Keresés

Részletes keresés

mrzool Creative Commons License 2001.11.27 0 0 59
Letoltottem az 1x11 traileret, hat mit is mondjak...? Nagyon nem tudom mi fog ebbol kisulni, es kivancsi vagyok az epizodra, mert most aztan kiderul, hogy tenyleg veglegesen elcseszik a sorozatot vagy sem...:) Aki nem sejti mire gondolok, nezze meg a trailert. Szoval szerintem nem jo otlet ilyen szalat vinni a tortenetbe...
Cifu Creative Commons License 2001.11.27 0 0 58
Most néztem meg a 'Breaking the Ice' epizódott...
Alapjában az egész tetszett, csak egy dolog csípi kegyetlenűl a szememet:
Egy 8 km-es üstökösön kb. 2,5 méter magasból _leesik_ a gyerek és eltöri a lábát!!! Gratula RB&BB, hozzátok a formátokat...

fact.: egy ekkora égitesten jó ha 1-2%-a a tömegvonzás a földinek...

Vegetable Creative Commons License 2001.11.26 0 0 57
NIncs elsődleges irányelv, majd Kirkék után lesz csak, nagyon soká... :o) És igen, ez egy halom laza csávó, cca western figurák (a nagy felfedezők mindig visszanyulnak a westernstilhez az amiknál) az ürben, trekkcuccban :o)
Előzmény: John Zero (53)
vega Creative Commons License 2001.11.24 0 0 56
Nem ez az egyetlen hajó, csakcsupán a zászlóshajó. Illetve az egyetlen ami nem annyival megy, hogy csak az eredeti legénység leszármazottai érnek célba. ;))
Előzmény: Mike73 (55)
Mike73 Creative Commons License 2001.11.24 0 0 55
Aztán ki fogja számonkérni rajtuk? És csillagflottának nem nagyon nevezném ezt az egy hajót... :-)))
Előzmény: vega (54)
vega Creative Commons License 2001.11.24 0 0 54
Már bocs, de nincs olyan, hogy els?dleges irányelv!!!
Mármint még nincs.
Az egy dolog, hogy a vulkániak egyfajta be nem avatkozást vallanak (persze amikor nekik nem érdekük), de a Csillagflottának ebben a korban még nincs ilyen el?írása.

Viszont tényleg túl lazák, ahhoz képest, hogy a Csillagflotta egy katonai alapokon nyugvó (??) szervezet....

Előzmény: John Zero (53)
John Zero Creative Commons License 2001.11.24 0 0 53
1x09: Spoiler warning!(?)

Látható, hogy az elsődleges irányelvet semmibe se vették ("elvégre felfedezők vagyunk, nem űrszondák"). Elég érdekes hozzáállás. A részben amúgy megtörtént az első(?) komolyabb parancsmegtagadás, minden következmény nélkül.

Most akkor egy csapat laza csávó van az űrhajón, vagy egy katonai-tudományos egység?

Mike73 Creative Commons License 2001.11.23 0 0 52
DivX4.11 from THIS SITE

Ez a megfejtés...

Előzmény: Mike73 (51)
Mike73 Creative Commons License 2001.11.23 0 0 51
Sir,

a 7. rész milyen codec-kel kéne menjen?? :-)

Előzmény: mrzool (49)
Cifu Creative Commons License 2001.11.22 0 0 50
Hálánk sírodig fog üldözni mrzool! :)
Előzmény: mrzool (49)
mrzool Creative Commons License 2001.11.22 0 0 49
Jah, csak azt kihagytad a szamitasbol, hogy esetleg meg nem irtam fel cd-re.:)) Mostanra minden oke, azt delutan, legkesobb este fenn lesz az 1x08 is mpegben. Jo toltogetest.:)
Előzmény: TtK (48)
TtK Creative Commons License 2001.11.20 0 0 48
Tehetnéd az 1x01 vagy 1x02 helyére. Aki akarta már úgyis lehúzta.
Előzmény: mrzool (47)
mrzool Creative Commons License 2001.11.18 0 0 47
Nem kell parazni, aki kerdezte, emailben mar soxor megirtam, hogy megvan az 1x07 is, csak nincs helyem kitenni. Itt figyel tolem masfel meterre szobatars vinyojan...:)

Szoval aki ugy erzi, meg tud szponzoralni egy nagyobb vinyoval, az jelentkezzen az emailcimemen.:))))))

Előzmény: Cifu (44)
TtK Creative Commons License 2001.11.17 0 0 46
Romulán háborúnak kellene lenni, de suliban háború lesz olyan háttérből manipuláló fajjal akikről még csak nem is hallottunk...
Előzmény: Cifu (44)
John Zero Creative Commons License 2001.11.17 0 0 45
1x07: Ha lenne accountom mrzool-hoz, feltölteném, de sajnos már nem fértem bele az ftp user keretbe. Na mindegy.

