Keresés

Részletes keresés

lembi Creative Commons License 2006.05.29 0 0 208
Nekem még függőágyam sincs, de majd beszerzek egyet. De az a baj, hogy nekem már nincs itthon hova kikötni, mert ki kellett vágnunk a fákat, de már nőnek újak. :-)

Hát inkább, mint, hogy kihaljon a topic. :-D hehe
Előzmény: No.9 (207)
No.9 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 207
Bakker, tudtok án floodolni! :)) Legalább van valami élet a topicban.

Múltkor láttam a Tesco-ban kókuszpálmákat. Nagyon szépek voltak, kb. 1 méter magasak. Venni viszont nem vettem, mert a lakásban elég száraz a levegő, és az rövid úton kinyírta volna.
Így pálmafa hiányában két diófa közé szoktam feldobni a függőágyam. Nem egy Hawaii, de nagyon jó. :)
Előzmény: lembi (203)
lembi Creative Commons License 2006.05.29 0 0 206
Jó neked. Nálúnk északi oldalra néz a fürdőszoba, és nem lenne elég fény neki szerintem. De még vannak pálmamagjaim, azokat megpróbálom ismét elültetni, hátha a több fényre kikel. :)
Előzmény: Zeus SH (205)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.29 0 0 205
megpróbálok vmi mini-trópust csinálni, a klímája már megvan... ;)
Előzmény: Zeus SH (204)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.29 0 0 204
Azért én azt hiszem, próbálkozni fogok. A fürdőszobában a diffenbachia már magasabb nálam. Nem vagyok magas növésű, de ez jócskán több mint 170cm-t jelent..;) Aránylag világos és szép nagy fürdőszobánk van, lakóparkban láttam egész lakást, ami kisebb mint a fürdőnk... Szóval meg kell próbálni, rengeteg a hely, hátha kellemesebbé lehet tenni. A két diffenbachia sokat dobott rajta így is, megpróbálok még egy-két növénykét beszerezni... ;)
Előzmény: lembi (203)
lembi Creative Commons License 2006.05.29 0 0 203
Hát én próbáltam már, de kizárólag nyáron van annyi fény ami elég nekik, és az is közvetlenűl az ablakban... téli fényben nekem tönkre is mentek, meg ki sem keltek.

Tényleg gyönyörű virág, és mostmár beugrott, hogy tényleg sokszor lehet ilyet látni, csak hát errefele nem igazán vannak ilyenek. Bár mások vannak, amik itt is megteremnek, és azok is szépek.
De milyen király lenne egy Hawaii ház udvarában egy függőágyban iszogatni egy koktélt, ami 2 pálmafára van kikötve. :-D
Előzmény: Zeus SH (202)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.29 0 0 202
Akárhogy is hívják, tényleg szép ;) Hawaii-t többek között az ilyen gyönyörű virágok teszik széppé... Meg a pálmák, a tenger, az alacsonyan szálló felhők...

Kezdek gondolkodni rajta, hogy a fürdőszobában trópusi virágokat tartok.. Azt hiszem, ot egészen jól tűrnék a klímát ;)
Előzmény: No.9 (201)
No.9 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 201
Talált! :)
Frangipani amúgy csak valami becenév féleség. Hivatalos neve: Plumeria. Ilyet tűznek a lányok a hajukba. Szép na! :)
Plumeria rubra
Előzmény: lembi (200)
lembi Creative Commons License 2006.05.29 0 0 200
Valamilyen trópusi virág az a Frangipani?
Én sem hallottam róla.
Előzmény: Zeus SH (198)
lembi Creative Commons License 2006.05.29 0 0 199
Na haza is értem, fejem tele tudással. :-)

Én kb 200Km -re lakok Pest -től, hajdúszoboszlón. ezért :-(((
De valahogy majd megoldjuk, ha tudsz hozni.
Nekem is mindenképp piros mintás kellene, meg esetleg egy 8 dolláros másmilyen mintájú. :)
Az az oldal király amit mondtál No.9. :-)

úAmúgy az a piros mintás milyen árfekvésű?
Előzmény: Zeus SH (198)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.29 0 0 198
Frangipani? Huhh... Hát, nem vagyok egy botanikus alkat, ez is kiderült... ;) Mindenesetre nekem kifejezetten tetszik ;)
Előzmény: No.9 (195)
No.9 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 197
Ja, a "fenti" kisebb képekhez kell a Java virtual machine, a "lentebbi" full screen-es képekhez meg Quick Time. Mindkettő megtalálható az oldalon a help fül-nél. Aztán ha betölt a kép, akkor az egérrel lehet forgatni szédülésig. :) Nézzétek meg, nagyon jók, és rengeteg van!
Előzmény: No.9 (181)
No.9 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 196
Huh, és nem volt honvágyad egy kicsit sem? Vagy az itthon hagyott ismerősök, rokonok, barátok nem hiányoztak? Én biztos nem tudnám ezt megcsinálni.
Előzmény: BOLOND (185)
No.9 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 195
Sztem az nem orchidea, hanem frangipani, de végül is mindegy. :)
Lassan körvonalazódik azon termékek köre, amit - ha leszek olyan szerencsés, és mégegyszer kijutok oda - érdemes hazahozni, és itthon elpasszolni. :) Nagy lehetőséget látok a pólókban, amelyik viselése nem kelt feltűnést itthon sem, (sőt, a környezetemben mindenkinek nagyon tetszenek) viszont mégis hawaii-i, és hasonló motívumokkal van díszítve mint az ingek. Ráadásul tök olcsó! :)
Előzmény: Zeus SH (193)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.29 0 0 194
Most nézem, igen, nekem is vmi olyasmi tetszik, mint neked, a piros, orchidea-mintás ;) A "valami sárga minta" mellkas magasságában szerintem a cimkéje amúgy ;)
Előzmény: lembi (192)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.29 0 0 193
Piros orchideást ;) Egyébként tuti hogy tetszeni fog, azért azt hiszem (így látatlanban is), hogy megbízhatunk Benned, valószínűleg több efféle inget láttál, mint az itteni "átlagpolgár"

Amúgy én jócskán vidéki vagyok (kb 50km-re BP-től), nálam már csak lembi lakik messzebb Pesttől..

