Keresés

Részletes keresés

Balage-81 Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102599

Mindjárt kipróbálom, de előtte áramtalanítani kell, ugye?

Előzmény: irreverzibilis (102598)
irreverzibilis Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102598

a hűtőn belül,a polcok mögött is van egy LIK ami el tud dugulni,az is átjárható?

Előzmény: Balage-81 (102596)
irreverzibilis Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102597

illetve én úgy tudom,hogy azzal a problémával fog foglalkozni a bíróság is,ami a vásárláskor nem volt látható, tehát ha szakemberrel megnézeti amikor vette és kiderülhetett volna akkor nincs utólagos reklamáció

Előzmény: botsinkai (102592)
Balage-81 Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102596

Teszek fel képeket róla. A "vályú" nálunk nagyon kicsi és nem kivehető, így egy befőttesüveget használunk helyette. Azt könnyű üríteni és sokkal több fér bele, így ritkábban kell. Ennek ellenére mostanában sokszor áll mellette is a víz! Az utolsó előtti, vaku nélküli képen jól látszik. Szóval máshonnan is jön a víz. Nem a befőttesüvegből jön, mert azt hetente ürítjük, mielőtt még teljesen megtelne, így abból nem jöhet.

 

 

 

 

Előzmény: Rollei (102595)
Rollei Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102595

Én a helyedben leolvasztanám, aztán megnézném a hátfalon a kondenzvíz kivezető nyílását. A hátfal alján van egy vályú, ennek van egy kivezető nyílása, ami kivezeti a hátfalon lecsapódó és lecsorgó kondenzvizet a hűtőn kívülre. Valahol a kompresszor környékén egy tálcában ér véget, onnan párologtat a kompresszor hője.

 

Ez a nyílás, illetve a kivezető cső szokott eltömődni (algásodni, vagy penészedni, a fene tudja). Időnként pucolni kell. Én egy kb. 40-45 cm hosszú 1,5-es szigetelt  vezetékkel (MCU) szoktam, az pont el is fér a legközelebbi alkalomig az ajtó polcában. Ha különösen makacs a dzsuva, alulról is megbuzerálhatod. Észre fogod venni, amikor a vályúból kiürül a víz.

 

 

Előzmény: Balage-81 (102593)
JAMIE222 Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102594

Felteszem csavar vagy szöghelyek. Lehet átmenő hiba, akkor kifúrni, valami facsapot beleragasztani, elcsiszolni.

Előzmény: erőnyereg (102590)
Balage-81 Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102593

Sziasztok!

 

Nem igazán ide tartozik, de nem tudom hol kérdezzem meg. Van egy 5 éves AEG hűtőm. Eddig semmi baja nem volt, az utóbbi időben viszont az alsó két polc mögött vastag jégfal alakult ki, ami a legvastagabb részén kb. 5 cm vastag. Mi lehet a gond és mit lehet tenni? Garancia természetesen már nincs rá. Hűteni jól hűt, de csöpög, folyik belőle a víz.

 

 

 

 

 

botsinkai Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102592

Ügyvéddel értekezz a dologról.

 

Ügyvédi díjat, szakértői díjat (együtt párszázezer) lehet bukni a peren.

 

A feketemunkás-anyaginehézséges volt tulajjal szemben lehet akár pert is nyerni. Kérdés, lehet-e bármennyit érvényesíteni az esetleges pernyereményből pl végrehajtó által.

Előzmény: oldmumus_v.2 (102586)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102591

1 év és 2 hónap elteltével

Előzmény: a tömeg az tömeg (102588)
erőnyereg Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102590

Csiszolni már próbáltam, 1-2 millimétert de akkor is maradt a feketeség. Nem tudom, milyen mélyen van.

Előzmény: JAMIE222 (102589)
JAMIE222 Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102589

Kicsiszolod vagy kisüllyeszted-fúrod, gitteled, fested.

Előzmény: erőnyereg (102587)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102588

 

 

 "belakva az évek elteltével derülnek ki."

 

 

  Az évek elteltével sok minden kiderülhet.

 

 Pl. az, hogy megöregszünk!!

