Keresés

Részletes keresés

Caveman_(tm) Creative Commons License 1999.01.20 0 0 33
Akkor ezek szerint a történet Anakin Skywalker születése és halála közti történetet szándékozik felölelni. Így érthető, hogy Lucas miért tekinti a történet végének a Jedi visszatért. Mert ugye Vader irtotta ki végeredményben a Jedi-ket, ami nem sikerült neki, olyannyira, hogy az egyetlen aki maradt, az a saját fia.
Akkor meg a Jedik-ről szól a dolog... Na inkább megnézem az első részt, mert a fantáziálás nagyon megy nekem.

Caveman

ds9 Creative Commons License 1999.01.20 0 0 32
George Lucas a jövő havi Vanity Fair-nek nyilatkozott amelyből a New York Post hozott le részleteket :
" A folytatások elkészítése jelenleg nem része terveimnek."
" Ha látni fogják mind a hat részt, meg fogják érteni. A hatodik résznél tényleg vége van."
" Sosem volt elképzelésem a folytatások történetéhez."
" És még valami amikorra eljutnék oda, hogy elkészítsem a folytatásokat már olyan korban lennék, hogy a trilógia elkészítése 10 évbe telne. "
Arra a kérdésre, hogy engedné-e, hogy más írók vagy rendezők, csináljanak további SW folytatásokat azt válaszolta:
" Valószínüleg nem. Ez az én dolgom."
" Probably not. It's my thing."

Szerény véleményem szerint Timothy Zahn trilógiája nagyon jó volt, kár, hogy nem lesz belőle film / legalábbis ezek szerint /.
Bár lehet, hogy nincs ellentmondás, hiszen elképzelhető, hogy George Lucas nem olvasta a Timothy Z. féle folytatásokat. Gondoljunk csak bele hány száz a Lucas cég által kiadott SW regény jelent meg eddig.

A Special Edition szerintem nem rossz, annit mindenesetre a javára lehet írni, hogy a 4. rész / New Hope, Csillagok Háborúja / képminősége jelentősen javult, hiszen 1977-ben csinálták alacsony költségvetéssel nem túl strapabíró filmre, ezen változtattak.
Az új jelenetek egy része nagyon jó, szerintem a Coruscant a Return of the Jedi végén úgy néz ki mint New York az nem tetszett.

Kedves OverLord,

a 20th Century Fox az Usa-ban csak November óta ad ki DVD-ket / ők csatlakoztak utoljára / ezért a Star Wars Dvd-n egyelőre csak álom / sajnos /.
Én abban reménykedem, hogy az új rész bemutatása előtt vagy közvetlenül azután meg fog jelenni / George Lucas nagyon támogató volt a DVD-vel kapcsolatban /.
Addig is nincs más megoldás, hogy Vhs kazettán nézegetni.
Nekem megvolt a Special Edition LaserDiscen / Limited Edition /, de azt a lézerlemezjátszóval együtt, amikor áttértem csak DVD-re eladtam.Sajnos.
Az nagyon jó volt pedig, Dolby Digital, Thx hang, szélesvászon. Beszarás.

Caveman_(tm) Creative Commons License 1999.01.20 0 0 31
Sziasztok!

Szintén függő :)))))
Szerintem hiba volt a 4-6. terjedő részekbe bármit is hozzátenni. A szándék jó volt, a megvalósítás viszont a legtöbb esetben pocsék. A legszembeszökőbb számomra (persze cáfolható) az volt, hogy a Jedi visszatérben a császár halála, a lázadók győzelme után ünnepelnek az egész(?) galaxisban. A Coruscanton is. Röhejes, a császári városban a birodalom székhelyén a birodalom "bukása" után amikor több ezer rohamosztagos ott van nyíltan ünneplik az emberek a rezsim bukását??

Caveman

Uther Creative Commons License 1999.01.20 0 0 30
Janko!