Amúgy pedig nem olyan izgalmas rész :-)

Cifu Creative Commons License 2001.11.16 0 0 44
Hát az 1x07 engem is érdekelne, ha valaki tud valami helyet, ne restelje közölni velünk :-)
(amúgy meg a többi letölthetőért részemről is repül egy giga-mega THX mrzool-nak:))

A Terra Nova-val kapcsolatban nekem is az volt a bajom, hogy kicsit laposan csinélták meg a történetet, ebből sokkal többet is ki lehetett volna hozni - lelki szemeim elött egy kicsit ALIENS-es feeling lebeg, amikor egy _láthatóan_ kihalt hatalmas telepen jámborognak a jótét lelkek... De ez a "falu" engem inkább egy kihalt amerikai farm-ra emlékeztettet... No mindegy, azért nemvolt rossz, különösen az tetszett, amikor felvetődött, hogy T'Pol nem ismeri az emberi űrhajózás történelmét, mire jön a reakció "minden iskolás tanul viszont tanul a korai Vulcan-i űrfelfedezési történelemről" és jön T'Pol reakciója "Mondjon egyet", erre halotti csönd :)))

Ahogy nézem, ennek a sorozatnak is kell egy-két év, amíg magára talál. Talán egy olyan ellenféllel kell találkozniuk, ami köré már lehet épiteni, a TNG-ben ott volt a BORG, DS9-ben ugye ott a Dominium, a VOY-nál meg a Hirogen és a 8472... Vajon kit szemelnek ki a készitők áldozati báránynak? Logikusan a Klingon-ok jönnek a képe nekem...

Előzmény: TtK (43)
TtK Creative Commons License 2001.11.16 0 0 43
Én is az 1x06-ot láttam utoljára. 1x07 lelőhelyet tud valaki? (mrzoolnak nincs meg, akinek egyébként mega THX)
A Terra Nova nem rossz, de sajnos a jó öreg VOY hagyományt folytatja: "jó ez a rész, de már többször láttunk ilyet (ugyanezt)"
A végén meg egyszerűen félbeszakad a történet. Hogyan telepítették át a telepeseket egy másik kontinensre, mikor nincs transzponterjük és csak két shuttle (á pár személy + 0 raktér) áll rendelkezésre?
Cifu Creative Commons License 2001.11.15 0 0 42
Nah, hozzuk fel egy kicsit a topic-ot :)

Most az 1x06-nál ("Terra Nova") árok, és meg kell mondjam elég jóra sikerült! Ugyan ennél jobb történetett is ki lehetett volna ebből az alaptörténetből hozni, de még ezis határozottan tetszett. Amúgy tud valaki többet a Terra Nova-project hajókról?

Cifu Creative Commons License 2001.11.12 0 0 41
Jójó, elismerem kicsit túlreagáltam a dolgot, bocsánatott kérek...

Ezektől az IRC-letöltésektől nekem is kiütésem van, egyfelől mert a legtöbb (ismert) helyen a szervereken "sorbaállás" van, és az sajnos nemmegy, hogy majd 4-5 óra múlva megkezdhetem a leöltést, mert ugye reggel 7 órakor ugye vonalbontás, és azt már sajnos kitapasztaltam, hogy az IRC szerverek egy részén nemigazán akar működni a megszakadt file letöltésének folytatása, már amennyiben újra be tudok kerülni ugyanarra a szerverre... - fél hét kínszenvedés után ráadásul valamiért még BAN-t is kaptam, bár fogalmam sincs miért. Igaz, hogy a BAN-nak nemsok értelme van dinamikus IP-nél, de akkor is gázos a dolog (azt nemtudom, hogy kik és milyen alapon kapnak BAN-t, de ez van...).

vega Creative Commons License 2001.11.11 0 0 40
Na, körülnéztem kicsit, ide írom, hátha Cifun kívül más is érdekel. Az efnet-en, az #enterprise csatornán felelhet?ek 170-220 megás divx-ek. Kisebbeket nem találtam sajnos. Jobban körül kéne nézni, lehet, hogy más channelen van (pl #freevideo) de állandóan el?jönnek a kiütéseim az efnett?l. ;)

vega Creative Commons License 2001.11.11 0 0 39
Jézus, nem kell így felkapni a vizet!!!

1. Csak ADSL-em van.
2. 4 évig "éjszakáztam" és nem felejtettem el, nem volt az olyan rég. Viszont korábban is vcd-ket töltöttem le, ha találtam (ritkább madár volt). A különbség annyi, hogy most többmindent tudok letölteni...

Előzmény: Cifu (38)
Cifu Creative Commons License 2001.11.11 0 0 38
John Zero:

>>A főcímzene elég idegesítő volt eleinte, de már kezdem szokni (de azért inkább egy családi sorozathoz illene). A képsorozat alatta mondjuk elfogadható.

Ezzel egyálltalán nem értek egyet. Oké, a készitők mégjobban eltávolodtak a Trek-sorozattól, hiszen az eddigi jellegzetes instrumentális zenéket egy totál nem a sorozathoz illő förmedvényel folytatták. A régi sorozatok zenéiből a bevezetőt nézve egyből elfogta az ember a világűr-érzés... De ettől?!? Nekem a sorozatosan készitett, Discovery Channel utóérzéses "ilyen ász a NASA (meg az egész USA)" dokumentumfilm-bevezetőnek tünik...

