Keresés

Részletes keresés

gertrud84 Creative Commons License 2006.10.17 0 0 58

Sziasztok!

 

Él még ez a topic? Májusban megyünk a párommal a Dominikai Köztársaságba két hétre. A beutazással kapcsolatban szereték megtudni néhány dolgot. Mi angliából megyünk, de magyar útlevéllel. Az oké, hogy vízumra nincs szükség, de a turistakártyát meg tudom venni a reptéren? Mennyibe kerül? Sokat szórakoznak a reptéren? Mi az északi partra megyünk, mert itt nagyon dícsérték, de a fórumon azt olvastam, hogy a déli jobb választás lett volna. Milyen az idő ott májusban, volt valaki akkor? Milyen programok vannak, mennyibe kerülnek?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv: gertrud

bluevic Creative Commons License 2005.10.25 0 0 57
Sziasztok!
Meg tudjátok mondani, hogy milyen a hőmérséklet egész évben? Januárban pl hány fok van stb?
Szeretnénk egy nagyot pihenni, tengerpart, napsütés. dominika?:)
IT88 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 56

Szia BÉva,

 

a Punta Cana - Santo Domingó út kb. 4 óra hossza egy irányban, tehát oda vissza min. 8 óra. Mi csak Baya Hibe-ig mentünk Punta Cana-ból, de az alapján szerintem a 4 órás út akár 5 óra is lehet.

 

Üdv.:

 

IT88

Előzmény: BÉva (55)
BÉva Creative Commons License 2005.09.26 0 0 55

Sziasztok,

meg tudja valaki mondani, hogy Punta Cana és Puerto Plata, Santa Domingo és Puerto Plata hány órás autó-, busz- utazási időbe telik?

 

doryka77 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 54
Szia IT88,

már nem emlékszem melyik szobában voltunk, de a koordinátái körülbelül azonosak az általad leírtakkal.
Egyébként még annyit tennék hozzá, hogy valóban meseszép tengerpartja van, de ha ez a fő szempont + a pihi, sütkérezés --> akkor inkább Maldív-szigetek....
Mivel az aktív pihenés híve vagyok, tehát nem a tengerparton fekvő, köldöknézegetős... legközelebb inkább Ázsia. Azon belül aztán lehet Indonézia, Thaiföld, stb..
Igaz a repjegy egy kicsit húzós, de ha már ott vagy nem kell a pénzt számolgatni és azon aggódni hogy mikor mire lesz elég.
Mert azért ha megnézzük egy Saona, Samana, egyéb kirándulások árát Dominikán, hááát..... 1 kirándulás árából vígan kifizetsz 1 hét szállást + kaját /persze nem all incl/ pl. Balin. És a tengerpart ott is van olyan szép!


Előzmény: IT88 (53)
IT88 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 53

Szia Doryka77,

 

Már-már gyanúsan megegyezik a véleményünk!! :))

Esetleg emlékszel még melyik szobában voltatok? Mi a 447-ben voltunk, ami kb. pont félúton volt a part és a főépület között, talán egy kicsit közelebb a parthoz.

A kirándulások valóban elég drágák, de a választékot nem találtuk olyan vészesnek, csak hát a sztrájk miatt szinte mindegyik meghiúsult (Saona és Manati park azért megvolt). Ennek ellenére azért jól elvoltunk az édes semmittevésben a parton.

A szállodán kívüli világ viszont meglehetősen megdöbbentő volt. Nagyon hálás vagyok a sorsnak, hogy volt lehetőségem eljutni oda, meglátni és kicsit talán megérezni a karibi hangulatot, de Dominikára tényleg meggondolnám, hogy visszamenjek.

 

Üdv.:

 

IT88

Előzmény: doryka77 (52)
doryka77 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 52
Szia,
2 éve mi is a Bavaro Princessben voltunk. Nagyon aranyos szálloda, mikor eljöttünk akkor kezdték felújítani a szobákat/bungikat.
A kedvencem azok az aranyos kis utasszállító kocsik amivel a kertben cipeltek...:-)
Ja, és isteni pizzát csináltak, esküszöm lekörözték az olaszokat.

