Keresés

Részletes keresés

breien Creative Commons License 2007.01.02 0 0 501
Tudod én akkor lennék igazán megijedve, ha arra a szintre jutunk, hogy a magyar rendőrség újra egy párti befolyás alá kerűlne.

Tudod, a cucializmusban is voltak a rendőrségnél is tisztességes emberek, istennek hála. / habár nem ők voltak a meghatározó többségben /

Most éppen arra kellene törekedni, hogy minnél több tisztességes ember kerűljön a rendőrség kötelékébe.

Nem hinni kell senkinek a net-en, hanem az érveket átgondolni, s ha találsz köztük használhatót, használd.
Előzmény: originalqszi (496)
breien Creative Commons License 2007.01.02 0 0 500
Egyértelmű, hogy bizonyos "politikai körök" provokálták ennek az országnak a lakosságát.
Előzmény: Bolhás Ödön (497)
breien Creative Commons License 2007.01.02 0 0 499
Elég, ha figyelmesen végigolvasod ezt a topicot, s egyértelművé válik, s az is hogyan lehet őket felelősségre vonni.
Előzmény: Uriella (495)
Bolhás Ödön Creative Commons License 2007.01.02 0 0 497

"Nem akarok radikális lenni!"

 

Könnyű (és rendkívül cinikus) érvelés a rendőri fellépés jogszerűségére hivatkozni, főleg úgy, hogy törvények biztosítják a rendbontás elleni fellépést. Tegyük hozzá, nagyon helyesen! Ha viszont mindent feltétel nélkül elfogadunk, akkor a hatalom képviselői korlátlan lehetőséget kapnak a politikai akaratnyilvánítások erőszakos felszámolására, hiszen nem nagy tudomány elhelyezni a tömegben két-három embert, aki a megfelelő pillanatban lekurvaanyáz egy rendőrt vagy bekúr egy-két kirakatot, netán pofán vágja a mellette állót, és máris műveleti területté lehet nyilvánítani a környéket, természetesen a jelen lévő tömeg épségének a megóvása érdekében. Nos, ezt hívják provokációnak, amely régi, jól bevált eszköze az elnyomó politikát folytató rezsimeknek.

 

Október 23 a magyar demokratikus intézményrendszer legnagyobb próbaköve. A különböző hatalmi ágak vizsgázni fognak abból, hogy alkalmasak-e az alkotmányos alapvető jogok képviseletére és védelmére a kormány antidemokratikus törekvéseivel szemben.

Előzmény: breien (492)
originalqszi Creative Commons License 2007.01.02 0 0 496
Semmire sem vagyok kiváncsi!!!!!! Mert nem tudok hinni neked, sajnálom!!!!!:((((((( Nyíltan kimondott jobboldali tisztnek nincs helye a rendőrségben és ha így is lenne, már régen kiszűrtek volna, vagy legalábbis azután, hogy megjelent a nicked!!!!!!! Bocsika:((((((((((
Előzmény: BlackByrd (-)
Uriella Creative Commons License 2007.01.02 0 0 495

Kiket tartasz bűnösnek?

Komolyan kérdem!

A céljaiddal teljesen egyetértek, valóban jó lenne kultúrlényként megelőzni az össznép ereszdelahajamat, bár némileg feszélyez, hogy egy rahedli pénzért tömegoszlató cuccokat vettek az éber őröknek....ők így keresik a megoldást???????

Mire készülnek?

Előzmény: breien (494)
breien Creative Commons License 2007.01.02 0 0 494
okt. 23-a Bp-en már nem ezt igazolta vissza.
Jó lenne a nagyobb bajt megelőzni, amíg lehet.

ezért vagyok itt a neten, mert még bízom abban, hogy esély van erre.
A bűnösöknek viszont, bűnhődniük kell.
Előzmény: Uriella (493)
Uriella Creative Commons License 2007.01.02 0 0 493

"......következmények nélküli ország......"

 

 

:-/

Előzmény: breien (492)
breien Creative Commons License 2007.01.02 0 0 492
Nézd Uriella.

Mindannyian azért vagyunk a net-en, hogy "információt gyűjtsünk".
Csak az nem mind1, hogy ezt hogyan teszük és főleg mire használjuk.
A marketing, a politikában is meghatározó szerepet kap.
A marketinget az emberek manipulálására használják. / csak az nem mind1, hogy ki hogyan és milyen céllal manipulálja az embereket /
2006. a választások éve volt Magyarországon.
A valós helyzetet itthon és az EU-ban a szakemberek többsége ismerte.
Ez, olyan tényező, hogy azoknak a felelősségét hatványozza, akiknek a valódi információk betöltött funkciójából eredően a rendelkezésére álltak, ennek ellenére szándékosan dezinformálták az embereket és a marketinget erre használták.
Ha valaki olyan brutálisan tárja az igazságot a közvélemény tudtára, ahogyan ez a koalíció a választások után tette, annak jogi konzekvenciákat is maga után kell, hogy vonjon.
Többszázan sérültek meg, köztük maradandó sérülések is bekövetkeztek , mindkét oldalon.
Ezenkívűl egy olyan morális válságot idéztek elő, mely az ország lakosságának 90%-át hátrányosan érinti.
Az EU-s direktívák egyértelműen megfogalmazzák, hogy ha az állam kárt okoz az EU-s állampolgárnak, az kártérítési igényt érvényesíthet az állam ellen.
Márcsak ezért is nagyon fontos kideríteni, hogy ki/k felelősek azért név szerint, hogy az állampolgárokat ekkora kár érte.
A demokrácia alapelve, hogy név szerint behatárolható ki miért, milyen mértékben felelős a kialakult helyzetért. Súlyosbítja a helyzetet, hogy a károkozás folyamatosan fenn áll az állam részéről, ami újabb, az eddigieknél is nagyobb arányú elégedetlenségi hullámot vált ki az állampolgárokból.
A kármegelőzést szolgálja, ha az eddigiekért felelős személyeket minnél hamarább felelősségre vonják, mert nem akarjuk a szülőhazánkat " csatatérré" változtatni.
Béketűrő ember vagyok, de ha az én gyermekem, vagy unokám sérülne meg, akkor én is radikálissá válok. Nem akarok radikális lenni!
Ezért kell a jog keretein belűl igazságot tenni.
Előzmény: Uriella (491)
Uriella Creative Commons License 2007.01.02 0 0 491

Ja.

