat anyaga ami a szellőzését/komfortját nyújtja.

Ezek mind befolyásolják az árat és igen, ha nézzük a 40 kg/m3 körüli sűrűséget egy 20 cm-es zónázott hideghab a magasabb 120 kg feletti testsúlyt is képes megtartani.

 

Az említett márkát nézve kizárólag web shop értékesítésben szerintünk egy reális ár is lehet.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: NORTHLINE (14726)
NORTHLINE Creative Commons License 2023.06.11 0 0 14727

Előfordul, hogy nem szállítanak ide, meg kell rendelni osztrák címre.

Előzmény: Caipi (14719)
NORTHLINE Creative Commons License 2023.06.11 0 0 14726

Nagyon köszönöm az információt.

 

Tehát a magyar piacon nincs igény 55 kg/m3 sűrűségű habból készült 90*200 cm-es matracra listaáron 360 EUR-ért, az itteni vevők jobban szeretik a 35-43 kg testsűrűségűt 250-317 ezer forintért. Magyarul, nálunk az áfa különbözet figyelembe vételével, valamint 40% "kedvezménnyel" is drágább az a matrac, amiben sokkal kevesebb alapanyag van.

 

Remek.

 

Előzmény: GIGAMATRAC (14721)
Caipi Creative Commons License 2023.06.06 0 0 14725

Én is olvasgattam az előző vásárlásom során. :) De nem igazán szerettük az Ön matracát. 

De most elégedettek vagyunk ezekkel a tasakrugósakkal, és eltekintve attól, hogy itthon nem kaptunk volna ugyanolyan matracot H2 és H3 keménységben, jó ára is volt. Mondjuk jó eséllyel nem tartanak majd pár évnél tovább, nagyon sok Amazonos táskarugós matracos (Irisette, AM-Qualitätsmatratzen, Badenia-féle Traumnacht) véleményt végigolvasgatva arra a feltevésre jutottam, hogy a vákuumozható táskarugós matracok nem bírják túl sokáig, gondolom a felhasznált rugók minősége miatt. 

 

Előzmény: Alváskultúra (14724)
Alváskultúra Creative Commons License 2023.06.06 -1 0 14724

Kedves Caipi,

 

akkor most már nekem is érthető, hogy az Alváskultúra blog oldalt miért olvasták el eddig 260 000 alkalommal:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Caipi (14718)
GIGAMATRAC (X) 2023.06.03 0 0 14723

Kedves Caipi,

 

Köszönjük a hozzászólását.

Amennyiben segítséget szeretne kérni, kérjük keressen fel bennünket és segítünk, mert vannak lehetőségek. 

 

Ha a minőséget keressük és extra komfortot, erre is meg lesznek a megoldások.

 

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: Caipi (14722)
Caipi Creative Commons License 2023.06.03 0 0 14722

Kedves Gigamatrac, 

 

ez a Billerbeck jó lett volna, igen, bár mondjuk nem tudtam volna kitalálni, hogy lehet más méretben is rendelni. (Bár mondjuk a  matracaikról tudtam.) És nekem nem kell hogy távoltartson nedvességet, csak azért akartam matracvédőt, hogy a lepedő alatt is legyen még valami, ami kicsit 'eggyé teszi'  a két matracot, bár így is jó feszesen simul egymás mellé a kettő. 

 

A matracaink meg tasakrugósak, 1.000 rugó/2 m2-sek, 80x190 centisek, azaz itthon nem tudnám visszaadni őket. De egyelőre nem is úgy tűnik, hogy akarnám, megfelelőnek tűnnek. Ha hamar tönkremennének, akkor legközelebb Billerbeck-eket veszek, csak azokon már a 'múltkor' akárhány éve feküdtünk, és nekem mind börtönpriccs kategória. :) A Shiraz hotelben is toppert kellett kérnem a Billerbeck matracra...

 

 

 

Előzmény: GIGAMATRAC (14720)
GIGAMATRAC (X) 2023.06.03 0 0 14721

Kedves Northline,

 

A kínálatunkban szereplő Signum sorozatból az alábbi két matracot ajánlom a figyelmébe:

RelaXx Signum Infinity hideghab matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

RelaXx Signum HR Climatic hideghab matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

A termék leírásában a kért adatok ellenőrizhetőek:

 

 

A fenti termékek "HR" hideghabból készült matracok, a minősített (Eurofoam/Neveon) gyártótól.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: NORTHLINE (14716)
GIGAMATRAC (X) 2023.06.03 0 0 14720

Kedves Caipi,

 

A súly adatokból ítélve ezek a matracok (amennyiben 90*200 és 20 cm a vastagság) cirka 41 kg/m3 sűrűségű termékek lehetnek, melyek a magyar piacon is megtalálhatók.

Az egyedi méretek sem lesznek sokkal drágábbak, általában azok szoktak magasabb árban lenni, amik nagyobbak, de pl.: egy 190 cm hossz a 200-as hossz árában van.

Pl:

LeVital® Perfect Sense matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

RelaXx Signum Infinity hideghab matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Igen a piac meghatározza azt hogy mely termékek lesznek standard méretek vagy sem, egy német piacot, figyelve a nagy számok törvényét, előfordulhat, hogy bizonyos eltérő méretek standard méretek lesznek egyes kereskedésekben.

 

A matracvédő kérdésében, pl. a Billerbeck 100% pamut huzattal: bármilyen méretet legyárt, de a PE töltőanyag szinte kivétel nélkül minden matracvédőben jelen van: ez tartja távol a nedvességet a hideghabtól.

