Keresés

Részletes keresés

.Ditta. Creative Commons License 2007.08.06 0 0 128

Szia Mocorgó!

 

Én is szegedi vagyok, és hallássérült gyermekekkel foglalkozom. Így szívesen segítek, ha tudok.

 

Kezdetnek egy kis bíztatás: az már jó jel, ha visszakérdez, illetve felhangosítja a tv-t, mert az azt jelenti, hogy hall egyáltalán valamit. A súlyos hallássérült gyerekekre - akiknek nincs hallókészüléke - ez nem jellemző.

 

Milyen a beszédállapota? Hangokat kiad, szavakat, esetleg mondatokat mond?

 

Legelső lépésben egy fül-orr-gégészt kell felkeresni, lehetőleg olyat, aki audiológus is egyben. Onnan ők már tudják a további teendőt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.06 0 0 127

sziasztok,

3 éves kisfiamnál most merült fel, hogy esetleg a hallásával valami baj lehet

 

mi vettük észre, sokszor (szinte mindig) visszakérdez, hogy hangosabban, mert nem érti,a zenét, tvt üvöltetni kell, mert állítása szerint nem hallja

 

eddig nem aggódtam, de most a nyaralásunk alatt jobban odafigyeltünk rá és aggasztó a dolog

 

sosem volt fülgyulladása, hallássérült a családban nincs, egészségesen született, komplikáció nélkül

 

hová forduljunk, mit tudnak esetleg tenni vele, tudom nem sok az infó amit mondtam

 

ja és szegediek vagyunk

Pepe7 Creative Commons License 2007.08.05 0 0 126
OFF

Szia vt75!

Megoldódott a szivattyús-szomszédos dolog?

ON


vt75 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 125
Az AT-n nem látom a beírásokat, csak azt, hogy ki mikor írt be...ez miért lehet?
Előzmény: kercerece75 (124)
kercerece75 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 124
T,

Hát kb tudom mit érzel :o(

Írtam az AT-ra
sezrintem aki CI érdekelt regisztrálni fog.

K
Előzmény: vt75 (123)
vt75 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 123

Sziasztok,

 

ASSR: most hívtak fel a SOTE-ről és elég elkeserítő volt az eredmény: a gép 120 dB-n sem talált semmilyen hallásmaradványt. (valszeg Nórinál is ez van, ezért jött ki olyan gyorsan a vizsgálatról, mint Zs).

G doktornő hívott fel, és abban maradtunk, hogy "jobban" ráfekszünk a CI-re, mert ez az állapot "gyakorlatilag teljes süketség": hamarosan lesz 2 oltás a László kórházban, illetve utána a műtét előtt nem sokkal a CT.

Szept-októberre szeretnénk (ők, mi) a műtétet, hogy még 2 éves kora előtt meglegyen, illetve K vissza tudjon menni dolgozni.

Ez egy elég erős gyomros volt mára, pedig a reális agyam (100 dB-n "talán valami" a második BERÁn) ezt kellett, h sugallja.

 

Anyatanya: ott regisztrálni kell, és nem tudom, hogy vannak-e itt olyan olvasók, akik csak kívülről követik az eseményeket, mert ha igen akkor jelezzenek.

Találkoztunk még egy sorstárssal amíg a viszgálaton voltunk, ott mindkét pici hsérült lett. A nagyobbat nemrég műtötték (talán 3.5-éves), a kisebbik is hamarosan sorra kerül (2.5?). Cseréltünk telszámot is, mert nem használják/ismerik a netet, és ha később lesz valami közös CI-s dolog Mo-n is, akkor nekik is lehetne szólni...

 

Üdv, T

 

koxigenatomic1 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 122

Szia K és T,

 

hogy mi történt velünk az elmúlt napokban és miért nem műtötték meg Emmát, megtaláljátok az anyatanya.hu-n. (Én jobbnak találom azt a fórumot.)

 

Puszi mindenkinek, írjatok, hogy mi újág:

 

- Zsombinak milyenek az ASSR eredményei

- Nóri hogy halad a hallókázással

 

Üdv: g

vt75 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 121

Szia K,

 

Azért nincs értelme, mert egy szint alá úgysem mennek, és ha tényleg így van, akkor meg minek altatják el. Megvolt a vizsgálat, elég gyorsan jött ki a gyerek, ami azt jelenti, h nincs értékelhető hallásmaradvány - szerintem - , holnap kell menni az eredményért (záró + audiogram).

