Keresés

Részletes keresés

kaviat Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10882
így van, egyik kedvenc szekszárdi borom [ugyanis sok helyen kapható :)) ].. ráadásúl hozza a kedvenc vida ízt

én most egy 9es rajnai rizlinget nyelegetek hubától.. hmm.. nem rossz bor, de majdnem olyan mint a többi huba féle fehér, mintha egy kéknyelüt innék, semmi rajnai feeling nincs benne..

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: csite (10881)
csite Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10881
mustároshagymásrostélyosféleség-höz vida küvé(cab.fr.+kad.+merl.+kékf.)2000, biztos kimaradt tételekből öntögette össze a mágus, de igen jól sikerált! :) szinte mindegyik fajtára jellemző illat keveredik össze, érdekes a paprikás, dohányos, aszaltgyümölcsös kavalkád, ízében is szépen bontakozik ki a bor, habár 1év még segítene az tökéletesebb harmónián(ezen a palackon már nem!), hosszú kellemes utóíze végén pörköltkávé ízzel teljesül be
kaviat Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10880
aszta, és doboz nélkül? [eddig nem láttam senkit se aki meg tudta volna inni a díszdobozt]

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: Marcellus (10879)
Marcellus Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10879
Corában a Toth S.-97'Fóbor 4600.-
díszdobozban.
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10878
Azt úgy írják: bornak nem minősülő szeszes folyadék :)))))
Előzmény: Nemozoli (10876)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10877
üdv itt!
Netán emlékszel ki volt a termelője az általatok vásárolt minőségi termékenek? Mert sokan töltetnek ám Etyeken Chardonnay-t de Villányban is CF-t. Meglepő, h. a 2001-es már piacon van(ha rosszindulatú volnék azt mondhatnám, nem a minőségre vall); meglehetősen sietős volt a palackozás! Lehet, h. a Borászat Rt. volt? Tényleg érdekelne a termelő!
Ugyszintén Csigaház Badacsonyi rizlingjénél, kitől ittál?
Előzmény: Nemozoli (10876)
Nemozoli Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10876
Ne is mondj ilyet! Hétvégén Auchanban bevásároltunk, természetesen a kihagyhatatlan borok+sajtok kombináció sem maradhatott ki. Csak minőségi terméket fogyasztunk, ezért volt meglepő, amikor a pénztáros 3 érdekes üveget tolt elém az össze cucc számlázása végén. Az egyik úgy nézett ki, mintha étolaj volna. Kiderült, hogy a műanyag csavaros üveg 2 liter "bornak látszó folyadék"-ot tartalmazott, a másik két üveg pedig a szokásos söröskupakos, literes "Szemelt fehér" és "Durbints sógor" kategóriájú lötty.
Tiltakoztam a pénztárosnál, hogy ezek bizony nem hozzám tartoznak, ekkor vettem észre az atyafit a sorban (nem rakta a szalagra a "következő vásárló" elválasztó-izét), aki talán abban reménykedett, hogy kifizetem a löttyeit, de nem...

amúgy amiket én vettem: etyeki Chardonnay 2000 évjárat, villányi Cabernet Franc 2001. Finomak voltak a sajtokkal+dióval, olívabogyóval, pirítóssal :-)

Némó

Előzmény: .hun (10872)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10875
Van 200 SK-m, 1 éve hurcolászom ha mentek még idén odadom és hozhatnál érte valami finomat legközelebb;)
Előzmény: csite (10873)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10874
Ez nem Selection és '98-as, ami nála volt az ha jól rémlik '00-es, de erről csite/Há tudna bővebben mesélni.
Előzmény: .hun (10871)
csite Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10873
tegnap korában járván kellemes volt a szemnek látni a sokféle jó bort jó áron! nagyon jó a választék, külföldiek is vannak szép számmal, és elérhető áron

hasonló téma:
kassán járva benéztünk az ottani teszkóba, hááát
magyarok vannak dögivel: eszesvin, boranal a 85%, a többi fontányi(siklós), hungarovin, egervin, egri csillagok tsz, és ami nagyon meglepett jó áron tudják eladni a szart! elszomorító volt látni, hogy tokaji borok közül csak kerházas lötty volt, ellenben nagyon sok szlovákiai tokaji(kicsit fura színben, némelyikben úszkáló darabkákkal). ami viszont tetszett, tisztességes külföldi bor választék, nagyon korrekt áron, akár 100HUF-nyi környékén is.
az ismertebb(számomra) külföldi pincészetek borai is 2000HUF-nyi körüli összegért voltak.

