Keresés

Részletes keresés

Gabó45 Creative Commons License 2004.08.07 0 0 187

Ez se semmi, csodálatos út lehetett, köszi! Teljesen megfertőztetek, nem kétséges, hogy jövőbeli uticélom valami ilyen helyre lesz.

Előzmény: BOLOND (186)
BOLOND Creative Commons License 2004.08.07 0 0 186

Itt is van jo par kep ha erdekel valakit, kattints az elso zaszlora ( Cook Islands):

http://bolond0.tripod.com/

Gabó45 Creative Commons License 2004.08.06 0 0 185

minimal!

Én csak bekukucskáltam ide és megnéztem a képeket. Mit mondjak, elállt a lélegzetem, szinte hihetetlen színek és felvételek! Köszi a csodálatos élményt.

Üdv

Előzmény: minimal (184)
minimal Creative Commons License 2004.08.06 0 0 184
chaplin111111 Creative Commons License 2004.07.16 0 0 183

 

Akármerre mentek is...jó utat nektek...

 

Én már mejártam Balit...

 :-)

Előzmény: világutazó (180)
minimal Creative Commons License 2004.07.16 0 0 182

Ok! :o)

 

Ja, természetesen a 100 USD az USA vízum miatt kell...

világutazó Creative Commons License 2004.07.16 0 0 181

minimal,

 

várjuk a beszámolódat, infókat és képeket! jó kalandozást!

Előzmény: minimal (178)
világutazó Creative Commons License 2004.07.16 0 0 180

szia chaplin,

 

köszi a lehetőséget, de szerintem jövőre jön csak össze bora bora. idén másfele megyek.

Előzmény: chaplin111111 (179)
chaplin111111 Creative Commons License 2004.07.16 0 0 179

Szia Minmal !

 

Természetesen nem akartalak idegesíteni..  :-)

 

Ami miatt tudok segíteni az az, hogy kaptam  bármely utazási irodánál, vagy akár 

repülőjegyvásárlásra is felhasználható Utazási Utalványokat.

(Neckermann, Tui, Tensi, Terra, Malév air tours,....stb..stb.. ) 

 

De mivel nekem nincs rá szükségem gondoltam eladom...

 

Mondjuk 50%-os áron :-))

 

Igy pl. a repjegy a feléből kijönne...

 

chaplin

 

Előzmény: minimal (178)
minimal Creative Commons License 2004.07.16 0 0 178

Ne idegesíts! :o)

 

Nekem listaáron -kedvezménnyel (!)- volt 360k. Erre rájött 20k az LA-Raro járaton az egyel drágább hely miatt (dupla foglalás miatt törölték az elsőt, csak így sikerült "visszafoglalni"), 20k A Tahiti-i megállás miatt + további 40k a tax... így sokkoló 440k áll a számla végén! Közvetett költség 100 USD a vízum miatt.

 

Világutazó:

Ok, szállítom majd az infókat! :o)

 

Má' az utazás gondolatával fekszem-kelek! :o)

Előzmény: chaplin111111 (177)
chaplin111111 Creative Commons License 2004.07.16 0 0 177

Sziasztok !

 

Világutazó !

Ha szeretnél ide eljutni, jelentősen tudok neked segíteni az árakban...

 

Ha érdekel, akkor írj egy mailt kérlek.

 

Chaplin

Előzmény: világutazó (176)
világutazó Creative Commons License 2004.07.15 0 0 176

szia minimal,

 

az álmom bora bora és környéke. nagyon szeretnék oda elmenni. légyszi írd már meg, hogy mennyi a repjegy és merre mész! persze az út után, nagyon várom a beszámolódat és tanácsaidat, hova érdemes menni, mi mennyibe kerül stb...

 

jó utat és kalandozást!

Előzmény: minimal (175)
minimal Creative Commons License 2004.06.29 0 0 175

Tegnap megvettem a jegyet...

