Keresés

Részletes keresés

MAH224 Creative Commons License 2004.09.26 0 0 759

Na, akkor megpróbálom újra...

 

Taxi to rwy 13L via B3...

Taxi to rwy 13L via B3...

 

 

 

Direct to LITKU

Direct to LITKU

 

 

 

Short final rwy 26, Stockholm - Skavsta

Short final rwy 26, Stockholm - Skavsta

 

 

Hát, kb. ennyi lenne a lényeg...

MAH224 Creative Commons License 2004.09.26 0 0 758
Ahogyan ígétem, néhány kép a szept. 18-i Stockolmi járatról:
 

 

Törölt nick Creative Commons License 2004.09.26 0 0 757
Azért két nap , mivel vannak bizonyos banki szabályok. Olyan mint: vásárolsz bármit, ami árúnak az eladója nem azonos banknál van mint a Te bankod, és akkor a vásárlás csak foglalásba kerül. Terhelés csak 2-3 banki munkanapon belül érkezik a számládra. Ennyi. Fizikailag nincs náluk a lóvé addig míg nem terhelték a számládra a zsét.
Előzmény: dzsoszer3 (756)
dzsoszer3 Creative Commons License 2004.09.26 0 0 756
Tudom, igazatok van, csak én még soha nem foglalatam semmit neten..mert mindig is paráztam...Egyik ismerősöm mesélte hogy foglalat jegyeta skyeurope-nál és 2 nap múlva érkezett meg a visszaigazolás, de a kártyáról már levették a pénzt rögtön...Hát én az a 2 nap alatt tuti halál ideges lennék, mindenkit elküldenék valahova..Nekem ez nem éri meg...Inkább fizetek némi jutalékot mint aztán idegeskedjek napokig!!(jó tudom ez nem mindig és mindenhol van ugy hogy 2 nap múlva kapod meg a visszaigazolást...de én akkor sem mernék....Ki fosós vagyok:)))+a tensivel úgy volt hogy akkor ők intézik a jegyet is meg a szállást is,de aztán későb a párizstoursnál jobb ajánlatot találtunk...
ivk Creative Commons License 2004.09.26 0 0 755
Ha jól tudom a Wizznél úgy van a konstrukció, hogy az általuk meghírdetett jegyárra az ügynökök annyi pluszt tesznek rá amennyit akarnak (csak külön fel kell tüntetni). Ez altalában 3-5000 ezer forint foglalásonként, de szerintem semmi nem akadályozza meg a reptéri eladót, hogy akár 15 ezer forintot is rátegyen jutalékként. Szóval hiába látod te otthon az interneten hogy a jegyár csak 20e Ft, könnyen lehet, hogy a reptéren ugyanaz a jegy 35e Ft. Szóval szerintem is megéri magadnak foglalni. Ha esetleg nincs kártyád, akkor csináltatni vagy valakit megkérni hadd foglalj az övével. Egyébként ha regisztrálod magad a Wizz oldalán akkor visszanézheted milyen foglalásaid voltak eddig.
Előzmény: DAttis (744)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.26 0 0 754
Az a bizonyos V betűs utazási iroda... hm... Nem is akarok gondolni rá :) Azt kell, hogy mondjam , legalább volt valamilyen foglalás. Gyakori, hogy a jegyek mögött amiket ők eladnak nincs foglalás egyátalán.
Előzmény: kolozsvari (752)
sanya122 Creative Commons License 2004.09.26 0 0 753
nos, van e esély arra, hogy a wizz indít majd járatot nem euba? konkrétan itt Szent-Pétervárra gondoltam...( én nagyon örülnék neki:)) illetve a mágsem szerintetek meliyk légitársaságot válasszam? idén vagy jövő év elejére gondoltam az utazást.
kolozsvari Creative Commons License 2004.09.26 0 0 752

jóvanna,ismervén a ferihegyi állapotokat,a főnök zsebébe megy az a pénz,az ott dolgozó meg talán megkapja fizunak a minimálbért.Mert gondolom a Wizz fizet ezért a szolgáltatásért a BA rt-nek...

