Keresés

Részletes keresés

sylvanus67 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 28918

Ma kérdeztem az Erstet, hogy csináljunk-e reszelszamolast, mert megjelent a bankszamlankon egy jelentősebb összeg, így hitel nélkül is tudjuk folytatni.

 

A válasz az volt, hogy vagy ne vegyük fel a hitelt, vagy ha jól be tudjuk fektetni akkor vegyük fel a kamattamogatott hitelt. 

 

Nooooormaaaalis?

 

Ez nem jogszabalyellenes? 

Előzmény: sylvanus67 (28903)
For-dzsi Creative Commons License 2020.01.29 0 0 28917

Létezik.

Előzmény: adathor1 (28916)
adathor1 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 28916

Sziasztok!

Nekem lízing van a házamom ,ami szinte ugyan az ,mint a hitel.

DE lètezik,hogy nem èlhetek ezzel a  milliós végtörlesztéssel?

Előzmény: Adri0530 (28908)
For-dzsi Creative Commons License 2020.01.26 0 0 28915

Bizonyos esetekben a falusi csoknál bonyolult lehet levezetni, hogy egyáltalán jár-e, vagy hogy mennyi jár, illetve hogy hogyan jár jobban az ügyfél. Mit mivel lehet kombinálni. Így korrekt, inkább kérdezni kell, mint megvezetni az ügyfelet...

Előzmény: sz.zsolt80 (28914)
sz.zsolt80 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 28914

Sziasztok!

Nekem azt mondta az Erste bankos Fiókvezető Asszony (mert csak nála lehet CSOk-ot intézni), hogy írjak egy "levelet" arról, hogy mire tervezem felvenni a falusi CSOK-ot. Ezt továbbítják a budapesti központba és elbírálják. Erstén keresztül vettem fel jelzáloghitelt, ezért mentem hozzájuk.

A formátumára rárérdeztem és csak lazán azt mondta, hogy elég kézzel írott is.

Előzmény: For-dzsi (28907)
For-dzsi Creative Commons License 2020.01.24 0 0 28913

http://www.kormanyhivatal.hu/hu/lakastamogatas

 

leadhatod bármelyik kormányablakban

Előzmény: papírmoly (28909)
For-dzsi Creative Commons License 2020.01.24 0 0 28912

Csak ott tudsz, a 13. kerben.

Előzmény: Adri0530 (28908)
For-dzsi Creative Commons License 2020.01.24 0 0 28911

Persze, elvileg CSOK nélkül is igényelhető. Azt kell megnézni, hogy falusi CSOK játszhat-e. Ha korábban a most korszerűsítendő ingatlan megvásárlásra vettétek fel a CSOK-ot, akkor ezen ingatlan korszerűsítéshez a falusi CSOK igénylésekor nem kell a vásárláshoz nyújtott CSOK összegét levonni. Vagyis 5 millát kaphatsz falusi CSOK-ra + 5 millát adóvisszatérítésre, ha lesz ekkora számlákkal igazolt áfatartalom. A két kérelmet együtt csak nyújthatod be, tehát, ha csak adó-visszatérítést igényelsz, akkor később nem lehet menni ezen ingatlan vonatkozásában a falusi CSOK-ra.

Előzmény: M. Zsolt23 (28910)
M. Zsolt23 Creative Commons License 2020.01.23 0 0 28910

Sziasztok!

Van most ez az új kedvezmény az 5 millió forintos áfa visszaigénylés felújításra azokon a településeken ahol a falusi csok is kérhető.

A kérdésem az lenne, hogy csok igénybevétele nélkül is jár ez a kedvezmény? Saját pénzből újítanánk fel a házat. Csok van rajta, de azt még 2016-ban vettük fel vásárlásra. Természetesen a településünkön kérhető a falusi csok és 4 gyerekünk van.

 

papírmoly Creative Commons License 2020.01.20 0 0 28909

Egészen pontosan hol kellett leadni? Napokban vinném be a miénket is és pontos címet, ügyfélszolgálat számot nem talalok hozzá. (szintén Pest megye).