itt sikerált venni egy 2001 joseph verdine chardonnay-t, ami aranyat kapott a 2002-s chardonnayvilágbajnokságon, és jardin(ez egy megye?) borversenyén is. forintra átszámítva 1200HUF alatt volt kicsivel!!!!!!
maga a bor: kellemes illat(utoljára a bin058-s hilltopét találtam ilyennek), ízben zöldalmát véltem felfedezni, nem a vajas ch. közé tartozik, inkább friss, üde bor, volt vmi fura benne ami olyan érzést okozott, mintha szénsavas lett volna, de nem volt az! egyedül a savat keveseltem belőle, de tényleg nagyon jó bor volt, ja és 199Sk-rt főleg!

.hun Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10872
Akkor a teljesség kedvéért a nekem legszimpatikusabb:
Tesco gazdaságos Muskotályos, félédes, fehér, ízléses, fogantyús 5l-es kannában - 899.- :))
Előzmény: Törölt nick (10865)
.hun Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10871
Én is épp most nézegetem a teszkó "Borkatalógust" és pl. ha jól tévedek akkor drágább volt a Tóth Bika Selection nála, mint most itt...
Előzmény: Törölt nick (10865)
Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10870
lehet, hogy lent leszek, mert A_Kedves táncolni fog. Majd 1eztessünk!
Előzmény: fehér ló fia (10867)
csigahaz Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10869
18 éves rizling a Badacsony hegyről, dió illatú, dió zamatú, és érett dió színű (teát direkt nem írok), és egy deci sem volt hiába :), isssteni!
shiraz Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10868
termelő: Monarchia
üdv
sh.
Előzmény: Törölt nick (10865)
fehér ló fia Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10867
Nemtom tuggyátoke, de hétvégén villányi borfesztivál lesz.
Szállásfoglalással nem érdemes időt tölteni, mert nincs, mi már Márciusban foglaltuk le a Lojzinál. Majd beszámolok!
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10866
Én említettem, herótom van a bariq és tannin olyan dózisától amit a boraikban tapasztalok, bár mint egyik korábbi összeröffenésünk után leírtam életemben első végre sikerült tőlük olyan bort innom ami nekem is ízlett:)
Előzmény: Pendragon (10857)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.30 0 0 10865
Ezesetben a Varga kft. is nagy:))))))))

Ja meglepő módon:)) Tuskóban is elkezdődik szerdától a borvásár, néhány bor a teljesség igénye nélkül (némelyikről gőzöm nincs érdemes-e megvenni, ill. ér-e annyit):
Hilltop: Demijohn (Villányi Zweigelt)'99 389.- (nem kóstoltam, mintha valaki azt írta volna árához képest korrekt), az Irsaijuk itt is 599.-
Liszt pincészet: Szekszári rajnai rizling '00 399.- Szekszárdi Kékfrankos-Zweigelt 389.- Szekszárdi Bika '99 459.-
Rosek: Györgyvilla Pázmándi Pinot '01 899.- Günzer '01 799.- Chatau Teleki '01 699.- Gandia Grenache '01 859.-
Gandiáék Reserva Tempranilloja 1299.- mintha erről csite jót írt volna, multkorában a nem reserva változatát kóstoltam az se volt rossz.