 

dzsoszer:

Hallottam olyan történetet,hogy a kedves utas egy V-betűvel kezdődő utazazási irodában foglalta le a BUD-CGN repjegyét Germanwingsre,s mikor kiállított a reptérre,akkor derült ki,hogy az a foglalás Bologna-Köln útra van.

 

Szóval,ha magadnak intézed neten,akkor tuti,h jól jársz,mert 1részt olcsóbb,másrészt pedig tuti azt foglalod,amit Te akarsz.Én már Germanwings,Easyjet,Wizzair és Ryanair jegyet is vettem neten keresztül,egyetlen egy visszaélés,átvágás nem történt,mindig nagyon korrektek voltak.És mivel a Forint-Euró bankközi árfolyamam más,mint amennyiért pénzváltóknál lehet hozzájutni az Euróhoz,így eurónként pár forinttal jobban is jártam.

Előzmény: Törölt nick (748)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.26 0 0 751
A Tensinél is csak ugyanúgy a neten foglalnak mint ha Te vennéd meg. Csak hát a költségvonzatai nagyobbak.
Előzmény: dzsoszer3 (749)
Andris_2 Creative Commons License 2004.09.26 0 0 750
Szerintem az a max. 5 perces "ügyintézés" simán megéri a párezer forintos megtakarításért cserébe. Ha utólag valami gond van - ugyan nem tudom mi lehetne - akkor már szvsz tök mindegy, hogy hol foglaltad a jaegyet, nem leszel sokkal előbbre. Véleményem szerint egyedül akkor van értelme fapadosra irodánál foglalni ha nincs Internet hozzáférésed vagy alkalmas bankkártyád vagy olyan ismerősöd, aki szívességből foglal neked. Én már nagyon sokszor fizettem a neten kártyával, de eddig még semmi kellemetlenségem nem származott belőle.
Előzmény: dzsoszer3 (749)
dzsoszer3 Creative Commons License 2004.09.26 0 0 749

Én a Tensinél foglalatam le, és csak pár ezer forinttal volt több mint mikor utoljára megnéztem a neten, de megéri nekem az a pár ezer hogy nem én intézem, így nem enyém a felelősség a gigszer van...Meg hozzákell tenni én nem nagyon mernék neten foglalni..számomra az nem tűnik biztonságosnak...Pedig tutdom hogy az de én ilyen hülye vagyok!:)

Előzmény: kolozsvari (746)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.26 0 0 748
Bérét? :)
Előzmény: kolozsvari (746)
kolozsvari Creative Commons License 2004.09.26 0 0 747

Egyik napról a másikra lehetett annyi foglalás,hogy már 20e FT-vel többe kerüljön a jegy,nem?

 

Előzmény: DAttis (745)
kolozsvari Creative Commons License 2004.09.26 0 0 746

Egy ötlet:

Ha a reptéren akarod megvenni a jegyed,lehet azért kerül többe,mert az ott dolgozó ember bérét is beleszámítják,tehát + pénzt zámolnak fel egy szolgáltatásért.Ezért érdemes utazási iroda bevonása nélkül,neten keresztül jegyet venni.

Előzmény: DAttis (744)
DAttis Creative Commons License 2004.09.26 0 0 745
Félre értés ne essék nincs bajom a Wizz-el, igaz összesen 2szer repültem vele, és tudom a viteldíjak változhatnak, de azért 20e Ft plusz az már gáz....
DAttis Creative Commons License 2004.09.26 0 0 744

Jó, akkor a jegyeladó (nem Wizz-es), mindegy, az tuti kiment a Ferihegyre és ott át akarták vágni 20e Ft-tal.

