Keresés

Részletes keresés

Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38758

1,5 milliárdot költött az ellenzék Fb-n, legalábbis ma ezt az adatot mondta be egy baloldali elemző a Partizánban.

Előzmény: Dobcsány. (38755)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.04 0 1 38757

Egyébként Orbán nem azért nem lövet a tömegbe, mert bármi erkölcsi skrupulusa lenne ezzel kapcsolatban, hanem mert tudja, hogy az nem kifizetődő. Gyurcsány hülye volt, nagyon.

 

 

Előzmény: Dobcsány. (38753)
Dobcsány. Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38756

meg hát 4 év alatt, ami összesen 21.024.000 perc, 5 percet beszélhetett a közmédiában MZP is. ami 0.000000238 % az ellenzék és 99,99999976 % a kormánypárt javára 

Előzmény: Dobcsány. (38755)
Dobcsány. Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38755

Teljes kormányzati médiauralom - ez pl nem igaz

 

 

csak Lölőke nevén van 220 országos és helyi lap, a facebook-on 3 Mrd ft-ot költött el a fidesz, az összefogás 300 misit.

 

 

plakátokon elment a fidesznek vagy 15 milliárd, nem hiszem, hogy pár száz milliónál többet költött volna az ellenzék összesen. 

 

és ami a legszebb az egészben, az ellenzéktől elvett 50 %-os állami támogatást a pandémiára hivatkozva is magára költhette a kormánypárt, ha akarta  

 

tehát Toniónak teljesen igaza van, mert az arány 95-5 % a kormánypárt javára. 

Előzmény: maribor (38739)
Dobcsány. Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38754

vidéken mi van.

 

petőfi rádió, kossuth rádió, mária rádió ás dankó rádió mindenhol az mti híreivel. 

 

akkor meg mi a faszt akarunk 

 

a fogatlan borsodi, közmunkás cigány valszeg ezek után azt sem tudja, hogy van másik párt csak Orbán Viktor meg Fidesz, ah egyáltalán hallgat rádiót

Előzmény: Nyugdijas_szektor (38740)
Dobcsány. Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38753

az a diktatúrák ismérve, hogy vér nélkül adják át a hatalmat. 

Előzmény: Dobcsány. (38752)
Dobcsány. Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38752

szerinted vér nélkül fogják átadni a hatalmat, ha úgy alakul. 

 

aha

Előzmény: Tonio 2.0 (38747)
Dobcsány. Creative Commons License 2022.04.04 -1 0 38751

nem hiszem, hogy belenéztél valaha is az ellenzék programjába, csak nem volt lehetőségük azon az 5 percen kívül elmondani, hogy mit is akarnak

Előzmény: Fatboy Slim (38749)
Tesla.voltam Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38750

https://24.hu/kultura/2022/04/04/vigyazz-gaspar-edes-elet-2014-forgatas-gaspar-gyozike-gyozo-auto-firkalas-festekszoro

 

És mintha mi (választás) sem történt volna, folytatják a hazudozást. Az ilyenek miatt mondtam, hogy nem az eszem, hanem a szívem alapján döntök, legyen inkább kormányváltás. Basszák meg, de tényleg, az örömködés helyett megy tovább az uszítás, ismét szép 4 évünk lesz.

Fatboy Slim Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38749

Szerintem a fidesz csak onmagat tudja levaltani, vagy az EU, itthon nincs sem ero, sem akarat a valtashoz. ugy latszik, a megalkuvas mar belenk van kodolva.

az sem igaz, hogy generacios problema a valtoztatasra hajlandosag hianya, a fidesz minden tarsadalmi retegben es korosztalyon belul kepviselve van. ezert 4 ev mulva sem lesz semmi.

pedig semmi masra nem lenne szukseg, mint 10-15 ember kivalna, vagy leigazolna par nagy arcot (Bod Peter Akos, Chikan Attila, Mikola, Harrach Peter - nem is tudom , mi lett ezekkel az emberekkel + arcok esetleg a Mi Hazankbol) megneyrne maganak a fidesz jelentos reszet es egyutt elindulnanak valamerre.

 

ha vegignezek az ellenzeken, akkor azt latom, hogy meg nagyobb csurhe mint a fidesz.

Ja, es az O1G nem egy program....