Fehérek:
Nyakas Budai Pinot Gris '01 699.- Siklósi Montevino Cuvee 699.-
Chardonayból van dögivel: Hilltop '01 799.- György Villa '01 899.- Mőcsényi '01 999.- Vylyan '00 Bar. 1999.- Cool Ridge Nagyrédei '01 Bar. 599.- Monarchia Egri '00 Bar. 999.- (Termelő???)
Hilltop Soproni Sav Bl '01 825.- Virgin Vintage Sav Bl '01 1799.- (hehe)
Áldozói Zöldveltelini Reserve '99 779.-
Légli Blanc '00/'01 799.- Szeremley Szemelt Rizling '01 779.- Egervin Muzeális Egri Leányka '86 1399.- Badacsonyi Pincegazdaság somlói Juhfark '99 869.- Castle Island (Lefordították szépen magyarra és a katalógusban "kastélysziget" néven fut:))) ) Hárslevelű '00 799.-
Chablis 2999.- (hááááááát....)
Vörösök:
Mayer Remete Cuvee '00 1499.- "V" Villányi CF '00 699.- Györgyvilla Villányi CS '99 1399.- Chateau Teleki Villányi Alex Cuvee '98 1399.- Günzer Kékoportó '01 999.- Villányi montevino Cuvee '01 899.- Vylyán Villányi Merlot '98 1999.- Bock royal Cuvee '97 2999.- Takler Trió '99/'00 1399.- (Kóstolta valaki a '00-st? Ha a jó év kihozta azt a gyümölcsösséget ami a '97-esben volt akkor néhány üveget lehet vennék, de "látatlanban"...) Takler Szekszárdi kékfrankos Bar. Válogatás '00 2989.- Öregbaglas Kéthelyi Pinot noir 699.- Nagyrédei Vitézvölgyi CS '00 699.- (Kóstolt tőlük már valaki bort?) Konyári kékfrankos-Merlot '00 749.- Vinárium Selection Egri Merlot '00 699.- Ostoros Kuyahegyi Zweigelt '99 999.- Pók Bika '98 1299.- Monarchia Selection Tóth Bika '98 1499.- Royal Oporto 1999.-
Aszúkat, máslást, pezsgőket és néhány spanyol meg francia bort kihagytam mert már nem vol ttürelmem bepötyögni.
Igazán mérges akkor leszek, ha mindez fent van a tuskó honlapján is!:(

Előzmény: Törölt nick (10863)
cere Creative Commons License 2002.09.29 0 0 10864
Ehhez képest valóban kevés bort készítünk (és forgalmazunk is).

Bár szerintem egyes borkedvelő köröknek pl. a Szepsy egy nagynak számít, a Hungarovin-BB pedig kicsinek.

Előzmény: Törölt nick (10863)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.29 0 0 10863
Ha már a mennyiségnél tartunk, akkor úgy évi 100 ezer hektó forgalmazott bor( nem tárolt!) bor az, ami már a nagyobb cégek közé sorolható. Magyar viszonylatban persze és valóban minden relatív mert nemzetközi viszonylatban még ez is kicsi
Előzmény: csite (10862)
csite Creative Commons License 2002.09.29 0 0 10862
hogy kicsi e?
minden relatív! :)
azért abba a pár km hosszú pincébe ha kiszámolom mennyi bort tárolnak, akkor azért azt mondanám hazai viszonylatban jelentősek

azért ITT olvashatsz a pincéről

Előzmény: Törölt nick (10861)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.29 0 0 10861
Az Oremus nagy?
Nekem az egyik itteni vállalkozó, akinek Tokaj környékén is van érdekeltsége, azt mondta hogy ez egy kis cég. Igaz, ő az egy évben eladott bormennyiséget vette alapul
Kicsit off a kérdés, de semmit nem tudok az Oremusról :)
Előzmény: csite (10860)
csite Creative Commons License 2002.09.29 0 0 10860
sajna nem kérdeztem, de szerintem tavaszra biztosan befejezik
Előzmény: Pendragon (10857)
Pendragon Creative Commons License 2002.09.28 0 0 10859
Még 1 próbát megér !

Csak nem borszaküzletben kell venni drága pénzért, hanem a budakalászi Corán-ban :-)))

Ps : Kavi, a 97-es Vesztergombi azért jobb volt...

