Keresés

Részletes keresés

vfo Creative Commons License 2004.02.16 0 0 251
Attól függ, mennyit imádkozol és milyen a közösséged az Úrral. Ha ennek következtében kialakul egy szellemi érzékenységed, akkor te is észreveszed. Ha nem, akkor csak zagyva szellemieskedésnek tűnik az egész.
Előzmény: elterito (250)
elterito Creative Commons License 2004.02.16 0 0 250
Lehet, hogy csúcsmaterialista vagyok a szemedben, de én ezt szuperszellemiségnek tartom mindkét részről.
Arról a részről is, amelyik mindig, minden ellen szellemi harcol, de arról a részről is, amelyik reagál rá.

elterito

Előzmény: vfo (249)
vfo Creative Commons License 2004.02.16 0 0 249
Azt nagyonis lehet érezni, amikor összeáll az imakommandó és elkezdik mantrázni a listáikat az éppen aktuális nevekkel. Azért lehet érezni, mert a kimondott szónak van hatása és az emberek összeadódott pszichikai energiája érzékelhető.
Szerencsére az Úrnak nagyobb a kegyelme, mint az így imádkozóknak, különben már kipusztították volna a fél országot, de a vallásos ellenzéküket és a jobboldal vezetőit biztosan....

A tanítványok se voltak különbek:
"Mikor pedig ezt látták az ő tanítványai, Jakab és János, mondának: Uram, akarod-é, hogy mondjuk, hogy tűz szálljon alá az égből, és emészsze meg ezeket, mint Illyés is cselekedett?
De Jézus megfordulván, megdorgálá őket, mondván: Nem tudjátok minémű lélek van ti bennetek:
Mert az embernek Fia nem azért jött, hogy elveszítse az emberek lelkét, hanem hogy megtartsa. Elmenének azért más faluba."

Előzmény: elterito (243)
colour99 Creative Commons License 2004.02.16 0 0 248
"Nagyon tévedsz! Nyíregyházán élek!"

Várjunk! Nem azt írtad, hogy a Bagyba jársz? Vagy csak én kapcsoltalak össze a Baggyal?

"„Azt terjesztettem rólad, hogy boszorkány vagy,"

Rólad?

Colour9

Előzmény: tanú (245)
tanú Creative Commons License 2004.02.16 0 0 247
’85-től ’90-ig Tomasovszky István vezette a gyülekezetet, bár senki sem értette, hogy miért."
Kedves Tanú!
Szerintem ez téves információ.

Márpedig így volt!

Te mikor tértél meg?

1988-ban.

…amikor… meghatározó embereket is érintve jelentős számban mentek át gyülekezeti tagok Sz.Z. gyülekezetéből V.M. gyülekezetébe…

Ja, mint anno NDK-ból NSZK-ba.

…rendeznek közös istentiszteleteket, családi napokat, stb, üzemeltetnek iskolát, óvodát…

És közösen üzemeltetik az ingyen konyhát, és néha együtt fociznak, és fizették két nyíregyházi autóbuszon a Hetek-reklámot…

Csak gondolom, de szerintem joggal, hogy ők lerendezték már a konfliktusokat, sérelmeket

A „Szanitter-gyülekezet” tagjai be voltak izzítva a „Vigra-gyülekezet” ellen. Nem lett semmi lerendezve, csak úgy csinál mindenki, mintha…
Például ’96 nyarán Szanitter kijelentette, hogy aki kapcsolatban van a ’92-es emigránsokkal, az szakítsa meg velük a kapcsolatot.
Azóta se visszavonás, se bocsánatkérés…
Például Szanitter Zoltán anno elmondta nekem, hogy szerinte kicsoda-micsoda Virga Miklós. Azóta se visszavonás, se bocsánatkérés…
Sok mindenkit megkérdeztem: Szanitter senkivel nem rendezett semmit!

Most a két gyülekezet azt a játékot játssza, hogy jajj de szeretjük egymást. Nehogy gondot okozzunk Sándornak. Virga Miklós tűr és nyel nagyokat.

