Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.04 0 0 85

Mindig a képminőséggel jönnek.Hol van a BD?Sehol. Arra azért kiváncsi leszek,meddig marad az analóg adás a kábelszolgáltatóknál.

Én semmi pénzért nem cserélném le az S-VHS illetve VHS videoimat digitálisra.Drága kábeleim vannak,kiváló a képminőség és 20 év múlva is lejátszható!

Szerintem vagy előbb,vagy utóbb kiveszik az analóg adást a szolgáltatók!

Előzmény: Törölt nick (84)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.03 0 0 84

Sziasztok! A Set-Top-Box-nál már megtárgyaltuk és kiveséztük ezt a digitális  meg az analóg adás problémát, különösképpen a VHS videókkal kapcsolatos felvételi megoldások -ra kihegyezve.  A lényeg amit sokan nem tudnak és a médiákban sem propagálják, hogy maga az analóg adás nem szűnik meg, csak a föld felszini sugárzása. Ezt úgy tudtam meg, hogy elmenten egy UPC-s irodába mivel előzőleg TV szerelő szakemberrel konzultáltam a digitális átálással és az általam is hőn szeretett VHS videóimmal kapcsolatos aggodalmaim miatt. Mivel igen lehangoló jövő képet vetített elém (minden VHS -hez egy-egy DVB-t egység + a TV-k hez is külön külön), ha mást akarunk nézni és mást felvenni a ház különböző helyiségeiben. Egyedüli jó megoldásnak az ígérkezett, hogy egy kábelt behúz az utcai oszlopról az UPC ( vagy tetszés szerinti más szolgáltató amennyiben van már a környéken ilyen )és az eddigi tetőantenna kábelt egyszerűen lekötve a ház hálózatára rákötik a behúzott kábelt és megy minden ugyanógy mint ha mi sem történt volna, vagyis analóg adást adnak be a kábelen keresztül amik VHS videókkal  továbbra is rögzíthetőekNem kell eldobni imádott VHS-üket!  Az analóg adást külön kell rendelni, mert a szolgáltatók is igyekeznek a drágább digitális adást eladni, ( az analóg adás szolgáltatása még most is a legolcsóbb) ami mint nyuggernek nekem tökéletesen megfelel. Na persze ez sincs ingyért de bár részletekben ( ha DVB-T egységeket veszünk akkor egyben nagy összeget ) de fizetünk mint a katonatiszt. Az eddigi ingyenes gondtalan TV-zés nek annyi.

Ezt üzenem brave helios -nak (63) és a többieknek is.

Csak még annyit, de ez a magán véleményem: Ez ami itt az Országban folyik nem szól másról mint, hogy minnél több pénzt kivenni a lakosság zsebéből. Valamikor régen be akarták vezetni a TV adót, ( pár száz Ft- lett volna, ) az nem jött össze nekik. Nesze nektek most a többszörösét perkáltok TV készülékes lakosok. Ez egy burkolt adónem.

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.03 0 0 83

Én nem hajintanám ki,ha nincs nagy baja.Aktivan használok vhs-t,a legkényelmesebb és 50 év múlva is rajta lesz a felvétel.Winchester,usb 10 év múlva kukában landol,10 éve irt dvd-n nincs semmi és 15 éves gyári cd-n szintén nincs semmi már,helyes tárolás mellett.Ráadásul 30 éves felvételeimen ha most beteszem,ugynaz a minőség. Ha megnézel egy amerikai filmet,mindig vhs kazettát használnak,ha valamit meg akarnak nézni.Az S-VHS pedig pazar képet produkál.Egy feltétel van,a hardwarenek jó minősigűnek kell lenni.500 ft-os scart-kábelről csak sz** minőséget kapsz.Még a 80-as években Bécsben vett Hitachim is kifogástalan,igaz,hogy annyit volt használva,hogy fel kellett újitani.Vedd le a fedelet és a szalagot vágd el és dobd ki a kukába!

