Keresés

Részletes keresés

ts33 Creative Commons License 2022.06.23 0 0 3554

Sziasztok.

 

Toló-bukó teraszajtót össze lehet hozni térkőből készült terasszal, vízszigetelési szempontból?

Körülbelül 20 cm toktoldó van teraszajtó alján, ezzel fekszik fel a vízszigetelt aljzatbetonra.

 

mzoli898 Creative Commons License 2022.06.16 0 0 3553

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni...

Betonfödémet szeretnék hőszigetelni.

 

A réteg rend ugye betonfödém->párazáró fólia (hőtükrös)-> szigetelés -> páraáteresztő fólia.

 

Kérdés, hogy a hőtükrös fóliának melyik felének kell a födém és melyik felének a hőszigetelés felé néznie?

Ugyanez lenne a kérdésem a páraáteresztő fólia esetében is.

 

Előre is köszi

 

Zoli

ZorK_ZD Creative Commons License 2022.06.13 0 0 3552

Köszi, akkor szerintem én is úgy teszek. Kívül és belül gondoltam volna a falsíkkal vonalban megtámasztani 20 mm XPS csíkkal.

Előzmény: sylvanus67 (3551)
sylvanus67 Creative Commons License 2022.06.10 0 0 3551

Én Ytongot tettem oda. Belefaragtam.

Előzmény: ZorK_ZD (3549)
ZorK_ZD Creative Commons License 2022.06.10 0 0 3550

A képet nem sikerült beilleszteni.

https://kepkuldes.com/image/UAABxm

Előzmény: ZorK_ZD (3549)
ZorK_ZD Creative Commons License 2022.06.10 0 0 3549

Sziasztok! 

 

Szeretnék egy kérdést intézni a tisztelt szakikhoz.

A képen látható nyílászáró alatt a szerelőbetontól számítva kb 5 cm rés található.

Hamarosan megérkeznek a betonosok, akik aljzatbetonozni fogják a házat és a teraszt. Ők kérték, hogy mire megérkeznek, ezt a rést (a küszöb aljáig) töltsem fel és lássam el xps szigetelőlemezzel.

Hogy álljak neki, mire figyeljek? 

 

Az volt az ötletem, hogy eleve XPS lapot szabnék be ide, vagy Ytong téglából falaznék alá, ami a rést is kitölti, és ennek futtatnák neki a betont a srácok. 

 

Előre is köszönöm.

-BPM- Creative Commons License 2022.06.05 0 0 3548

Kedves Fórumozók!

Egy 30-as téglából és vályogtéglából vegyesen épített régi présházat és egy új, 44 mm vastag falazatú, boronafalas, szigeteletlen faházat újítok fel, illetve szigetelek párhuzamosan.

Mindkettőnél fontos szempont, hogy minél lélegzőbb legyen a falszerkezet, illetve, hogy megvédjem a rágcsálóktól, amiből elég sok van arrafelé. Egyik sem állandó lakhatásra lesz használva, ezért a hőszigetelő képesség fontos, de talán nem a legfontosabb szempont.

Kérdéseim a következők lennének:

-          mivel lenne érdemes szigetelni a présház falát, illetve a födémet (jelenleg szimpla padlásdeszka) és milyen rétegrendben,

-          a faház esetén ugyanolyan jó-e a belső szigetelés, amivel „megmenthetném” a jelenlegi, tájba illő faház jellegét, vagy mindenképp gondolkodjak külső szigetelésben,

-          mi lenne az a technológia, illetve rétegrend, amivel megmaradna lélegzőnek a faház, de kizárnánk a rágcsálók, és egyéb betolakodók megtelepedésének lehetőségét a szigetelésben.

Válaszaitokat, segítségeteket előre is köszönöm.

Pál

zolnes1 Creative Commons License 2022.04.05 0 0 3547

Sziasztok!