Előzmény: Tesla.voltam (38741)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38748

Nem csak pénzkérdés.

Hit, elkötelezettség, közösség, identitás.

Ez az, amit a baloldal nem ért (többek között).

Előzmény: pipppen. (38746)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.04 0 1 38747

Ami még hiányzik az a fizikai terror, de azt is be fogják vetni, ha szorult helyzetbe fognak kerülni.

 

Ez meg egy spekuláció, amit tényként adsz elő.

 

Valójában fizikai erőszakot a rendszerváltás óta egyetlen kormány idején alkalmaztak tüntetőkkel szemben, 2006 őszén, amikor szemeket lőttek ki. Emlékeim szerint ez a Gyurcsány-kormány idején történt, de lehet, megcsal a memóriám, akkor elnézést kérek.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (38735)
pipppen. Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38746

belerakni a melót

 

meg a számolatlan lóvét hitelből

Előzmény: Tonio 2.0 (38742)
Tesla.voltam Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38745

https://444.hu/2022/04/04/az-orszag-legszegenyebb-telepulesein-hatalmasat-nyert-a-fidesz

 

Mit kezdjen az ellenzék? A legszegényebb települések, saját bőrünkön kell érezzék, mennyire szárnyal az ország, és a propaganda vagy fenyegetés hatására arra szavaz, hogy maradjon így.

Előzmény: pfffffffff (38730)
pfffffffff Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38744

Ezzel meg egyetértek.

Előzmény: Tonio 2.0 (38742)
pfffffffff Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38743

Nem értünk egyet, de ez van.

Előzmény: Tesla.voltam (38741)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.04 0 1 38742

Az RTL a legnézettebb tévé, nézd meg a híradójukat. Ott van az ATV is, bármilyen a Hit Gyülis háttér, szoft ellenzéki csatorna.

A legolvasottabb netes portálok is balosok, pl 24, 444, Telex, hvg.hu, az Index nyilván át lett állítva, így egy vegyes valami lett belőle, de azért nem kormányzati propaganda ömlött belőle.

Nyomtatott lapokat ki olvas? Nem sokan, de ott is van csomó ellenzéki orgánum.

Ha megnézed, mi ömlik a youtube-ról, a politikával foglalkozó csatornák közül, szerinted mik az arányok? A Partizán Gulyás Marcival? Zsshow, vagy hogy hívják a volt Való Világos gyereket, Fókuszcsoport, meg a jó ég tudja, mik, végignézed a vlogokat, influenszereket, neked az jön le, hogy teljes kormányzati médiaháttér van?

 

Nézd meg a Mi Hazánkat. Nekik konkrétan kilőtték a Facebook oldalukat. És akkor mi van? Így is bejutottak a Parlamentbe, a semmiből.

Anno a Jobbik hogy erősödött meg, és ért el majdnem 20%-ot? Úgy, hogy be sem hívták őket a tévébe, hiszen szalonképtelenek (mondták róluk azok, akik féltek, hogy egy vitában alul is maradhatnának velük szemben...)

Vagy ott a Fidesz. Nekik milyen volt a médiahátterük a '90-es években? Alig volt jobboldali média.

És ki nyerte a '98-as választásokat?

 

Nem siránkozni kell, hanem terepre menni, és belerakni a melót.

Amíg ez nem megy az ellenzéknek, addig a veszteség minimalizálására sem lesznek képesek.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (38740)
Tesla.voltam Creative Commons License 2022.04.04 0 1 38741

Már írtam, hogy lehet az ellenzékre fogni, de tényleg kb. mindegy, milyen az ellenzék. Van egy akkora bázisuk, ami elég a győzelemhez, és kikezdhetetlen. Az öreg, falusi nyugdíjas nem fog, csak a propagandához jutni ezután is. A cigányokat a vezetőik (meg a celebek) ezután is szállítják. A határon túliak ezután is ott leszek. Az egyszerű ember, aki csak annyit lát, mekkora a gázszámla, megint meggyőzhetetlen. Ráadásul a 12 év alatt olyan szellemi leépülést csináltak, hogy rettenetes. A korábban jobboldali, és magukat most is annak tartóknak teljesen rendben az orosz modell, már az a "normalitás".