Előzmény: kacsalovam99 (81)
fertomi47 Creative Commons License 2013.07.03 0 0 82

Nekem megvan a  KINCSVADÁSZOK 1998-as VHS!

fehergeza47@gmail.com

Előzmény: filctoll (79)
kacsalovam99 Creative Commons License 2013.03.28 0 0 81

Sziasztok! Nekem van egy videomagnóm, amibe beszorult egy kazi, elvileg működik, illetve javítható! Kb 25-30 éves csórikám, nekem már nincs rá szükségem, de ha valakinek kellene, akkor szívesen odaadom neki, ingyen!

imre 24 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 80

szia vaterán néz szét ot  sok video kazi van még régi jo vagy vagy javithtó videok is van töbet birnak a régi gépek mint az ujak találtam a régi videomba fejdobot csak forasztani kéne én nem értek hozá

régi videok érdekelnek mindegy az álapota csak ne legyen ki belezve

Ha valakinek kel van olyan rosz videom ami épnek tünik még se jo elektronikai bajaha kell szolj és viheted  olyan videohoz biztos jo amnek mehanikai baja van ha kel meg irom milyenek vanak akai sony oroin grunding de mind lgalább 20 éves

Előzmény: filctoll (79)
filctoll Creative Commons License 2013.01.07 0 0 79

Sziasztok.

 

Nekem is van még videóm kettő is. :)) Keresek 3 darab filmet akár VHS-en is.A szexi csapat Kincsvadászok1998,Amazonok szigete 1992 és a Parti örült jogi Doki 2001 es filmet.Mentek ezek a tv-ben is. Valaki tud segiteni benne?Vagy tudtok olyan helyet ahol sok videó kazetta elérhető téka vagy valami hasonló?

imre 24 Creative Commons License 2013.01.01 0 0 78

szia érdekelne azért nem irtam mert nem volt meg olyat keresek aki ért a forasztáshoz régi vhs videomban elszakad akábel de javithato csak én mem értek a forasztáshoz a video 33 éves amugy jo álapotban van  és elég bonyolult a kábezése minél régebi a video anál többre becsülöm saba 6024 a video neve hasonlo videom van jvc-be csak azak képe  nincs a kazenánál 16 kg-os amugy elég erösen játasza kazit ha a fejben a kábel nem lenne el szakadva

Előzmény: Domi (77)
Domi Creative Commons License 2012.12.22 0 0 77

Nekem van kettő is egyik működik, de makrancos, a másik javítható, továbbá van két gazdaságosan nem javítható is. DomiG@freemail.hu

Előzmény: imre 24 (76)
imre 24 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 76

Sziasztok van valakinek régi liftes felül töltös videoja ha igen írjon ilyen videot keresek régota ha rossz az se baj csak javihato legyen az a lényeg meg hiányos ne legyen de jó video érdekelne inkább de ha rosz az se baj

Előzmény: Gebbbe (75)
Gebbbe Creative Commons License 2012.08.22 0 0 75

Üdv!

 

Eredeti Bud Spencer & Terence Hill VHS kazettákat keresek.

 

Akinek van eladó, az kérem jelezzen nekem! Megbeszéljük levélben.

 

capitalsov@gmail.com

zabizebe Creative Commons License 2012.08.08 0 0 74

Gyerekek, nem kell valakinek egy video átjátszó rendszer ? 1 db.négyfejes Fischer

fel-le, és egy Goldstar le, meg az összekötő vezetékeik. 10 doboz sörért vihetők !

Pestközel, Pécelről . 06-20-480-1234

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 73

Állits a trackingen!

Előzmény: barny6 (71)
D-box2 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 72

Helló!

 

A rosszabb minőségű felvétel másik videómagnóval lett felvéve?Mert ha igen akkor a szalagpálya eltérő beállítása okozhat ilyen jelenséget.Általában a baloldali szalagbefűző baba negyed vagy fél fordulattal való eltekerése (óvatosan) valamelyik irányba megoldja a problémát.

 

 

D-box2

 

Előzmény: barny6 (71)
barny6 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 71

Sziasztok!
Toshiba v232uk videómagnóm van.
Az a problémám,hogy a rosszabb minőségű felvétel nézésekor ugrál a kép.
Jó minőségű felvétel esetén ,tökéletes a lejátszás.
Másik videómagnő, a rossz minőségű felvételt is lejátsza.
Nem értem mi lehet a gond,pedig keveset volt használva és szét sem volt szedve.(fejtisztításon kívül).
Azt megcsináltam most is.
És semmi javulás.
Köszönöm a segítséget, előre is!