A szállodára semmi negatív dolgot nem tudok mondani, viszont Dominika az egyetlen hely talán az eddigi nyaralásaink közül, ahol az általunk eltöltött 2 hét éppen elég volt, sőt...
Bevallom őszintén, hogy oda vágyom vissza a legkevésbé.
A kirándulási lehetőségek elég korlátozottak, és ha privát úton szervezed, akkor is nagyon-nagyon drágák.
Viszont ha valaki csak pihizni és egész nap a tengerparton sütkérezni szeretne, akkor ezt a helyet neki találták ki!
Előzmény: IT88 (51)
IT88 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 51

Sziasztok,

 

Crx-ék után mi júliusban jártunk Dominikán, szintén Punta Cana volt a célpont, de két (vagy három) hotellal odébb laktunk, a Bavaro Princess-ben.

Természetesen "elzarándokoltunk" Crx-ék szállodájához is a parton.

 

Hurrikánnal hál' istennek nem akadtunk össze, de volt helyette taxis és buszos sztrájk, ami jónéhány kirándulási tervünket meghiúsította. Sajnos útleírás még nincs, de néhány kép azért található a http://photos.yahoo.com/zbartha címen.

 

Kérdésre természetesen szívesen válaszolok!

 

Üdv.:

 

IT88

crx Creative Commons License 2005.07.04 0 0 50

doryka77,

igen, az ilyen az kellemes élmény, én is tapasztaltram korábban hasonlót, a Chavonnál Michael Friedel is ebből a szögből fényképezett :-))

Előzmény: doryka77 (49)
doryka77 Creative Commons License 2005.07.01 0 0 49
Szia, megnéztem a fényképeidet. Jót mosolyogtam , mert 3 éve pontosan ezt az útvonalat jártuk be, ugyanezekkel a kirándulásokkal, stb. Volt olyan kép pl. az Altos de Chavon-nál amit ugyanabból a szögből is fényképeztük :-))
Jó volt egyet nosztalgiázni.....
Előzmény: crx (48)
crx Creative Commons License 2005.07.01 0 0 48

Halihó,

bár a fórum nem pörög hasznos infóval állhatok elő. 2005. júniusában voltunk Punta Cana-n az LTI Beach resort-ban, nos...

 

Képek:

http://community.webshots.com/user/crxcar2

 

Útleírás, élménybeszámoló:

http://crxcar.uw.hu/index.html

 

Kérdések esetén: malongo@index.hu illetve a cím most változik talán malongo@vipmail.hu -ra, ha az indexen jól olvastam.

(Ez utóbbi kb 1 hét múlva lesz kész és fent a honlapomon.)

 

IT88 kollega, izgultok már 5 nappal az indulás előtt? felraktam újabb képeket a lapra, fusd át 7végén, ha van időd rá...

 

Sziasztok,

Crx

crx Creative Commons License 2005.06.23 0 0 47

Hali,

tegnap megjöttünk Dominikáról (Punta Cana), ha felkerültek a képek és infó a  netre, akkor belinkelem ide. Addig is ha valakinek van kérdése, akkor írjon a malongo@index.hu -ra.

 

Aug-szept tényleg hurrikános időszak. Ezt mondták ott is. A nyomait meg láttuk ledölt házak, hidak és autoutak formájában. 4 éve volt egy nagyon erős hurrikán arra, de évente van ott ekkor kisebbek, de ezt előre tudni nem lehet.

Sztem októberre told el az időpontot, de nem akarlak lebeszélni sem.

 

Crx

Előzmény: compot (46)
compot Creative Commons License 2005.06.23 0 0 46

Sziasztok!

 

Szeptember elejen terveztem Dominikára utazni, de egy kicsit utána olvasva azt hallottam, hogy ez különösen hurrikán veszélyes időszak.

Nem tudtok többet erről?

