Keresés

Részletes keresés

Kommentszekció Creative Commons License 2021.05.14 -6 2 2234

Azért a mötöká meccsei nem az a szint amiről te itt irogálsz totta ....

Előzmény: RnD (2223)
Trombozis4 Creative Commons License 2021.05.14 0 4 2233

Jobbulást Afentalernek. Szomorú a hír a sérülésről. Sacinak ez már a harmadik szalagsérülése 21 éves korára. Még azt sem lehet mondani, hogy rásérül, mert mindig más szalaggal van probléma. Sikeres felépülést kívánok!

Süni2 Creative Commons License 2021.05.13 0 1 2232

Jobbulást Saci!

codi1993 Creative Commons License 2021.05.13 0 0 2231

Azt már el is felejtettem. Eddig is látszott rajta vagy is amikor én láttam játszani hogy bizonytalan sok helyzetben hát ezután nem tudom hogy fog majd játszani. Következő szezon végére visszatérhet. 

Előzmény: van_Persil (2230)
van_Persil Creative Commons License 2021.05.13 -1 0 2230

3X, elötte volt 2018-ban egy bokaszalag-szakadasa is, azért nem lehett ott a debreceni UP-VB-n.

Előzmény: codi1993 (2229)
codi1993 Creative Commons License 2021.05.13 0 1 2229

Alattad pont linkeltem. Olvastam hogy megdicserted Sarat hogy nem mozgatta a lábát miután földre érkezett szerintem akkor már mindegy volt sajnos. Valami nagyon nincs rendben vele ha két év alatt kétszer elszakad a szalagja és nem is ugyan az. 

Előzmény: RnD (2227)
van_Persil Creative Commons License 2021.05.13 -1 1 2228

Nem tudom, honnét tud annyi lelkieröt összeszedni, hogy sokadjára is felépüljön. Kevés nála pechesebb magyar játékos van, ezek a korai súlyos sérülései lehet, hogy jeleznek valamit.

Előzmény: codi1993 (2226)
RnD Creative Commons License 2021.05.13 -3 0 2227

A Fehérvár honlapról:

 

Afentaler Sára, csapatunk jobbátlövője sajnálatosan a múlt heti, Békéscsaba elleni idegenbeli mérkőzésen egy ártalmatlan szituációból adódóan jobb (eddig ép) lábában keresztszalag szakadást szenvedett. A mérkőzés másnapján az orvosi vizsgálatok is igazolták az előzetes diagnózist. 

 

"Éppen egy cselezésbe kezdtem volna, mikor egy mozdulatot követően aláfordult a térdem. Semmiféle fizikai kontaktus nem volt, egyszerűen szerencsétlen szituációból adódott minden. Az első pillanattól éreztem, hogy baj van, biztos voltam benne, hogy elszakadt a keresztszalagom. Azonnali fájdalmat nem éreztem, a lelkem jobban fájt, hirtelen lepergett előttem az újbóli rehabilitációs folyamatok sokasága, a fizikai fájdalom a mérkőzést követően ért el, akkor már behajlítani sem tudtam az eddig egészséges lábamat"...

 

 

:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

 

 

 

codi1993 Creative Commons License 2021.05.13 0 0 2226
RnD Creative Commons License 2021.05.13 -4 4 2225

"....három egymásutáni tökugyanolyan akció volt, feltolt jobblövővel, vmiért elkezdték ezt erőltetni - feltehetően nem maguktól..."

 

...mondjuk ha Dakos jobboldalra helyezkedik a vonalon és nem balra, akkor Tami tudott volna előre is passzolni. Így azonban maradt a jobbkettő, ráadásul aki ott állt (kétszer Tuckos, egyszer Szekerczés) mindháromszor ugyanolyan statikusan várta a labdát, bár az első interception után már a jobbkettőnek is leeshetett volna h hasonló helyzetben ő is tehetne valamit azért h ez ne ismétlődjön.

Előzmény: Taliga007 (2220)
RnD Creative Commons License 2021.05.13 -3 4 2224

"... Debrecenben a hajrában pont ezeket hibákat követte el, Vova le is kapta..."

 

Csak szólok, a Debrecen-MTK meccsen végig a pályán volt Pál Tamara, Vovának eszébe sem jutott "lekapni".

 

Mondom, írod itt a hülyeségeket.....

Előzmény: Bamberg58 (2219)
RnD Creative Commons License 2021.05.13 -6 4 2223

Pál Tamara "nem szokott hozzá a felelőséghez és a kiélezett szituációkhoz..."

 

?????

 

Persze, azért nyeri egymás után a meccseket az MTK-nak, méghozzá éppen a végjátékban, mert nem szokott hozzá a kiélezett szituációkhoz....

 

Ilyeneket olvasva komolyan felmerül az emberben h te vajon nézel-e egyáltalán meccseket, vagy csak ötletelsz bulvár stílusban erről, mindent ami éppen eszedbe jut.

 

 

 

 

Előzmény: Bamberg58 (2219)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.05.13 -5 0 2222

Egyébként ettől függetlenül sem volt jó és az a vita tárgya.