imre 24 Creative Commons License 2012.01.27 0 0 70

nálam nem halnak ki a vhs videok

imre 24 Creative Commons License 2012.01.27 0 0 69

kazit celuxal ne ragasz neke mteknokol vát be a györödés mag soha nem tünik el a kazirol

Előzmény: Penty (55)
imre 24 Creative Commons License 2012.01.27 0 0 68

nekem volt hogy be györte vag yszé tszakitota a a szalagot vagy nem birt tekerni és ki kapcsolt ha kazi tne makarod tönkre teni ved l evide tetjét és ovatosa nved ki a szalagot

Előzmény: Törölt nick (57)
imre 24 Creative Commons License 2012.01.27 0 0 67

az még segithet ha menüben az osd ki kapcsolod vagy rosszab esetbe niszitá sb eálitá skel a magnoknak két fejes magnómal nincs ilyen gond

Előzmény: neduddgi(én) (59)
imre 24 Creative Commons License 2012.01.27 0 0 66

volna egy kérdésem miér tva naz hogya két fejes magnóm nem vesz fel olyan szépen mint a fejes magnóm de a hat fejes kazika ttistán jo minöségbe játszik le lehe tálitani azon régebi magnóknl hogy tiszább képet vegyen fel a magnó ki van tiszitva ne mveszel fel roszul d űe láthato különbség a 2 fejes  és a 6  fejes magnó fel vétele között lrhr thogy fel vételre az ujab magnók jobak de kazit lejátszni meg tartoság szempontjábol a régimagnók jok Ezek az uj magnók le vanak egyszerüitve már nagyon

imre 24 Creative Commons License 2012.01.27 0 0 65

sajnos nekem is ilyen a hat fejes video m eg yroszab kazinél mindi gtiszitan iakar ugrál a kép egy olya nkazinál ami ta két feje smagnóm simán lejátszik szépen sajnos má r mostani magnoknál nem a tartoságra menek ami lehet az mü anyag magnó csak a kevese thasznál tkazika tjátsza l ehiba nélkül vagy azoka tami ta hat fejesel veszek fel

Előzmény: neduddgi(én) (59)
imre 24 Creative Commons License 2012.01.27 0 0 64

ha mindig tv készüléket samart csatlakozon keresztül a videomagnóval ösze kötöd bir sz fel venni jo minüségü adást a magnót Av-re álicsd be én igy nézek mindig tv-ét videomagnon keresztül a magno meg koax kabelal a tv anterna kimenetjéhez van kötve  tökeletes tiszta kép csak egy üres csatorna kell a tévén

Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 63

Mármint,ha lekapcsolják az analóg adást.

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 62

A topik cimére egyszerű a válasz,igen,mert többé nem lehet velük felvenni műsort.Amire tökéletesen megfelelt.

neduddgi(én) Creative Commons License 2011.12.10 0 0 61

Hát ez az, hogy nem találok rajta effélét, pedig ezt keresem, mióta megvettem...

 Közvetlen nyomógombos parancs legalábbis nincs. Az a gáz, hogy bár vadiújan vettem, de nem üzletből, hanem a neten. Van ugyan hozzá eredeti magyar nyelvű használati, de valahogy nekem túl szűkszavúnak tűnik. Jóformán csak az alapfunkciókról vartyog.

Sajna valamiféle menüt sem találtam a videón, ahonnan kiindulhatnék, pedig próbálkoztam a táviránnyal is rendesen.

Csak a gyerekzárat sikerült (véletlenül) rányomnom, amit azóta sem tudok oldani. :o)

 

Előzmény: Törölt nick (60)
neduddgi(én) Creative Commons License 2011.12.05 0 0 59

Sziasztok!

Szaktanácsot szeretnék kérni!

Jónéhány kazettánk gyűlt össze az évek során, sőt még mostanában is vásároltam nagyobb tétel műsorosat. A problémám itt kezdődik.

Korábbi kétfejes magnóim bemondták az unalmast, és vettem egy új hatfejest. Az új masina (LG LV4961) sok olyan kazettát, amelyeket a kétfejesek csont nélkül lejátszottak, élvezhetetlenül zajosan játssza le. A képzaj, és/vagy hangtorzulás általában a kazetták utolsó negyebében jelentkezik. Műsoros kazikról van szó, sajátokról, használtan vásároltakról egyaránt. Állandóan bekapcsol az automatikus hangolás, de csak másodpercekig élvezhető a kép.