Előzmény: Marcellus (10858)
Marcellus Creative Commons License 2002.09.28 0 0 10858
Nekünk pont ez az Opour okozott csalódást.
Már a dugó is furán jött ki,és maga a bor meg romlott volt. :-)

Pedig van egy ugyan ilyen Vylyan bor RED néven fele annyiért.Azzal nem volt gond.

Előzmény: Pendragon (10857)
Pendragon Creative Commons License 2002.09.28 0 0 10857
Ahoj,
Teszteltük a "tárolórendszerünket", a 1998-as Tóth, Vesztergombi ill Takler bikavérnek semmi baja nem volt :-))

Valaki mintha említette volna, hogy nem jönnek be neki a Vylyan borok. Jómagam mint a maszek cuvée-klub 1ik alapítója igyexem követni az igazán jól sikerült "mix"-eket. A jelenlegi best of the best pedig 1 Vylyan, a 2000-es Opour. CabSav.- Kékoportó barrique. Szvsz jól sikerült 1 borba összehozni a fahéj, bors ill. meggy ízeket.

Ps : Csite, nem kérdezted, mikorra lesz kész Degenfeldéknél a hotel ?

Marcellus Creative Commons License 2002.09.28 0 0 10856
Van fényképeződ? :-)
Előzmény: csite (10855)
csite Creative Commons License 2002.09.28 0 0 10855
tömören a Tokajhegyaljai portyáról:
tállyai pincemustra
Nagy várakozásokkal indultunk, de k'va nagyot csalódtunk! :( A rendezvényt a faluban felállított vurstliszerűségben próbálták levezényelni, igénytelenül, sok részeggel. Pörköltfőzéssel tarkították az eseményt, ami még gusztustalanabbá tette a rendezvényt. Pozitívum
alkeszeknek, 300HUF-s pohárvásárlás esetén korlátlanul lehetett "kóstolni".
Amit kóstoltunk:
Hollókői József: 99s félélédes furmint - büdös, fás, keserű lötty brrrrr...
Hollókői Mihály: 00s félédes hárs - pocsék!!!
Imperial Tokaj: 00s félédes muscat lunel - előzőek után felüdülést jelentett tisztaságával, illatával, de az előzőek visszamaradt íze miatt nem értékelhető
Kár, hogy ide süllyedt ez az esemény :(

