Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 2014.10.14 0 0 19320

Én abban értek egyet, hogy ennyire van leginkább igény. Tudomásul lehet venni, hogy mi vagyunk a különlegesek, ha ennyivel nem érjük be:-)

Előzmény: Törölt nick (19317)
bonnita Creative Commons License 2014.10.14 0 0 19319

Kb szó szerint nekem is ez a véleményem :)

Előzmény: Törölt nick (19317)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 19318

"Egyébként  feltűnően nagy divat lett a valahol leírt infók épphogycsak átdolgozása, és leközlése."

 

Mindig is nagy divat volt, csak nem volt mindig ennyire nyomonkövethető, mint manapság az internet világában.

Előzmény: Manipura (19316)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 19317

Hát, ez a cikk valóban egy nagy talicska fos. A végletekig felületes, ráadásul hemzseg a helyesírási és stilisztikai hibáktól. Abszolút amatőr és semmitmondó. De azért valljuk be, az odautazó honfitársak döntő többségét nem is érdekli ennél jobban a város. Meg más város sem. Gondolom, azt meg Te is tudod pontosan, hogy aki elolvasott életében 3 utikönyvet, az bármikor tud írni egy negyediket.

Előzmény: Manipura (19316)
Manipura Creative Commons License 2014.10.14 0 0 19316

Vagy esetleg ez a lázadás oka?

http://roma.repubblica.it/cronaca/2014/10/11/foto/tavolino_selvaggio-97827936/#5

 

Más:

 

 

Tegnap megjelent Rómáról egy cikk a Népszava online oldalán. Erős a gyanúm, hogy egy már itt is kitárgyalt weblapon leírt itt-ott hibás infókat használta alapként a cikk írója. Ha járt Rómában,  miért nem ír le csak olyat, amiről meggyőződött? Ha kényelmesebb volt  átfogalmazni amit valaki már leírt, akkor is utánajárhatna.

Okosítsatok ki, hol van a B metró I Granai megállója, vagy szóljon már valaki D.Hajnalnak, hogy javítsa ki azon az oldalon, ahová átpártolt. (A cikket vajon kinek köszönhetjük? :) )

 

http://nepszava.hu/cikk/1036235-minden-ut-romaba-vezet/

 

Egyébként  feltűnően nagy divat lett a valahol leírt infók épphogycsak átdolgozása, és leközlése.

Előzmény: aldilá (19315)
aldilá Creative Commons License 2014.10.14 0 0 19315

Lehet, hogy a pompis köcsög lázít? Nem tudom elképzelni, hogy Rómában teljesen behaljon akár egy napra is a kaja-pia biznisz. Ha mások nem, akkor a sárgák majd jól tartják a népet.

Előzmény: Törölt nick (19313)
aldilá Creative Commons License 2014.10.14 0 0 19314

Jó, egyelőre csak a Pantano-Centocelle szakasz a kézzelfogható közelségű, ami ott fog lógni még egy darabig a periférián és a turistaigényeken is igencsak kívüleső. Óriási trutyi minden szinten a római közlekedés ill. annak fejlesztése, meg ami körülveszi. Na, ebben a kulimászban kellene elérni a C-nek jövő nyárra a piazza Lodiig, ami még mindig 1 megálló távolra van a S. Giovanninál történő A metróvonalhoz való csatlakozástól, ami által nyerhetné el igazi értelmének alsó határértékét a C metró projektje. Érkezés a piazza Veneziára? Na az izgis lesz tényeg mindenkinek. Valamikor...

 

Bar Pompi. Nyugi, fennmaradnak. Nem ismerem a helyet, a tiramisú nem egy kedvencem viszont járok bárokba kévézni. Elolvastam a cikket, meg recenziókat, mert kíváncsi lettem a botrányra. Nem mindenki rajong a termékükért, mondják, akik régóta ismerik, hogy a tömegtermelés a minőség és a kiszolgálás rovására ment és drágák is. És a tömeg lett a vesztük. A hatalmas klientura egyre nagyobb terhet rótt a környék lakóinak életére, közlekedésére, tilosban huzamosan parkoló autók százai, dugók, viták. Váltani kellett. A tulaj egy igazi rohadék. Sír-rí, miközben dörzsölheti a markát. Horribilis összeget fognak neki adni a helyért a kínaiak vagy az oroszok, mert ők érdeklődnek... Miközben gúnyosan üzen a nagyvilágnak, hogy na most lesz időtök megtanulni a kínai nyelvet. Szerinte a Város a hibás, mert ellehetetlenítette a sorozatos büntetésekkel. Napi 4000 eurós veszteségről beszél a vendégek elmaradása miatt. Muhaha. Csórókám most az EUR-ba viszi az üzletet. Gazdag környék, hatalmas sznob klientúrája lesz. Vigyorog titokban. Szerintem bárki megtalálhatja majd őket, ha olyan jók. Addig is a Ponte Milviónál valahol van már egy másik üzletük, az is nemes tájék.