 

Egyébként mi van akkor ha én Interneten a foglalást megnézem a Wizz lapján (adott dátumra), ahogy már meg is néztem párszor,  kiadott 20.100 Ft mondjuk returban,

DE a foglalást nem viszem végig a online foglaláson (nem klikkelek rá), hanem másnap elmegyek a reptérre megvenni a jegyet (mondjuk nincs olyan bankkártyám amivel tudok fizetni) és ott viszont ugyanarra dátumra viszonylatra már nekem 35.100 Ft kell fizetnem a reptéri pultnál, de ha megnézném az online foglalást megint csak 20.100 Ft lenne és velem ki akarnak fizettetni 35.100 Ft-ot, azt hiszem morcos lennék.

Akkor hogy is van ez???

Valószínűleg sötét vagyok a fapados jegyárak díjainak dolgában, de azért annyira nem, hogy 15e Ft-tal átvágjanak

 

 

Előzmény: ivk (737)
VAG Creative Commons License 2004.09.26 0 0 743

Itt egy másik :

 

Wizz Air - by John Bauman

9 September 2004

Flew Luton-Gdansk-Luton in a new Airbus. Very comfortable and crew very efficient. No frills so suggest you take water etc with you if you don't want to pay airline prices. Delayed both going out and coming back by 1hr and no explanation on the ground. Other than that, airport easy to negotiate with metered taxis waiting outside. Extremely impressed.

IL-96 Creative Commons License 2004.09.26 0 0 742
Egy db vélemény a WZZ-ről. (Forrás: C-S)

"With both easyJet and Wizz having commenced flights from Luton to Budapest I
decided on a short trip to Hungary.

I flew with Wizz and have to say that the passenger numbers were somewhat
disappointing. The flight out on Sunday morning had no more than 40 people
on it. The return flight last night (Monday) had approximately 70. Whether
there will be sufficient demand for both easyJet and Wizz to maintain
operations, only time will tell.
For anyone who has flown on a budget airline before, what Wizz offer is much
he same i.e no allocated seated and no food/drink provided "free" of
charge.
Wizz have taken the low cost philosophy one step further and have even done
away with in flight magazines. What they do offer instead though is the
opportunity to purchase magazines on board - including at least one title
that you would normally expect to find on the top shelf of most British
newsagents (or so I'm told !!)."
Vinnen Creative Commons License 2004.09.25 0 0 741

Cj,

 

még valamikor múlt héten küldtem mailt.

 

Megkaptad?

 

Vinnen

Előzmény: c. j. (740)
c. j. Creative Commons License 2004.09.25 0 0 740
Hehe, a jegyeladásunkban sem dolgozik egyetlen pasi sem, csak csajok! :o)
Előzmény: ivk (737)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.25 0 0 739
Pl. az Air Berlinnek is.
Előzmény: ivk (737)
dzsoszer3 Creative Commons License 2004.09.25 0 0 738

Ez igaz...

Előzmény: ivk (737)
ivk Creative Commons License 2004.09.25 0 0 737
Ezt nem teljesen értem. A Wizz Airnél nem lehet lefoglalni a jegyet. Vagy megveszed rögtön interneten (/Call Centeren) keresztül, vagy nem veszed meg. Olyan nincs hogy előre lefoglalod és később fizetsz érte. Szerintem a tesód vagy félreértett valamit vagy valaki csúnyán át akarta verni. Ja és a Ferihegyen sincs wizz-es faszi. Aki ott repülőjegyet árul a BA alkalmazottja és még egy csomó másik társaságnak árulja a jegyeit.
Előzmény: DAttis (736)
DAttis Creative Commons License 2004.09.25 0 0 736

Sorry, 737esek ügyében eltévesztettem a számot.

Ezek szerint még 4 hiányzik.

 

 

Wizz

Azért megérik a pénzüket olyan szempontból, hogy tesóm okt 13-ra lefoglalt egy jegyet (telefonon) ami 23.000 Ft ba került (BUD-CRL-BUD)

Nos kiballagott Ferihegyre kifizetni a "jegyet" ott már 43.000 Ft akartak kifizetetni vele (foglalása meg volt 3 napja). Tesóm nem az a fajta aki kiveri a balhét, de beszólt az ottani palinak aki épp a jegyfoglalással foglalkozott, hogy ez így nem korrekt, ő már 23e Ft  lefoglalta, most jött volna fizetni.