Előzmény: Bamberg58 (2221)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.05.13 -4 0 2221

Ha az irányító látja, hogy elviszik akkor nem passzol.Ennyi!

Előzmény: Taliga007 (2220)
Taliga007 Creative Commons License 2021.05.13 -1 4 2220

Pedig sztem most igaza van RnD-nek (fáj még leírni is :)), három egymásutáni tökugyanolyan akció volt, feltolt jobblövővel, vmiért elkezdték ezt erőltetni - feltehetően nem maguktól... A tegnapi meccs meg vastagon Vova sara, lassította a játékot, amikor nem kellett volna, sokszor összevissza cserélt, a második félidő már tökmindegy volt - arra a Sió lendületbe jött. Mindenesetre, ez egy nagy sansz volt... 

Előzmény: Bamberg58 (2219)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.05.13 -6 2 2219

Ráadásul mindhárom akció teljesen ugyanolyan, könnyen elővételezhető és nem túl kreatív, de ez inkább edzői instrukció lehetett.”

 


Ez kapitális ökörség... Nyilván mindenért az edző a hibás:)) Itt még mindig arról van szó amit Bohus Bea is megemlített az MKSZ up elemzésében, nem szokott hozzá a felelőséghez és a kiélezett szituációkhoz, mert még mindig kísért hogy Győrben felelőség nélkül beküldték “lődözni”. Lehet az edző hibás, de nem a Vova. Nála csak fejlődött, a gyerekes védekezése is.

Jelenleg nincs még nincs egy erős középcsapat szintjén sem. Debrecenben a hajrában pont ezeket hibákat követte el, Vova le is kapta. Azt nem mondom, hogy nem tehetséges, de egyelőre pont jó helyen van és ezt ő is jól tudja. A góllövőlista élcsoportja, a magyar bajnokságban, meg láttuk Kácsornál, Walfischnál, Szekerczésnél stb mit ér a nemzetközi mezőnyben. Szekerczés 2018/19 205 gól.

Remélem Kuczora majd teljesen felépül mert én őt és Vámost is tehetségesebbnek tartom, sőt szerintem rövidesen Szabó Nina is leelőzi, ha nem dolgozik keményen, aztán Kajdon is rajtra készen.
Egyelőre egy francia erős középcsapat is álom vagy mehetne De Paula helyére? Szerintem nem.

Ha itthon marad, egy év múlva ehelyett jöhet az Óvár. Neki pont külföldre kéne menni, nem a Győrről meg a Fradiról álmodozni. Aztán...ha ott pont elfogyna a pénz akkor talán jöhetne a Győr is.:)

Előzmény: RnD (2217)
nicko Creative Commons License 2021.05.13 0 1 2218

eddig az alacsnyabb osztálykra volt jellemző, főleg régebben, hogy tavasszal érdekes eredmények születtek a "csak ne jussunk fel" kategóriában.

Előzmény: Tonio 2.0 (2209)
RnD Creative Commons License 2021.05.13 -4 5 2217

Visszanézve Pál Tamara három elrontott passzát a második félidőben - mindhárom középről jobbra indulva jobbkettőbe adott keresztpassz lett volna - faultból volt azért mindegyik. Az elsőnél Jezic lökte meg a karját oldalról a lövés pillanatában, a másodiknál amikor középen kilenc méteren jobbra fordul akkor az éppen kilépő Jezic-en - aki nagyon ügyesen otthagyta Tami előtt a bal lábát mielőtt támadó faultot imitálva hátradobta volna magát -  vagyis Jezic lábában elbotlott, ezért utána h ne lépje el inkább rögtön passzolt jobbra, de lendületet vesztett és a lövést nem tudta jól helyezni. A harmadiknál a kilépő Németh Csilla oldalról teljesen egyértelműen faultolja a lövőkezét (ezt le kellett volna fújni).

 

Azaz Tami nem felejtett el hirtelen kézilabdázni, megvan az oka miért voltak gyengék ezek a lövések, persze az is igaz h egy irányítótól elvárjuk h faultból is jól passzoljon (vagy ne passzoljon és inkább mutassa be a faultot a jv-nek). Ráadásul mindhárom akció teljesen ugyanolyan, könnyen elővételezhető és nem túl kreatív, de ez inkább edzői instrukció lehetett. Vova szereti támadásban a sémákat és ma a Siófok ellen a második félidőben az MTK támadások felállt falnál szinte már monoton módon középről jobbra lettek kijátszva (általában Szekerczésre, aki ráadásul nem is volt jó formában.)

Smileball Creative Commons License 2021.05.12 0 0 2216

Pál egy ilyen meccsen 23 percet játszott, ehhez képest nagybetűs az NS-van, megy a hájp ezerrel. 

Előzmény: Bamberg58 (2203)
RnD Creative Commons License 2021.05.12 -5 8 2215

Jobbszélen nem lenne probléma ha az ETO kölcsönadja Kürthit.

 

De ő maradt Győrben, néhány meccsen minimális ideig lehetőséget is kapott, majd aztán eltűnt végleg...