 

Tanácsot,tippet,ötletet szeretnék kérni.adott egy kb.20éves faház ami kívül rétegelt lemezzel van bevonva és le van festve fáradt-olajjal.erre szeretnék 5cm-es szigetelést ragasztani .milyen alapozóval kenjen le amihez tapad a ragasztóhab ? 5cm-es "nikecell"menne rá,nem a hőszigetelés a lényeg , csak nem szeretném,hogy ilyen csúnya fekete legyen ,azért gondoltam hogy "nikecell" + szürkére lehúzni egyelőre.

k.tsabi Creative Commons License 2022.03.24 0 0 3546

Üdv.  

Stukatúros,fafödémes ház födémszigetelését szeretném megcsináltatni. Esetleg van e valaki aki már túl van ezen? a kérdés,hogy milyen kivitelezés vált be leginkább? Gondolok itt padláson végig terített gyapot tekercs,esetleg táblás kőzetgyapot,vagy a fújható cellulóz a gerendázat közé? 

Esetleg bárkinek bármi ötlete,érve-ellenérve  lenne azt megköszönném.

pulsarxp Creative Commons License 2022.03.22 0 0 3545

Sziasztok,

 

terméskő lábazatot mivel érdemes síkba hozni?

még mindig a vízálló cementes habarcs a javasolt anyag erre?

 

Köszönöm előre is a válaszokat

Bob34342 Creative Commons License 2022.02.10 0 0 3544

Sziasztok,

 

oldalfalon 10cm grafitot fogunk idén rakatni (38-as fal), ami a széldeszkáig megy. A födémre is szeretnénk, vélhetően cellulózt, de az egyik cég rakna a széldeszka fölé és a talpszelemen mögé is anyagot, a másik nem. Csak nekem tűnik butaságnak, hogy oda nem menne szigetelés?

Valamint a 38-as fal+10cm grafitoshoz mennyi cellulóz ajánlott? 20-25-30cm?

 

stihl 812 Creative Commons License 2022.02.04 0 0 3543

Lehet hogy késői a  válasz.Ragaszkodj a terven lévő anyagokhoz,az Austrotherm felső kategóriát képvisel,és nagyon jó minőségű termék.A no name biztos olcsóbb is,valószinűleg minőségben is gyengébb.Az árkülömbség az ő zsebében landol,a te károdra.Ne hagyd!Közetgyapotnál van táblás kivitel,azoknál a keményebb-sűrűbb összetételű előnyős.Lerakva kötésben 2x15cm tökéletes.A tetejére osb vagy hasonló tábla külömböző méretekben rátehető,de nem szabad teljesen lezárni a teljes felületet,szellősen érdemes ráhelyezni.

Előzmény: Vhunter (3542)
Vhunter Creative Commons License 2022.01.20 0 0 3542

Sziasztok!

 

Építkezés előtt állok és pár kérdésre nem igazán találok választ, ha tudnátok segíteni azt megköszönném.

 

1. A terveken austrotherm hőszigetelő rendszer van előírva. A kivitelező "sima" noname EPS 80-at rakna fel, gondolom mert az olcsóbb mint az austrotherm. Van bármi érdemi különbség ezek között vagy igazából tök mindegy, 20 hungarocell az 20cm hungarocell?

 

2. A beton födémen 30cm kőzetgyapot lesz. Ez gondolom semmilyen formában nem járható. Van rá valami egyszerű és olcsó megoldás, hogy járhatóvá tegyem?

 

Köszi!

penta_ Creative Commons License 2022.01.11 0 0 3541

Sziasztok!

Adott egy vegyesfalazatú családi ház, amely fűtéskorszerűsítés után penészesedik. Nem véletlen, ugyanis a ház szigeteletlen, vakolatlan. A ház kisebbik része tömésfal ki tudja milyen alappal, a többi beton alapon tégla megfelelő bitumenes vízszigeteléssel. A terv 10mm kőzetgyapot homlokzati szigetelés, a lábazatra pedig xps menne. Összesen 170m2 az egész.