Szerinted tényleg jobb, ha nem alkalmaznak színészeket? Az érzelmeket és azt a varázst, amit csak élő szereplő tud visszaadni, úgysem tudják megcsinálni. Mellesleg a Special Edition-ban amikor keresték a droidokat a tatuinok a rohamosztagosok, egyszerűen SZARul volt megcsinálva a számítógépes rohamosztagos mozgása. Ennyi.

Gedeon Creative Commons License 1999.01.20 0 0 29
A függőség fennáll, de kicsit kopott a varázs mióta létezik VHS-en és a srácok miatt kb.30x láttam az eddigi 3-at.
A siker nem lehet véletlen: G.L. is magyar valahol!
Ged.
Jankó Creative Commons License 1999.01.19 0 0 28
Star Wars RULEZ!!!!

A legjobb, amit valaha láttam, vagy csináltak. Én függő vagyok. Ti nem? :-)))
Lucas letett valamit az asztalra.
Olvastam egy cikket, miszerint a Lucas Arts kifejleszettett egy progit, aminek a premierje idén lesz. Full animácó lesz az egész, semmi színész, és azt ígérik, hogy nem lehet majd észrevenni.
Megunték a hisztis sztárokat. Igazuk van.
Én mindenesetre nagyon várom, bármit is csinálnak Lucas-ék. Ha nem lesz esetleg több része a Star Wars-nak, azt még - talán - valahiogy túlélem. De ha Lucas nem lesz...
Korszakot teremtett az ürge. Le a kalappal előtte!

Gedeon Creative Commons License 1999.01.19 0 0 27
Caveman_(tm) kedves,
Zhan folytatása nekem is teccett. Valóban jó filmeket lehetne csinálni belőlük. Érdekességük még, hogy a "múltra" is visszatekint és némi magyarázatot ad a clón-háborúk történetére.
Nem 'tom, hogy az I-III. részben lesz-e erről valami és az mennyire passzol a Zhan féle folytatáshoz.
Ged.
Caveman_(tm) Creative Commons License 1999.01.19 0 0 26
Hi!

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de remélem, a "nem lesz több rész" csak rizs George Lucas-tól. Én szeretném látni filmen az 7-9-ig terjedő részeket, amit a nagybecsű Timothy Zhan követett el. A többi könyv elég ócska, de ez a három rész megérdemelné a megfilmesítést. Nem is beszélve arról, hogy a 6., 7. rész között a történet szerint is eltelt 6 év.. Tehát a szereplők mindenképp idősödnek, igaz nem 20-at, de annyira talán nem lenne zavaró.

Caveman

overlord Creative Commons License 1999.01.19 0 0 25
Kedves Mindenki !

Magam részéről nagy DVD rajongó hírében állok. Nincs valakinek valami rejtett infoja arról, hogy _hivatalosan_ ki akarják-e adni a teljes anyagot DVD-n ? Mármint a három részt esetleg az elsővel együtt megjelenés után, vagy ilyesmi ...

Gedeon Creative Commons License 1999.01.19 0 0 24
Kedves Bregg, Uther,
A Zatomról többszöri próbálkozásra sikerült a letöltés. Igen kakás az átvitel felénk, közel 3 óra alatt jött le a 24.6MB, de müx .
Köszönöm!
Gedeon
Uther Creative Commons License 1999.01.19 0 0 23
Kedves Gedeon!

Nagyon bonyolult helyről lehet letölteni, meg fogsz lepődni: www.starwars.com ;-)

Bregg Creative Commons License 1999.01.18 0 0 22
Kedves Gedeon!
Javallat: atom.pganet.com
Gedeon Creative Commons License 1999.01.18 0 0 21
Gyerekek!
Ha valaki tud 1 pontos linket, ahonnan letölthetném azt a bizonyos 2 percest, meg esetleg némi kép anyagot, kérem linkeshkedje ide, vagy emilben a @omra. Nagyon kíváncsacsi vagyok rá és a srácaimnak is meg kéne mutatni.
Köszönöm.
Gedeon.
Caveman_(tm) Creative Commons License 1999.01.15 0 0 20
Kedves Mindeki!

