Keresés

Részletes keresés

tomaszka Creative Commons License 2012.09.05 0 0 3470

Fajtatiszta rövidszőrű tacskók 5000 Ft-ért csak ma!
http://www.expressz.hu/allat_noveny/kutya/hirdetes-32721978/

Qkorica Creative Commons License 2012.08.08 0 0 3469

A lebénult kutyánkon.

Előzmény: sirius77 (3468)
sirius77 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 3468

Pár éve mi is jártunk így, de már nem emlékszem, hogy miért vérzett a farokvége ...aztán ahogy csóvált úgy szórta a falra a vért....konkrétan mi e miatt festettünk utána, mert a cseppeket nem tudtuk a falról eltüntetni :)

 

Mit várunk a dokitól? Konkrétan a célunk az, hogy tudatosítsuk benne, hogy mit tett (nem egyszer ugye) és hogy jobban gondolja át mit vállal a jövőben. Más terveink is vannak, de azt inkább nem írom le ide a nyitott fórumra...

 

Okorica, miben segítettek az ajánlott állatorvosi rendelőben?

Előzmény: P*istD (3466)
Qkorica Creative Commons License 2012.08.08 0 0 3467

Vigyétek el ide egy konzultációra, nekünk segített:

http://www.mestervet.hu/

Előzmény: sirius77 (3463)
P*istD Creative Commons License 2012.08.07 0 0 3466

Akkor lehet jól gondoltuk, hogy nem kísérletezgetünk vele és elaltatjuk.. jobb így neki, az a 13 év amit velünk volt szép emlékeket hagyott benne és bennünk is.

Egyedül a lányát sajnálom, most szó szerint el van anyátlanodva, állandóan simogatni kell, bújik hozzánk látni, hogy hiánya van neki is.

 

Lehet elismert festő valaki de házat nem biztos, hogy építenie kell..

 

Mit vártok most a dokitól?

Én csak egy esetben keresném fel.. máskülönben látni sem akarnám..

 

 

A mostani már a harmadik orvosunk, mindegyik rossz valamiben.

 

A gittát megnyírtuk két éve, sajnos a kozmetikus elszúrta és a farokvégről is lenyírta a szőrt.

Mivel a kutyus nagyon farokcsóvás, örülős fajta így még aznap kicsapta a farkát, elég horror volt, fröcskölt a vér minden felé :-).

 

Elvittük gyorsan, a doki első mondata:  Igen láttunk már ilyet, le kell vágni a farkát!

Mondom neki: Micsoda? A maga farkát kéne aztán leléptünk onnan.

 

Itthon lefertőtlenítettem, géz és sok szigetelőszalag, egy hét és azóta is jól megvan.

 

Képzeld el a tacsit rövid farokkal...   no comment!

 

Ennyit a dokikról.

 

 

Előzmény: sirius77 (3465)
sirius77 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 3465

Ismerősöm kutyájának hasonló tünete volt, amikor agyvérzést kapott. 14 év körüli volt a kutya. Tied mennyi idős volt?

 

Dokiról annyit, hogy egy elismert, jó orvos. Évek óta hozzá járunk, állandóan tömve van a várójuk. DE! Nem kellene minden beavatkozást elvállalnia, főleg ilyen nagy műtétet! Ne műtsön több gerincet! Legalább más kiskutya (és gazdik) életét ne szúrja már el a jövőben.

 

Kiváncsi leszek erre a holnapi beszélgetésre, hogy hogy áll hozzá emberileg....voltunk nála már párszor kontrollon a kutyával, de még 4 hónap után is bíztatott....de most az MRI eredményével megyünk vissza, ami magáért beszél. :(

 

 

 

Előzmény: P*istD (3464)
P*istD Creative Commons License 2012.08.07 0 0 3464

Igen elolvastam anno az írásodat.

Nagyon szomorú, hogy hozzá nem értő orvosok praktizálhatnak.

 

Az én dokim sem lehetett a toppon, fel kellett volna tűnnie neki amikor nála voltunk a altatás elött két nappal, hogy a kutya dezorientált, körbe körbe megy, minden szag újra és újra újdonság volt neki..