 

Köszönöm! 

Előzmény: Adri0530 (28908)
Adri0530 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 28908

Sziasztok

A kérdésem az lenn, hogy nov.7én beadtuk a 3 gyerek után járó jelzáloghitel csökkentésére a kérelmet. A mai napig semmi határozatot nemkaptunk. A lakásosztályt hívtam, írtam emailt, epapíron is küldtem...semmi reakció. Pest megyéhez tartozunk, személyes ügyfélszolgálat nincs. Tudtok-e valamit ajánlani, hogy hol erdeklödjek?

For-dzsi Creative Commons License 2020.01.10 0 0 28907

Nem tűnik hihetőnek az érvelés, ugyanis a falusi csokot megelőzheti a korszerűsíteni kívánt ingatlan megvásárlására korábban felvett lakáscélú kölcsön, valamint csok miatt bejegyzett jelzálogjog. Ha csak falusi csok van csak az igénylésben, kölcsön nincs, akkor a hitelfedezeti értéket, terhelhetőséget sem kell nézni.

 

16. § (1) A családi otthonteremtési kedvezmény igénybevételével

a) vásárolt használt lakásra a családi otthonteremtési kedvezmény igénybevételéről szóló szerződés megkötését követő,

b) bővített lakásra a munkálatok idejére és

ba) a munkálatok befejezését, vagy

bb) építésiengedély-köteles bővítés esetén a használatbavételi engedély kiadását vagy a használatbavétel tudomásulvételét, vagy

bc) egyszerű bejelentéshez kötött bővítése esetén a felépítés megtörténtét tanúsító hatósági bizonyítvány kiállítását követő,

c) a 23. § szerinti esetben a családi otthonteremtési kedvezmény igénybevételéről szóló szerződés megkötésének időpontjától számítva

10 évig terjedő időszakra az állam javára jelzálogjog, valamint annak biztosítására elidegenítési és terhelési tilalom kerül bejegyzésre. A jelzálogjog ranghelyét kizárólag a családi otthonteremtési kedvezménnyel érintett lakás vásárlása vagy bővítése esetén a családi otthonteremtési kedvezménnyel érintett lakás építése, bővítése vagy vásárlása érdekében felvett lakáscélú hitelintézeti, illetve lakás-takarékpénztári kölcsönt, valamint az építkezés helyéül szolgáló építési telek megvásárlására felvett hitelintézeti, illetve lakás-takarékpénztári kölcsönt biztosító jelzálogjog előzheti meg.

 

 

19/E. § (7) A preferált kistelepülésen a 16. § (1) bekezdése szerinti rendelkezést azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy az ezen alcím szerint igénybe vehető támogatásokat biztosító jelzálogjog, valamint elidegenítési és terhelési tilalom ranghelyét a családi otthonteremtési kedvezménnyel érintett lakás

a) építéséhez, vásárlásához, bővítéséhez felvett vissza nem térítendő lakáscélú állami támogatást, valamint

b) korszerűsítéséhez felvett lakáscélú hitelintézeti, illetve lakás-takarékpénztári kölcsönt

biztosító jelzálogjog ranghelye is megelőzheti.

(8) Ha a 16. § (1) bekezdése és a (7) bekezdés szerinti jelzálogjog, valamint elidegenítési és terhelési tilalom jogosultja az állam, az ezen alcím szerint igénybe vehető családi otthonteremtési kedvezményt, otthonteremtési kamattámogatással érintett kölcsönt, valamint a lakás-takarékpénztári kölcsönt biztosító jelzálogjog, valamint elidegenítési és terhelési tilalom az állam képviselőjének a hozzájárulása nélkül jegyezhető be az ingatlan-nyilvántartásba.

 

Előzmény: nme.adam (28904)
For-dzsi Creative Commons License 2020.01.10 0 0 28906

nem zárja ki

Előzmény: papírmoly (28901)
VaZoLa Creative Commons License 2020.01.08 0 0 28905

mi építkezéshez váltottunk ki támogatott (csok)hitelt+vissza nem térítendő csok államit (10m)+áfa visszatérítést(5m-ig)...