Főleg akiknek nem tetszik a sok digitalizált izé. Azt kell mondjam , hogy a sok idegen életforma, meg az összes mindenki, akit számítógéppel tesznek bele az új trilógiába ugyanúgy beletartozik a Star Wars világába, mint Luke az Égenjáró, meg Kenobi, meg a buckalakók, meg javák, meg Jabba palotájából az összes idegen lény. Lévén az univerzum hatalmas, a hiperhajtóművel meg be is lehet járni, ezért teljesen természetes. Az más kérdés, hogy 10 éve nem nagyon tudták így megcsinálni.
Szereplők szintjén a Han Solo viszi a pálmát a császárral karonfogva :P

Caveman

ds9 Creative Commons License 1999.01.15 0 0 19
Ha azt mondom,hogy kurva pipa vagyok nem állok messze a valóságtól.
Tegnap beírtam két hozzászólást és ezek úgy ahogy voltak eltűntek.

Na mindegy.

1. Az új részben csak egy olyan szereplő van / igazi, nem robotok, nem Yoda / aki játszott az előzőben.
Ő volt a kulcsfigura a Return of the Jedi-ben és ő lesz az az új trilógiában is.
Őt úgy hívják, hogy Ian Mc Diarmid és ő játszotta a Császárt / Emperor Palpatine / és most ő fogja játszani Palpatine szenátort / Senator Palpatine /.

2. Tegnap lefordítottam, de nagyon ostobán hangzott így most nem teszem, a következő sorokkal fog kezdődni valószínüleg az új rész:

STAR WARS

EPISODE I.
THE PHANTOM MANACE

Turmoil has engulfed the Galactic Republic,
the Taxation of trade routes to the outlyng star systems is in dispute

Hoping to resolve the matter with a blockade of deadly battleships
the greedy Trade Federation has stopped all the shipping to and from
the small planet of Naboo

While the Congress of Republic endlessly debates this alarming chain of events
the Supreme Chancellor has secretly dispatched two Jedi Knights,
the guardians of peace, to settle the conflict

Uther Creative Commons License 1999.01.15 0 0 18
Elnézést, de mi ez a kivándorlási mánia?
Ennyire perfektek vagytok angolból?
Vagy itt mindenki milliomos?
Poohy Creative Commons License 1999.01.15 0 0 17
Meg csak annyit, hogy a corvinban en is megneztem az elso nap a tarilert, nagy csalodas volt az egesz, mert szinkronizalva volt.
Nem vagyok en a szinkron ellen, de amit a trailernel alakitottak az egy shit!

Az ero legyen veletek :)

Poohy Creative Commons License 1999.01.15 0 0 16
Mit mondhatnek egyebet, en is starwars rajongo vagyok. Meg van otthon a trilogia, es most ha minden igaz, meg lesz cd-n a computerrel felujitott is. Ennyit a dicsekvesrol.
Szerintem rulez a szereplok megvalasztasa az uj reszben, legalabbis a 2 perces trailerbol leszurve, ami nekem tetszett! (En szemely szerint Liam Neesont birom - a Schindler ota elfogult vagyok az iranyaban :-))
Kepzeljet van egy olyan verziom is amelyet egy moziban rogzitettek, s ugye tombol alatta a kozonseg - egyszeruen frenetikus.
Irigylem azokat, akik kimennek amcsiba, hogy megnezzek, en nem aldozok ra 100-200 rongyot,
ugy gondoltam kibirok + 2 honapot, s csak Angolhonba ruccanok at. Ha akar meg vki oda jonni, akkor mehetnenk egyutt is.
Ja Yoda batyot tenyleg kicsit feltuningolhattak volna, de szerintem igy is nagyon yo(da), ugy emlekszem lucas azt nyilatkozta, hogy meg javitanak a bemutatoig egy-ket dolgon, talan rajta is.
Vegul egy site, ha meg nem ismernetek:
http://www.countingdown.com/starwars
jo csemegezest!
Uther Creative Commons License 1999.01.15 0 0 15
Egyetértek farriss-sal. Koncentráljunk inkább a szinészi teljesítményre. Nem mintha ellenemre lenne a szg-s grafika, de ez egy kicsit sok.
Mindenkinek ajánlok én is beszerzésre legalább 1 HI-FI sztereo videót, mert nagyságrendekkel jobb. Természetesen szélesvásznú, eredeti nyelven!!!
Farriss Creative Commons License 1999.01.14 0 0 14
Ja, elfelejtettem. Azt tudjátok, hogy T3PO-t és R2D2-őt ugyanazok a szinészek "jácccák", akik 1977-ben,1980-ban és 1983-ban? Ez nem semmi, tök yó poén. Ewan McGregor nagyon jó választás, Samuel L. Jackson is.Off.
Farriss Creative Commons License 1999.01.14 0 0 13
Helló Emberek,