Oremus borászat látogatása:
Cere "álnéven" irogató bortársunk jóvoltából jött létre, amiért örök hála neki!!!!KÖSZÖNJÜK!!!
A pincészetről tudni kell, anno a Tokaj Kereskedőház "jelentős" részesedéssel rendelkezett benne, ma már inkább jelentéktelennel. A tulajdonos több nemzetközileg is ismert borászattal áll fel, az itteni pincészet édes borok készítésére lett kiszemelve a paletta teljesebbé tételére. A pincészet jó úton halad, de még le kell tisztulnia a borok vonalának. Területeik egész Hegyalja területén megtalálhatóak, többségében jó adottságúak. A tulaj komoly szándékát jelzi a pincészet kivitelezésének, minőségének színvonala. A pincéhez érve patinás bejárat, mögötte a Chateau Kurucz nevű kúriaszerű épület, jobbra hátra látszódik a feldolgozó halványsárgás-sárgás-vöröses kövekből kirakott épülete. A kert gondozott, jól felépített. A feldolgozóról csak a legjobbakat tudom elmondani, olyan tisztaság volt az előző napi szüret ellenére, hogy majdnem elkezdtem keresni a mamuszkát, amiben majd végigcsoszoghatjuk az épületet. A gépek tisztasága olyannak tűnt, mintha holnap adnák át az épület gépészeti részét. Mesteri a feldolgozás tervezése, gravitációval történik a szőlő-must áramlása, 3 szintes a feldolgozó rész, az alsó szintről a fenti szintre való feljuttatáshoz darut használnak, ami felemeli az alsóbbról a fentebbi felé. Ennyit a kíméletességről. Nagyon tetszettek a szinte mindenhol fellelhető kézmosóhelyek, biztosítva a tiszta munkavégzést. A tartályparknál kóstoltunk:
2000s 6p. aszú: barackos, citrusos illat,narancs, ízben ugyanezek jönnek elő, kis olajossággal
1999s aszúesszencia: élesztősnek(szinte olyan mintha oxidatív lenne) tűnő illat, ízében hasonló az előző tételhez, kissé összetettebb íz, sokrétegűbb világ
Ezután kis autóskiránduláson vettünk részt. Megtekintettünk jópár dűlőt, megnéztünk kísérleti ültetvényeket(szentségtörés lehet, de nekem ízlett a tolcsvai juhfark!!!), betelepítendő területeket. Nagyon szépen gondozott, alacsonykordonos művelést láttunk, megfelelő tőkeszám(~5600/ha),mintaszerű gazdálkodás!
A pincéhez(na jó, inkább pincerendszer, amit a TK-tól "kapott" a pincészet) át-le-felsétálva kicsit barangolunk a labirintusban, a teljes járathossz kb.5km, több szintnyi átjárhatóság. Eszméletlen jó a klíma a pincében, mindenhol burjánzik a penész! A hordópark teljesen lecserélésre került, csak saját vásárolt hordóval dolgoznak, itt megjegyzem, kísérleteznek is a hordókkal(gyártó, forma) a legmegfelelőbb megtalálásához. Alig vártam a séta végét, ugyanis a járatmagasság kb.170cm, szóval e feletti magassággal rendelkezők megszenvednek ha itt szeretnének dolgozni!!! De mint a mesében a szenvedés végén a vándor itt is elnyeri méltó jutalmát: egy kellemes kis kóstolóhelységben,ahol végre kiegyenesíthettem magam. Na és itt kezdtünk bele egy kóstolósorba! :)
2001s szamorodni(száraz): szép sav, magas extrakt, étkezéshez kiváló választás
Kevesen készítenek ma szamorodnit Hegyalján, az Oremus az egyetlen talán a nagyok közül aki "mindig".
1999s szamorodni(száraz): nem erjedt ki teljesen, hártya alatti érlelésű ízvilág, nekem nem tetszik :(
1999s szamorodni(édes): ananászos, barackos lenyűgöző illat, nagyon harmonikus, jól iható bor, nekem az egyik legjobban tetsző
1999s kései furmint: 4 hónap fahordó, kicsit több újfás érlelés, de amúgy szinte ua. mint a szamorodni, jól áll neki a barr., utóízében hosszú pörköltmogyoróolajos lekerekedés. nagyon tecc! :)
1999s kései hárslevelű: mézes, hársas, ananászos illat, enyhén rózsa illat is feltűnik(nagyon izgalmas bor), ízben is komplex bor
2000s szamorodni(édes): kissé előrébb tart mint a 99s, vékonyabbnak is tűnik, de hibátlan, az évjárat szerepe szépen érzékelhető.
1999s 5p. aszú: lassan nyíló illatú, kissé még szétálló bor, savai szépek, fiatalka még
1995s 5p aszú: érettebb barackos, citrusos illat, ízben is nagyon harmonikus már, sokrétű ízvilág
1995s 6p. aszú: fiatalabbnak tűnik az 5p-nál, de sokkal összetettebb illatában, ízében
1972s(nem elírás!) 6p. aszú: illuziórombolásként leírom: SZ@R!!! kátrányos-olajos illat íz, agyonoxidált
Az Oremushoz kerültek régebbi tételek is, inkább eszmei értékük van szerintem, habár a múltszázad elejei tételek között álítólag vannak kellemes meglepetések. Ennek ellenére gyarkan keresik e borokat.
1999s 6p. aszú: tömör, harmonikus bor, már most sokat mutat magából. nagyon tecc!!! :)
1999s esszencia: eszméletlen vastag, citromos, mézes csoda(18s sav, 600g cukor) ez is tutira bejött!!!! :)

Gróf Degenfeld pincészet:
Nagy építkezés fogadott a birtok bejáratánál, hotel épül vendégfogadásra.
Sajnos a borász(Bárdos Sarolta) kicsit be volt havazva ezért villámtúrát tettünk csak, és rövid csevejt folytattunk csak. Itt is szépen felépített birtokkal találkoztunk, a birtok még nem alakult ki teljesen, de azért szép boraikkal jelzik, hogy ők is vannak. Több tételből szeretnének tőlük többet, de nem akarnak növekedni. Pincéjük nem annyira látványos, mint az Oremus-é. Kóstoltunk két aszút is, de eléggé futtában így nem írok róla többet, de annyit azért igen: nagyon jók voltak!

