Keresés

Részletes keresés

zoldcomchy Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346711

Szerintem is a busz lenne az ideális terület az akkumulátoros hajtásnak.

Előzmény: szilvatövis (346706)
zoldcomchy Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346710

Itt 5mrd al támogatta az állam majd 2 halottal lett felfüggesztve a program.

Repülni akkumulátorral nem lehetséges, hajóhoz is kevés, bár az talán elvánszoroghat vele.

A szénhidrogén egy nagyon praktikus üzemanyag.

Előzmény: szilvatövis (346709)
szilvatövis Creative Commons License 2019.03.27 0 1 346709

Már pedig a levegőnél nehezebb akkumulátorral lehetetlen repülni... vagy még sem.

https://electrek.co/2019/03/26/harbour-seaplanes-electric-airline/

Auralianus Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346708
Előzmény: Auralianus (346705)
Auralianus Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346707

ahelyett, hogy napelemet kutattunk volna rajta :(

 

 

Előzmény: szilvatövis (346706)
szilvatövis Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346706
Auralianus Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346705

:) rád hagytam...

Előzmény: kobab (346704)
kobab Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346704

Mondom ez a te kis menekülő útvonalad, hogy az összesítő adat hiányán lovagolsz. 

 

Ezt már megtárgyaltuk, van ennél több gond is, tudod írtam, nehéz ezeket a kutatásokat közös nevezőre hozni. 

 

De ha nem mindig csak össze-vissza fecsegnél akkor már rég rájöttél volna arra, hogy az ezerszeres számod mekkora sületlenség. 

 

Na mikor ismered el?

 

Előzmény: Auralianus (346703)
Auralianus Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346703

mondom NINCS összesítő adat... de ha lenne is...

 

 

... ha az autóiparban vagy a mobiltelefóniában "kutatnak akkut" az is benne lesz az alapkutatásban,

de se az autóipar se a mobiltelefongyártók nem akarnak akku helyett megújulókat kutatni...

 

Ezt ENNYIRE nehéz belátni? Innentől kezdve hogy fogod leválasztani egymásról a szinergiákat?

Előzmény: kobab (346702)
kobab Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346702

Nem, dolgozz rajta, egy-két perc. Amúgy én egy szóval sem írtam, hogy teljes összesítőről tudnék, pont az ellenkezőjét írtam, tehát hogy az a bajom, hogy nehéz ezeket a támogatási számokat közös nevezőre hozni. De ha egy-két percet ráfordítasz akkor saját magad meglepheted azzal, milyen irgalmatlan sületlenség volt a részedről az ezerszeres szorzó. 

Előzmény: Auralianus (346701)
Auralianus Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346701

Nem, nem találtam semmiféle teljes összesítőt, lepj meg.

Előzmény: kobab (346700)
kobab Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346700

Mire lolozol??? Megkerested hogy battery kutatásra mennyit ad az EU?!

Igen/nem.

 

 

Előzmény: Auralianus (346699)
Auralianus Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346699

LOL...

eleve hiányzik az összesítés

Az EU által erre a célre fordított szám mennyiben számít? Hol van Kína, a magáncégek, a világ többi része feltüntetve?
Akkukutatásra fordított összeg hol? Csak az energiaszektorban? Közlekedésben? Mobiltelefóniában? Miként bontod le és
határozod meg mekkora hányad ebből az "akkukuttás"?


ha van összesítő adatod, akkor miként kötöd össze az állításod az összegekkel?

Az autóiparban befektetett pénz miként számít bármi elkannibalizálásának? Hogy állapítod meg, hogy azt a megújulós

kutatástól kannibalizálták el és nem a dízelmotorok fejlesztésétől? Akkufejlesztésnek számít-e a töltésvezérlő szoftverek 
fejlesztése? És a mobiltelefonoknál? Napelem- és szélkerékfejlesztés helyett fejlesztik az akkut?

 

------

igen... ezért mondtam, hogy nincsenek számaim... ahogy neked sincsenek... 

 

 

Előzmény: kobab (346698)
kobab Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346698

Hogy a csudába jön ide hogy 2004 óta vannak ott jelentések okoska????????????????

 

Mik akarsz elsöpörni???!!! Keress már rá, (igen, azt szeretném hogy dolgozz) battery (alap!!!!) kutatásra most mennyit szán az EU! Pofára fogsz esni!

 

(Egy perc alatt elő tudod keresni.)

