Keresés

Részletes keresés

manta-z Creative Commons License 2019.04.01 0 0 346979

Az LG mellett a Samsung is a vicc kategóriára csúszott le több dolog miatt is (panel lottó , op rendszer , színkezelés) . A Philips viszont feljött, az se tökéletes, de ezeket már veri.  A Sony az meg Sony a legdrágább a legjobb, de még annak is van pár hülyesége. 

Előzmény: Törölt nick (346976)
pottyantoswc Creative Commons License 2019.04.01 0 0 346977

nekem ez tetszett

 

Vezetője megállt segíteni és összesen tizenhat(!), egyenként hatkilós porral oltó tartalmát fújták be a motortérbe.

Előzmény: orgonatündér (346950)
Auralianus Creative Commons License 2019.04.01 -1 0 346975

nem a mennyiség számít nézd meg az eloszlást (területi itt pl nincs) az a gond...

 

... ha az éves csapadékmennyiség fele lehullik tavasszal, aztán hónapokig semmi, akkor gyanítom a gazdák szerint aszályos az év.

 

 

Előzmény: kobab (346974)
kobab Creative Commons License 2019.04.01 0 0 346974
Előzmény: orgonatündér (346967)
kzdiesel Creative Commons License 2019.04.01 0 0 346973

Mostanában gondolkoztam azon, hogy veszek egy TV-t...
Még sose volt... ezért szakemberhez fordultam.
Többel is beszéltem, mindegyik óvott több márkától.

Két dolog egybevágott: az LG nem TV, csak annak látszik(volt aki a BMW-hez hasonlította), Samsung még a legjobb a sok ipari hulladék között.
De aztán mégse vettem TV-t.
Nőm sincs egy ideje...
Mennyivel egyszerűbb az élet, azt most kezdem felfedezni 34 év után.
A nagy dolgok egyszerűek,és ami nincs az nem okoz problémát!

Előzmény: GPS (346934)
manta-z Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346972

Air mouse nak hívják legtöbb androidos tv vel működik.  

Előzmény: GPS (346958)
,m,1710 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346971

Persze egypár taktikai atomot ideoda (hogy miért az lényegtelen) a okostelefonok ára viszont csökkeni fog (akkor egyböl veszek négyet)

Előzmény: zöldkomcsi: (346970)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.03.31 -1 0 346970

Az majd a háború után lesz, úgy szokott lenni.

Előzmény: ,m,1710 (346969)
,m,1710 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346969

Meg egy jo járványal megspékelve, mitszolsz hozzá? bingo

Előzmény: zöldkomcsi: (346968)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.03.31 -1 0 346968

Sose mondják, pedig Szíriában nem csak háború van hanem aszály is már 5 éve. Gondoltam ideje már itt is valami. )-: és...kárörömre éhesen várom, ahogy korgó gyomorral babráljátok a telótokat. )-: ..meg az okos tévéteket ))-: szóval gondoltam közbe szólok már valamit. (-:

Előzmény: orgonatündér (346967)
orgonatündér Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346967

Pontosítom, hogy mit nem értek:

Ha Magyaroszágra gondolsz, akkor volt azért néhány.

Ott lenne 2007, 2011 (szerintem ez a legaszályosabb az elmúlt 30 évben), illetve a 2018 (ami itthon még elfogadható volt, de a Duna felettünk levő vízgyűjtőjében a 2011-esssel ért fel).

 

 

Ha világszinten, azt nem tudom.

Ami nem esik le itt, az majd leesik amott.

Területi és időbeli eloszlás persze leng, mint a győzelmi zászló.

Előzmény: zöldkomcsi: (346964)
kobab Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346966

Azt hittem van valami népi megfigyelésed. Régen szibériai meg egyéb naptárakat néztek a népek. Szóval valami ilyesmi. 

Előzmény: zöldkomcsi: (346963)
kobab Creative Commons License 2019.03.31 0 1 346965

Lenn látod a hasonló termékeknél a Samsungot

https://www.grx.hu/shop/taviranyitok-1/tv-taviranyitok/lg-remote-control-mozgaserzekelos-taviranyito-an-mr500g

 

De nézd: https://prohardver.hu/teszt/trust_wireless_keyboard_mouse/teljes.html

 

Vidd vissza GPS a tévét, ez az öregség jele ha valaki bevackol a tévé elé. A pénzt ha kell segít a topik befektetni, nekem (már most) szuper ötletem van rád szabva. Vegyél ki egy menhelyes kutyát és sétálj vele tévézés helyett. 

Előzmény: GPS (346958)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346964

Mostanában, amilyen nem volt már vagy 100 éve.

Előzmény: orgonatündér (346962)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346963

Nem tudom, csak úgy gondolom. (-: 5-6 kell hozzá, arra mondják, hogy statisztikai katasztrófa, amikor csak olyan rossz évek követik egymást előáll egy helyzet egy év ami olyan mint ha lett volna egy nagy földrengés vagy valami.