 

már javába folyt az építkezés, mire sikerült megegyezni a bankkal...

így kicsit megemeltük a benyújtott költségvetést, hogy kompenzálja a várható kiesést...

a bankos ingatlanbecsüs meg is becsülte 50% helyett 55%-ra a készültséget, így azt a részt buktuk (A költségvetés 50%-át vállaltunk papíron mi, a többi 50% a hitel+csok+áfavissza lett volna, így viszont 50%-50% helyett 55%-45% lett az arány), de ugye ahogy mondtam is, előre látóan kb. ennyivel meg is emeltük előtte a benyújtott költségvetést...

így aztán hiába cigánykodtak, mi ugyanott voltunk összességében.

 

Illetve leszünk majd, ha egyszer kifizetik az utolsó részletet is, mivel mi időben befejeztük az építkezést, és benyújtottuk az iratokat (használatba vételi, számlák, stb), de ők ennek ellenére sem utaltak, arra hivatkoznak, hogy lejárt a szerződésben vállalt utolsó részlet kifizetési határidejük. Szeretnék, hogy módosítsuk a szerződést, fizessem ki a módosítási, és egyéb ezzel járó költségeket (újabb értékbecslés, stb...)

Persze a "fogyasztóbarát" hitel szerződésben arra valóban nincs kitétel, hogy mi van, ha a bank nem fizet határidőre....

 

Szóval ésszel!

 

 

 

Előzmény: ozsyoo (28902)
nme.adam Creative Commons License 2020.01.08 0 0 28904

Használt lakás vásárláshoz vettünk fel az ERSTE banknál fogyasztóbarát lakáshitelt + 2 gyerek után járó CSOK-ot. (a felvett hitel összege 40% az ingatlan vételárának)

Igényelni szerettük volna a Falusi CSOK-ot használt lakás korszerűsítésre, de a bank-os ügyintéző közölte, hogy szinte garantált, hogy elutasításra fog kerülni mivel hitel van az ingatlanon és eddig mindenkinek elutasításra is került.

Furcsa nekem az, hogy ilyet sehol nem olvastam vagy hallottam korábban, volt valakinél ilyen eset?

sylvanus67 Creative Commons License 2020.01.07 0 0 28903

A bank most azt mondja, hogy a kifizetett összeget már nem tudja hitelezni, mert a jogszabály nem engedi és ennyivel csökkenti a hitel nagyságát.

 

 

 

erről én is már évekkel ezelőtt hallottam

 

mivel eladtuk a mostani házunkat én is túlfizettem a munkákat

 

felhívtam a bankot, hogy nem-e lesz baj, és csökkentsük a felveendő hitelt, de hallani sem akartak róla (Erste)

Előzmény: ozsyoo (28902)
ozsyoo Creative Commons License 2020.01.07 0 0 28902

Tisztelt Fórumozók!

 

Tanácsot szeretnék kérni, a következő esettel kapcsolatban:

 

CSOK és Hitel igénylést adtunk be. Érdékbecslést és a költségvetést a bank elfogadta.

 

A banki hitelbírálat nagyon elhúzódott ezért hogy a ne csússzunk ki az 5%-os ÁFA határidejéből összeszedtem baráti kölcsönökből egy jelentős összeget és ezt kifizettem a vállalkozónak számla ellenében december 30-án.

 

A bank most azt mondja, hogy a kifizetett összeget már nem tudja hitelezni, mert a jogszabály nem engedi és ennyivel csökkenti a hitel nagyságát.

 

Ezt még nagy nehezen elfogadom, bár én nem vagyok jogász, de ilyet nem láttam a jogszabályban csak annyit, hogy a benyújtáskori még el nem készült állapot finanszírozható.

 

Viszont azt kértem, hogy mivel a fennmaradó részt a hitelből már 27%-os áfával kell fizetnem ezért ennyivel emeljük fel a költségvetés összegét, hiszen ott még 5% áfával számoltunk. De a bank ettől is elzárkózik.