 

és már beindult a "visszaszámlálás"! :oD

minimal Creative Commons License 2004.06.01 0 0 174
De nagy a csend a topic körül! :o)

Közben szereztem ami vízumot, tehát ez az akadály is elgördült. Mostmár "csupán" ki kell fizetni a repjegyet... és szűk 2,5 hónap múlva indulok!!! :oD

Invalidus Creative Commons License 2004.03.27 0 0 173
Sziasztok!

Júniusban utazom arra felé. (A testvére Új-Zélandon tanul.)

Tájékoztatásul az árak:
Repülővel: BUD-FRA-SIN-CHC –meg vissza kb. 360-380 e Ft (ezt még nem fizettem ki)

Tahiti
Christchurch-Auckland-Pape’ete repülő
4 éjszaka Pape’ete-n
5 éjszaka Mo’orea-n
Pape’ete-Auckland repülő
Összesen: 2447 NZD (ez már kifizetve)

És mert telhetetlen vagyok, utána:

Rarotonga (Cook-szigetek)
Auckland- Rarotonga repülő
4 éjszaka Rarotongán
Rarotonga-Aitutaki repülő
2 éjszaka Aitutaki-n
Aitutaki-Rarotonga-Auckland repülő
Összesen: 1899 NZD (ez is ki fizetve)

Azt hiszem az új-zélandi dollár 140 Ft körül van.

Pape’ete-n azért szükséges négy éjszaka, mert a csatlakozások miatt, nappal nem lett volna idő szétnézni, és a menetrend miatt plusz 2 éjszakát kellett foglalni.
Bora-Bora tele van turistákkal.
Aitutakit állítólag a legszebb a Cook szigeteken
Új-Zélandon Rarotonga-t már nagyon „elcsépeltnek” tartják, ezért olcsóbb, mint Tahiti.
Raro-ra az útam nagyon kedvező, az akciós brosúrákban 2099 NZD-tól szerepel.

Invalidus

PS:
Ha majd visszaérkezem, akkor készítek egy összehasonlítást a Maldív szigeteki Paradise Island-del:-)

Sonrisa Creative Commons License 2004.03.11 0 0 172
Kicsit Off:
Kedves Kutyu!
Átolvastam a topic-ot, és láttam, hogy vannak fenn Cook szigeteken készült képeid a Tár-on, de sajnos jelszóval védettek. Ha nem titkosak a képek, megtennéd, hogy elküldöd nekem a jelszót? (az itt megadott e-mail címem él)
Előre is köszi: S.
minimal Creative Commons License 2004.03.11 0 0 171
Sajnos a repjeggyel eléggé el fogok csúszni, mert tokkal-vonóval 400k felé fog közelíteni. És akkor még nem beszéltem az amerikai vízum költségéről. Viszont a los angeles-i átszállással Tahitin is megállok. Ha 20k-t rádobok a repjegyre, akkor megszakíthatom az utat Francia Polinéziában...

arra gondoltam, hogy visszafele ezt meg is teszem, és kb. egy hetet (szűk egy hetet) eltöltök ott is. Végül is belefér 30-31 napba! :o)

Megnézném a híres Bora Bora-t + Moorea-t! :o)
Mondjuk még utánaszámolok, mert a LP könyv szerint eléggé drága hely... legalábbis Bora Bora. Moorea-n azért olcsó szállás is van.

Mindenesetre még elmegyek az utazás kiállításra, hátha találok még valamit. Amúgy legkésőbb a hónap végén konkrét foglalást teszek.

Előzmény: kutyu75 (167)
minimal Creative Commons License 2004.02.23 0 0 170
Kutyu,

írtam mail-t repülőjegy ügyben...

Előzmény: kutyu75 (167)
minimal Creative Commons License 2004.02.18 0 0 169
Amúgy azért még érdekel Tonga, Samoa és a többi "hasonló" hely is... :o)

Bár asszem a Cook szgk-neknél jobb/szebb helyre nem igazán tudnék menni! :o)

minimal Creative Commons License 2004.02.18 0 0 168
Mesélj! :o)
Előzmény: kutyu75 (167)
kutyu75 Creative Commons License 2004.02.17 0 0 167
szia minimal,
szerintem a 25-30 nzd-ért a budget szállások közül dormitory-t kapsz.
ezek van ahol kifejezetten jó szobák (pl. Vara-nál Rarotongán), de van ahol jobb ha felkészülsz :-).
Igaza van Bolondnak, ezek a szigetek nem a pezsgő éjszakai életről híresek. Volt egy-két érdekes élményünk mindezzel kapcsolatban :-)

Repjegyet sztem nézd még meg az Aerovivánál is.