Előzmény: Auralianus (346695)
Auralianus Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346697

Nemhát... mert laborban ez nem modellezhető...

 

 

Előzmény: QuantumSingularitas (346696)
QuantumSingularitas Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346696

és gondolom, hogyha 20 év alatt nemesíted ki a fajtát a kiskertben, akkor nem ugyanaz a vége, mintha 15 perc alatt alaborban...

 

Természetesen nem. A fenotípust szinte soha nem egy génpár határozza meg hanem számos génpár interakciója. 

Előzmény: Auralianus (346686)
Auralianus Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346695

csak mert a ren oldalán 2004-ig visszamenőleg vannak jelentések... a megújulós kutatás meg mintha régebben folyna...

 

... ez nálam megint az értelmetlen szőrszálhasogatás tipikus esete... mivel kb 5 másodperc alatt tudnám a te analógiáddal

lesöpörni a hetekig tartó kutatómunkád és adatelemezgetésed gyümölcseit... nem éri meg a befektett energia a végén a
hozadékot.

 

 

Előzmény: Auralianus (346693)
QuantumSingularitas Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346694

Mármint belelőnek a genomba egy génpuskával. :-)

Majdnem. DNS vagy retro vírussal célzottan juttatható a kívánt DNS szakasz sejtbe.

Előzmény: szilvatövis (346688)
Auralianus Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346693

...és ettől válik pontosabbá és átfogóbb rálátást jelentővé a TE érvelésed konkrét számok nélkül?

(még akkor is, ha az alapos kutatás végén a számok esetleg NEM téged, hanem engem igazolnak?)

 

.... izé...

Előzmény: kobab (346691)
kobab Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346691

... te pedig elkönyvelted, hogy "nemérthozzá, nincsenszáma"

Igen, nagyon nem értettél ahhoz sem, azóta nyitva van a gépemen egy csomó ablak, vannak USA és EU adataim, (az IRENA oldalát is áttürtam) csak azért nem hozom, mert le akarom ellenőrizni őket. Illetve a battery jóval inkább a research fázisban van, mint a solar, ezért nagyon nehéz összevetni. Ha minimális becsléssel próbálkozom akkor az teljesen igazolná amit írtam, de akkor azt még alá kell támasztani. Gyakorlatilag pusztán research összeget külön a kettőre nem lehet találni. A battery-re egy research összeget az ősszel olvastam, (ahogy említettem is) de azt a cikket nem találom. Akkor lenne egy biztos iparági pont és már csak a solart kellene megkutatni. 

Ha érdekel a téma te is dolgozhatsz rajta (valójában neked kellene) menj fel az EU és US oldalakra.

A nagy keresésem hozadéka, a megújuló iránt érdeklődőknek ajánlom: http://www.ren21.net/wp-content/uploads/2018/06/17-8652_GSR2018_FullReport_web_-1.pdf

 

 

Előzmény: Auralianus (346690)
Auralianus Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346690

 

... a múltkor sem az ellenkezőjét bizonyítottad be... ma sincs rá bizonyíték, hogy kannibalizálja-e az akkuk
fejlesztésére fordított K&F a megújulós K&F-et... arra nem tudtam számokat hozni, hogy ezerszeres-e az

arány... be is láttam azt, hogy ezerszeres mennyiségű befektetés nem jelent ezerszeres K&F költséget...

... te pedig elkönyvelted, hogy "nemérthozzá, nincsenszáma"

 


-----

 

ebben a vitában sem én ugribugrizok ide-oda...  a mezőgazdaságról beszélgettünk, a terméskiesésnél hoztam

példának a búzát erre te ráugrottál arra, hogy mennyire árt a búzának ha...

 

... kb olyasmi, mintha felrónád egy matekpéldánál, hogy belefér-e 40 alma egy átlagos ládába...

 

----

 

legközelebb kék bogyót és piros karikát fogok írni... eskü :Đ

 

 

 

Előzmény: kobab (346687)
szilvatövis Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346689

Én is arrafelé, az Alföldön nőttem fel. Érdekes volt látni, hogy a hatalmas belvízveszélyeztetett területeken hogyan ásták ki sebtében a csatornákat, árokrendszereket, majd temetődtek be, szántották be azokat évtizedes váltásokkal az időjárási ciklusok függvényében....