Előzmény: oldmumus_v.2 (102586)
erőnyereg Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102587

Köszönöm, ez jónak tűnik! Megnéztem a guglival rákeresve a black mold wood szavakra és hasonlókat dobott ki csak sokkal szennyezettebbeket: https://www.google.com/search?q=black+mold+on+wood&tbm=isch

 

Érdekes hogy szinte mindenhol az ecetet javasolják, azt hittem, hogy az hatástalan a penészre. Van ahol szódabikarbónát is, nekem ezek olyan egyszerű dolognak tűnnek, de kipróbálom illetve utánanézek másnak, ha nem működik és még egyszer köszönöm!

Előzmény: Mezőföldi 2 (102585)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102586

köv. kérdésekben/történet miatt várom a véleményeket és a jogi lehetőségeket.

 

 

Van egy ház amit kb. 10 éve építettek a család egy másik országból származik ezt lehetett tudni az eladáskor és anyagi nehézségek  miatt váltak meg az ingatlantól. Megtekintéskor és adás-vételkor pár szemmel látható hiba pl. járólap repedések, ceránlap nem üzemelt és törött volt vagy mosogatógép nem üzemelt az eladó kijavította az eladásig.

 

Az ügyvéd előtt ezek tisztázva lettek, hogy nincs más követelés.

 

Viszont vannak olyan dolgok amik az ingatlant belakva az évek elteltével derülnek ki.

 

Első ilyen volt amikor a teraszt egy téli kert építő cég épített be ahol folyamatosak voltak a beázások. Míg egy szakember megállapította, hogy nem a most épült téli kerttel van a gond, hanem az eredeti épülettel. Azaz a szigetelés nem lett megoldva és a falon a kis fenti terasz szakszerűtlen építése miatt történt ázás. A téli kertet építő feleslegesen lett többször kirendelve és mindenféle dolgokat feleslegesen csinált meg. Megoldás a szigetelés volt az eredeti épület egy részénél ami jelentős többletköltség volt.

 

Másik amit hallottam, hogy a kazán a legnagyobb télben bizonyos hibával leállt. Az eladáskor az eredeti tulaj azt mondta, hogy semmi karbantartást nem igényel csak tüzelőanyagot kell utántölteni és kihamuzni a tűzteret. Egy olyan nyelvű utasítást, gépkönyvet hagyott itt ami csak Ő ért. Aztán amikor meg lett  mutatva a hiba nem tudott mit mondani. Viszont a helyi szakemberek szakirodalom és tudás nélkül nem tudtak  mit tenni. Az adott család 21 napig épp csak annyi meleg tudott előállítani, hogy ne fagyjanak meg. Egy véletlennek köszönhető, hogy a jelenlegi tulaj YouTube videot talált ahol mutatták ennek a kazánnak a karbantartását. A fent említett 21 napban a mostani tulaj sokszor kisebb füstmérgezést kapott és egészsége is károsodott.

 

A legfrissebb hír amit ma hallottam, hogy beázás, felhőszakadás után jött a szakember és közölte a végén az egész tető szakszerűtlenül lett kivitelezve.

Ekkor elmondta aki eddig szakember volt mindenki fogta a fejét ilyen kontár munkát nem látott. Azt is elmondta, hogy volt ott a rendőrség és egyéb hatóságok mert egy ideig az eredeti tulaj nem jelentkezett át és kiderült valami feketemunka is. Tegnapi hír, hogy egy másik szakember jelezte, hogy a párkányok úgy vannak rakva, hogy nincs lejtése a víznek és megállva a falba szivárognak.

 

 

Nos a kérdés az, hogy érdemes-e az ismerősnek valami jogi procedúrát elindítania-e?

 

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102585

Nagy valószínűséggel a feketepenész.

 A gomba egyfajtája.

Előzmény: erőnyereg (102584)
erőnyereg Creative Commons License 2023.06.09 0 0 102584

Sziasztok!

 

Van pár deszkám, amik betonozásnál voltak zsaludeszkák. Lecsiszoltam őket, gondoltam még jók lesznek valamire. Viszont némelyiknél feketeség van a fában, ez lehet, hogy a koszos víz miatt van? Lehet ezzel valamit csinálni? Próbáltam lefesteni fehérre, úgy nem látszik, de ha színtelen lazúrral festük le, akkor sajnos megmarad, akárhogy is csiszolom. Itt a képen a fehér mellettin látszik a feketeség.