Hogy mit csinálunk ilyenkor az Indexen? Fene tudja ;) Fórumozunk. Nekem olyan a munkám, hogy nem áll a fejem fölött a főnököm (szerencsére), és van időm netezni.

Jó főnök, csak azzal törődik, hogy meglegyen a munka, azzal nem foglalkozik, hogy hogyan osztom be az időmet ehhez. (Mondjuk ha elszúrom a lépést, akkor annál jobban leb*sz, de ez szerencsére ritka)
Előzmény: BOLOND (190)
lembi Creative Commons License 2006.05.29 0 0 192
Hát azt nemtom, hogy milyen az orchidea, de egy piros egy kicsit kilóg a sorból, és mintha valami sárga monta is lenne a mellkas magasságába rajta.
Piros alapon virágmintás.
Előzmény: lembi (191)
lembi Creative Commons License 2006.05.29 0 0 191
Én készülök debrecenbe német órára, és még megcsináltam a dolgokat rá.
Volt azt hiszem Magnum -nak olyan.
Meg tán higgi bébi is olyanban nyomta, amikor a kikötőbe Magnumot utánozta. :-DDD
Előzmény: BOLOND (190)
BOLOND Creative Commons License 2006.05.29 0 0 190
Azt hiszem az lessz hogy kivalasztok ket jellegzetes inget, ha tetszik megtartjatok, ha nem akkor majd a csaladban valaki atveszi.  Egyebkent merre laktok?  Es mit csinaltok ilyen koran az Indexen?
Előzmény: Zeus SH (189)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.29 0 0 189
Az orchideásra gondolsz? Abban nem vagyok biztos, hogy volt neki ilyen... De mindenesetre nekem is az tetszik ;)
Előzmény: lembi (188)
lembi Creative Commons License 2006.05.29 0 0 188
Nekem ezen a képen van a kedvencem.
A háttérben látszik egy piros. Olyan mint Magnum -nak is volt.

Előzmény: BOLOND (187)
BOLOND Creative Commons License 2006.05.29 0 0 187

Nem tunik soknak:)

Itt van meg egy nehany ing.  Nehez fenykepezni hogy ne nezzenek hulyenek vagy kemkedonek!

 

Előzmény: lembi (186)
lembi Creative Commons License 2006.05.29 0 0 186
Azzzzz igen. Az aztán szép kis idő.
Előzmény: BOLOND (185)
BOLOND Creative Commons License 2006.05.28 0 0 185
Kb 20 eve.
Előzmény: No.9 (184)
No.9 Creative Commons License 2006.05.28 0 0 184
Mióta nem voltál Magyarországon?
Előzmény: BOLOND (182)
lembi Creative Commons License 2006.05.28 0 0 183
Köszi az oldalt No.9, holnap reggel szétnézek rajta.
Remélem sikerűlni fog ZeusSH, de ha nem, és ha nekem igen, valamilyen csoda folytán, majd hozok valami igazi relikviát. :)
Már tudakozódtam, meg még fogok is az öszöndíjakkal kapcsolatban, meg más ilyen lehetőget is keresni fogok.
Előzmény: No.9 (181)
BOLOND Creative Commons License 2006.05.28 0 0 182
Ha Mo.-n elsz akkor jobban kene tudnod mint en. Nekem fogalmam sincs.
Előzmény: lembi (166)
No.9 Creative Commons License 2006.05.28 0 0 181
OFF :))

Itt remek, körbeforgatható képeket lehet találni Hawaii-ról. 6 sziget fő látnivalóit lehet végignézni. : http://www.vthawaii.com/
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.28 0 0 180
Na, én a mindenféle ösztöndíjas képzésekről már lekéstem, egyelőre a "családalapítás, közös jövő megalapozása" tanszékre járunk a Párommal, magyarul egy jó időre nem esélyes a hawaii út. De ha egyszer egyenesbe jövünk, mindenképp megyünk ;)

Addig meg maradnak a fényképek, a kinn élők, kinn járók élménybeszámolói, meg a filmek... Ez is valami ;)
Előzmény: lembi (179)
lembi Creative Commons License 2006.05.28 0 0 179
Hasonlóképp látom én is.

Amúgy én máris elkezdtem gyűjteni rá a pénzem, hogy mehessek :), 1-2 év alatt össze is jön remélem. :)
De még arra is gondoltam, hogy mivel mostmár Bcs, Msc képzés van, ezért még azt is lehetne csinálni, hogy valahogy jól ráhajtani, és ösztöndíjat szerezni, és azzal megpróbálni egy kis időre kijutni oda tanúlni. :)
Előzmény: Zeus SH (178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!