Előzmény: minimal (165)
minimal Creative Commons License 2004.02.17 0 0 166
Már néztem a képeidet! :o)

Úgy vagyok vele, hogy ha már átmegyek a föld túloldalára, azért Rarotonga és Atiutaki (vagy hogy írják? mindig elfelejtem :o) szigetén kívül jobban körbenézek... már csak azért is, hogy megtaláljam igazi "dél-tengeri" érzést.

Szóval Tahiti nálam azért esett ki, mert az már "közhely"-nek számít...

Amúgy a térségből még Vanuatu tetszik "ránézésre", oda is el kéne menni a közeljövőben... :o)

Előzmény: BOLOND (164)
minimal Creative Commons License 2004.02.17 0 0 165
Remélem az LP könyv low-budget szállásai az ígért áron vannak, akkor nem lesz probléma.

Kb. 25-30 nzd-vel számolok a szállásra ilyen módon.

Gondolom, hogy frankó lesz! :o)

Egyébként olvastam egy német fazon beszámolását és többek között arra panaszkodott, hogy a legtöbb helyen annyira sekély a víz, hogy úszni sem lehet... Nomeg a cápákra Manihiki szigetén! :o)

Amúgy már általános iskolában kifigyeltem Rarotonga kinagyított térképét a földrajzi atlasz Óceánia részén, szóval elég régi tervről van szó! :o)

Előzmény: kutyu75 (163)
BOLOND Creative Commons License 2004.02.17 0 0 164
Szia minimal,irigyellek a Cook utazasodert, de jovore megint megyunk. Nezd meg a http://bolond0.tripod.com oldalon a kepeket. kattintsal a Cook Szigeti zaszlora. 3 oldal.
Manihiki kb 4 ora repules Rarotongarol es nem olcso. Mielott nekivagsz, gondold at a dolgot. Akkor a legerdemesebb menned ha nagyon nagy nyugalomra varsz (de tenyleg NAGY nyugalomra). Egy het Manihiki utan Rarotonga olyan lessz mint Parizs belvarosa pentek este. Pedig Rarotongan sem kezdi ki az emberek keblet a szel! Egy honap talan sok kezdesnek, de ha nyugalomra varsz, annal jobb hely nincs a vilagon.
Rarotongan van 2-3 hely ahova el tudsz menni hetvegen szorakozni, de nem europai "szorakozasrol" beszelek. A tobbi szigeteken meg kevesebb. Manihikin, es az Eszaki Csoport tobbi szigeten meg italt is csak akkor kapsz ha viszel magaddal.
Az is jol jon ha szereted a halat, mert ott aztan van.
A sok turistatol nem kell tartanod, ket szigeten is voltunk ahol csak mi harman voltunk "kulfoldiek". Mitiaro szigeten peldaul en vagyok a "sziget koruli kerekpar bajnok". A buszkesegbol csak az vesz el, hogy en voltam az egyetlen addig aki vette a faradsagot hogy korbemenjen biciklivel. Kb 1 ora nyugisan.
Ha rajtam mulna tiz perc mulva a gepen lennek!:)))
Meg fog szakadni a szived mikor vissza kell jonni!
Előzmény: minimal (161)
kutyu75 Creative Commons License 2004.02.16 0 0 163
minimal,
Cook szigetek egyik légitársaságnál sem végső állomás. Mennek járatok Los Angelesből Auckland felé illetve vissza, amelyek beiktatják Tahitit illetve a Cook szigeteket.
Ebben az esetben ez számít a közvetlen járatnak. Mi azonban erre már nem kaptunk jeyget (és amúgy drágább is lett volna) ezért úgy mentünk, hogy LA-ból Auckland (nem szálltunk le közbe), majd -fél nappal később- onnan fel (visszairányba) Rarotongára.