A kérdésem: egyáltalán javasolt-e a fenti felállás? Továbbá érdeklődnék, hogy kinek milyen rendszer vált be, egyáltalán érdemes-e rendszerben gondolkodni? Például a rockwool egész arzenált kínál, amiben a ragasztóanyagtól az alapozón át a vakolatfestékig minden megtalálható. Vakolatból és festékből szilikát menne, ha jól tájékozódtam, ez ajánlott tömésfalnál.

 

Láthatjátok, hogy sok tapasztalatom nincsen, csak amennyit a neten olvastam. Megköszönöm a hozzászólásokat.

lala1961 Creative Commons License 2022.01.07 0 0 3540
Előzmény: lala1961 (3539)
lala1961 Creative Commons License 2022.01.07 0 0 3539

Üdv ! Pontos rétegrend nincs ,de Én először párazárást csinálnék(belül) ,hogy a leendő szigetelés ne nedvesedjen ! A légrés nem játszik ,mert az csak akkor Ok ha légmentesen le van zárva (a mozgó levegő nem szigetel),olcsó gyapottal kéne amúgy, de ha ilyen a kialakítás nem 1x-ü !:-)Van másik hőszig. topik is ,írd be oda is ,hátha valaki jobbat tud írni !:-)

 

Előzmény: gabor817 (3538)
gabor817 Creative Commons License 2022.01.07 0 0 3538

Sziasztok!

 

Födémszigetelést tervezünk egy régi házon. A fődém vastag deszkával van felette vékony sár, kb 20-25cm légréssel.

 

A javaslat az, hogy fújassuk be a légrést, ez viszont nagyon drága viszont nem tudom mennyire hatékony!

 

Van valakinek tapasztalata?  Mennyire hatékony ez a megoldás? 

köszi

Ali-bá Creative Commons License 2021.12.31 0 0 3537

Itt kérdezd, ők értenek hozzá.   https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9084059

Előzmény: Barna Török (3536)
Barna Török Creative Commons License 2021.12.29 0 0 3536

Tisztelt fórumozók! 

Abban a dilemmában vagyok , hogy egy beépitett tetőteret akarok szigetelni. Itt jelenleg a szarufák között van régi üveggyapot alatta párazáró fólia és az alatt pedig régi bútorlapokkal lezárva . A gyapot kiszellőzése a padlás tér fele történik . Mi történne akkor ha én ezt a régi rendszert meghagynám és a pozdorja alá raknék 20cm gyapot szigetelést és ugyan úgy párazárás és gipszkarton.Így a szigetelés két fólia közzött lenne . Ez ebben a formában működthetne ? Képet csatoltam a jelenlegi állapotról

lala1961 Creative Commons License 2021.12.12 0 0 3535

Üdv ! A belső oldali párazáró is kell,mert ha olyan a tevékenység  helységben ,akkor innen lesz tele nedveséggel a gyapot ! :-) Szerintem.

Előzmény: Téli nap (3534)
Téli nap Creative Commons License 2021.12.12 0 0 3534

 " Legjobb lenne a zárt cellás purhab de az méregdrága,"

 

  Hát azt nem ide találták ki  és nagyon drága !

 

 Mondjuk a kérdésed se nagyon egzakt, de azért ki lehet találni.

 Van egy lemezgarázs, a mi lehet sík lemez, de inkább trapézbordás lemez  /  a lemez bordái /. Nos ide a gyapot alapú hőszigetelések javasolhatók. Sok  sok  ásványgyapot létezik. Ezeket a falnak nyomni, ra valamilyen  zárófólia és egy kemény lemez. Pl.  OSB, szerényebb igényeknél elég a farost lemez is.

 

 

  

 "nagyon értek ezekhez a dolgokhoz" 

 

Mindent meg lehet tanulni..

   Fólia viszont elég csak egy oldalra... ez majd mindig a belső.