 

Igen, a kínaiak hihetetlen sok bárt üzemeltetnek mindenfelé Rómában, sok, nem túlságosan virágzó üzletért is borsos árat inkasszálnak a régi olasz tulajok, kár sírniuk a kínaiak miatt, mindenki jól jár ezeken a boltolásokon. És a klozettek a kínaiak bárjainak 80%-ában patent, rögtön használható, mert ők nem restek akár negyedóránként kitakarítani - persze a szigorú ellenőrzéstől való felelmüktől és ugyanúgy a kliensek igényeinek megfelelni akarásától is vezérelve -, míg az olasz tulajú helyek nagyobb hányadában borzasztóak a budik. Nem félnek. Valamint a kinaiaknál gyakori a GI-MA nevű kávé, ami jó finom. Valamint a kínaiak remekül kommunikálnak olaszul és sosem udvariatlanok. Néha jófej is akad közöttük, kezdenek asszimilálódni.

 

Természetesen: Evviva Roma!

Előzmény: Manipura (19311)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 19313
bbmagdi Creative Commons License 2014.10.14 0 0 19312

Ó, sajnálom a Pompit. Lehet, hogy előfordulunk még ott a felette lévő szálláson. Esténként jó hangulata volt és reggel is közel volt az isteni kávé. 

Előzmény: Manipura (19311)
Manipura Creative Commons License 2014.10.13 0 0 19311

Felttételezések szerint idén már nem igen lesz semmi a C metróból, de legalább a múlt szombaton mutattak valamit.

 

http://roma.repubblica.it/cronaca/2014/09/20/news/metro_c_open_day_alla_stazione_di_centocelle-96237584/

 

Viszont a Via Albalonga, Via san Giovanni környékén a Pompi Bár bezár. :(  

http://www.barpompi.it/tiramisu_speciali.html

 

http://roma.repubblica.it/cronaca/2014/10/12/foto/il_bar_pompi_via_da_san_giovanni_al_suo_posto_un_ristorante_cinese-97894687/#1 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.11 0 0 19310

Dumcsizz bele nyugodtan, hátha többen többre megyünk:))

Az a gondom, hogy rengeteg szakszervezet van, mindenféle izgalmas rövidített névvel és ha azt olvasom egy sztrájkról, hogy "generale", akkor egy percre frászt kapok.

Előzmény: Törölt nick (19309)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.11 0 0 19309

Nem akartam beledumálni, de hosszas olvasgatás után én is erre a megfejtésre jutottam. Hátha ketten nem tévedünk :)

Előzmény: Törölt nick (19306)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.11 0 0 19308

Ez spec okt. 24-én. 18-ára nem írnak semmit. A belinkelt oldalon mindent megtalálsz.

Előzmény: aNUBI19 (19307)
aNUBI19 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 19307

Szia! Mikor van ez a  sztrájk? Én jövőhéten szombaton jönnék haza Bud-ra, akkor nem lesz sztrájk remélem.

Előzmény: Törölt nick (19306)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.11 0 0 19306

Na, arra jutottam itt csendes magányomban, hogy elvileg Cotral sztrájkol ATAC nem.

Jahno Creative Commons License 2014.10.10 0 0 19305

Én is. Ezért lapődtem meg Rómán.

Előzmény: Törölt nick (19303)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 19304
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 19303

Tudom,hogy nem olyan látványos, de ahol van metró, ott én azzal járok. Az a leggyorsabb. Lehetőleg szállást is metróközelben keresek.