 

Én korábban írtam, nyerjenek ők, egyék meg, amit főztek. Este rájöttem, tényleg reménytelen minden. Jön a megszorítás, már nem is tagadják, de majd a komplett médiájukkal eladják, hogy brüsszel meg a buzilobbi miatt van (meg ugye akkor már az elmúlt 16 évet megelőző 8 év miatt), és a nép lelkesen tapsol, sodródik még tovább a ruszkik felé.

Előzmény: pfffffffff (38730)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38740

Teljes kormányzati médiauralom - ez pl nem igaz:


Ezt komolyan állítod? ... mert viccnek egy kicsit durva lenne.

A rádiós piac 100%-a, a megyei lapok 100%-a, a közmédia 100%-a a kezükben van. Ezek nem "kormányközeliek", hanem azokat a híreket harsogják 0-24-ben, amit tollba mond az MTI-nek a Rogán-féle propagandaminisztérium.

Az M4 (elvileg politikamentes sportadó) focimeccsek szünetében 1 perces válogatást ad a vezető hírekből. Én a 80-as években voltam gyerek, de már a Kádár rendszer végén sem volt ennyire vonalas a Híradó.

Van 1 országos TV (RTL), van 2-3 hetilap (HVG, Magyar Hang) és van néhány internetes portál ami nem a kezükből eszik és ezek sem 0-24-ben az ellenzéket dicsőítik, hanem próbálnak nagyjából úgy viselkedni, ahogy újságíróktól elvárható lenne. 

Arról már nem is beszélek, hogy mennyi pénzt égettek el például Youtube vagy Facebook kampányokra, gyakorlatilag elugrani sem lehetett előlük az elmúlt hónapokban. A hirdetési piacot is érdemes megnézni, hogy mennyit hirdetnek például az állami vállalatok vagy maga a kormány az "ellenzékinek" minősített médiában. 

Előzmény: Tonio 2.0 (38736)
maribor Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38739

Teljes kormányzati médiauralom - ez pl nem igaz

 

:)))))))

Előzmény: Tonio 2.0 (38736)
Fatboy Slim Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38738

Erre irta azt valaki nemreg, hogy ez meg valoban nem diktatura, de a diktatura eloszobaja. es senkinek ne legyen ketsege, ha muszaj, akkor tovabb kemenyitenek. es nincs ember, hatalom, eszkoz ami megallitja oket

Előzmény: Nyugdijas_szektor (38735)
Brandmaster Creative Commons License 2022.04.04 0 2 38737

Ahogy irod.

 

Le lehet vonni azt a kovetkeztetest, hogy soha nem tartoztunk a nyugathoz, az emberek tobbsege nem is akar, nem is igazan erti.

A magyar itt Europa kozepen nem kompatibilis semmivel es senkivel.

 

Balsors akit regen tep.

Minden benne van.

Előzmény: Tonio 2.0 (38736)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38736

Teljes kormányzati médiauralom - ez pl nem igaz, a többi pedig számos más országra is jellemző.

 

A probléma, hogy az ellenzék még mindig nem érti Orbánt, sem Kelet-Közép-Európát és a magyar választókat (de saját magát sem érti).

Orbán nem mintakövető, legalábbis nem ilyen szolgaian, hogy lemásolja Vlagyimirt. Vesz persze innen-onnan, többek között az oroszoktól, de nyilván csomó mindent meg Berlusconitól, Sarkozy-től, a brit konzervatívoktól, a lengyelektől, meg másoktól lesett el. Plusz van egy csomó saját innováció.

 

Nagyon gyenge kommunikációs stratégia ez a putyinozás, és mindenfajta kreativitást nélkülöz.

A nyugati mintakövetés mindig kisebbségben lesz a (szavakban) szabadságharcos, nemzeti, szuverenista állásponthoz képest. Hogy ez kinek tetszik, kinek nem, az más kérdés.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (38735)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2022.04.04 0 1 38735

A putyinozás nem hibás ellenzéki kommunikációs stratégia, hanem kedves Viktorunk másolja Vlagyimir Vlagyimirovics lépéseit néhány éves késéssel.