Előzmény: kobab (346961)
orgonatündér Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346962

Az első???

Előzmény: zöldkomcsi: (346959)
kobab Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346961

Honnét veszed hogy aszályos év következik?

Előzmény: zöldkomcsi: (346959)
newman2018 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346960

Mintha rávilágítanál a képernyőre egy fehér pötty mozog.

Előzmény: GPS (346958)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346959

Az első aszályos év most következik, nem tudja valaki? Hány lesz még utána?

GPS Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346958

 

A Samsung ugyanez ill. hasonló.

 

És annál is mászkál a kurzor a képernyőn - mint az egérkurzor a PC-n?

Én kérdeztem a fickót a boltban - azt mondta nem tud másik márkát, ahol lenne ilyen távküty.

.

Előzmény: newman2018 (346957)
newman2018 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346957

"távkütyübe épített giroszkóp mozgatja."

 

A Samsung ugyanez ill. hasonló.

Előzmény: GPS (346949)
szilvatövis Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346956

Neeeem... neten tévézni. :-)

Előzmény: Törölt nick (346952)
Auralianus Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346955

szalmabáb...

 

... nem a technológiai megvalósíthatóságról beszélgettünk, hanem a feltételrendszerről.

Előzmény: orgonatündér (346953)
GPS Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346954

 

Tévén netezni?

 

Na nem úgy, teeee.

 

De pl. megy egy film és többet meg szeretnék tudni róla (rendezőt, zeneszerzőt, szereplőket, stb.) a reklámszünetben nyomok kettőt, beleugatom a film címét a távkütyübe - és rögtön dobja a releváns infós oldalakat.

 

Sőt, ennek van egy Magic Link AI-nek becézett funkciója - amelyik a netről, a film közben - ő maga bányássza ki a netről releváns adatokat, videókat stb. - a pont folyó műsorról.

És működik. Ez tényleg csak egy gombnyomás és alul már ott is van az összes, a pont folyó műsorra-vonatkozó kapcsolódás.

 

Ezen azért agyalhattak egy keveset az LG-nél - mert nem csak a filmeknél működik, hanem pl. beszélgetőműsoroknál is.

.

Előzmény: Törölt nick (346952)
orgonatündér Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346953

Tényleg nem erről van szó.

Hanem arról van szó, hogy fafej informatikus-marketinges vagy.

 

Majd az informatika megoldja, ez a jelige.

Négykerekű szórakoztatóközpont és társai; akinek más kell vagy ezt kritizálja, kétségei vannak, az haladásellenes ókonzervatív kákán is csomót kereső hülye, debezzeg te meg az emberiség fényes jövőjének egyetlen lehetősége ugyebár.

A te stílusodban "Én okos vagyok... van persze aki hülye...de ez nem kötelező...én a helyes módszert választom...baj-e?"

  

  

 

No de

(még ha opponenseid nem is egészen ebben az irányban vitatkozn ak veled, csak hasonlóban)

 

1. A gép (ami ugye nem általános intelligencia) más hibákat fog elkövetni, mint az ember. Adott esetben egészen elemieket, cserébe azért, hogy pontosan fog fékutat számolni esős időben, és nem fárad el a monoton autópályázásban (mert nem tud unatkozni).

 

Még messze nem arról van szó, hogy tud-e akkora követ teremteni a Mindenható, amit ne tudna fölemelni.

(Tehát nem arról, hogy hogyan állítsa értéksorba a várható kár-alanyokat)

  

2. Van a rendszerben sok nem algoritmizálható, tehát szabályszegések sorozatával, de mindenki megelégedésére megoldható (és megoldandó) helyzet. Kb. minden 100 vezetői kilométerre 1, nagyvárosi forgalomban 5.

Ha ez nem jön össze (komoly baleset, tán 1 ezrelék), akkor jön az okos jogászok dörgedelme, hogy szabályosan kellett volna közlekedni, és TE vagy a felelős a balesetért.

És ez marad is, amíg nem csak gépi (turing-gép) résztvevői lesznek a közlekedésnek (tehát lesznek vadászó macskák, részeg vagy zenét hallgató "selátsehall" fiatalok (belváros, élménytársadalom, ugye), vagy versengő* egyedek, szélfútta falevelek és üres papírok, stb. 

 

Megint csak nem azt látom lényeges iránynak, hogy 4 kismacskát, 3 nyugdíjast, 2 idegen kisgyereket vagy 1 sajátot (XOR) kíméljek meg az adott helyzetben.

 

 

3. Ha a gép igen nagyon kurva jó lesz, akkor megéri-e a közlekedési halálesetek és sérülések számát lefaragni 5-10%-al azért cserébe, hogy irgalmatlan nagy társadalmi költséget (időt, erőforrást) fordítsunk az új világra.