 

A meleg az bennünket is bánt, megpróbálunk még elmenni a Balatonra a műtét előtt, bár azt sem tudjuk mikor lesz a műtét..szóval most ráfekszünk a műtét dologra, és megpróbáljuk minél hamarabb siettetni...találkoztunk egy sorstárssal is a kötelező pihenő alatt, gyak csak telszámot cseréltünk, mind a két babájuk hallásos, az egyiket nemrég műtötték...

 

Ne idegeskedj a CI miatt, ti szerintem tényleg ráértek még...G-vel beszéltem reggel, ma nem volt műtét, ha felhívpd biztos elmondja a részleteket....

 

Üdv, T

 

Előzmény: kercerece75 (120)
kercerece75 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 120
Külön találkoztok az altatóorvossal?

Szerinted miért nincs értelme? Annyira a nem fejlődik a hallóval? De ezt a vizsgálatot már a műtéthez kérik.. nem?

Mi továbbra is szenvedünk HK kérdésben, bár már hosszabb távokon tűri, de baromira messze vagyunk a kívánatos egész napi hordástól. Nóri konkrétan manipulál a hallóval ha nem figyelek rá kikapja és nyújtja felém.... néha a Máénak is meg van engedve, hogy vegye el Tőle, de Neki már nem adja. egyébként is 2-3 hete bőszen dűl nálunk testvérféltékenység. a kicsinek mindig az kell ami a nagynál van + a naggyal mindent kell csinálni amit a kicsivel (etetni, ha a Nórit felveszem akkor Őt is kell stb.) „Szerencsére” Peti korán megy viszont későn jön úgyhogy egyedül küzdök velük.

Egyébként jól vagyunk csak kicsit meleg van :o)))

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de én már nagyon türelmetlen vagyok CI ügyben szívem szerint sürgetném. egyetlen érv, hogy várjunk vele az, hogy ha akkor műtik amikor stabilan tud járni talán kisebb a kockázata a CI sérülésének.

Emmáról valami hír?

K
Előzmény: vt75 (119)
vt75 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 119

Szia K,

 

ASSR hónap találkozunk a dokival aki altatja, és hónapután :) lesz maga  a vizsgálat.

(szerintem nem sok értelme van de ez másik történet).

Az altatás előtti vér. vizeletvizsgálat teljesen rendben ment, tök nyugodtan nézte, ahogy megbökik és lecsapolják.. :)

 

Szerdán - talán - okosabban leszünk...veletek minden ok?

 

Üdv, T

Előzmény: kercerece75 (118)
kercerece75 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 118
Szia,
Látom már ottvagytok:o)
Én szokatam olvasgatni ráérő időmben hehe
Már akartam írni...

Mi volt hétfőn? megvoltak a vizsgálatok? Mikor lesz az ASSR?


Most ennyi mert Máté még aktívkodik (most éppen akonyhát mossa fel egye dűl
Ott se lehetek ( ilyen pörgetős felmosónk van és az csuda izgi mulatság....
Előzmény: vt75 (117)
vt75 Creative Commons License 2007.07.14 0 0 117
tenks, akkor ez mehet a fórum mehet a kukába? v esetleg olvassa még valaki? :)
Előzmény: kercerece75 (116)
kercerece75 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 116
Sziasztok,

ÚJ CI fórum indult a www.anyatanya.hu-n CI-s gyerekek néven!!!



Kata


Előzmény: kercerece75 (115)
kercerece75 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 115
NYÁRI TÁBOR ! ! ! !

FELHÍVÁS !!!


Idei nyári táborunk

Helyszíne: MISKOLC, Rendészeti Szakközépiskola kollégiuma

Idopontja: 2007. július 29 – augusztus 04.
vasárnaptól – szombatig

Szállás: 3-4 fos, fürdoszobás-WC-s kollégiumi szobákban
(ár:1800,- Ft/fo/nap, sajnos a gyerekeknek is ennyi)

Étkezés: reggeli-vacsora a közeli idosek otthonában (ár: 800,- Ft/fo/nap)

Programok: szokásunk szerint felfedezzük a környéket. Ízelíto a tervekbol: diósgyori vár, lillafüredi kisvasút, István barlang, Miskolctapolca-barlangfürdo, vadaspark látogatás, bogácsi strandfürdo és még megannyi élmény vár ránk. A tábor ideje alatt meghívunk szakembereket is, akiktol konkrét segítséget is lehet kérni.

Jelentkezési határido: a 25 családos keretlétszám eléréséig de legkésobb 2007. június 30-ig

Jelentkezés módja: pontos létszám (felnott-gyerek) megjelölésével csak írásban
(e-mail: szhgya@t-online.hu ;
fax: 1-219-5277,
levél: 1094 Budapest, Mihálkovics u. 16.)