 

Egyszerűen nem tudom mi érhette, kezdődött kedvtelenséggel, aztán kezdett kidőlni egy oldalra, majd bármelyikre a hátulsó felével, majd jött a körbe körbe de nem észlelte az akadályokat sem, képes volt a falnak érve ott maradni majd toló mozdulattal ott állni.. aztán estére elhagyta az összes lába, lógott a nyelve..

 

Nem volt hányása, még előző nap is evett rendesen, ivott is.

 

Felfoghatatlan, hogy mi érhette őt.. :-(

 

Lehet ha bemegyek vele ügyeletes kórházba akkor még mindig velünk lenne.. így utólag már okos az ember..

Előzmény: sirius77 (3463)
sirius77 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 3463

P*istD,

Sajnálom a kutyusodat. Nagyon édes volt. A képet nézve mintha már látszódott volna rajta, hogy vmi nem stimmel. Olyan "szomorú" a tekintete.

Még év elején írtam nektek, mint tacskó tulajdonos, hogy megműtötték a kutyámat porckorong sérvvel.

 

hát mi így jártunk azóta: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9151407

:(

úgyhogy mi is rendezkedünk be egy járni nem tudó kutyára. Képtelenek vagyunk elaltatni, hiszen nem fáj semmije, boldog, játékos kiskutya, makacs, akaratos és imádjuk. Csupán a hátsó 2 lába nem működik.

Holnap megyünk a dokihoz elbeszélgetésre....hogy megköszönjük neki, amit értünk tett. :$

 

 

Előzmény: P*istD (3462)
P*istD Creative Commons License 2012.07.30 0 0 3462

Szia Hóvirág!

 

Mi is hasonlóképen jártunk mint te.

A mi tacskónk is vörös drótszőrű szuka volt.

Egyik napról a másikra elkezdett dőlni az egyik oldalára.

Elvittük orvoshoz, azt mondta, hogy izületi gond és adott gyógyszert neki.

Másnap reggelre a kutya mindkét oldalára hajlamos volt eldőlni és a teraszunkon megindult körbe körbe.. megállás nélkül, nem észlelte az akadályokat, ha falhoz ért azt elakarta tolni maga elöl.

A kutyusnak nem vólt láza, nem hányt, nem volt agresszív..

Tegnap estére a kutyusunk mind a négy lába feladta a szolgálatot a kutyus kidőlt, erejét vesztette, lógatta a nyelvét..

Irány a dokihoz vissza, sajnos tudtam mi lesz a vége.. elaltattuk.

 

Nagyon szerettük kicsi kora óta velünk volt, imádta a gyerekeket és őt is nagyon szerette mindenki.

 

Nagyon nagyon hiányzik nekünk és az egyedül maradt lányának is aki nagyon szomorú.

Szerintem felfogta, hogy nincs többé az annya, ma csak kézből evett.. elmaradt az anyuka mindennapos mosdatása neki :(

 

Tegnap még úgy voltam vele, hogy nekem aztán több kutya nem kell de valahogy mára ez megváltozott és szeretnénk egy ugyan olyan szukát a mostani mellé.

 

Aki tud vörös drótszőrű tacsit kérem jelezze, nem kell törzskönyv de fajtatiszta legyen és sajnos anyagilag is végesek vagyunk...

 

Üdv.

 

Ez a kép az elpusztulása elött két nap készült róla:

  Valamit éreztem szerintem, hogy lefotóztam..

Előzmény: hovirag1208 (3443)
guriga30 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 3461

Fedezésre ajánlom, a képen látható, tk-ás nagyon jó vérvonalból származó kant!

apa:turf vom golf, anyja ködhegy-pinka:::....