Előzmény: Jahno (19302)
Jahno Creative Commons License 2014.10.10 0 0 19302

Rómában mi is metróra gyúrtunk, erre azt kétszer használtuk, aztán ennyi. Valahogy mindig a busz jött, az esett útba, ésatöbbi. Szerintem még egy ilyen város nem is volt, máshol általában busszal nem kjártunk, mert pont a metró adta ki.

Előzmény: Törölt nick (19301)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 19301

Szerintetek az október 24-i általános sztrájk a légi, vizi és vasúti közlekedésen kívül mire vonatkozik?

http://www.mit.gov.it/mit/site.php?p=scioperi

 

Konkrét kérdés az lenne, hogy a római városi közlekedés vajon benne lesz, vagy nem?

Nagyon kéne, hogy legalább a metró járjon.

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.09 0 0 19300

Na, most a korrekt :))

Előzmény: il1321 (19299)
il1321 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 19299

Na most már teljesen megkeveredtem, hiába ez a sok szám...:)

"a BTI (Biglietto turistico)16,50, ez az első bélyegzést követő 3. nap 24. órájáig jó-(Valido fino alle ore 24,00 del terzo giorno dalla timbratura)"

nem 24 óra, nem 72 óra. Elő nap bélyegezzük, kezeljük, (bármikor) a nap folyamán, érvényes másnap, és a harmadik nap, éjfélig. 

Előzmény: il1321 (19298)
il1321 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 19298

ez az első bélyegzést követő nap 24. órájáig

Jogos, elírtam, 72 óra lett volna.

:)

Előzmény: Törölt nick (19297)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.09 0 0 19297

"a BTI (Biglietto turistico)16,50, ez az első bélyegzést követő nap 24. órájáig jó-(Valido fino alle ore 24,00 del terzo giorno dalla timbratura)"

 

Gondolom ez elírás, az olaszban benne is van,hogy a harmadik nap végéig érvényes.

 

"A kedvenc helyünk a Lateráni negyed, a Porta San Giovanni környéke."

 

Egyszer laktam azon a környéken, nekem pl kifejezetten nem jött be. De ettől kerek a világ, hogy ennyifélék vagyunk.

 

"A kövek, ha kibírtak kétezer évet, akkor még megvárják azt a párat, amíg eljutunk mindegyikhez."

 

Ezzel csak annyi a bajom, hogy azok a kövek még remélhetőleg kibírnak többezer évet, de sajnos én nem....

 

 

 

Előzmény: il1321 (19296)
il1321 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 19296

Köszönöm:)

Ahogy mi utazunk:

Ha Rómában vagy, élj úgy, mint a rómaiak, tartja a mondás. Mi nem szeretjük a szó klasszikus értelmének megfelelő turistáskodást. Nincs pontosan kidolgozott programlista, legfeljebb vázlatok. nagy séták, kiülés lépcsőkre, parkokba, fagyizás, étkezés. Mellesleg nézni az életet. 
A kövek, ha kibírtak kétezer évet, akkor még megvárják azt a párat, amíg eljutunk mindegyikhez.

Szállás:
A szállást sem úgy választjuk, hogy minden kényelemnek megfeleljen. Legyen jó helyen, tiszta, és megfelelő tisztálkodási lehetőség. A kedvenc helyünk a Lateráni negyed, a Porta San Giovanni környéke. Nem túlárazott környék, 1-2 megálló a Termini, mindenhova el lehet jutni, nincs kint.

Ezért térünk vissza a Domus Romana B&B nevű szálláshelyre, mely a SAN G. és a Mazzini metrómegállók között van. Igaz maga a szállás szuterénben van, de megfelel a kívánalmainknak, Tiszta, a személyzet kedves, bár nem tartózkodnak ott állandóan. Naponta takarítás, törölköző csere, reggeli bekészítés. Az előterében kávéfőző. Kávét adnak, tea, kakó forró csoki korlátlanul. Érkezéskor kérdeztem Maurót, mikor fizessek.
-Fizetni és meghalni ráérsz később is:)
De érdemes minél hamarabb rendezni, így a távozáskor nem kell várni. A szobából kijövet a táskák, csomagok ott maradhatnak az utolsó napon bármeddig. Szoba kulcs ott marad, helyette egy kapu és ajtókulcsot elviszünk, hogy a csomagokért visszajöhessünk.Ára kb 30Eu/fő/éj.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9188752
Ezt írtam értékelésnek:

"Perche questo titolo? Perche se sei un turista vero, non esigente, che vuol trovare un posto pulito ove fermarsi la sera e dormire, trovare una buona doccia, essere abbastanza comodo con la metro, fare una colazione veloce la mattina. Ecco tutto questo qui lo trovi e ad un prezzo modico. E' giusto quello che serve a Roma, senza inutili fronzoli."

http://www.venere.com/ -on foglalok.