Várjuk bármilyen korosztályú hallássérült gyermek(ek)et nevelo családok jelentkzését.
Előzmény: vt75 (114)
vt75 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 114
levél ment..
Előzmény: kercerece75 (113)
kercerece75 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 113
Sziasztok

Emésztgetem a CI kérdést….
Milyen különbségek vannak a Nucleus ésa Medel között (gondolom Ti ezzel már jobban képben vagytok). Jól tudom, hogy Szegeden Nucleus-szal A Sotén Medel-lel műtenek?
Mintha azt is olvastam volna, hogy csak az egyik TB támogatott… de melyik és e mit jelent? A Műtétet fizetik, de készüléket nem ???
A jövő héten megyünk a SOTÉra megbeszélni az ASSR részleteit ill. beszélünk a CI ről is. Az mondta doktornéni, hogy rossz ASSR eredmény után kezdhetjük is intézni a CI-t.
Tamás említetted, hogy tudsz egy helyet ahol segítenek dönteni CI ügyben…. Kaphatok erről infót részletesebben. Akár a topicon kívül is …Mozsarm@freemail.hu.

Hallókészülék ügyben nem sokat léptünk előre kiveszi beteszem ez a napi program. Kocsiban nem tudjuk használni mert a szájából kell kibányásznom.
Legújabb produkció, hogy feláll velem szemben és „beszél” vagyis inkább tátog… Lehidaltam amikor megláttam….Nem létezik, hogy szegény csibe csak ezt hallja vagyis inkább látja….

Előzmény: vt75 (111)
kercerece75 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 112
Sziasztok,

Gyors válasz mert megyek aludni mert az elmúlt éjszakák borzasztóak voltak… (Nórinak fáj a torka és óránként ébred…. Egyébként is felkel sokat éjszaka, de ez most még rosszabb).

Kiveszi a fülesét és rágogatja (brrr). Szerintem már meg kellett volna szoknia elvégre 3. hónapja szenvedünk vele. Napjában 20 vagy több alkalommal teszem vissza.
Néha úgy tűnik, hogy jobban figyel nélküle mint vele (vannak bizonyos dolgok amiben biztos vagyok, hogy hallja , pl a dédi hangját mondjuk az jó mély). Ma este amikor altattam és kivetten a fülest akkor elkezdett dúdolászni meg bübbögni ( bübübü.) a míg a füles bent addig egy mukkot sem. Max nevet ha olyat játszunk vele.
(ez most a Phonak PM411).

Igen nézték a fülét is, de semmi …ép lobmentes dobhártya. Most nem cseppentek semmit, de parafinolajat ajánlottak és itt is azt találtam
http://oto.hu/jotanacsok.htm
Azt cseppentettem néha, de mintha jobban piszkálta volna mint előtte, úgyhogy abbahagytam.
Mostis piszkálgatja, de remélem ez a félkemény cucc allergiabevonattal jobb lesz….

Mi fejlesztésre a Török Bélába járunk (http://www.nagyothallo.info.hu/)
Nem tudok róla, hogy konzultálnának a HP-vel, de talán a Demaxban ez megoldható…

CI ügyben még remélem, hogy kihagyható, de közben tudom, hogy talán szebben megtanulna beszélni és tökéletesebb lenne a hallása CI-vel mint Hk-kel. Olvastam a blogot is. Ha az ASSR 80 feletti lesz komolyan elgondolkozunk rajta…
Mi pesten a XVII. kerületben lakunk….de szívesen...

Jó éjszakát

K

Előzmény: vt75 (111)
vt75 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 111

annyi még, hogy voltunk egy pár helyen, és néhol érezhetően ellenségesek a CI-vel szemben. Ennek oka lehet a tudatlanság, v pl az, hogy nem akarja, h a gyereknek a legjobb legyen, mert az esetleg az ő érdekeit veszélyezteti..

A mostani eszemmel úgy gondolom, hogy ha a gyerek tényleg "síksüket" (elnézést a szóért), akkor nem árt nyomni erősen a CI irányt, mert rajta csak tényleg ez segíthet, de ha időben felfedezték a bajt (még a kórházban 1 éves kor előtt, esetleg nem olyan nagy fokú  a hallásvesztés, stb), akkor mindenképp adnék neki pár hónapot a HK-ra...

Előzmény: vt75 (110)
vt75 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 110

külföld + orvostudomány:

 

http://www.informed.hu/betegsegek/betegsegek_reszletesen/orl/deafness/?article_hid=77462&prk=88310696

 

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/5102486.stm

 

ezekkel az a baj, h 10-20 éven belül nem lesz belátható eredménye - szerintem, addig meg a gyerek hallóidegével kell csinálni valamit.

 

Kitépkedés:

- (szak)orvos látta már?