Kérdezte elterito, hogy mi az a „Csomós-szellem”?
Ez is egy régi, rendezetlen dolog, amiről ma már mindenki baromira hallgat. Virga Miklós nagy nehezen rávette a szellem névadóját, hogy tartsa a száját.
Hát én is hallgatok, de ha érdekli elteritot, akkor e-mailben megírom, hogy miről van szó.

Előzmény: colour99 (238)
elterito Creative Commons License 2004.02.16 0 0 246
"Akik hanyatt estek nem követői voltak Krisztusnak. "

Régi próbálkozás. És gyenge.

Előzmény: jauie (215)
tanú Creative Commons License 2004.02.16 0 0 245
”Ama tanú a múltról beszélt, én pedig kérdeztem a jelenről?”

A múltról is beszéltem, ami még mindig nincs rendezve!

”Amiről nem nyilatkozik, no persze nem csoda ti. nem itt hanem Pesten Él !!!!”

Nagyon tévedsz! Nyíregyházán élek!

”Ama múlt le van rendezve és be is van fedezve a Jézus vérével !

Hogy lett lerendezve? Én nem tudok róla! Sok mindenkit megkérdeztem, de Szanitter senkit se keresett meg a kapcsolatok rendezése céljából.
Pedig világos beszédet várnánk tőle, valahogy így:
„Azt terjesztettem rólad, hogy boszorkány vagy, ami nyilván nem igaz. Kérlek, bocsáss meg, aztán járjunk együtt az Úr útján!”
vagy:
„Azt terjesztettem rólad, hogy lopod az áldást. Most is így gondolom, de ne okozzunk Sándornak fejfájást, ezért úgy teszek majd, mintha már nem így gondolnám…”
vagy:
„Durván beavatkoztam a magánügyeidbe, amitől súlyos károkat kellett elszenvedned. Tőlem a jövőben is csak erre számíthatsz!”

Szóval, valami világos beszéd kéne…

Előzmény: udvari (201)
elterito Creative Commons License 2004.02.16 0 0 244
"Ez hagyján, mert hát ha hatalma van... de az igazi az, amikor valaki a Szellemnek mondja meg, hogy mit csináljon... "

Farokcsóválta eb. :-(

Előzmény: Domestos (185)
elterito Creative Commons License 2004.02.16 0 0 243
"Arra, hogy érzed, ha gyűrnek a hátad mögött? Én is csak onnan tudom, hogy van ilyen, hogy szoktam érezni. Elég pontosan lehet."

Miféle "gyűrnek a hátad mögött? " -re gondolsz?

Előzmény: Don Vittorio (179)
elterito Creative Commons License 2004.02.16 0 0 242
"A "Csomós-szellemről" hallottam, de nem igazán értettem, viszont a "Tomasovszky-szellemről" nem. Ez mit jelentett?
Colour9"

És a Csomós szellem mit jelentett? Vagy már elmondtad?

Előzmény: colour99 (158)
elterito Creative Commons License 2004.02.16 0 0 241
Ez a matchmaker topik? Az jóóó :-)

Yente

Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.16 0 0 240
Pláne.
Előzmény: Domestos (239)
Domestos Creative Commons License 2004.02.16 0 0 239
Pedig először a csupasz helyett pucért akartam írni :-)
Előzmény: Don Vittorio (236)
colour99 Creative Commons License 2004.02.15 0 0 238
"4. Emellett végtelenül boldog vagyok, ha Neked van igazad, és tényleg rendeződtek a dolgok, ahogy kell - csak így messziről ezt nehezen tudom elhinni. Bocs. :-) De ez nem Neked szól, és nem is tanúnak, hanem a 10 évnek."

Hadd erősítsem meg az Udvari által elmondottakat. Sem Szanitter Zoltán, sem Virga Miklós nem képmutató. Nem hiszem, hogy készülhetett volna róluk egy olyan fotó, ami az ÚE-ban megjelent és itt is közzétette valaki. Voltak súrlódások, konfliktusok, már hogyne lettek volna, amikor két hullámban, meghatározó embereket is érintve jelentős számban mentek át gyülekezeti tagok Sz.Z. gyülekezetéből V.M. gyülekezetébe.
De nem tudom elképzelni, hogy anélkül rendeznek közös istentiszteleteket, családi napokat, stb, üzemeltetnek iskolát, óvodát, hogy közben legszívesebben egymás torkának esnének, mert csak a régi sérelmeken jár az eszük. Csak gondolom, de szerintem joggal, hogy ők lerendezték már a konfliktusokat, sérelmeket, mert a mai állapotok ezt támasztják alá.
Tanulságképpen érdekes lehet megtudni mi, hogy volt régebben, de nem célszerű kivetíteni a múltat a mára.