Láttuk még Tokajban Zwack Izabella Dobogó pincészetét(kívülről).

Amivel mindenki elégedetlenkedett az a TK ténykedése, kártékonykodása Tokaj számára.
Sátoraljaújhelyen jó példa erre a képen is látható TK bolt: bent salgó polcokon pillepalackos nedűk dögivel, 1-2 aszú, 4-5 palack kasztlájlendes bor, gusztustalan. A TK-ra kéne vmi okos dolgot kitalálni, mert így nem könnyű.

Összeségében: Tokaj hatalmas fejlődésen ment keresztül, eszméletlen pénzek áramlottak be, szép birtokok jöttek létre belőle, csodás édes
borok születnek, mostmár azért az érvényesülésre is nagy energiákat kell fordítaniuk.

(majd írok még mást is! :)

ITT van 1-2 kép!

szőlő Creative Commons License 2002.09.28 0 0 10854
OFF(elrontottam...)ON
Előzmény: szőlő (10853)
szőlő Creative Commons License 2002.09.28 0 0 10853
Sziasztok! Most ”olyat teszek”, amit eddig még nem… :o)

Először is egy lista, jó 2 hét távlatából. A zártkörű kóstoló a Fortuna étteremben volt a BorÁszok c-ű rendezvényen, ahol a borfesztiválon is vendégként szereplő Olaszországot képviselő kis családi vállalkozás tulajdonosát és borait is bemutatták. Ezen kívül volt még felolvasás (Márai S.: Magyar borok), olaszos-, magyaros ételek, péntek 13 (illetve Fortuna) tiszteletére kis tarokk kártyás szerencsejóslás a boraikat bemutató borászok részére… Ám inkább rátérek a lényegre… ;o))
(A szűkszavúság indoklása: a borok többsége lényegesen melegebb volt az ideális hőfoknál, ami egyébként a Fortunától szokatlan.)

Dula-Thummerer-Tiffán Triász Cuvee 2000: Kellemes
Gere Merlot '00: Jó
Vesztergombi Csaba Cuvee '99: még kialakulatlan
Vesztergombi KF Selection '00: még érnie kell, de máris kellemes
Domain Zichy Pinot Noir '00: kellemes
Millenium Quartet '97: nem jött be, vékony
Bock Capella Cuvee '99: semmi extra
Millenium Kvartet '97: -//-
Tiffán Grand Selection CS Bar. '00: még érnie kell, tanninos

Olasz borok:
Il Roncal Tocai Friulano '01: kevés illat, gyenge íz
Canaletto Pinot Gris: kellemes illat, vékonyka íz
Canaletto Moutepulciano D'Abruzzo '99: szinte semmi illat, kellemes,
tipikus déli, emellett enyhén paprikás/csípõs íz

Másodszor pedig: Kovács András István - Gazda Albert: Boremberek c.-ű könyvét, amit nov.-től lehet megkapni a könyvesboltokban, borszaküzletekben, most szept. 30-ig 6980.- helyett 4990 Ft/db-ért lehet megrendelni a boremberek@mailbox.hu címen, vagy a 06 1 247 7600 faxszámon. →A könyv „exkluzív kivitelű 240 oldalas, gazdagon illusztrált”, hosszas vita alapján kiválasztott 35 borászról. „Azt a két irányú kapcsolatot, folyamatos egymásra hatást ember és bor között, melyet oly fontosnak tartunk s amely a könyv alapgondolata... a szakújságíró az egyes személyeknél a bor, a borvidék, a „feladat” s az ember állandó párbeszédét…szép és izgalmas folyamatát tárja fel.” ←
Gondoltam tudjatok róla.

(ha elrontottam a betűméretezést, előre is bocsi!)
szőlő

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!