Végül is 28e Ft-ot fizetett.

A Wizz-es faszi meg se nézte a számítógépet, hogy tesóm már 3 nappal ezelőtt lefoglalta a jegyet és lett volna pofája 20 Ft-tal többet elkérni.

Ez lehet nem a Wizz hibája, de kíváncsi vagyok erre figyelnek-e, vagy úgy csalnak ki pénzt ahogy akarnak.

 

Csak mert úgy tanultam (jártam turisztikai tanfolyamra ahol a repjegyfoglalást is tanultuk érintőlegesen), hogy ha én szept 25én (ma) lefoglalok 26.555 Ft ért egy jegyet és ha van ár változás időközben (akár 1-2 napon belül) nem kell megfizetnem, csak az adott (vásárlási, foglalási) napon való díjtételt.

És azért Wizz esetében elég érdekes lenne, hogy egy helyfoglalás 3 nap alatt 20e Ft-tal többe kerül. 

Előzmény: viktorh (735)
viktorh Creative Commons License 2004.09.24 0 0 735
Összesen 18 NG lesz, ebből 14 került leszállításra. CRJ 2002. nyara - 2003. tavasz között gyártva. Fokkerek vegyesen, 1995-1996. Az első gép (HA-LMA) 1995.12.21-én érkezett...Ott voltam, nagyon szép volt:)
Előzmény: DAttis (725)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.24 0 0 734
Nincsenek közbenső leszállások.
Egyszerűen csak így rotálják a gépeket.
Előzmény: alfalima (729)
kolozsvari Creative Commons License 2004.09.24 0 0 733

Hm,ez érdekes.

Nekem meg már 2szer szóltak,előszörr kb 2 hete,aztán meg most,h az okt.30adikai WZZ231es nem 12:00-kor,hanem 11:45kor indul...

Előzmény: Poohy (731)
Vinnen Creative Commons License 2004.09.24 0 0 732
Milyen közbenső leszállások?
Előzmény: alfalima (729)
Poohy Creative Commons License 2004.09.24 0 0 731
Na nekem is lenne egy kis wizzair infom:

Párizsba repültem volna egy kis nyaralásra (őszölésre) másodmagammal, jó előre le is foglaltam (ill. megvettem) a jegyeket, erre az utazás előtt 3 héttel felhívtak, hogy sajna törölték a járatot (ahogy látom tul.képpen ritkították a járat sűrűséget).
Azért szólhattak volna kicsit hamarabb is, mert mi van, ha már kifizettem volna a szállásomat (mint ahogy akartam is, csak nem jutott rá időm) és/vagy előre leszerveztem volna programokat. Szerencsére nem tettem, így emiatt nem fáj a fejem, de ez csak az időhiány miatt van.!
Szóval kedves WizzAir, ha olvassátok, erre is gondoljatok legközelebb.

Másrészt viszont korrektek voltak, mert bármikorra átírathattam volna, de a későbbi dátum bizonytalansága miatt visszamondtam, így visszakapom a jegyek árát.
alfalima Creative Commons License 2004.09.24 0 0 730
Annak idején 85-ben utaztam Leningrádba (akkor még az volt) a Malévval, s oda és vissza is leszállt a gép Varsóban. Odafelé egy óra pihi volt tranzitban. Ott és akkor láttam egy vegyes festésü (LOT-Aeroflot) IL-62-est. Visszafelé nem kellett kiszállni gépböl, s pilóták (egyikük, ha jól emlékszem Huszár Mihály) beengedett a pilótafülkébe -fotózni.

Hihetetlen negy élmény volt...

Régi szép idök. (HA-LCB & LCN)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!