- használtok valamilyen cseppet?

Jellemzően akkor piszkálják ha erősen nyomja, v fel ven sebesedve a füle a gyereknek...nem psizkálja akkor amikor nincs bent?

- mióta hordja?

 

A Demaxban mi Évánál vagyunk, általában hétfőként van bent..olyan szinten jó, h ő foglalkozik CI-s gyerekekkel is..az illesztékért a demaxon keresztül nem kell fizetni, nem is értem, h mi került 3-4e Ft-ba? 1 jár évente alapból, a gyerekeknél meg ráírnak valamit a papírra, és gariban(?) csinálnak egy újat év közben....

Fejlesztés, nem árt ha a stúdió és a fejlesztő összedolgozik, v összeszokott páros (konzultálnak időnként meg ilyesmi) mi a Damjanich u-ba járunk Fazekas Andihoz.

Nyáron bezárnak - lesz még kb 3-4 foglalkozás - és utána ősszel kezdenek újra. Ha jelentkeztek, akkor biztosan tud segíteni....

Lehet, h nem ártana nyáron összefutni személyesen is, ti merre laktok?

Gabit tudom, ha lehet, akkor össze kellene hozni valamit, és akkor a tapasztalatcsere élőben gyorsabban menne mint levelezgetne, 20x leírva :)

 

A CI-t neten olvastuk + van egy jó link is rá

http://siket-a-kisfiam.freeblog.hu/

ebből erőt meríthetsz, ha nagyon el vagy keseredve.. :)

 

Már nincs ez a szabály, h 1 év hordás, a kérdés inkább az, hogy a klinika, ahol műtenek, mennyi idős kortól vállalja, illetve nektek ott van még a feladatotok, h ha műtét van, akkor addig is mindent meg kell tenni a hangingerekért...(mi pl az elején rengeteget veszekedtünk ezen a roh.t illeszték témán, mert én sem voltak megelégedve az otthoni teljesítménnyel...miközben ha odafigyelünk (mondja valaki, h mit csináljunk) a gyere fülének állagára, akkor hamarabb eljutottunk volna ide...

 

Lehet, h röhejesen hangzik, de valahogy valahol úgy látom, hogy ez a dolog nem véletlen lett "ránk mérve", biztos van valami oka, de még nem tudjuk...Zs(ombor) egyébként tündéri aranyos baba, nem hisztis, nyílt, barátságos, jóindulatú, stb, stb, :), lehet, hogy első körben ezek a triviális dolgok a kísérői a hiányosságának...

 

Üdv, T

 

 

Előzmény: kercerece75 (108)
koxigenatomic1 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 109

Sziasztok,

 

nálunk csak Emma van. Gondolkodunk a második gyerkőcön, de csak akkor ha Emmával minden ok lesz a CI után. Mi is conexin 26-osok vagyunk, ezért 25% az esély, hogy a második gyerkőc is hallássérült lesz :-(

 

Valószínűleg azt a készüléket veszi ki a füléből amelyik sípol vagy nem hall vele. Sokszor volt nálunk is ilyen. (Ilyenkor várjál 5-10 percet és dugd be neki újra, hátha szép lassan megszokja.)

Az biztos, hogy a jó illeszték a titka mindennek. A HP-ből minket is a microsonic-ba küldtek, sőt a DeMax-ból is oda küldik a mintákat és a kész illesztéket a microsonoc csinálja.

 

DeMax: tel. :06 1 342 1197, 1073 Bp., Akácfa u. 54.

Szerintem jelenleg két szurdopedagógus van, Keresztessy Éva és Nagyné Gy. Mária - mi az utóbbihoz járunk - Lovasné Zsuzsa pedig állítja a hk-et. Aranyosak.

 

A CI-t mi kezdtük el intézni, SENKI SEM AJÁNLOTTA. :-(  A januári 120 dB-es ASSR után döntöttünk úgy, hogy műtét. Egyébként már tavaly augusztus óta van hallókészülékünk. És úgy néz ki augusztusban lesz a műtét, tehát meglesz az 1 év hallókészülékezés. (Bár Szegeden - ott műtik - azt mondták januárban, akár már akkor is megcsinálták volna a műtétet, mert a hallásvizsgálati eredmények teljesen egyértelműek - csak a CI a megoldás.)

 

A genetikában meg az őssejtben mi is nagyon bízunk. Olyan gyorsan fejlődik minden. Sőt, a CI is folyamatosan változik. 4-5 év múlva bármi lehet. A remény hal meg utoljára! :-)

 

kox

 

ui: a fényképet sajna nem lehet megnézni :-( vagy csak én nem értek hozzá...?