Előzmény: guriga30 (3460)
guriga30 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 3460

guriga30 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 3459

guriga30 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 3458

muschong0 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 3457

... a képet nem vitte a másoló .... akkor beteszem másként

 

Előzmény: muschong0 (3456)
muschong0 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 3456

http://www.jofogas.hu/pest/Tacsko_ingyen_elviheto_5476964.htm

 

Ma találtam. Felhívtam a hirdetés feladóját, aki a jelenlegi gazdi. :(

Elfelejtette beírni, hogy az ajándék egy hím  és nem törzskönyvezett :(

 

A lánc állítólag (és remélhetőleg) csak a kép miatt van...

 

.... Hátha valaki jó helyet tud neki....

...jóéjt M.

ncsk Creative Commons License 2012.07.10 0 0 3455

Na hogy nehogy elaludjon a topik így nyáron, én is teszek fel két képet.

 

ncsk Creative Commons License 2012.07.10 0 0 3454

Édes pofa és milyen jó a neve... Zacsiiii :) Isten éltesse :)

Előzmény: sandor1027 (3453)
sandor1027 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 3453

Szevasztok!

 

 Kedvencemnek Május elsején „ünnepeltük” az egyéves születésnapját!

 

A keresztneve: Zoli. A hívóneve Zacsi, de a négyéves szomszéd kisfiú csak Zacéé-t kiált ha látni akarja.

sandor1027 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 3452

Szevasztok!

 

"Hat ez mi a rák?"

 -Szerintem, ez tényleg rák!

 

http://www.bloki.hu/_vicces-videok/939/rakvadaszat

 

Aranyos kis eb.

Előzmény: ke_fe (3451)
ke_fe Creative Commons License 2012.06.30 0 0 3451

A neten találtam:

 

 

 

Hat ez mi a rák?

elianar Creative Commons License 2012.06.30 0 0 3450
ncsk Creative Commons License 2012.06.01 0 0 3449

Atyám! Mondjuk az enyém szeret úszni és ha szerintem lenne búra a fején tuti lebukna a víz alá is, de azért mégis... ez azért durva és totál öncélú.

Előzmény: GPS (3448)
GPS Creative Commons License 2012.06.01 0 0 3448

 

Nézzétek már mit művelnek marha emberek a kutyával.
Még kis külön palackja is van a hasa alatt.

 

El tudom képzelni, hogy mennyire élvezheti a mutatványt.

Qkorica Creative Commons License 2012.05.14 0 0 3447

 

Max cimboránk

Előzmény: Qkorica (3445)
KeldaLéda Creative Commons License 2012.05.12 0 0 3446

Mimivel már élvezzük a jó időt! S most már azt is megtanultuk, hogyan sétáljunk póráz nélkül a patak partján! Csudaklassz dolog, mennyire figyel rám akkor is, ha leveszem róla a pórázt!!Igazi figyelmes, szerető társammá vált a kezdeti nehézségek után. Egymástól tanulunk folyamatosan :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Qkorica Creative Commons License 2012.05.07 0 0 3445

 

Fruzsi és Frédi

hovirag1208 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 3444

Itt még semmi gond nem volt .....

hovirag1208 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 3443

Sziaszotok!!

 

Több oldalra írtam már. Többek között itt is egy másikra. De ide is belinkelném a " rövid" történetünk. Ha van ötletetek tapasztalatotok akkor az nagyon szivesen vesszük !!!

 

Sziasztok!!

 

Nagyon rég jártam erre... és már bánom hogy miét nem írtam hamarabb. Látom hogy lett volna olyan ember akinek lehet szüksége lett volna egy két jó szóra. Én ide 2010 ben írtam , nekem sem segíteett sajnos nagyon senki! Szóval én akkor még decemberbe megmütettem a kutyusom Pesten.( ott 50 % esélyt mondtak a műtét utánra hogy helyrejön )  Sok Sok Rossz élményben volt részünk, ..... de ezt ide nem írnám le... . Mi is kaptunk vénásan mindenféle gyulladás csökkentőt, hiszen máról holnapra történt a dolog. Egyik este kint futkározott mikor nyűszített egy nagyot cica hajtás közbe majd bement a lakásba. Anyukám ezzel hívott fel. Másnap reggelre teljessen lebélult a két hátsó lába. A mai napig előttem van ahogy kétségbe esetten összepisilva magát jött elém, a szeme mindent elárult. Idegileg nagyon megviselte őt hiszen nem érette a helyzetet. ( én nem otthon élek már, és sajnos nem hozhattam magammal oda ahol lakok, így mentem a szüleimhez ahogy tudtam és akkor láttam...) A műtét után nagyon sokat volt velünk, nálam. De egyedül nem maradt meg a lakásba így 3 hónap után vissza kellett vinnem a szüleimhez, ahol sokkal nyugodtabb volt hiszen ott élt.