IT88 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 45

Igen, igen, igen ... vannak bizoyn akiket minden részlet és kép érdekel :-)

 

IT88

Előzmény: crx (44)
crx Creative Commons License 2005.06.09 0 0 44

Szia,

Megnéztem őket, köszi jól esett.

 

Éjjel indulunk és ha visszaértünk majd teszek fel képeket, meg írok beszámolót is, talán hasznos lesz azoknak akik érdeklődnek...

 

crx

Előzmény: Amazon (43)
Amazon Creative Commons License 2005.05.05 0 0 43

Szia!

 

Én voltam Maldívon is.

Olyan szép vízalatti világra ne számítsatok. És nem is lehet az egészet összehasonlítani.

 

De: a tenger itt is gyönyörű. Kirándulásokat lehet tenni a szigeten bellül. Santo Domingo nekem tetszett.  Ha tanácsolhatom, akkor a délkeleti-déli partszakaszt célozzátok meg.

 

Képek: http://fototar.origo.hu/pages/albumlist/albumview.jsp?id=717488

 

Remélem jó lesz a link.

 

Ildikó

Előzmény: crx (42)
crx Creative Commons License 2005.05.04 0 0 42

Sziasztok,

most gondolkozunk ezen a helyen. Érdekes 2x szer voltunk maldívon és mind2x a winairrel, teljesen korrektek. Most megint náluk talána  leglcsóbb az út...

Kár h ez a fórum nem pörörg úgy mint a maldív...

crx

Gabó45 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 41

Sziasztok!

Már azt hittem nincs is Dominika topik, olyan régen volt az utolsó hozzászólás!

Az idén  ide szeretnénk menni, nagyon jó akciókat találtam a Winair irodánál, bécsi indulásal. Örülnék, ha többen lennénk itt, aki volt már ott vagy oda utazna, légyszi írjon.

Gabi

balidog Creative Commons License 2005.01.26 0 0 40
Sajnos mi nem voltunk a vízesésnél, de nem is láttunk ilyen programot, pedig szivesen megnéztük volna.
Előzmény: dijoni (39)
dijoni Creative Commons License 2005.01.26 0 0 39
Jó sokat kérdezek és köszönöm szépen, hogy válaszoltok :)
dijoni Creative Commons License 2005.01.26 0 0 38

A vízeséseket nem néztétek meg? Oda volt szervezett út?

Milyen árban voltak a fakultatív programok?

Előzmény: balidog (35)
dijoni Creative Commons License 2005.01.26 0 0 37

De gyönyörűek! Köszönöm szépen!

Ti részt vettetek az animátoros programokon?

Voltatok evezni?

Előzmény: Amazon (36)
Amazon Creative Commons License 2005.01.21 0 0 36

Nekem azért tetszett Punta Cana a főváros. Megnéztük Kolombusz fiának a házát, a dómot. Azért eltelt a nap ott is. Ja persze, mert délután bevittek minket egy bevásárlóutcába, ahol tömegével voltak a bazárok. Nekem legjobban a szivarkészítő műhelyek tetszettek. Ott helyben látod, hogy sodorják a szivart. Én nem dohányzok, de azért ezt kipróbáltam :)))))

 

Dijoni: beszkenneltem a képeket, de elég lassan tudom szerkesztgetni őket, azért előlegbe pár darab:

 

 

 

Előzmény: balidog (35)
balidog Creative Commons License 2005.01.21 0 0 35

Mi voltunk pipás búvárkodni, ugye oda nem szükséges autó. :)

A Manati állatparkba, úsztunk a delfinnel. Ide menetrendszerinti buszok visznek, szóval maradhatsz akár zárásig is. A Jeep Safari pedig egész napos program és te vezeted a jeepet. A többi napot meg a parton töltöttük, szóval nem volt szükség autóra. Még a fővárosra voltunk kíváncsiak, de a helyiek lebeszéltek róla, szóval oda végül nem mentünk.

Előzmény: dijoni (34)
dijoni Creative Commons License 2005.01.21 0 0 34

Szia!