Rendszerhű oligarchák - pipa

Teljes iparágak lenyúlása - pipa

Teljes kormányzati médiauralom - pipa

Buzizás, nyugatellenesség, hajléktalanok vegzálása - pipa

Ellenzékiek elleni lehallgatás, durva lejáratókampány - pipa

Ami még hiányzik az a fizikai terror, de azt is be fogják vetni, ha szorult helyzetbe fognak kerülni.

Előzmény: Tonio 2.0 (38734)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38734

Nem, ez egy magyar út, se nyugat, se kelet, olyan k-európai, lásd erről Tölgyessy Péter írását, ami a napokban jelent meg, talán szintén a 24.hu-n.

 

Ez a putyinozás nem igazán jó stratégia, még az 1/3-hoz sem elegendő, valami újat kell majd kitalálni.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (38733)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38733

Az ellenzéki vereség mérteke azért meglepett engem, a Fidesz 2/3-ot nehezen elképzelhetőnek tartottam még ezen a lejtős pályán is.

Sajnos megyünk tovább a putyini úton, 4 év múlva már csak azért lesz ellenzék, hogy ne egyetlen jelölt neve legyen a szavazólapon és lehessen mutogatni Brüsszelben, hogy "itten demokrácia van kérem".

 

Előzmény: Fatboy Slim (38729)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.04 0 0 38732
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.04 0 1 38731

Sima, de nem 2/3-os Fidesz győzelemben bíztam én is, sokszínűbb Parlamenttel, Kutyapárttal, Mi Hazánkkal.

 

Utálom a "na én megmondtam" típusú kommenteket, főleg hogy nagy jóstehetség nem kellett hozzá, hiszen látszott, hogy a Fidesz nagy valószínűséggel nyerni fog, de a mértéke meglepett.

Őszintén nem bántásból, de fogalmam sincs, Solozo pl miben reménykedett.

 

Béke és biztonság vs káosz.

És ehhez jönnek még a jelentős pénzügyi, szervezeti, mozgósításbeli, média, stb előnyök a Fidesz oldalán. Persze ha az ellenzék nem ennyire balfasz, legalább a 2/3-adot elkerülhették volna, és lehetett volna valamivel szorosabb a meccs.

Talán egy se hús-se hal Karácsonnyal, aki nem mond ennyi vitathatót, vagy egy profibb Dobrevvel kicsit szorosabb lett volna.

 

Azt is jeleztem, hogy Márki-Zay minden idők leggyengébb miniszterelnök-jelöltje volt, de a csapata is gyenge volt, ráadásul cserben hagyták, szerencsétlen mögött már csak a családja állt. Feriék persze azon nyomban kifaroltak. Ha meg győz, mindenki veregette volna a vállát, és nyalt volna neki.

 

Többek között ezért sem nyerhet az ellenzék. Nincs közösség, nincs lojalitás.

Lehet sok mindent gondolni a Fideszről, de Orbán mellé akkor is kiálltak a színpadra, amikor bukott.

Így, ilyen széthúzással nem lehet.

pfffffffff Creative Commons License 2022.04.04 -1 3 38730

Csalódottan szembesültem most ébredéskor, h újabb 2/3ad. A legkisebb rossz, a sima Fidesz győzelem lezz volna erős ellenzékkel és a Mihazánkkal/Kutyákkal a parlamentben.

Nagy volt nyilván az ellenszél, de ez csúfos bukás volt. És a magyarázat megint annyi lesz, h a rendszer miatt nem lehetett. Pedig a valóság az, h ezt a balfaszok gyülekezetét kell első körben lecserélni, a hibbant családdal, Momentummal, Mszpvel együtt. És újra kell építeni vmi erőset. Nyilván engem egy új Jobbik tudna megtalálni.

Az is nagyon gyászos, h értelmes gondolkodó embereket nem céloz itt senki. Szar üzenetek mennek, csak a nyuggernél betaláljon.

 

Az meg rém szánalmas volt, h szerencsétlen Márkyt a nagy összefogás hagyta, h egyedül szenvedjen a bukás után. Ez aztán nagy szövetség volt...

 

Ez így ennyi volt, Orbán gyakorlatilag leválthatatlan lett, és innentől tényleg azt csinál, amit akar. Szomorú.

Fatboy Slim Creative Commons License 2022.04.03 0 2 38729

Minimális esélyt sem láttam, csak a szokásos. Egyébként, megérdemeljük a sorsunkat

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!