Mediclean matracvédő - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: Caipi (14719)
Caipi Creative Commons License 2023.05.31 0 1 14719

Én is Németországból rendeltem, nem szállított volna ide valami új német exportelőírásra (?? - azt hittem, az EU-ban vagyunk...) hivatkozva valamiért egyik matracos cég, meg - matracot - az Amazon se, de már volt német csomagtovábbküldős címem más miatt, úgyhogy azt használtam. (https://mailboxde.de/) A két matracom 2 db. 0,82x0,41x0,41es kartonban volt vákuumozva, darabja 14-15 kiló, a GLS hozta ide, nem volt vele semmi gond. 

Előzmény: NORTHLINE (14712)
Caipi Creative Commons License 2023.05.31 0 2 14718

Én is szeretném itt azt megjegyezni, hogy már másodszor van tele a ...mindenem is matracvásárláskor a magyar Matrackirály - Matracguru - Matracász - Matraczseni - Matracüberész oldalakkal....

- Tekintsünk el a tömérdek helyesírási és fogalmazási hibától, végülis ők csak matracguruk, senki nem mondta, hogy magyarul is tudnának vagy igényesek lennének. 

- a matracnál hol egy kilométer ömlengés a gyártóról, mikor alakult, hol van, miket csinálnak...

- hol, vagy pluszban hosszas ömlengés egyes feature-ekről, ilyen hab, olyan memória izé, ilyen vágás stb.

- alapvető adatok viszont hiányoznak. (Hab sűrűsége? Rugók száma? Rétegek vastagsága? Nem folytatom - jó ha matrac vastagságát megadják.)

 

És mivel amúgy a férjemmel különböző igényünk van a matracaink iránt, ill. a Siglo férfi-női izé nem vált be, pontosabban soha nem érzett egyikünk se semmi különbséget a két matrac között, csak utáltuk, ki ezért, ki azért :), így most Németországból, konkrétan az Amazonról rendeltem.... Ott ugyanaz a matrac különböző keménységekben megrendelhető, megadnak minden adatot, végigolvashatok a matracokról egy csomó feltett és megválaszolt kérdést és ezer és egy véleményt, illetve ha balhésan is, de gyártótól függően 30-100 napon belül visszaküldhetem. Úgy is, hogy itthon a 190 cm hossz különleges és nem visszaadható méretnek minősül. Kint sok cégnél a 190-200-220 az standard. 

 

Mindehhez hozzáteszem, hogy még matracvédőt is kintről kellett rendelnem, mert 100% pamut itthon nem létezik. Az egyik oldalon a hozzáértő guru vagy 3féle 100% pamut mikroszálas matracvédőt hirdetett, mikor érdeklődtem ennek az igen speciális anyagnak a mibenlétéről, akkor kiderült, hogy ja persze nekik nincs is 100% pamut matracvédőjük, egy se....

 

Itthon az egyetlen európainak hívható oldal a Billerbeck, bár azon is vannak érdekességek. 

 

 

Alváskultúra Creative Commons License 2023.05.30 -1 0 14717

Szia Northline,

 

HR 55 sűrűségű habot nem nagyon fogsz találni Magyarországon, egyszerűen nincs rá igény. Persze másik kérdés lehetne, hogy van-e értelme egy ilyen sűrűségű habnak, hiszen az R43 (Eurofoam/Neveon) egy egészen brutálisan jó hab, soha nem volt kereslet ennél jobb, megbízhatóbb habra.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: NORTHLINE (14716)
NORTHLINE Creative Commons License 2023.05.22 0 0 14716

Azt hittem, hogy ez egyértelmű, mivel színes, zónázott hideghab matracot fehér huzattal nem nehéz találni, azért nem kell itt kérdezni.

Bármelyik kereskedő biztos nem tud segíteni, mivel kb. ötöt megkérdeztem, de köszi.

Előzmény: real_geri (14715)
real_geri Creative Commons License 2023.05.22 0 0 14715

Neked meg pont nem sikerült feltüntetni, hogy mi az a kulcsfontosságú adat, ami miatt keresésed eredménytelen.

szerintem a kérdést felteszed bármelyik kereskedőnek, fog tudni segíteni.

Előzmény: NORTHLINE (14714)
NORTHLINE Creative Commons License 2023.05.21 0 1 14714

Köszi, de ezek közül pont egyiknél sem sikerült feltüntetni a hab sűrűségét, ami egyenes arányosságban van a várható élettartammal. Színes, szabdalt, meg abrakadabra dumával hirdedett matracokkal Dunát lehet rekeszteni. Amit én linkeltem, az egy 55 kg/m3-es hab. Olyasmit is tudsz mutatni?

Köszi.

Előzmény: real_geri (14713)
real_geri Creative Commons License 2023.05.20 0 0 14713
Előzmény: NORTHLINE (14712)
NORTHLINE Creative Commons License 2023.05.18 0 0 14712

Üdv a szakértőknek.

 

Matracot keresek, de Magyarországon nem szeretnek ilyesmit árulni a kereskedők :

 

https://www.die-matratzenmanufaktur.de/7-Zonen-Klima-Kaltschaum-Matratze-3D-PREMIUM-XL-70-200-H1-soft-PES-Bezug-Stoff-100-Polyester-Fuellung-100-Polyester

 

 

 

Ha valaki tudna róla, hol lehet ehhez hasonlót találni, kérem ossza meg velem.

 

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!