Előzmény: kobab (346664)
szilvatövis Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346688

Mármint belelőnek a genomba egy génpuskával. :-)

Előzmény: QuantumSingularitas (346683)
kobab Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346687

Már megint kezded, pedig most leellenőriztem, hogy betű szerint idézzek tőled. Ez a hozzáértés teljes hiánya amikor eljárási részelkérdésekbe próbálsz menekülni. Nem unalmas?! 

 

 

Előzmény: Auralianus (346685)
Auralianus Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346686

és gondolom, hogyha 20 év alatt nemesíted ki a fajtát a kiskertben, akkor nem ugyanaz a vége, mintha 15 perc alatt alaborban...


------
... a globális mezőgazdasági konszerneket nem a génmanipuláció miatt kell(ene) támadni, hanem a hozzájuk kötődő szabadalmak

miatt. AZT nem szabadna megengedni, hogy "feltalálok" egy fajtát és ha a te növényed beporozza az enyém, akkor
fizess
érte...
 

Előzmény: QuantumSingularitas (346683)
Auralianus Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346685

izé... ... ok.. 


ÉN ezeket írtam:

itt:

 

... a példa arról szólt, hogy a részleges termeléskiesés a parasztot teszi tönkre, nem éhínséget okoz az EU-ban... ezért
értelmetlen azon rugózni, hogy szabad-e amezőgazdaságra költeni EU szinten a támogatási pénzek 50%-át...ha nincs
paraszt, nincs kombájn, nincs traktor, nincs termény se....

 

 


itt 

ha napelemek termelik a "gázolajat" és működtetik a terményszárítót akkor durván csökken a termelés
fajlagos önköltsége >> a paraszt nagyobb részleges veszteséget bír ki....

nincs benne afrikai paraszt 1 darab se... az EU mezőgazdaságáról beszéltünk... (legalábbis én) és CSAK arról

leírtam hogy mennyire összetett módszerekkel növeljük a hatékonyságot, mennyire ki van centizve, mennyire
optimalizált minden. Igen, AZÉRT, hogy növekedjen a termelékenység és a haszon... és igen, mellékhatásként
ellenállóbbá is válik a gazdaság...

-----

nem én kezdtem ide-oda ugrálni kontinensek között, hanem TE.  Ahelyett, hogy válaszoltál volna szépen
a meglévő kontextusban, TE hoztad be Afrikát itt

Megsúgom neked, a legszegényebb afrikai részeken a legkisebb gondjuk is nagyobb a terményszárításnál, és ha lenne a nyomorultaknak több napelemük akkor van annyi eszük hogy az áramot nem értelmetlen baromságra használnák el, hanem először is az iskola és kórház világítására. Mint ahogy most is ezt csinálják.

 
konkrétan TE, 

erre írtam én itt:

 

.. szerinted miért nem exportál az afrikai paraszt és miért nem gépesít? Miért tartanak az irtásos-égetéses 

földművelés szintjén ott és kb. az egészharmadik világban? Azért, mert nincsenek sehol termelékenységben.

 


Előzmény: kobab (346682)
Rangun Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346684

Ezért van az, hogy a génmanipuláció sokkal gyorsabb, és hatékonyabb.

Előzmény: QuantumSingularitas (346683)
QuantumSingularitas Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346683

A nemesítés az fenotípus alapján történő szelekció a nemzedékeken átnyúlóan. A génmanipuláció pedig közvetlen beavatkozás a genomba.

Előzmény: Auralianus (346681)
kobab Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346682

... szerinted miért nem exportál az afrikai paraszt és miért nem gépesít?

 

... szerinted miért nem füstölt sonka terem a datolyafán és miért nem narancsszörp?

 

Ilyen váratlan bakugrások vannak a rövid bekezdéseidben, igazság szerint egy oldalt lehetne írni mindegyikről, hogy ha erre gondoltál akkor az azért téves, ha arra akkor az azért. Elszállt az agyam és leírom hogy ez tömény dilettantizmus, erre látom megsértődsz, és a fiatalabb korod mögé bújsz. Akkor se értesz hozzá ha a fene fenét eszik. 

Előzmény: Auralianus (346679)
Auralianus Creative Commons License 2019.03.27 0 0 346681

Nem hát... akkor mi értelme?

 

Iskolában nem a muskátlis példával tanultad a genetikát? Szerinted az nem a gének manipulálása, hogy
X egyedet csakis Y egyeddel engeded szaporodni? 

 

(igen, már csak te hiányoztál)

Előzmény: QuantumSingularitas (346680)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!