 

Mit lehet ilyenkor tenni? Jogosan tekinti kifizetésnek az időközben átutalt összeget akkor is ha az a benyújtás után történt? Jogos, hogy nem engedi a költségvetést az ÁFA növekményével módosítani?

 

Köszönettel!

papírmoly Creative Commons License 2020.01.05 0 0 28901

Köszönöm! Illetve még egy kérdés :

 

A 4mft jelzáloghitel elengedés után igényelhetem a babaváró hitelt is, vagy ezek a támogatások kizárják egymást?

butters stotch Creative Commons License 2019.12.15 0 1 28900

Üdv Mindenkinek!

 

Én megkaptam a falusi CSOK felújítás 5MFT-t, a tervek között van napelemes rendszer, amit ha jól értelmezem, csak akkor támogat az állam ha fűtéskorszerűsítésbe is bevonom a termelt áramot.

 

Mivel gázfűtésem van, én szeretnék kiegészítő fűtésként 6-8 WIFI-s fűtőpanelt, fűtőszőnyegeket szétszórni a házban.

Ez a megoldás megfelel a követelményeknek?

 

 

For-dzsi Creative Commons License 2019.12.14 0 0 28899

Nincs. 

Előzmény: papírmoly (28897)
Piuccio Creative Commons License 2019.12.14 0 0 28898

Sziasztok! Sajnos nem találtam olyan bankot (6-ot kérdeztem meg), aki az okt. 24-ei könnyítéseket elfogadta volna. Azonban most egy újabb akadály merült fel, amire sem az építész, sem az építésügyi hatóság (egyelőre csak telefonos infó), sem mérnöki kamara tisztviselője nem tudott megoldást. A bank CSOK / hitel igényléshez egyszerű bejelentés esetén, mely okt. 24-e után került beadásra, olyan építési terv dokumentációt kér, melyen az ÉTDR elektronikus bélyegzője szerepel. A fenti személyek szerint ilyet, csak engedély köteles tervekre tesznek rá. Enélkül nem fogadják be a kérelmet. Van esetleg erre vonatkozóan infótok? Tényleg kerül ÉTDR bélyegző a tervekre egyszerű bejelentés esetén?   

papírmoly Creative Commons License 2019.12.13 0 0 28897
Köszönöm.

Arról esetleg van információja valakinek, hogy amennyiben igénybe vettük a 4m Ft jelzáloghitel elengedést, van-e bármilyen időbeli korlátja az ingatlan értékesítésének?

Utána akár rögtön értékesítésre is kerülhet mindenféle retorzió nélkül?
Előzmény: For-dzsi (28892)
For-dzsi Creative Commons License 2019.12.10 0 0 28896

Használt lakásként nem tudod megvenni, mert a felépítmény (lakás) nincs feltüntetve az ingatlannyilvántartásban. 

Előzmény: mulli86 (28895)
mulli86 Creative Commons License 2019.12.10 0 0 28895

Hát akkor ebből visszabontás lesz., mivel az előző tulajtól megvette a telket az önkormányzat, tőlük vennénk meg, ha ezt megszavazzák és eladóvá válik. Kizártnak tartom, hogy meglennének még a számlák 20 évvel ezelőttről, az előző tulajtól, illetve érvényes lenne az építési engedély.

Tehát akkor az egyetlen értelmes járható út a visszabontás, ha fáj, ha nem. Igazából idő pazarlás és felesleges munka pluszba, de így még mindig többet lehet rá kapni, mintha használt lakásként/felújításként venném fel rá a CSOK-ot.

Jól gondolom?

Előzmény: For-dzsi (28894)
For-dzsi Creative Commons License 2019.12.10 0 0 28894

Ha 20 éve "kezdett el épülni" a ház, akkor már nincs érvényes építési engedélye, ami előfeltétel. Ha új engedélyt kérsz a befejezésre, akkor nem alapoktól építed, az amiatt nem lesz jó. Ha visszabontod az alapokig, akkor elvileg működhet. Amennyiben olyan épülőfélben lévő ingatlan veszel, aminek még érvényes az építés engedélye (nem járt le a határidő), azt be lehet befejezni új lakásos CSOK-kal, de kellenek az előző tulaj nevére szóló számlák is.   