 

Márton89 Creative Commons License 2023.06.09 0 0 102583

1,5 éve Elmű Hálózat Kft. (Pest megye) még nem kellett a H tarifáért fizetni az A1 amperértékéig. Ki lett fizetve 3 éve a 3*25A-ra elég sok, de a H tarifánál "ingyen" volt a 3*25.

Persze semmi szükség nem volt ekkora amperre, de nem véletlen nagy pár ember orra :D ("-Mennyibe kerül? -Ingyen van! -Akkor legyen nagy!")

Előzmény: Csokis (102577)
kozso1 Creative Commons License 2023.06.09 0 0 102582

Sziasztok. Kb. öt éve Platinum gyárilag színes festékkel festett falat festenék át újra szintén Platinummal, ugyanazzal a színnel.Mit javasoltok, használjak valamilyen alapozót? Alapozóról megoszlanak a vélemények. Van aki azt mondja, hogy ne használjon az ember, mert az lezárja a rétegeket és nem tud megtapadni kellőképp a festék, más pedig úgy vélekedik, hogy bizony kell, mert jó tapadófelületet csinál. Használjak-e alapozót? Köszönöm.

Adamo_sx Creative Commons License 2023.06.08 0 0 102581

Valóban, nézőpont kérdése, hogy a beletartozikot honnan nézzük. De a lényeg valóban, hogy sajnos külön fizetni kell érte.

Előzmény: sylvanus67 (102580)
sylvanus67 Creative Commons License 2023.06.08 0 0 102580

Beletartozik, még te is úgy számolod:(

Előzmény: Adamo_sx (102578)
sylvanus67 Creative Commons License 2023.06.08 0 0 102579

Itt van a móricka-rajz, amit lehagytál:

 

https://weka.hu/termek/teraszteto-nyitott-garazs-weka-671-eloteto/

Előzmény: hantorish (102576)
Adamo_sx Creative Commons License 2023.06.08 0 0 102578

Nem tartozik bele, tehát ha van 25A-ed és kérsz 25A vezéreltet (vagy H tarifát), akkor 50 - 32 = 18 A után kell fizetni hozzájárulást. Ha már megvan az 50 A és az felett akarsz bővíteni, akkor szerintem csak a friss bővítésre kell, de ilyen tapasztalatom nem volt, legbiztosabb, ha megkérdezed a szolgáltatót...

Előzmény: Csokis (102577)
Csokis Creative Commons License 2023.06.08 0 0 102577

Egy kérdés, aztán egy időre békén maradok, ígérem! :-)

Az "alanyi jogon járó" 32 A-be az új szabályok szerint a vezérelt is beletartozik, vagy azért az külön van? Tehát ha ma van 25 A "rendes", és 25 A vezérelt van, akkor az már 50 A, ezért a "rendes" bővítésénél már minden plusz amper után fizetni kell, vagy csak a 32 felettiért?

Előzmény: JAMIE222 (102573)
hantorish Creative Commons License 2023.06.08 0 0 102576

Sziasztok,

 

 

Előtetőt szeretnénk egy 7,5 x 3,5 méteres terasz fölé. 10mm-es polikarbonát fedéssel, szarufák 1050 mm-ként. Azt szeretnénk, hogy minél kevesebb lába legyen a szerkezetnek elöl, illetve ha lehet, akkor valamivel kiválthatóak legyenek a könyökfák. Az előtető ház felöli oldalán nem lennének talpak, a szarufákat tartó gerenda a szigeteletlen falhoz lenne rögzítve (a betonkoszorúba).

 

A könyökfák kiváltásához arra gondoltunk, hogy a lábakat "dupláznánk" 50-60 cm-es hézaggal, amelyeket összekötnénk egymással 2-3 helyen a talpakkal megegyező keresztmetszetű faanyaggal. Ez működhet-e? Egyrészt így valamennyivel sűrűbb lenne az alátámasztás, másrészt az oldalirányú kimozgást ez meg tudná akadályozni szerintem.

 

A másik kérdés, hogy erre a méretre mi az a minimális keresztmetszetű BSH gerenda, amely alkalmazható lenne a terasztető elülső oldalára, hogy elég legyen csak 3 helyen alátámasztani a talpakkal? (ha működik a könyökfa kiváltására írt ötletem, akkor ugye 3x2 talpról lenne szó. Ez esetben az alátámasztás nélküli szakasz legnagyobb fesztávja 240 cm lenne 2 szakaszon)

 

Remélem hellyel közzel érhetően írtam le :).