Előzmény: Sandor Karnis (3530)
lala1961 Creative Commons License 2021.12.12 0 0 3533

Üdv ! Én a gyapottal nyomnám a lemeznek !:-) Nem 1x-ü nem mondom de talán a legolcsóbb,!:-)

Előzmény: Sandor Karnis (3532)
Sandor Karnis Creative Commons License 2021.12.11 0 0 3532

Értem, de a lemezre hogyan rögzítsem fel az első párazáró réteget?

Előzmény: lala1961 (3531)
lala1961 Creative Commons License 2021.12.11 0 0 3531

Üdv ! Én két párazáró fólia közé olcsó gyapotot raknék minél vastagabb rétegben, lemeznek jól nekinyomva , !:-)

Előzmény: Sandor Karnis (3530)
Sandor Karnis Creative Commons License 2021.12.11 0 0 3530

 Kedves Fórumozók!

Adott egy 6x6 méteres lemezgarázs nyeregtetővel, természtesen a tetején lecsapódik a pára és belül szépen csepeg lefelé, ezt már három éve meg akarom szüntetni, most rengeteg időm lenne rá.Legjobb lenne a zárt cellás purhab de az méregdrága, olcsóbb megpldásban gondolkodom, legegyszerűbb lenne 5 centis hungarocell táblák felragasztása, de kicsit szkeptikus vagyok, ugyanis tartok tőle hogy a lemez bordái és a szigetelőanyag között ugyanúgy lecsapódna a pára és szép lassan kikezdené a szigetelőanyagot. 

 

Kérlek ne nevessetek ki, én nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz.

 

Köszönöm előre is az értékes hozzászólásokat

Normali Creative Commons License 2021.11.27 0 0 3529

Sziasztok

lemezgarázst (ahol autó lesz) szeretném leszigetelni belülről.

Azt szeretném kérdezni, 6 cm vastag Nikecell elég lenne erre a célra vagy jobban lenne 8 cm vastagsággal? (Mennyivel járnék jobban?) illetve ezen lapok felragasztása lemezhez mit ajánlanátok. Köszönöm.

Fűtés nem tudom tegyek el a garázsba az egy 5.5 szer 3.5 méteres lemezgarázs. (Nem mobilgarázs) mivel azt olvasom a nagy hőmérséklet különbség sem tesz jót ha maja kiállunk pl a garázsból az autóval.

Luigis69 Creative Commons License 2021.09.27 0 0 3528

Sziasztok ,Kingstone  homlokzati hőszigetelő rendszeről tapasztalat,vagy mit ajánlotok ! 

Köszönöm

Áronka92 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 3527

Rendben! köszi!

Előzmény: Ali-bá (3526)
Ali-bá Creative Commons License 2021.09.10 0 0 3526
Előzmény: Áronka92 (3525)
Áronka92 Creative Commons License 2021.09.09 0 0 3525

Sziasztok, tömör gerendás faházat szigetelnék. Mindenki a 10-15 ös kőzetgyapotot ajánlotta eddig, mert fontos a vízáteresztő képesség.
Ehez kérnék tanácsot én szeretném kivitelezni, mert hihetetlenül meginogott a hitem a az itteni "mesteremberekben", és profi cégre nincs pénzem aki 10,000 euróért leszigetel 30 nm-t (tudom ez tulzás de krízis van meg minden). 
A háznak van levakolt és vakolatlan része is, első körben a vakolatlan részt szigetelném le, nem látom értelmét felpallérlécezni, levakolni s utána leszigetelni. 
Elég zöldfülü vagyok a szigetelési témában és ezért nem igazán tudom hogyan járjak el s ide kellene segítség javaslat meglátás. 

Amit eddig elképzeltem a homlokzati szigetelést illetően: A gerendákra felragasztanám szigetelő ragasztóval (milyen terméket javasoltok ragasztónak?) a kőzetgyapot lapokat, utána dübeleznék a biztonság kedvéért, ezután uvegszálháló menne a szigetelésre és azt pedig ceresit thermo universallal bedolgoznám, ezután jöhet rá a külső festés és kész. 

Köszi előre is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!