Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.08 0 0 60
Konkrétan megmondta a főnökének is, ha magnumot kap, akkor ő megy buszt vezetni...
Most egy mercit hajt (nem Actros, előtte levő típus) és a cégénél az a legöregebb traktor.
Előzmény: Locator (59)
Locator Creative Commons License 2002.02.08 0 0 59
Szerintem a Renault Magnum az egyik legkiválóbb
vontató. Lehet, hogy az ismerősöd nem a Magnum
miatt megy helyizni...
Előzmény: Törölt nick (57)
Maz Creative Commons License 2002.02.06 0 0 58
Szia Locator!

Most már van szkennerem, ha akarod be tudom szkennelni a képeidet. Budapesten és Kaposváron vagyok elérhető.

Előzmény: Locator (56)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.03 0 0 57
Van egy kamionos ismerősöm. Most akar a főnöke egy új Renault Magnumot venni neki. Ő inkább elmegy helyijáratos buszt vezetni.
Annyira szar az a Magnum?
Locator Creative Commons License 2001.10.30 0 0 56
Szia Maz!
OFF
Sajnos még nem tudom feltenni a képet, ugyanis nem jó a scannerem. Nem tudom mi lehet vele.

ON

Előzmény: Maz (54)
Locator Creative Commons License 2001.10.30 0 0 55
Üdv!

Pontosan hová mentek Olaszban?

A két alapvető útvonal Magyarosrszágról:
Ausztrián keresztül vagy Szlovénián (esetleg Horvát-Szlovén) keresztül.

Ha mondasz pontos helyet, lesz pontos útvonalterv.

Előzmény: _paha_ (53)
Maz Creative Commons License 2001.10.25 0 0 54
Szia Locator!

Ha felteszed a honlapodra, akkor tudod ide beilleszteni. A következő kódot kell beírni, csak zárójel helyett kacsacsőrrel: (a href="http://www.freeweb.hu/locator/könyvtárnév/fájlnév")Ide jön a szöveg, amire klikkelve megjelenik a kép(/a)

Nagyon kell vigyázni arra, hogy csak a megfelelő helyekre rakj szóközt, és hogy a http://-t ne hagyd le, valamint az ékezetes betüket kerüldd és vigyázz a nagybetű kisbetű különbségekre. Azt javaslom, hogy próbáldd meg valamelyik html próba topicban.

Ha képet akarsz beilleszteni, akkor a kód a következő: (img src="http://www.freeweb.hu/locator/könyvtárnév/fájlnév" width=x height=y)
Természetesen itt is kacsacsőrökkel. A width, height megadása nem kötelező, de ha megadod, akkor a böngésző addig is kihagyja a helyét, amíg letölti az egészet. Arra nagyon kell vigyázni, hogy hiába adsz meg kisebb méretet az egész képet le kell tölteni. Tehát ha azt akarod, hogy egy kis képre kattintva látható legyen a nagy, akkor lekicsinyíted a képet(én az irfanview nevű progit használom erre, ami az origóról letölthető) elnevezed mondjuk kiskep.jpg-nek, a nagyot kep.jpg-nek és a honlapodon a kepek könyvtárba rakod. A kód a következő lesz:
(a href="http://www.freeweb.hu/locator/kepek/kep.jpg")ha akarod ide jöhet szöveg is (img src="http://www.freeweb.hu/locator/kepek/kiskep jpg")(/a)
A zárójel helyett persze itt is kacsacsőr.
Remélem érthető volt, ha nem akkor kérdezz rá.

Előzmény: Locator (52)
_paha_ Creative Commons License 2001.10.23 0 0 53
hello,

aki tud segíteni útvonaltervvel Olaszországba, decemberben (akkor mennénk) az szóljon légyszíves!

köszi!