Röviden ennyi.
Colour9

Előzmény: Don Vittorio (235)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.15 0 0 237
Kieg.:
5. Majd ha - remélhetőleg hamarosan - találkozunk, akkor elmeséled, hogy mi történt, és akkor már közelebbről fogom ismerni a sztorit.
Előzmény: Don Vittorio (235)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.15 0 0 236
Parázna oldal. :-)
Előzmény: Domestos (234)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.15 0 0 235
Drága udvari!

1. Nem adtam hitelt senkinek, mivel nem írtam le, hogy kinek hiszek - 10 évnyi HGY-s tapasztalattal talán már sohasem fog megtörténni velem, hogy valakinek kapásból higgyek, főként ilyen témában.

2. Az imént emlegetett 10 évből fakadóan állítom, hogy a HGY-ben Krisztus vérének az emlegetése sajnos: KÖZHELY. És sajnos ELCSÉPELT.

3. Szintén az említett 10 év miatt gondolom azt inkább kapásból, hogy egy személyi konfliktus nem lett elrendezve, mint azt, hogy el lett, mivel ezt tapasztaltam folyamatosan. Nevezheted előítéletnek, én tapasztalatnak gondolom. A szakadáskor is 10-15-20 éves ügyek jöttek elő úton-útfélen mindkét oldalon (az egyik már 15 éve is csak hazudta, hogy megjelent neki Jézus, a másik meg már 15 éve is gyülekezetet akart szakítani...), pedig éppen aktuális botrányból is volt épp elég. A magyar emberek nem nagyon bocsájtanak és felejtenek könnyen, a magukat kereszténynek tartók meg pláne nem, mert ők még felfuvalkodottak is ehhez. (Ez is tapasztalat.)

4. Emellett végtelenül boldog vagyok, ha Neked van igazad, és tényleg rendeződtek a dolgok, ahogy kell - csak így messziről ezt nehezen tudom elhinni. Bocs. :-) De ez nem Neked szól, és nem is tanúnak, hanem a 10 évnek.

Előzmény: udvari (232)
Domestos Creative Commons License 2004.02.15 0 0 234
OFF
Közlemény: Kissé még csupasz, de a honlapunk elindult (Cillittel). Cím az adatoknál.
ON
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.15 0 0 233
Most találj ki valamit a hexadecimálisra is...
Előzmény: Báthory Ödönke (231)
udvari Creative Commons License 2004.02.15 0 0 232
Kedves Don !

Én nem közhelyként írtam ,hanem tényként és nem Budapestről hanem innen Nyíregyházáról !

És nem annó hanem most !

Persze megteheted ,hogy nem az aktív itt élő és mozgó embernek, hanem egykor volt itt lévő "idegenbe szakadt hazánk fiának" adsz hitelt ,de ez már a Te dolgod ,Én elmondtam mindent ami az ide citált dologgal kapcsolatos !

Szia !

Előzmény: Don Vittorio (229)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.02.15 0 0 231
Kedves Don!
Biztosan érted:

10 féle ember van; aki értia bináris rendszert, és aki nem.
:-)

Előzmény: Don Vittorio (223)
CSerfa Creative Commons License 2004.02.15 0 0 230
Kedves jauie!