A Cook szigetek közül, leginkább Rarotonga és Aitutaki szigeteken találsz kereskedelmi szálláshelyeket (nem akarlak megijeszteni, de szerintem elég drágák és itt nem az 5*-os hotelekre gondolok).
Aitu-ra mi olyan ajánlatokkal találkoztunk, ami családoknál történő elhelyezés volt. (A hozzászólók között azt hiszem Bolond járt ott)

De hidd el, olyan élményben lesz részed amivel sehol máshol nem fogsz találkozni :-)

Igen, az adatoknál feltüntetett email címre nyugodtan írhatsz.

Előzmény: minimal (161)
minimal Creative Commons License 2004.02.16 0 0 162
A Vistánál fillérekbe kerülnek a repjegyek, baromi olcsó! :oO

Ott 286k-t írnak Rarotongára...

minimal Creative Commons License 2004.02.16 0 0 161
LA-Papeete-RAR-Auckland? Utána Auckland-RAR-Papeete-LA?

Nem értem! Nem RAR volt a végső állomás? :o)Mindegy, köszi a tippet, utánajárok... Köszi, mert ha nem szólsz, megvettem volna 350-ért! :o)

Amúgy ha már megállna a gép Tahitin, azért ott is körbenéznék! :o)

Olvastam, hogy nem olcsó, de ha már odáig utazom, akkor Rarotongán és Aiutakin kívül máshova is el akarok menni (pláne úgy, hogy közel 1 hónapot fogok ott tölteni). A Lonely Planet könyvben olvastam, hogy az északon található Manihiki atoll sokak szerint még Aiutakinál is szebb, és gyakorlatilag nincsenek turisták. Csak 250 helyi lakos.

Továbbá lehet venni olcsóbb repjegyeket, amely több sziget meglátogatására szolgál a déli csoporton...

Ha még kéne bővebb infó, dobhatok mail-t az adatok alatt található címedre?

Előzmény: kutyu75 (160)
kutyu75 Creative Commons License 2004.02.15 0 0 160
minimal,
korábbi hozzászlásoknál találsz részletes beszámolót. Mi Rarotongán, Aitutakin (One Foot Island) voltunk. Amúgy a szigetek közötti közlekedés rpülővel elég drága, hajóval pedig nagyon hosszú.
Van több száz képünk ezekhez elérhetőséget tudok küldeni, ha szeretnéd megnézni őket.
A jegyeket asszem a vistánál vette a párom. Az Aerovivánál is szoktam jó áron látni őket.
Azért volt olcsóbb a mienk, mert a LosAngeles - Papeete - Rarotonga - Auckland közvetlen járat helyett, mi lementünk Aucklandig (LosA - Ackl) majd az Ackl-Rar-ppt-LosA járattal mentünk Rarotongára. Így jóval tovább tartott de olcsóbb volt.
Előzmény: minimal (159)
minimal Creative Commons License 2004.02.15 0 0 159
És hol foglaltátok??? :oO
Közvetlenül az Air New Zealandnál?

Gondolom, hogy fantasztikus volt! :o)
Rarotonga és Aiutaki mellett más helyekre is el akarok menni. Már vannak terveim a Lonely PLanet könyv alapján! :o)

Előzmény: kutyu75 (158)
kutyu75 Creative Commons License 2004.02.13 0 0 158
minimal,
mi tavaly júniusban voltunk és nekünk 260 e volt fejenként a jegy mindenestül. Végig Air new Zealanddal mentünk, igaz nem a legpraktikusabb útvonalon (Bp-London-LosAngeles-Auckland-Rarotonga). Szerintem nézz utána vagy várj még egy kicsit hátha találsz olcsóbbat. A párom májusban foglalta a jegyet.
Mi 3 hetet voltunk és feledhetetlen volt :-)
Irigyellek :-(((

kutyu

Előzmény: minimal (157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!