Előzmény: kercerece75 (108)
kercerece75 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 108
Sziasztok,

Nincs sok időm a padlón heverészni….mert közben vagy egy háromésfél éves fiunk is …akinek egész nap be nem ál a szája (szerencsére), de estére már zsibbad a fejem Tőle. Ez részben jó mert kapja a hangingert a kiscsaj rendesen ( gondoltam ezért nem kapkodja a fejét a HP ban a dobra mert itthon megy a zene-bona egész nap)
Nálatok van tesó?

Igen, most legalább biztosat tudunk… sajnos.

Ma du. három óra hosszat bent volt valamelyik hallója (érdekes, az egyiket kiszedi azután már nem mindig veszi ki a másikat), de jellemzően mindkettő. Ott ültem mellette és játszottunk (csak ketten voltunk itthon M a mamánál) így nem jutott eszébe kitépni, de mihelyst távoztam 2 méteres körzeten kívül kiszedte (kb 10 szer tettem vissza) Direkt nem mentünk sehová …..mert a kocsiban mindig kiszedi és utálok úgy vezetni, hogy egyik kezemmel a szájából bányászom ki a sípoló fülest…. Úgyhogy már inkább előtte kiveszem én.

Mi is vigasztaljuk magunkat azzal, hogy okos szép kiscsaj (tettem fel képet a 99 hsz-hoz ott éppen a hk –t rágja, de nem tudom hogy kell megnézni) és nagyothallóként minden esélye megvan, hogy felnővén boldog ÖNÁLLÓ életet éljen és sokkal rosszabb lenne ha tudnám, hogy sose lesz képes gondoskodni magáról+
Nóri szerencsére jó felfogású gyereknek látszik nagyon figyel mindent és utánoz minket 1 hónapja integet és tapsol ha mutatjuk sőt a héten csip-csip csókázot úgy hogy csak énekeltem Ő meg elkezdte emelgetni a kezét (vagy szájról olvas vagy valami átmegy neki a dallamból is….vagy véletlen, de azóta egyszer a kerekecskére is csinált ilyet és ezeket együtt szoktuk játszani)

+ azért reménykedünk hogy fejlődik a technika és az orvostudomány … apropó a HP-s drnő azt mondta, hogy vannak génsebészeti kutatások, de még nem elérhetőek Ti tudtok erről valamit? Gondolom nálatok is a connexin 26 a hibás. A férjem olvasott utána ezeknek a dolgoknak (anno 5 hónapja amikor a BERA rossz eredményt hozott,) Ő azt olvasta, hogy már egérrel sikerült kísérletek vannak…., de akkor napoltuk a kérdést és most nem mélyült bele újra a témába…
Az őssejtkutatás terén is lehet valami fejlődés…
Egyébként nekünk van nagyothalló ismerősünk (apa kollégája). Az Ő példáján tudom, hogy teljes élet nem a hallás függvénye,…… de nem lesz könnyű.

Írjatok Demaxos elérhetőséget. Holnap kérek tőlük időpontot. Kit ajánlotok?
Illeszték ügyben mi a microsonicba járunk via HP (az elsőt fizettem úgyhogy tudom kb 3-4 Eftba kerül ezt ki lehet bírni 2 havonta nem értem aHP miért nem küld akkor többször???)
Jártok fejlesztésre valahova???

A CI-t nálatok javasolták vagy inkább Ti kezdeményeztétek?
Minket inkább le akartak beszélni. Én úgy tudom (sok mondatom kezdődik így ez vicces mert olyan mintha valami folyosói pletykáról beszélnénk), hogy CI csak 1 (min ½ év) állandó hallókészülék használat után javasolnak ezért nem értem, hogy Ti csak „próbálgattok” (KOX)

K

Előzmény: vt75 (107)
vt75 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 107

"Mi szinte havonta másikat csináltattunk, mert olyan gyorsan nőtt a füle.) De arra emlékszem, hogy a HP-ben csak 3 havonta lehet illesztéket kérni. (A DeMax-ban lehet gyakrabban is, bár most az utolsó két alkalommal nekünk is kicsit csináltak."

 

Ha a Demaxban kicsi az illeszték, akkor beszéljétek meg, h elmentek mintát venni a stúdióba, elmentek, profin, profik leveszik a mintát, és elkészítik az illesztéket kiváló minőségben - szerintem.

Mi most már ha új illeszték kell, akkor inkább elmegyünk egy másik helyre is, minthogy abban reménykedjünk, h elsőre sikerül v sem...

Előzmény: koxigenatomic1 (106)
koxigenatomic1 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 106

Szia Kercerece!

 

Látom - sajnos - nálatok is zajlik az élet.