Előzmény: mulli86 (28893)
mulli86 Creative Commons License 2019.12.09 0 0 28893

Sziasztok!

 

Bújtam kicsit (sokat) a netet és vonatkozó kormányrendelet (https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A1600016.KOR) elolvasása után nyitott maradt bennem egy kérdés.

A szituáció a következő:

Adott egy telek rajta egy épülettel, ami 20 éve kezdett el épülni, de a falak felhúzása és tető felhelyezését követően a lóvé elfogyott (se nyílászáró, se semmi). Nagyon jó helyen van, nagy a telek, stb.Ezt szeretnénk megvenni, bővíteni/átalakítani, befejzeni. Még szaki nem látta, de én látatlanban is azt mondom, hogy a tető kuka vagy legalábbis, annyira nem tett jót neki a 20 év nyílászáró mentes élet, hogy ne lenne érdemes cserélni.

Az egyik honlap szerint új lakás "olyan lakás is lehet, ami még nincs megépítve, de rendelkezik építési engedéllyel, és az igénylő személy részére való értékesítés céljából van építve vagy építtetve" --> na erre utaló jeleket nyomokban sem találtam a jogszabályban, pedig ez lenne a nekem mérvadó, hogy új lakásként vehessem fel a csokot rá.

Másik pontjára, miszerint "az a lakóingatlan is, amely régi ház alapjára épül, abban az esetben, ha az alapok statikailag rendben vannak", már a 3. § (9)-ben találtam utalásokat, azonben e szerint le kéne bontanom a tetőt és falakat az alapig és erre elkezdenem építkezni. Jól értelmezem a jogszabályt, hogy csakis az utóbbi esetben tekinthető új lakásnak az építmény? Csak az utóbbi esetben velehtó fel erre az ingatlanra az úja lakás opciós csok?

Köszi a segítséget!

 

Üdv,

Csaba

For-dzsi Creative Commons License 2019.12.05 0 0 28892

A 12. hetes magzat meglévő gyermeknek számít. Folyósítják, de először a terhelt ingatlan fekvése szerinti megyeszékhely járási hivatalánál kell kezdeni, ott kell benyújtani a kérelmet, aztán a hatósági határozat után írja jóvá a hitelintézet. Kb. 1-2 hónap átfutási idővel számolni kell.

Előzmény: papírmoly (28890)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.12.02 0 0 28891

Szerintem nem fognak könnyíteni, mert így kényelmesebb nekik:(

Előzmény: Piuccio (28889)
papírmoly Creative Commons License 2019.12.01 0 0 28890
Sziasztok!
Nagyon úgy néz ki, hogy jön a harmadik manó :).

Több helyen olvastam, hogy a 4m Ft jelzálog hitel elengedést már a 12.héten lehet igényelni. Nem tudjátok véletlenül, hogy folyósítják is? Vagy csak a babó születése után?

Nagyon fontos lenne tudni, ugyanis folyamatban van az érintett ingatlan eladása és egy masik vétele is.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget :)
Piuccio Creative Commons License 2019.12.01 0 0 28889

Sziasztok! Mi is családi házat tervezünk építeni egyszerű bejelentéssel, melyet már ÉTDR-ben tettünk meg okt. 24-e után. A 15 nap letelt, elvileg megkezdhető az építkezés. 3 bankban jártam (OTP, Takarék, K&H) CSOK, hitel és ÁFA visszatérítési támogatás kérelemmel, de mindegyik kéri még az e-naplót, tervezői felelősség bizotsítást és a szerződést a tervezői művezetésre. Ezek egyike sem kötelező okt. 24-e óta. Az ÁFA támogatás kérelmének beadási határideje pedig hamarosan lejár. Már így is vonakodva néztek a bankokban, amikor azt jeleztem, hogy még ebben az évben szeretnék igényelni. Tudtok esetleg olyan bankról, ahol az okt. 24-ei könnyítéseket már átvezették a szabályzataikon?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!