Néha az az érzésem, hogy ha nem akarná mindenáron hifi minőségben lejátszani, akkor élvezhető maradna a film. (Mint írtam, azoknak a kazettáknak egy része is ilyen, amiket a kétfejesekkel még hibátlanul le lehetett játszani!)

Az is érdekes, hogy a másolt vagy tv-ből felvett kazetták közül kevesebbel van gond, inkább a kissé használtabb eredeti műsorosokkal van probléma. (Ja, a szalagokon szemmel látható gyűrődés, nyúlás nincs!!!)

Van valami tippetek?

Penty Creative Commons License 2011.11.20 0 0 56

"...miután visszetekerted a házba a kazettát..." = ...miután visszatekerted a szalagot a kazettába..."

 

Bocs, kicsit késő van már nekem... :)

Előzmény: Penty (55)
Penty Creative Commons License 2011.11.20 0 0 55

Voltaképpen mi a baj?

1. Gyűrődött a szalag? Vagy

2. Hogy kilóg a kazettából?

 

1. Ha az előbbi, akkor nem sok mindent lehet tenni. Javítani szerintem nem lehet, mert senki nem fogja azt neked "kivasalni". Egy jó készülék még lejátszhatja neked a kazettát minden kecmec nélkül, de mikor a gyűrődött részhez ér a forgódob, mindenképpen össze fog esni és zajos lesz majd a kép és a hang. Mikor túlment a gyűrött részen, minden megy majd szépen tovább.

 

2. Ha az utóbbi probléma van, vagyis hogy kilóg a szalag a kazettából, akkor csak vissza kell csévélni a szalagot a kazettába. Ehhez nem kell sem szakember, sem öreg szaki. Persze ez esetben is fennál az 1. tétel, vagyis hogy miután visszetekerted a házba a kazettát, akkor lejátszásnál majd a gyűrött részhez érve szét fog esni a kép és a hang, a szalag gyűrődésétől függően.

Ha el is szakadt a szalag, akkor sincs minden veszeve, mert egy celluxdarabbal szépen össze lehet illeszteni.

 

Hijjnye! A régi szép emlékek a 80-as évekből, mikor még így javítottuk a narrátoros, ninzsás, kungfus gagyifilmeket... :)

Előzmény: Törölt nick (51)
Penty Creative Commons License 2011.11.20 0 0 54

A lentebb hirdetett gépsárkány elkelt. Köszönöm az érdeklődést!

Előzmény: Penty (50)
Penty Creative Commons License 2011.11.08 0 0 50

KIhasználatlanság miatt ELADÓ:

JVC HR-S9850EU típusú felsőkategóriás S-VHS  ET videómagnó (Régi VHS kazetták digitalizálásához ideális!)

A készülék rendelkezik időalap korrektorral (Time Base Corrector), különböző képjavító, zajszűrő áramkörökkel, így kiválóan alkalmas a régi, még VHS-re rögzített házivideók digitalizására, akár egy egyszerű tv-kártyával összedugva is.
Megvan még az eredeti, magyar nyelvű használaija, és adok mellé 6 db kazettát is, melyek közül 5 db S-VHS kazetta. Természetesen sima VHS kazetta is használható a gépben, ezekre is képes a készülék S-VHS minőségű felvételeket készíteni (S-VHS ET), bár tudom, manapság, a digitális világban ez már nem nagyon számít.
A távirányítóján a gyors balra tekerés nem működik, de lehet, hogy egy alkoholos tisztítás ezt orvosolhatja.
A készülék jó állapotban van, minimális használati nyomok vannak rajta, de lehet, hogy csak le kellene tisztítanom... :)

Ára: 11000 Ft (Az ár fix, nem alkuképes.)

Átvétel és fizetés:
- Személyesen a lakhelyemen, Veszprémben.
- Emailben előre egyeztetett helyen és időben, nagyjából félúton a lakhelyem és a Vevő lakhelye között. (Az ország keleti feléből jövő vásárlóknál Budapest a találkozási hely.)

Képek a készülékről itt:
http://www.imagebam.com/gallery/yjoomc2ckw6eynislxrmbudddtwvgplz/

Némi technikai infó a készülékről itt:
http://www.dooyoo.co.uk/video-recorder/jvc-hr-s9850/details/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!