 

Hallókészülékek: az biztos, hogy a Phonak PowerMaxx gyengébb mint a Supero. (A mi kislányunk mind a kettőt próbálta, sajna egyikkel sem volt reakció.) A HP-ben csak egy Siemens-t próbáltunk, utána átmentünk a DeMax-ba (tavaly októberben) és azóta csak "próbálgatunk". (Volt Phonak Supero, Phonak PowerMaxx, Oticon, most Siemens. És egy szóval sem mondták, hogy csak Phonakot választhatunk...) Mivel Emma CI-s lesz, próbáljuk húzni az időt, bár ma ez már nem nagyon tetszett nekik. (Igaza van T-nek: "a biznic az biznic", bennünk pedig - a CI miatt - nemsok pénzt látnak).

A hk típusát a gyerkőc fogja kiválasztani. Észre fogjátok venni, hogy egy bizonyos típussal többet figyelget, elkezd gagyarászni. Érdemes minnél többet kípróbálni és egy próba tartson 3-4 hétig is akár, kb.1 hét kell, hogy megszokja a hangzást.)

 

Illeszték: ha jól számolom, 10 hónapos a kislányotok, márpedig ebben a korban gyakran kellene cserélni az illesztéket. (Mi szinte havonta másikat csináltattunk, mert olyan gyorsan nőtt a füle.) De arra emlékszem, hogy a HP-ben csak 3 havonta lehet illesztéket kérni. (A DeMax-ban lehet gyakrabban is, bár most az utolsó két alkalommal nekünk is kicsit csináltak.)

Az illeszték típusa: nálunk is bevált a félkemény, allergia bevonattal, vastag csővel.

 

Genetika: nálunk is pozitív, mi is elkeseredtünk. De legalább vége a bizonytalanságnak, és tudjátok, hogy mit kell csinálni.

 

A 40dB tényleg nem rossz. Nekünk az ASSR 120 dB-es eredményt mutatott :-(

 

üdv: kox

 

Előzmény: kercerece75 (102)
vt75 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 105

Szia Timie,

 

Hallásvizsgálatból van objektív és van szubjektív: az előbbi altatásos, az utóbbi pedig mint a neve is mutatja szubjektív (nagyvonalakban nézed és tippelsz, h hallotta-e) 

A Demax csak az utóbbi végzi, az altatás (főleg gyerek) elég macerás, szerintem nem csinálnak ilyet.

A helyedben a János khzban próbálkoznék (ha megvan még) van ott egy nagyon aranyos dokinő, aki nekünk segített, és megcsináltak egy szubjektív vizsgálatot is viszonylag rövid idő alatt. (+ a Jánosban 100 dB-ig tudtak mérni, míg a HP-ban csak 80dB)

 

Üdv, T

 

 

Előzmény: Timie_ (103)
vt75 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 104

Igen a 40 dB biztató, de nem tudjuk, h ez mennyire elég illetve állandó...a genetikai poz-t sajnálom, mi is padlón voltunk, és egy ideig nem is sikerült talpra állnom...de úgy nézem a gyereket, hogy ezt a dolgot leszámítva, van egy életvidám teljesen egészséges jóeszű lurkóm, és mindent megteszek, h teljes élete legyen....

Ha normális a hozzáállás - illetve elmentek 1-2 játszóházba, ahol mindenféle gyerekekkel foglalkoznak - akkor egy idő után biztosan tudatosul nektek is, hogy ez egy dolog és meg kell tanulni vele együttélni (és lehetne sokkal jobban)

 

Van egy ismerős a demaxból, nekik valamilyen oticon nevű cucc jött be, ami szintén nem támogatott, gondolom persze az üzlet itt is jelen van, de azt ti látjátok jobban, hogy egy készülék jobban bejön-e a gyereknek nem pedig a demaxosok - márcsak az idők miatt....ők látják 2-3 hetente 1h-t ti meg elég nap vele vagytok...ettől függetlenül a biznic az biznic természetesen....

A konkrét hallókészülék típusokkal nem vagyok képben, de van egy hallásprobléma nevű topic ott biztosan tudnak segíteni, bár szerintem ebben a korban az elsőszámú feladat a hallóideg ingerlés , és nem tudom, h a típusoknak van-e valamilyen jelentősége azon kívül, mint amit látunk...

Az ilesztékkitépés megszűnt már?

 

Előzmény: kercerece75 (102)
Timie_ Creative Commons License 2007.05.17 0 0 103

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy valaki tudja-e hogy hol csinálnak Demax hallásvizsgálatot?Vagy ez csak egy cég?És miben különbözik ha a Demax KFt. csinálja, vagy ha esetleg egy sztk?