 

Egy mórickarajz:

 

 

Csokis Creative Commons License 2023.06.08 0 0 102575

Ilyet kerestem, de nem találtam, köszi!

Előzmény: JAMIE222 (102573)
Csokis Creative Commons License 2023.06.08 0 0 102574

Köszi mindenkinek! Akkor egyben:

 - A hallt semmi, mert azt csupa lakott helyiség veszi körbe. (kivéve a lichthof, ami kg. 1 méteres faldarab) A fürdőt szintén semmi, ott az egyetlen "hőleadó" a lépcsőházi fal, cserébe három másik fal fűti. A képen nem szereplő konyhában van egy gázkonvektor, az befűti a mellette levő cselédszobát (4,5 m2) is. A vécé, kamra, előszoba szintén nincs fűtve.

 - Lehet, hogy tényleg nem kell H, mert egy 3,5 kW-os klímával beférnek a "sima" rezsicsökkentett tarifa alá is. Ez csak egy társasházi lakás egyetlen (igaz, 30 m2-es) szobája, amit három oldalról lakott helyiségek vesznek körbe. (Az idei leghidegebb téli héten a gázfogyasztásuk 30 m3 volt, ami kb. 280 kWh, tehát 40 kWh/nap, és ebben már benne van a konyhai konvektor, és anyám heti kb. 4-5 m3-es főzési-mosogatási felhasználása is.) A fürdőben a melegvizük vezéreltről megy, a főzőlap gázos, szóval nagyjából a világítás, a hűtő, a mosógép, a tévé, meg a sütő a fogyasztó. Akkor tényleg nem kell új óra, de a 25 A-t akkor is meg kell toldani, szóval akkor meg hálózatfejlesztési költség lesz.

 - A mérőhely a lakáson belül van, villanyóra szekrény nincs, nem is férne el a bejárati ajtótól.

 - Parapet megoldáshoz gázterv, csövezés, településképi macera (utcafront) kell, az kizárt dolog.

Lehet, hogy a végén marad a 3-400 ezres bélelés, pár csempe pótlással a fürdőszoba falán. (ott lenne az új, szabványos kaminlyuk, meg onnan tudja a kéményes betolni a vízszintes szakaszt.)

JAMIE222 Creative Commons License 2023.06.06 0 1 102573
Előzmény: Csokis (102566)
irreverzibilis Creative Commons License 2023.06.06 0 0 102572

és ráadásul a H tarifa/fejlesztés hosszú hónapokig eltart,ha most bele kezdenének akkor sem valószínű hogy a fűtési idényre meglenne

Előzmény: Atis57 (102570)
Atis57 Creative Commons License 2023.06.06 0 0 102571

Szia!

 Másik verzio gázzal;  vizteres gázkonvektor ,a külső falhoz? +1-2 radiátort még hozzá lehet kötni.

 

Bár gázterv köteles! (ez is 1 milla alatt nem valószinű )

Előzmény: irreverzibilis (102567)
Atis57 Creative Commons License 2023.06.06 0 0 102570

Szia!

 

A villamos részéhez;

 

A fogyasztásmérő a lakáson kivül van?

 

Ha "szabványosra"(mivel felújitásnál kötelező ) akarod --a lakrészen kivül a közös folyosón kell elhelyezni,vagy a villanyóra helységben.

A két tarifa külön dobozban össz 32A  mellett vehető igénybe --tehát kellessz a HFH !

Felénk ez "remek üzletág" a reg.szerelőnek.kb 5-600 000Ft a teteje.+ Amperenként 4650 FT HFH

 

Az a 15m villamos vezeték már  elég kis összeg --de eztcsinálhatja "normál villanyszerelő" is.

A villanyboyler éjszakai áramről megy ? mert az a 3. doboz! +150 eFt.

 

Ha elég az 1 kültéri klima  max 2 beltérivel ( pl 7kw tipus ) esetleg faincoll. akkor lessz fogyasztás bőven.

 

Igy 80+ évesen ez már nem éri meg.

Előzmény: Csokis (102565)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!