 

 

A másik fontos a közlekedés:

Nem szeretem fél szemmel az ellenőröket lesni, és a jegyeket számolgatni. Ezért a legelső dolog a napi, vagy 72 órás jegyek megvásárlása.
Ezt általában a Termininél szoktuk, automatéból, percek alatt. A napi BIG 6 Eu, a BTI (Biglietto turistico)16,50, ez az első bélyegzést követő nap 24. órájáig jó-(Valido fino alle ore 24,00 del terzo giorno dalla timbratura) Az automatánál a pénzt úgy kell számítani, hogy a visszajáró ne legyen több 6 Eu-nál, mert ennyit tud visszaadni. Így bármikor, bármilyen járműre fel lehet szállni, és jó az ostiai és viterbói vasúti járatokra .

 

Repülés:

Az oda és visszaútra a Ryanair a befutó, mivel egy rendes csomag és egy használható kézitáska díjmentesen felvihető. Ciampinora érkeznek a járatok. A jegyvásárláskor rendelem meg a transzfert is, így erre nincs gond, kártyával a repjeggyel fizetem, korrektül visszaigazolja és küldi a jegyet mailban. Befele a Busshuttle kifelé a Sciaffini amivel közlekedünk. Ciampinói érkezéskor a kijárattól balra indulnak és oda is érkeznek.

A Sciaffini közvetlenül a Termini elől indul, előtte akár napokkal meg lehet venni a jegyet.(A prossima autobus per Ciampino) A Vasile nevű kalauz (kitűzőn) kitűnően beszél magyarul. Kifelé érdemes egy órát számolni az útra a busszal, ha csúcsforgalom van, ennyi idő kell.

  

 

Étkezés.

Na ezel kellett volna kezdenem. Antonio barátom szerint ugyanis ez a legfontosabb. Ha jól eszel, jól leszel. Se mangiato bene, tutto bene. Vele pedig étkezés terén nem lehet vitatkozni. A legjellemzőbb az egyszerűség. Egy kis tészta, kis olajban párolt fokhagymával, már kész étel. Ha teszel közé paradicsomot, sajtot már kész lakoma. Más már elrontaná.Minden kerületben meg vannak a helyi piacok. (a nyári leírásban mutattam ilyet) Ott minden kapható az étkezéshez. Vannak supermecatok (Közértek:), ahol meg lehet venni a hidegélelmet, jó áron. Aztán keresni kell a kis trattoriákat, osteriákat. Főleg, ahova a helyiek járnak.Ilyen minden utcában több van. Ezekbe nyugodtan be lehet menni, kevésbé veszélyesek, mint a turisták által látogatott helyek. Majdnem kihagytam az ivást. Csak egy üveg kell, azt minden utcai kifolyón fel lehet tölteni. Kiváló víz, nem kell italra költeni.

 

   

  

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.09 0 0 19295

Nekem is kapóra jött, pont 2 hét múlva leszek ott én is:)) Köszi!

Előzmény: il1321 (19290)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.09 0 0 19294

Én is érdeklődve olvastam, mi már nem bírtunk eljutni odáig :) Köszönjük.

Előzmény: il1321 (19290)
geodo1 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 19293

hm, azért nagyon is jól sikerült beszámoló lett ez, tartalmas, színes...tök jó. Nagy köszönet. :) 

Előzmény: il1321 (19290)
bonnita Creative Commons License 2014.10.09 0 0 19292

Színes, érdekes beszámoló, nekem pont jókor jött ! Ne fogd vissza magad, ha még

valami eszedbe jut ! Köszi !

Előzmény: il1321 (19290)
Manipura Creative Commons License 2014.10.09 0 0 19291

Színes, informatív és nagyon jó beszámoló. Köszönöm. Annál is inkább, mert 1,5 héttel ezelőtt jártam  a Vízvezetékek azonos szakaszánál. :)

Előzmény: il1321 (19290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!