 

Válaszotokat előre is köszönöm

 

Üdv  Tímea

kercerece75 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 102
Köszönöm a választ… Most kicsit padlón vagyok mert megjött a genetikai vizsgálat eredménye és pozitív lett. Ami végett vetett a …csak a hallásfigyelmével van baj …….és a ……majd kinövi kezdetű titkos álmaimnak…
Szóval legjobb lehetőségünk egy közepes hallásvesztés ami idővel súlyosbodik nagyfokúvá… Mindenesetre minél előbb szembenézünk vele annál jobb….

Nekem a a 40db es görbe nem tűnik olyan rossznak…. Persze relatív a 100 hoz vagy a tökéletsehez képest de úgy tudom CI-t csak annak javasolnak, aki hk-kel nem nagyon fejlődik, viszont Nálatok ez egész bíztató …vagy nem???

A supero erősebb mint a Powermaxx??? Jó lenne valami lista ezekről…
Az árakkal és támogatás mértékével már tisztában vagyunk, de ezvan….
Nekem a Demax-szal pont az a bajom, hogy sok helyről hallottam, hogy főleg a phonak forgalmazásra hajtanak. A HP viszont alig akart nem támogatott készüléket kiadni…
Előzmény: vt75 (101)
vt75 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 101

Szia Kercerece,

 

Gyors leszek és kapkodó, mert nincs sok időm :)

 

Sípolás: szerintem ez illeszték probléma, mi demaxosok vagyunk, de a mostani illesztéket már nem ők vették le - nem sikerült teljesen - hanem a stúdió.

Egy illesztéket készítettek, félkemény, passzol, nehezen tudja a gyerek kicibálni, de a legfontosabb: nem is akarja. A szilikon irritálta a bőrét, az előző kettő pedig az volt, és jónak tűnt (mert nem ismerük a félkeményt gyakorlatban).

(Ha csak akkor sípol amikor kitépte, akkor az szerintem normális, mert pozitív visszacsatolás /gerjedés/ lép fel a mikrofon és a füllhallgató közelsége miatt..)

 

Altatás: a vénás elég durván hangzik, bennünket a HP-ban poharas trutyival altattak, de a János khz volt a csúcs: ott simán uazt anyagot uabban a mennyiségben befecskedezték műa tűs fecskendővel a végbélbe, és a gyerek így teljesen nyugodtan a vállamon aludt el a vizsgálat előtt.

 

Hallókészülék: volt egy kincstári siemensünk, meg talán egy videxünk..de mivel bénák voltunk a gyerek annyira tartósan nem hordta mint amennyire kellett volna, és így a használhatóság kétséges (nem rosszak v ilyesmi, csak nem volt elég időnk a megtapasztalásra).

Utána talán kaptunk még 1 siemenst + 2-3 Phonakot, és abból most a superio-t véglegesítették. A támogatott HK listát nem frissítették 3-4 éve (ezt hallottuk) így 50 %-s támogatás mellett még 222eFt-t kellett kicsengetni....ezt csak a "lelki rákészülés miatt írom..

Sajnos 50 %-nál többet senki sem kapott, ez állítólag 2007. jan 1-től van így...

Most ezzel a kütyüvel + a jó illesztékkel kb 40 dB-s a görbénk, a BERA 100 v annál rosszabb dB értéket mutatott - azt hallottuk, h ez ebben a korban tökéletes - illetve ami nagyon fontos: a folyamatos hallás + talán a jó készülék miatt a gyerek elkezdett "beszélni": most csak á, ó-zik, de a korábbi emm-emm-zések mellett "hihetetlen" széles lett e repertoár az elmúlt 1 hónapban (ami persze egy korabeli gyerekhez képest kevés, de az előző állapothoz képest jóval több).

 

(Ha most másodjára futnék neki a HK témának, akkor először végigpróbálnék 2-3 TB-set, majd elmennék egy maszekhoz, és ott is eljátszanám uezt, és a legjobbat választanám neki.  Majdnem így sikerült is, de mint említettem a a TB-seket nem tudtuk kitesztelni rendesen)

 

Ha kérdés van nossza..

 

Üdv, T

Előzmény: kercerece75 (99)
kercerece75 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 100
Mégvalami -mi még kicsik vagyunk egy ilyen szervezett kiránduláshoz - de hátha mást érdekel.

GYEREKNAP ! ! ! !

A

WIDEX-H Kft. DEXI Klubjával

közösen gyereknapi kirándulást szervezünk

KECSKEMÉTRE

2007. május 26-án szombaton.


Indulás: reggel 8-kor egy késobb pontosított budapesti helyszínrol, bérelt autóbusszal.