Igazából csak azért érdeklődöm az autó iránt, mert szívesen nekiindulnék felfedezni a szigetet, a vízeséseket, a tavakat, meg mindent. Jobban szeretek a saját tempómban nézelődni, mint tömeggel, időre. De ha jól vannak szervezve ezek a programok, megfizethetőek és mindenhova elvisznek, akkor nincs gond.

Te mit ajánlanál fakultatív programnak?

Előzmény: balidog (33)
balidog Creative Commons License 2005.01.20 0 0 33

Szia!

A másik topicot találtam meg előbb, szóval oda már írtam...  2004. juniusában voltam Punta Cana-n. Szerintem nem érdemes autót bérelni, mert szörnyű a közlekedés és a közbiztonság is. Persze ez az én saját véleményem, de a helyiek könnyebben boldogulnak. Árakkal kapcsolatban amire emlékszem a Manati parkba (ez egy állatpark, ahol rengeteg állat van hüllők, cápa, krokodil és még sok egyéb, és különféle showkat is lehet látni) 15 USdollár a belépő és 70 USdollárért úszhatsz a delfinekkel, adnak puszit és készítenek rólad fényképet is +pénzért. Ha körülnézek otthon, lehet hogy még találok prospektusokat. Ha van konkrét kérdésed kérdezz bátran. Szeretem nagyon Dominikát és Balit is.

Előzmény: dijoni (25)
balidog Creative Commons License 2005.01.20 0 0 32

Sziasztok!

Én is Dominika rajongó vagyok. 2004. juniusában töltöttem a párommal 10 napot Punta Cana-n az Occidental Allegro Hotelben. Fehér homok, pálmafák, minden csodálatos volt, szivesen visszamennék mert nem láttam még mindent.  Az autóbérlésre saját tapasztalatból az mondanám nem lesz rá szükséged és sokkal biztonságosabb is helyivel utazni. Tudvalevő a közbiztonság nem valami jó Dominikán és közlekedési kultúra is elég furcsa, vagy inkább nincs is. Ezenkívül közvilágítás is alig-alig van, legalábbis ezt tapasztaltuk. Mi még az itthoni utazási irodán keresztül szerettünk volna autót bérelni, de az autókölcsönző nem vállalta, hogy a reptérre kiviszi az autót, ezért eláltunk a szándékunktól és transzfert kértünk. Ami persze nem jött, mert valami miatt 1 nappal később vártak minket. Szóval taxival mentünk a hotelbe.  De azért másnap elnézést kértek tőlünk a kellemetlenségekért és kifizették a taxiköltséget is.

Jó utat kívánok annak aki most készül menni és persze irigykedek is! :)

Előzmény: dijoni (31)
dijoni Creative Commons License 2005.01.18 0 0 31

Mi Juan Dolio-ra megyünk és azért kérdeztem az autót, mert az a part, ami a Te képeiden van álomszép. Ha lehetne elérhető áron autót bérelni akkor elmennénk arrafelé, meg megnézném azért az északi partot is. Nem emlékszel milyen kölcsönzési díjak voltak? Gondolom a kölcsönzési feltételeket nem is nagyon néztétek.

Köszi, ha írsz még, iszom a szavaidat :)

 

Előzmény: Amazon (30)
Amazon Creative Commons License 2005.01.18 0 0 30

Szerintem az egész ilyen szép, de a dél-délkeleti at tuti. Amúgyis ott van a legtöbb üdülőterület. Mi nem béreltünk autót, de van rá lehetőség. És egyéni túrákra is.

Majd este otthonról írok bővebben.

 

Üdv: Ildikó

Előzmény: dijoni (29)
dijoni Creative Commons License 2005.01.18 0 0 29

Ez gyönyörű!!!

Nem tudod, az egész déli part ilyen fehér homokos, vagy csak Punta Cana és környéke?

Ti béreltetek autót? Van rá lehetőség? Érdemes?

Előzmény: Amazon (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!