Locator Creative Commons License 2001.10.07 0 0 52
Igen, valószínű a jövő hétvégén.
Ide is beszúrnám csak nem tudom hogy kell.
Tudsz ebben segíteni?
Előzmény: Maz (51)
Maz Creative Commons License 2001.10.02 0 0 51
Nyamnyamm! Esetleg fel tudnád rakni valahova?

A Hercegh kamionok, ha jól láttam Volvók, talán FH-12-esek? Sajnos annyira nem értek hozzá, hogy biztosra mondjam. Amúgy Albertfalva vasúti megállóhelytől kicsit északra van a telephely, a sinek mellett megy egy út, arról nyílik.

Előzmény: Locator (47)
Locator Creative Commons License 2001.08.22 0 0 50
Én, sajnos valószínű hogy nem. Te?
Tudsz valamit arról milyen kamionok lesznek?
Előzmény: ARIBOY (49)
ARIBOY Creative Commons License 2001.08.19 0 0 49
Ha már kamionokról van szó.A Budapest parádén 50
kamion fog felvonulni.Aug.25.én.Ott lesztek?
originalqszi Creative Commons License 2001.08.18 0 0 48
Különös állatfajta:DDDDDDDDDD
Locator Creative Commons License 2001.08.18 0 0 47
Maz!

A héten volt szerencsém Ukrajnában járni és fotóztam meg láttam egy két neked érdekes dolgot!

Előzmény: Maz (43)
Locator Creative Commons License 2001.08.02 0 0 46
Valaki esetleg szokta fotózni ezeket a szép nagy kamionokat?
Tudtok képeket felrakni?
Locator Creative Commons License 2001.07.21 0 0 45
Igen Révészék mindenfelé láthatóak.
A Herczegh kamionaokat merre láttad? Ha jól tudom ők elég gyakran láthatók a Hódmezővásárhely-Bp. útvonalon.
Előzmény: Mr Bundy (44)
Mr Bundy Creative Commons License 2001.07.20 0 0 44
Herczegh-eseket sokat latni ujabb Kadar Trans-os gepet mar nagyon reg nem lattam viszont pont a heten lattam egy Kadar Tranos-os IFA-t, lehet, hogy mar ez sem oda tartozott csak a felirat volt meg rajta. Reveszes Kamionokat viszont eleg gyakran latni az M5 kornyeken (pl.: Auchan Soroksar kamionparkolo)
Előzmény: Locator (38)
Maz Creative Commons License 2001.07.20 0 0 43
Szia Locator!

Kb egy focipálya, vonattal szoktam elmenni előtte, általában annyi mozgás van, hogy más helyen szokott állni még a KrAZ is.
Hogy SCANIA szerelvények állnak-e ott, azt nem tudom, nem azt szoktam nézni:-) De az biztos, hogy sok tréleres szerelvény van, és mintha lennének ponyvások is. Legközelebb vonatozok megnézem.

A freeweb mostanában elég sokat rosszalkodik, van olyan, hogy nem csak az én, de TRA 395, vagy más honlapját sem lehet megnézni. Pedig most már érdemes, az utóbbi időben sok csepelnek (705, 450 és változataik) megcsináltam az ismertetőjét, elég sok képpel, és gyári prospektussal. Magyar teherautókkal az én honlapomon kívül nem nagyon lehet a neten találkozni.(Nem felvágásként mondtam, épp ellnekezőleg, hátha valaki más is elkezdi rajtam kívül, és lesz annyi, mint buszos honlap) Épp ezért, ha akarsz ilyeneket is felrakni a honlapodra, nagyon szívesen segítek.

Locator Creative Commons License 2001.07.20 0 0 42
Maz!

Sajnos nem tudtam, megnyitni a honlapodat, de a bemutatkozódban láttam, hogy érdekelnek a volt szovjet teherautók. Illetve a katonai tgk-k.

Itt a környékemen,a gyöngyösi bányában van egy jó pár KRAZ és stb.

Előzmény: Maz (40)
Locator Creative Commons License 2001.07.20 0 0 41
Szia Maz!