Programok: - SZÓRAKATÉNUSZ Játékmúzeum megtekintése, utána egy kis piheno, ebédido.
(Ebédet mindenki hozzon magával!)

- majd a Népi Iparmuvészeti Múzeumban korosztályok szerinti foglalkozások a gyerekek részére (textilbáb- és sárkánykészítés,terítobatikolás, agyagozás, borözés, csuhé- és gyöngyfa készítés)
- befejezésképpen a városban fagyizás

Költségek: mindkét múzeumban a belépok fejenként 300,- Ft

Jelentkezés: e-mail-ben az szhgya@t-online.hu címre, amiben kérjük megjelölni a létszámot és a gyerek(ek) korát. A busz 45 személyes, a jelentkezéseket beérkezési sorrendben kezeljük. Választ küldünk, de akadályoztatás esetén azonnali értesítést kérünk !!
A pontos indulási helyszínrol mindenkit idoben értesítünk.


Üdvözlettel:
Fischer Zoltán





Szülok a Hallássérült Gyermekekért Alapítvány
Fischer Zoltán, Ügyvezeto elnök
1094 Budapest, Mihálkovics u. 16.
Tel: 1/219-52-76
Fax: 1/219-52-77
E-mail: alapitvany@hallokasok.hu
szhgya@t-online.hu





..az előző hszhoz csatoltam képet, de nem tudom hogyan lehet megnézni

A Szigony utcában találkoztunk egy másik családdal -8 hónapos béjbi- és ott a rendelő előszobájában próbáltuk 2-3 percben "leszívni" egymásról a lehető legtöbb infót.... Ki hova jármiótastb. stb. stb.
Ha valaki tud más fórumot is akkor azt is linkelje be mert hátha ....


Előzmény: vt75 (98)
kercerece75 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 99
Sziasztok,

Már elég rég írtam közben voltunk a SOTÉn a Szigony u. és Szabolcs u. ban. Mindkét helyen azt mondták, hogy szerintük első látásra nem szükséges a CI (de csak szubjektív vizsgálat volt).

A Szigony u. ban egy nagyon kedves doktornő vizsgálta. Próbált csinálni impedencia vizsgálatot is, de Nóri men nagyon a hagyta magát ( szegény már eléggé utálja ha valaki a fülét piszkálja). Mindenesetre az kiderült, hogy reflex kiválthatónak tűnik és az egyik fülében ellapult görbe vagyis valami hurut ráhúzódott (cseppentés/orrszívás, de nem jön semmi….) . egyébkén nem értem, hogy ilyen vizsgálatot miért nem csináltak még soha Neki…. Mégha a HP-nak nincs is ilyen szerkentyűje akkor is mondhatták volna, hogy nézze anyuka van ilyen vizsgálat is, nekünk ugyan nincs ilyen gépünk, de innen két sarokra a Szigony utcában meg tudják csinálni ha gondolja vigye el…. Ezt sose fogom megérteni…. És kicsit kiakadok ezeken.
Az ASSRt nem csinálták meg, de jövő hónapban lesz valami lightosabb altatási módszerük és akkor mehetünk (most vénásan altatnak és azt is csak 1 éves kortól , de ezt biztos tudjátok)…

A Szabolcs u ban csináltak audiometriát 60-70 dB körül mérték a hallását. Szerintük figyelget hallóval úgyhogy ott is inkább azt ajánlották nekünk kontra CI.

Tehát most a legnagyob feladatunk a lehető legjobb HK kiválasztása és ebben lenn szükségem tanácsokra….
Honnan lehet tudni, hogy milyen HK létezik nagyfokú hallásvesztésre??? Vagy ezt bízzam HP-ra? Eddig három hallót kapunk egy Siemens Phoenix és Prisma egy Phonak PowerMaxx (ezt csak miután kértem, hogy kiróbálnánk nem TB támogatottat is )
Milyen készülékek vannak még? Nektek melyik vált be és miért? ( Tudom, hogy ez egyéni, de hátha tudtok valami okosságot ) Én nem nagyon láttam köztük különbséget illetve pusztán annyi, hogy a Phonak jobban illeszkedett a füléhez (mert természetesen egyiket sem gyermek vagy bébi könyökkel adták oda) és a Prisma elég nagy és kihúzza az illesztéke ezért 2-es hangerő felett sípol (ez mondjuk elég gázos így, de belenőhet): Mi van még? Hol lehet ezt megnézni??? A férjem egyenlőre a Phonakra szavaz mert számunkra annak volt a „legszebb – legtorzításmentesebb” hangja.

Most hirtelen ennyi…

K
Előzmény: vt75 (98)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!