 

Amint begyógyult a varrat mehettünk fizikoterápiára, úszás volt. Pesten vagy egy hely ahol kutya rehabilitáció van . A baj csak az hogy a kezelés 4000 ft ami 20 perc és még ugye fel is kell jutni oda. Nagyon sokat masszíroztuk és foglalkoztunk vele. Napi 2x 3x 20 perceket. Ezt úgy tudtuk megoldani hogy a párom pont itthon volt mert nem volt munkája. A lábai " rongy lábak voltak" semmit nem érzett, szó szerint semmit. Az összes vizsgálat  alatt meg sem moccant annyira érzéketlen volt.

 

2011.

Karácsonyán hozzánk került, mert mondták hogy mivel van macskánk hátha össze barátkoznának és jobban el lenne. Mostanra nagyon jóban vannak, és így itthon lehet őket hagyni. Nincs ugatás nyüszítés ... egy árva hang sem...

Per pillanat egészség ügyileg ott tartunk :) hogy a lábával mindent érzékel, nagyon pici csikizést is. Erős láb ellrándítás van, a farkát tudja mozgati ha rászáll egy légy még azt is érzi. Néha tudatosan , de néha nem csóvája a farkát :D:D főleg ha valami finomat kap, vagy játszik. Úszás közbe pedig azzal tereli magát a vízbe.  Felhúzza kinyújtja a lábát. Ha fel van állítva és fogom akkor váltott lábbal lépeget. Van kiskocsink, de nem tetszik neki. Amúgy nagyon boldog kiskutya sokat játszunk és jelez. A pisi kaki érzete megvan, hiszen nagyon nagy szemekkel néz ha baj van :D illetve ha megtörtént a baj akkor nagyon szégyelli magát.

 

Az orvosok csodát nem tudnak tenni ez tény, és nagyon nem is mondanak semmit.. lehet nem is akarom hallani. De az biztos hogy azon leszek hogy neki jobb és jobb legyen. Nem vesztettem el a hitem még ennyi idő után sem. A lábacskája mozog, a farka mozog. Szépen tisztálkodik és a helyzethez képest nagyon jól van :) Lehet hogy ő már örökké így marad, mi akkor is szeretni fogjuk, de most a jóidő beköszöntével többet tudunk tenni érte. A friss levegő csodákra képes. A linkelt oldalt megnéztem és ki fogom próbálni ezt a gyógyszert is.

 

Mivel más munkahelyünk lett a párommal ezért most a kutya pelenkára szeretném rászoktatni. Mert 9 órát valószínű  távol leszek, vagy váltva leszünk.( akkor nincs gond ) .  Nagyon jó lenne ha ezt meg tudnánk valahogy tanítani vele. Kész csoda lenne :) . Ha van kérdésetek írjatok bátran. Most már nézni fogom az oldalat. Sok sikert kívánok mindenkinek soha nem szabad feladni a harcot, tudom hogy nehéz!! Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek !!!

Fecó_62 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 3442

Szia sirius77!

 

Hogy van a kutyusod? - semmi hir róla !

Fecó_62 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 3441

Sziasztok!

 

Kihasználva a jó időt ma megint közös sétára mentünk. Fáni már rég volt velünk, igy nem volt edzésben.

 

Nagyot pihentünk egy erdei tisztáson.

 

De Fáni úgy döntött, hogy a bogáncsokkal teli mezőn inkább igy kelne át.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!