>>A kapitány és legénység viselkedése viszont nevetséges. Néha annyira "rendetlenek", egyáltalán nem katonához illően. A meggondolatlanságokról nem is beszélve. Persze értem én, hogy ők nem az "ideális társadalom" gyerekei, de hogy ennyire ne tudjanak viselkedni és gondolkozni.

Ezen már én is elgondolkodtam, akkor most hogyis van ez? Ez egyfajta ős-csillagflotta? Most nem a "tudósok deritik fel a világegyetemet" dolog van, amikor már inkább a civil tudódoké a huzószerep? De akkor miért a "military-feeling"??? Valahogy nagyon nem áll össze a kép...

vega:

>>Minimum 6-7 féle rip készül minden epizódból, 100-800 mb-ig (divx, rm, vcd, svcd). De nem oly egyszer? fellelni a neked tetsz?t, mert a legtöbben a vcd-t preferálják, nem a nézhetetlen kis vackokat...

Ja, könnyű neked, tudod vannak olyan szerencsétlen alakok, akik nem T3-mon lógnak a neten. Hogy egy példát emlitsek, én jobb hijján most nekiáltam az 1x05-öt VCD-like 420 megás verzióban letölteni - ISDN-el! 3 északa alatt le is jön talán (most épp 73%-nál járok és az átlag sebesség 6,5 Kbit/s)... Hát kösz szépen... Én jól elvoltam a 80 megás "nézhetetlen kis vackokal", mert az fél este alatt lent volt. Furcsamód jellemző az egész netes társadalomra, hogyha valaki "ráül" valami gyors kapcsolatra, egyből elfelejti, hogy valamikor még ő is azok közé tartozott, akik 18-07 órás viszonylatba neteztek, és a felkapcsolódást egy jellegzetes sipoló-ritmus festette alá...

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.11 0 0 37
"...Inkább kicsit az izgalom-akció-fordulaton van a hangsúly..."

Ja, halalra izgultam magam, hogy tortenik e vegre valami erdekes! =O)

Előzmény: John Zero (34)
vega Creative Commons License 2001.11.11 0 0 36
Minimum 6-7 féle rip készül minden epizódból, 100-800 mb-ig (divx, rm, vcd, svcd). De nem oly egyszer? fellelni a neked tetsz?t, mert a legtöbben a vcd-t preferálják, nem a nézhetetlen kis vackokat...
Előzmény: John Zero (35)
John Zero Creative Commons License 2001.11.10 0 0 35
Vegetable:
Kis méretű epizódok? Eddig amit láttam, az mpg-ben volt, úgy pedig 4-500 mega, és látszólag ebben a formában "terjed" a neten.
Előzmény: Vegetable (31)
John Zero Creative Commons License 2001.11.10 0 0 34
Én egyelőre az 1x07-nél tartok.

A főcímzene elég idegesítő volt eleinte, de már kezdem szokni (de azért inkább egy családi sorozathoz illene). A képsorozat alatta mondjuk elfogadható.

Összességében szerintem a sorozat se lett rossz, csak elsőre szokatlan, a hangsúly teljesen máshova került. Inkább kicsit az izgalom-akció-fordulaton van a hangsúly...

A kapitány és legénység viselkedése viszont nevetséges. Néha annyira "rendetlenek", egyáltalán nem katonához illően. A meggondolatlanságokról nem is beszélve. Persze értem én, hogy ők nem az "ideális társadalom" gyerekei, de hogy ennyire ne tudjanak viselkedni és gondolkozni.

Cifu Creative Commons License 2001.11.03 0 0 33
Csatlakozom Veg-hez, aki tud elfogadható méretű (nálam ez max. 160MB) letöltési helyet, az ne resteljen egy mail-al megdobni...

Ez az IRC-szerver dolog marha gáz :(((

Baley Creative Commons License 2001.11.01 0 0 32
A Star Trek addig volt jó amig olyanok szerepeltek benne mint William Shatner és Leonard Nimroy. Azok a szinészek igazi nagyágyuk voltak és a törtépneteknek még anno volt értelme.
Vegetable Creative Commons License 2001.10.29 0 0 31
Hali! :o)
Ha tud valaki linket a kis méretü epizódokra (100 mega, vagy azalatt) dobjon meg a linkkel! Köszi!
Veg :o)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 30
Szervusztok! Szerintetek lessz ebbol meg valami? Egyenlore igen unalmas. A miket irtatok mind igaz es en csak annyit tennek meg hozza, hogy bar voltak igeretes szituaciok de szepen elsetaltak mellettuk. Ha mar sztori nincs legalabb az egyeb lehetosegeket kihasznalnak.
A kapitany egy vicc! Pedig maga a szinesz jo kis Kirk potlek lehetett volna, egyebkent kedvelem.
A focimet pedig mar nem nezem. Art nekem az idegeskedes!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!