Egyetértek Uther-rel, az új rész túlságosan is sok sz.g-es résszel készült. A másik baj az, hogy tele van idegen, fura lénnyel, ami az én szemszögömből teljesen távol esik a Star Wars világától. Túlságosan is meseszerünek tűnik. Például teljesen furán néztem a piros ruhás, fehér arcú nőt, aki valami palotában állt. De persze ez az én véleményem. Amúgy én is totális star wars őrült vagyok, a trilógia állandóan megy a videómban. Idén sikerált beruháznom egy Thomson sztereó HIFI videóba, amit a toronyra kötöttem, onnan pedig két hangfalra megy a hang. Néztem a special edition egyik részét, hát mintha moziban ültem volna.....
Semmi kétség, ez az új rész úgy fogja lenyomni a Titanicot a trónjáról, mint a bélyeget.
Dióhéjban:Az új rész nagyon sikeres lesz, de nem lesz olyan jó, mint az előző részek.
A trailert a Corvin mozi Korda termében láttam, elájultam a hangtól...
Bocsi a túl sok szövegért!

ds9 Creative Commons License 1999.01.14 0 0 12
Kedves Uther,

egyetértünk a R.o.t.J.-ben szerintem is kicsit túl sok lények voltak, engem speciel az ewokok idegesítenek / azt a részt mindig tekernem kell /.
Kedvenc karakter?
Hát nem is tudom, ezek az u.n. lények nem nagyon tetszettek soha, inkább a szereplők olyanok mint Han Solo vagy Darth Vader / mert azért jól nézett ki az öreg srác /, vagy a birodalmi gyalogosok, vagy a császár testőrei.

Uther Creative Commons License 1999.01.14 0 0 11
Kedves ds9!

Kösz a kimerítő filmográfiákat, meg statisztikákat, de ezt már 56435-szor megnéztem az IMDB-n. De tényleg kösz, nem mindenki olyan nagy SW rajongó, mint mi!!! :-))
Tudom, hogy egy 5 perces reklámfilmből nem lehet megítélni, hogy milyen lesz a teljes film, ebben igazad van, de akkor sem tetszett, hogy az 5 percből kb. 3 és félben csakis szgéppel készült jeleneteket láttunk! Már a ROTJ-ban is kicsit túlzsúfolt volt néhány jelenet lényekből, de ebben még rosszabb!!!! A színészválasztás egyébként pedig jónak tűnik, így elsőre. Ewan McGregor pl. OB-1 Kenobiként egész jó! Ja, melyik a kedvenc karaktered a trilógiából?

ds9 Creative Commons License 1999.01.13 0 0 10
Ez tényleg csak érdekességként, most leltem fel, hogy Frank Oz volt az angol hangja - természetesen Yodát beleszámítva - a Muppet showban Topi mackónak, a svéd szakácsnak, Samnek a sasnak
és a legjobb: Miss Röfinek / !!!! /
ds9 Creative Commons License 1999.01.13 0 0 9
Kedves Uther,

van benne valami amit Yoda-ról írsz ezt már más is felvetette.
Rick Baker ötszörös Oscar díjas make-up effect guru aki a Star Wars kantin jelenetének összes lényét tervezte nem mondott éppen kedves dolgokat az új Yodáról.