Előzmény: Trombozis4 (2214)
Trombozis4 Creative Commons License 2021.05.12 -2 0 2214

Egy ilyen fiatal átlagéletkorú csapatnál várható volt, hogy az idény végére előrelépnek a játékosok mind tapasztalatban, mind taktikailag, mind játéktudásban. 17-19 éves kor között ez egy viszonylag természetes folyamat. Viszont az is látszik azért, hogy vannak olyan játékosai a NEKAnak, akik még nem nb1es szintűek és lehet, nem is lesznek azok soha. Különösen balkezes posztokon vannak problémáik. Kíváncsi vagyok, mennyire tudják összetartani a társaságot. A legjobb 3-4 játékosukra gondolom, máshol is lecsapnának (Farkas, Kajdon, Koronczai). Vámos és Monori már biztosan más csapatban folytatja jövőre.

Előzmény: RnD (2211)
Fradista Utazó Creative Commons License 2021.05.12 0 9 2213

>Összességében a jobb minőséghez valószínűleg több minőségi légiósra lenne szükség

Ez tagadhatatlan. Kérdés, hogy a jobb minőség, a magasabb színvonal, képvisel-e olyan értéket, ami indokolná, hogy állami pénzekből külföldi játékosokat fizessünk. Szerintem határozottan nem. 

Előzmény: Tonio 2.0 (2209)
Trombozis4 Creative Commons License 2021.05.12 -1 5 2212

Nem kell több légiós. Elég légiós van már most is, más kérdés, hogy a kiscsapatok nem engedhetik meg maguknak a minőségi légiósokat. Szegény ember vízzel főz. Azért a 98-as, 2000es és 2002-es korosztályból az utóbbi 3-4 évben sokan kerültek nb1be és sokan meg is állták a helyüket. Ezért a közép és alsóházi csapatok egyre nagyobb kedvvel igazolnak az utánpótlásból és mivel kellően mély a bázis így jut nekik is tehetséges játékos. A bajnokság színvonala így is az erősebbek között van Európában. A 2004es korosztály is erősnek tűnik, lesznek olyan jók, mint a tucatlégiósok. És azért minden korosztályból kikerül 1-2 gyöngyszem. Évekig tele volt a bajnokság légiósokkal és mire mentünk vele? Pont semmire, lásd az Érd nemzetközi vagy nb1es szereplését.

Előzmény: Tonio 2.0 (2209)
RnD Creative Commons License 2021.05.12 -2 6 2211

"...az Érd jobb, mint amire előre számítani lehetett, de azért ők is képesek érdekes eredményekre, most pl a NEKA-tól kaptak ki..."

 

Ez nem egy érdekes eredmény volt, hanem teljesen reális. A NEKA májusra jobb lett, az Érd is jobb lett és ketten most már azonos játékerőt képviselnek.

 

Észre kell venni azt is amikor egy csapat a szezon végére jobb lesz mint az elején volt.

Előzmény: Tonio 2.0 (2209)
Trombozis4 Creative Commons License 2021.05.12 -4 1 2210

Pál előtt legalább négy irányító van a rangsorban, ami a felnőtt válogatottat illeti, egyelőre szó sincs a kerettagságáról. De azért csak gólkirály lesz valahogy az nb1-ben 20-21 évesen. Nem kell túlértékelni, de azért alulértékelni sem. Nem nagy túlzás megállapítani, hogy az MTK-nál jobb csapatban is megállná a helyét. Ha így folytatja, akkor lesznek ajánlatai is.

Előzmény: Bamberg58 (2203)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.05.12 -7 1 2209

Sajnos gyenge a bajnokság színvonala. A 3. helyet mintha senki sem szeretné megszerezni.

A Mosonmagyaróvár ősszel, a Loki pedig tavasszal értékelhető még (a 2 nagyon kívül), illetve az MTK-nak voltak jobb meccsei, és ezzel kb kifújt.

Kisvárdától lefelé a teljes nihil.

Mondjuk az Érd jobb, mint amire előre számítani lehetett, de azért ők is képesek érdekes eredményekre, most pl a NEKA-tól kaptak ki.

Összességében a jobb minőséghez valószínűleg több minőségi légiósra lenne szükség, valamint jobb szakmai munkára.

Trombozis4 Creative Commons License 2021.05.12 -2 3 2208

Pál jövőre marad az MTKban, utána meg továbbáll majd, de nem egy francia középcsapatba.

Előzmény: Bamberg58 (2206)
RnD Creative Commons License 2021.05.12 -4 8 2207

Persze, biztos:DDDD

Előzmény: Bamberg58 (2206)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.05.12 -10 1 2206

Teljesen jó neki még az MTK, minimum egy-két évre, aztán jöhet egy erős francia középcsapat, akkor lehet belőle valami, ha ott is jó lesz.

Előzmény: RnD (2205)
RnD Creative Commons License 2021.05.12 -4 8 2205

Egy meccs nem meccs. Erről gondolom már hallottál....?

 

Vovát meg kérdezd meg h hány meccsen volt Pál Tamara nagyon jó és hány meccsen volt Marincsák Niki nagyon jó...aztán írd be ide h mit mondott.

Előzmény: Bamberg58 (2203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!