Szerintem igen.
Mekkora ez a telephely?
Milyen a forgalom?
Szoktak ott állni a nyerges SCANIA szerelvények?

Előzmény: Maz (40)
Maz Creative Commons License 2001.07.19 0 0 40
Szia Locator!

Ez a Herczegh Transport, ez ugyanaz, mint a Herczegh Specialtrans(vagy valami hasonló nevű) mert az ő telephelyük Budapest-Albertfalva vasúti megálló közelében van. Azért jegyeztem meg, mert van ott egy KrAZ-257-es daru, egy 6x6/4-es Tatra 813, és egy Unimog-406.

Előzmény: Locator (38)
Locator Creative Commons License 2001.07.19 0 0 39
HERZEGH = HERCZEGH
Locator Creative Commons License 2001.07.19 0 0 38
Sziasztok!

Segítsetek:
Láttatok mostanában valamerre Mo-n vagy esetleg külföldön ilyen cégnek a kamionjait:

OOSTVOGELS, BORSOD TRANS, HERZEGH TRANSPORT,
KÁDÁR TRANS??? (Tudom ez utóbbit már megvette a RÉVÉSZ Bálint Úr , de még ilyen ponyvával láttatok-e?

Locator Creative Commons License 2001.07.07 0 0 37
Szerintem nem nagyon tudják a sofőrök az árut "piszkálni". Mivel menet közben nem lehet a kamionokhoz kimenni. Meg nem is jellemző.

A fuvarozó és a fuvaroztató közötti szerződésben megállapítottak alapján dől el a felelősség szerintem. Nagyrészt a gépkocsivezető.

Előzmény: TRA 395 (36)
TRA 395 Creative Commons License 2001.07.06 0 0 36
És még egy gondolat foglalkoztat, ha ez idő alatt (míg Rola) dézsmálás, vagy más okból fogy a küldemény, akkor azért vajon kit vonhat felelőségre a fuvaroztató? Bár ez a kérés inkább a kereskedelmi ismeretek témakörébe tartozik..
Előzmény: Locator (35)
Locator Creative Commons License 2001.07.06 0 0 35
Szerintem ez cégenként változó.
Általában igen.

Van olyan cég ami napidíjat fizet a sofőrnek. Van olyan aki egy fuvar után fizet egy meghatárotott összeget.
Tehát gyakorlatilag ugyanaz a bér.

Előzmény: TRA 395 (34)
TRA 395 Creative Commons License 2001.07.06 0 0 34
És vajon ugyanakkora a bérezése a kamiononosnak azokra az órákra is, amikor hátradölve a vonaton utazik?
Előzmény: Locator (33)
Locator Creative Commons License 2001.07.06 0 0 33
Igen manapság rengeteg fuvarozó választja ezt a megoldást.
Például ha a kamion bevagonírozik Sopronban és ki az ausztriai Wels-ben, akkor nem kell osztrák engedélyt kiváltani. Ez jóval olcsóbbá és gyorsabbá teszi az utat.

Előzmény: TRA 395 (32)
TRA 395 Creative Commons License 2001.06.29 0 0 32
Anno még középsulis koromban nagyon megörültem, amikor megláttam az első RO-LA vonatokat. Tudom, szentségtörés ilyet írni ide, de a '90-es években a vasúti fuvarozás hihetetlen módon lecsökkent, a közút szerepe nőtt (olcsó, gyors?, házhoz visz), és ez egy kicsit elszomorított, már csak környezetvédelmi okokból is. Az első ROLÁk láttán, még mindig bosszankodtam, mert hosszú vonat, rajta 1-2 kamion... Ma már javult a helyzet, és valamennyi kocsin ott látom a kamiont is.
Locator Creative Commons License 2001.06.29 0 0 31
Hallottátok újra beindula a kamionok szállítása a Dunán!

Mi a véleményetek a kombinált fuvarozásról?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!