" Tudom, hogy sokkal jobban meg tudtam volna csinálni mint ők...... Valószínűleg nem kéne ezt mondanom, de láttam az Ep.One trailert ami hihetetlenül jó volt kivéve Yodát... Azt gondoltam, hány év is telt el / itt nem a történetre hanem az évszámra (1998) gondolt /.. Majdnem csináltam egy Yodát, hogy elküldöm George-nak, avval, hogy ezt kellett volna használnia a filmjében.Merthogy az sokkal valósághűebb lett volna..."

Rick Baker:
Oscar díj:
1982 Make-up An American werewolf on London
1988 Make-up Harry and the Hendersons
1995 Make-up Ed Wood
1997 Make-up The nutty professor
1998 Make-up Man in Black.

Tehát a pali nem piskóta, de ne felejtsük el, hogy Yodát Frank Oz tervezte és mozgatta az V. és VI. részben.
Frank Oz a Jim Hanson féle bábcsoportban játszott / Sesame street, Muppet show /, tehát ő sem kezdő, lehet valami oka ha Yodát olyanra csinálta amilyenre, hiszen most is ő van megjelölve Yoda készitőjeként és mozgatójaként.
Talán meg kéne várni a filmet és majd eldöntjük.
Egyébként / csak az érdekesség kedvéért / Frank Oz nem csak bábos, hanem színész és rendező is:
Rendezései:
1982 A Muppetek beveszik Manhattant
1986 Rémségek kicsiny boltja / Stev Martin, Rick Moranis /
1988 A Riviéra vadorzói / Michael Caine, Steve Martin /
1991 Isten nem ver Bobbal / Bill Murray, Richard Dreyfuss /
1992 Jöttem láttam beköltöztem / Steve Martin, Goldie Hawn /
1997 A boldogító nem / Kevin Kline, Tom Selleck /
1999 Bowfinger's big thing / Eddie Murphy, Steve Martin /

Uther Creative Commons License 1999.01.13 0 0 8
Nem tudom, ki mit szól az első reklámfilmhez, de nekem nem nagyon tetszett. Tipikus XX. századvégi design: számítógéppel készült "élőlények" tömkelege. Aztán az Yoda valahogy nem nagyon nézett ki jól. Állítólag az első rész kb. 50 évvel a IV. epizód előtt játszódik. Namármost egy 900 éves teremtménynél az az 50-60 év észre sem vehető.
Egyszóval szerintem nem lesz olyan jó, mint a középső trilógiának akár egyik része is.
magnetic Creative Commons License 1999.01.13 0 0 7
Misztikusan imádom a STAR WARS világát, számomra egy életre meghatározó élmény volt a Csillagok Háborúja film. Valahogy nosztalnikus érzelmeket hozott elő belőlem az első nézésre !!!??
kockasfulunyul Creative Commons License 1999.01.13 0 0 6
Azt hiszem, én is ott fogok állni az egyik sor végén. Persze nagy választásom nincsm, mert ha nem érdekelne, akkor is mennem kellene szolidaritásból. Még jó, hogy érdekel. Na meg már ha nem is az USA-ba, de Londonban már nagyon ki kellene menni megnézni. Az is hamarabb lesz, mint itt.
Állítóla (ezt nem tudom, írták-e már) az USA-ban a bemutatóra vesznek jegyet és a reklám után új jegyet vesznek és azt nézik újra és újra az emberek.
Banita Creative Commons License 1999.01.13 0 0 5
Tamás:
Előbb vagy utóbb én is... :-)))))) Inkább előbb... azt hiszem.
Tamas Creative Commons License 1999.01.12 0 0 4
Kedves Banita, látod, ez a rossz hozzáállás. Én a sor elején fogok állni. :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!