Tudod, én ellenkezem azzal a nézettel, hogy mindenki tetszése szerint értelmezi a Bibliát, és egyik ezt, másik mást olvas ki belőle tanulságul. Pl. amit te is teszel, hogy Jézus ugyan úgy mondta (idézted is), azoknak a gyermekeknek az angyalai..., szóval nem minden gyereké, hanem „eme” kicsinyeké. Ha már most még egy pontocska sem vész el Jézus beszédéből, tán nem feleslegesen mondta, hogy „eme” kicsinyek, és nem az összes kicsiny. Azaz te önkényesen kiterjeszted az értelmezést, amire csak akarod. Majd megint, majd megint. Csak, hogy egy bibliátlan nézetet igazolj. Bibliátlan bizony, mert szó sem esik démonokról, meg angyalról való tanítás a Bibliában, viszont sok mai tezsvér beszédét szinte áthatja, démon van minden rossz, még a rossz gondolat mögött is szerintük, és Isten Szelleme van minden Bibliáról szóló gondolat mögött. Szó sincs róla! Csak a szellemiek után vágyódó, közönséges embereknél különbnek látszani akaró, vagy bibliai módon kifejezve, akik valakik akarnak lenni a Szellemtől, ezek beszélnek ilyesmit.
Mondom, szó sincs ilyen gondolkodásról és beszédről a Bibliában, ez nem is ajánlott. Hanem ehelyett nézzünk Krisztusra, meg nézzünk a dolgunk után, és ne olyan dolgok után, ami nem dolgunk. Hogy pedig mi a dolgunk, bőven benne van az apostoli levelekben.
Ha valaki a gonoszság szellemeivel küzd, akkor éljen úgy, mert a fegyverek viselete bizony életmód, ne dumával tegye ezt.
Angyal nem száll csak úgy meg embert, egyről tudunk, akiben volt, Pálról, de az az ember hiába űzött másból démont, meg jósszellemet (lásd, én jósszellemnek írom, és nem önkényesen démonnak, ha értesz), a jósszellem nem ment el tőle. A démon meg kimegy, legfeljebb vannak olyan fajzatok, melyek ellen könyörögni, meg böjtölni kell.
Szóval ha angyallal van küzdelem, az nem démonűzés, hanem életmód.
Visszajutottunk oda, az a démonológia, amit a karizmatikusok űznek, hibás. Általában nincs az ember gonoszságai mögött démon (csak nagyon-nagyon ritkán, mert az egyébként is nagyon ritka démonok többsége nem gonosz dolgokra viszi az embert, hanem mást tesz velük.
Így űzni sem kell a vétkező, meg kísértésektől terhelt emberekből a démonokat, mert az apostolok sem ezt tették. Hanem inteni, buzdítani kell őket, ne vétkezzenek, a kísértéseket is állják, és ne mentségeket keressenek. Ha nem engedelmesek az intésnek, rendeléseknek, el kell tőlük különülni, nem vállalni társaságukat, stb. Démonológiázni, keresni, kutatni, csudaszellemi tanokat kiagyalni meg nem kell.

Hibás érdekszövetség ez a karizmatikus démonosdi: a vétekre hajló, saját gerjedelmeitől kísértésbe eső embert megtalálja a szellemi valakinek látszani akaró, és mintegy szimbiózisban élnek, kielégítvén egymás igényeit. Istentelen, hamis gyakorlat! És ez leginkább a Hgyben megy. Ezért csodálkozom rajtad, hogy te is emellé álltál. No persze, ha téged ismerőseid így ismertek meg, eleve képtelenség, hogy belássad igazamat.

Egyébként szerintem üdvösségi kérdéssé válik a démonológia, ha tanítja az ember, amit az apostolok nem tanítottak, és ez miatt emberekben hamis remény ébred és emiatt megbotlanak, sőt rendszeresen botladoznak és tántorognak (hogy vétkezem ugyan, de Isten tehet róla, mert nem szabadít meg, de majd megszabadít a kísértésből, addig meg csak kibírom valahogy olykor vétkezve is, stb.) Pláne, ha jókat kezdenek mondogatni efféle démonűzőkről, meg ilyen szellemi hatalmasakról, híressé válnak ilyen erős emberek, stb. Nem mondom, az apostolok is tették ezeket, amíg az örömhír terjedt, de nézd csak meg életük végét. Élete vége felé már a szentségről, tiszta életről írtak, kárhoztatva a vétkezőket, nem a démonok feletti erőről. Persze ez nem tetszik az erős tezsvéreknek! Bizony, nem dicsőségessé teszi az embert a földön Isten, hanem gyengének, Isten előtt alázatosnak. Élete vége felé már az volt, hogy Pál beteget hagyott hátra, ott már ő maga is gyötrettetett Sátán angyalától, és nem erejéről, szellemi hatalmasságáról volt híres, hanem gyengesége és rettegései voltak inkább ismertek. Mondom, beteget kellett, hogy hátrahagyjon, hogy ápolják, és olykor saját életét is átadta Istennek, annyira közel állt a halálhoz. Bárcsak megértenék ezt a hitmozgalmárok!
Ezekre írtam, hogy mi egészen másképp látjuk e dolgokat.