Lennének fontosabb feladatok az emberiség előtt.

 

Kezdve azon, hogy rá kénebeszélni az embereket a kisebb fogyasztásra és az időnkénti kisebb komfortra - s a tömegdemokrácia keretei között (legalábbis a jelen állás szerint).

 

 

 

*

(végül is biológiai lények lennénk, versengési hajlam nélküli lény nem létezhet, mert idejében kihalt, ez egy állandó szűrési feltétel)

 

Előzmény: Auralianus (346895)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346952
Tévén netezni?
Előzmény: szilvatövis (346951)
szilvatövis Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346951

No várj csak! Én is el voltam ájulva amikor megvettem, aztán jöttek a szoftverfissítések és egyre butább lett, ma már a netezés felejtendő, egy vacak videót nem képes lejátszani, támogatás nuku, örülök, hogy még TV üzemmódban használható.

Előzmény: GPS (346949)
orgonatündér Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346950

autós fél-OFF

kiemelném belőle ezt:

 

Olvasónkat nagyon megviselte az eset, soha többé nem akar BMW-be ülni, és a cégnél több ilyen típusú autót is visszaadtak a használóik, mert vannak, akik kisgyerekeket szállítanak és életveszélyesnek érzik az autókat

 

Ezeket a nagyértékű termékeket, mint a gépkocsi, az előző sorozatok híre adja el;

ti. hogy van akkora felhalmozott tudás, meg tervtár a gyárban, ami...

Ezt ellenőrizni nyilván nem tudja a kívülálló (a bennfenteseknek is nehéz), ezért heurisztikákat alkalmaz

(Úgyis mint: az olasz autó rohad, a francia megbízhatatlan, a koreai igénytelenül összerakott, az oroszokban van anyag, de semmi közük a finom munkához (se beltér, se fogaskerék) , a merci megbízható, a Volvo örök élet+2 nap, stb. stb. )

 

A 2000-es évekig a BMW-t tán az adta el, hogy szolíd, de mégis gyors , közúti értelemben sportos kocsi

(Derrick felügyelő is azzal járt, ugye)

 

A 2025-ös BMW-ket meg ez a mostani széria

"romantikus hangulatra vágyik? szereti a tábortüzet?"

A heurisztika az lesz, hogy a BMW az kigyullad.

 

A másik heurisztika meg az lesz, hogy a német autó emissziója csalós és vacak, de ez - ellentétben az előzővel - csak féligazság, mert mind ezt tudja.

Mert adott peremfeltételek, névleges fogyasztás (tehát implicite előírt literteljesítmény) és elfogadott igények ("minimum 150lóerő kell, 50-80 nem elég") magukkal rántják azt, hogy a mérési ciklus jó lesz, de cikluson kívül elképesztő dolgok, meg hogy baszakodni kell a koromszűrővel (kiégetési ciklus)

Szóval ezek mellett kb. ezt lehet megcsinálni a dugattyús belsőégésűvel.

 

Illetve ott van az, hogy nem mindgey, hogy CO2-ről vagy valamiféle koromról ill. összetett szén óriásmolekuláról/vegyületről/kolloid komplexről beszélünk.

 

 

Előzmény: Pomber Béla (346887)
GPS Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346949

 

Miért nem viszed vissza?

 

Az a gond, hogy nem tudom mit vegyek helyette.

 

Lehet kevesen ismerik, de ehhez jár egy szenzációs távvezérlő, a Magic. Úgy néz ki, hogy ez az LG szabadalma, mert még egyetlen márkánál sem láttam ilyet. https://www.youtube.com/watch?v=uoxYO9DslkA

 

Ez azt tudja, hogy a képernyőn megjelenik egy kurzor, ami pont úgy viselkedik, mint az egérkurzor a PC-n - csak ezt a távkütyü mozgatásával lehet kergetni.
Első körben mindenki azt hiszi, hogy olyan, mint valami lézerkard, amivel rásugárzol a képernyőre - de nem, a távkütyübe épített giroszkóp mozgatja.

 

Másik dolog a távkütyübe épített hangfelismerő, amivel (magyarul is) bemondom mit akarok - és már löki is. Ez főleg a netes böngészőnél csoda - mert ha hirtelen érdekel valami - beleugatom a távvezérlőbe és már tölti is az oldalt. Semmit nem kell bepötyögni, betűket vadászni, stb.

 

Szóval nem olyan moslék TV ez - pont ezért tettem szóvá azt a pár bosszantó hibáját, amit pici odafigyeléssel, nulla dollárból kiküszöbölhettek volna. Csak úgy látszik, nem volt rá idő.

.

 

Előzmény: kobab (346940)
,m,1710 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 346948

A problémát a tévédbe keresd

valami nem kompatibel

Előzmény: GPS (346938)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!