Tisteletben tartom hogy ezekről nem kívánsz többet vitázni, én sem kívánok többet ezekről írni ide, amit akartam, leírtam.
Hanem most azért írtam le megint ennyire részletesen vélekedéseimet, meg sokat, mert többen kíváncsiak vélekedéseimre.
Vélekedéseim röviden, vissza kéne térni a tiszta apostoli tanításhoz, és aszerint élni. Aszerint meg szó sem esik démonológiáról, démonokkal való küzdelemről. Az angyalokkal sem úgy kell küzdeni, ahogy a szellemes tezsvérek teszik.

CSerfa

Előzmény: jauie (214)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.15 0 0 229
Drága udvari!

Kár volna ebbe Pétert belekeverni, mert az egy nyilvánvalóan lerendezett történet, ráadásul mindannyiunk okulására íratott le.

Én pontosan arra voltam kíváncsi, hogy ez a nyíregyházi sztori lerendezett-e vagy sem. Az ide beírt ellentmondó hozzászólások alapján nehezen hihető, hogy lerendezett ügy volna. Gyanúm szerint inkább csak elásott, ahogy ezt írtam is. Márpedig ilyen esetben nem az a megoldás, hogy fennhangon kijelentjük, hogy ez el van fedezve, meg hozzámondjuk az üres és elcsépelt "Krisztus vérével el van fedezve" típusú fordulatokat, hanem az, hogy ha 8 év után derül ki, hogy nincs elrendezve, akkor 8 év után rendezzük el. Mi emberek, akik a magunk valónkban részt vettünk egy ilyen sztoriban. Persze, ehhez valakinek (többeknek) meg kell aláznia magát, mert máshogy ez nem megy. A rendezés után még az is igaz lehet, hogy a sztori el van fedezve. Nem?

Előzmény: udvari (201)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.15 0 0 228
Az egész kérdéskör mosolyogni való.
Előzmény: colour99 (227)
colour99 Creative Commons License 2004.02.15 0 0 227
Még jó, hogy szmájlival írtad!
Előzmény: Don Vittorio (226)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.15 0 0 226
Akkor én is adok tanácsot: Amelyik Bagyos lányt vissza lehet vinni a HGY-be, azt nem szabad elvenni. :-)
Előzmény: colour99 (225)
colour99 Creative Commons License 2004.02.15 0 0 225
"Hiszen ott a végén a szmájli. Úgyhogy én viccnek olvasom."
A 4/b. végén van szmájli, a 4/a komoly. Tanács szinten legalábbis. De mit is vártok tőlem? Hogy küldjelek a Bagy-ba benneteket? Szerintem magatoktól is oda fogtok menni.
Colour9

Ui.: "Jajj mán, legalább ezért ne bántsátok!"

Akkor miért jogos a bántás, ha nem ezért?

Előzmény: Báthory Ödönke (218)
colour99 Creative Commons License 2004.02.15 0 0 224
" Ezt nem kell, s?t, nem is szabad az Úrra bíznod! Hiszen colour9 már eligazított :o)"

Már hogyne kellene, nagyjából mindent az Úrra kell bízni, pláne a fontos, mondhatni sorsdöntő kérdéseket.
Colour9

Előzmény: csihuhu (217)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.15 0 0 223
És akkor még nem is beszéltünk a harmadik csoportról...
Előzmény: Báthory Ödönke (220)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.15 0 0 222
Addig volt paródia, amíg meg nem magyarázta. Onnantól véresen komoly, és ez szomorú...
Előzmény: Báthory Ödönke (218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!