Személyszerint biztos vagyok benne, hogy nem az infógyűjtés a Feladatotok.

:)

Mert ez nem lenne okosság, ezen a helyen úgysem tudnátok meg, hol rejtegetjük a tankokat.

:)))))))

Uriella Creative Commons License 2007.01.02 0 0 490

Jó reggelt...

Na.

 

Szerintem a kormánynak igenis kedvezett a 23-i baromkodás.

Akik jelenlétükkel, zászlóikkal jelezték, hogy monnyonle, egy életre megtanulták, hogy egy Fidesz rendezvény meglátogatása nem tesz jót az arcbőrnek.

És hogy most már félni kell.

Akik eleve agymosottak voltak ( azokra gondolok, akik beszopták a dübörgést,  meg a Ferenc úr hétfátyoltáncát) azóta megtanultak nem hinni a szemüknek. Mondjuk eleve hajlamosak rá...:)

Tehát engedelmesen szajkózzák, hogy minekmentoda, csürhe, satöbbi.

Mára már tutibiztosak abban, hogy csak és kizárólag gonosz és vandál emberek kaptak ütelget.

Ami ugye nem így van, ahogy mindannyian tudjuk.

Tehát a kormánynak most jó... az ellenfelek félnek, a birkanyáj boldogan béget, mert megvagyon neki az ő nyugalma, Jóságos Szent Ferenc megvédi őket minden bajtól.

Tehát a kormány most boldog.

MÉg lehet is.

Pár hónapig...

:))))))))

Előzmény: BlackByrd (487)
Bolhás Ödön Creative Commons License 2007.01.01 0 0 489
Te aztán jobber vagy, nem mondom. Olyan, mint Szűrös vagy csintalan. Vagy pokorni ááááááááááááááááááááhhhh!!!
Előzmény: BlackByrd (487)
breien Creative Commons License 2007.01.01 0 0 488
Nos, látod ezért kérem, hogy nemzetközi vizsgálóbizottság vizsgálja ki összességében mi is vezetett ide.
Tudod, 1989-ben, amikor a kerekasztalnál egyesek magukból kikelve az asztalt verték tajtékozva, akkor is azt mondtam msz. " rendben, itt vitatkozzunk, s ne az utcán rendezzük az ellentéteket, mert az utcán, ha elszabadulnak az indulatok, azt már a jóisten se tudja megfékezni".

Nem én akarom megoldani ezt a problémát, ez attól sokkal bonyolultabb, összetettebb dolog annál, hogy belekezdjek.
Nagyon sok tisztességes sakember, ha összeadja tudását, kiegészítik azt, megtaláljuk a kérdésekre a megfelelő választ.
Mindannyiunk érdeke is ezt kívánja.

Hidd el, ha az utcára kerül i megint, akkor már semmit nem tehetünk.
Ez a felelősség, mindannyiunkon van, akik békességet, biztonságot akarnak a szülőhazánkban.
Akik mindezért felelősek, hidd el, megérdemlik, hogy megkapják méltó bűntetésüket.
Nem szeretnénk több áldozatot ugye? azokból, már eddig is több volt a kelleténél.
Előzmény: BlackByrd (487)
BlackByrd Creative Commons License 2007.01.01 0 0 487
Ez nagyon kockázatos forgatókönyv lenne ! Ha forgatókönyv van az ország saját magától való megmentésére, akkor először rendesen felszerelei, felkészíti a rendőr alakulatokat és nem Október 23-án veri le a fideszes naggyűlést maszkban, azonosító nélkül, hanem a TV székház ostromakor úgy kb. 22,30 körüli időben "spontán" megérkeznek a hős felmentő csapatok és szétvrik a szemét rendbontókat. Eredmény: a kormány népszerűsége az ekegekbe emelkedik, a jobb, vele a szélsőjobb a porba hullik. Így is volt egy ksi elmozdulás a népszerúségben, de össze sem hasonlítható azzal ha úgy lett volna ahogy az előbb leírtam.
A megtörtént események, főként az okt 23-i, egyáltalán nem a kormánynak kedvezett. Vagy amatőr a forgatókönyv, vagy nem ez a verzió azigazi.
Előzmény: breien (484)
breien Creative Commons License 2007.01.01 0 0 486
Előzmény: breien (484)
BlackByrd Creative Commons License 2007.01.01 0 0 485
Ez csak egy elmélet a sok közül... Ráadásul pár perce fogant a fejemben, csupán azért, hogy rámutassak, nincs tuti megoldás, annyi verzió megalapozott lehet. Ezek közül mindenki azt fogadja el, ahhoz gyűjt adatokat, azt bizonygatja ami az ő elképzeléseinek, világlátásának legmegfelelőbb.
Az én összeesküvés elméletem csupán egy verzó(ami ráadásul nem is az én elveimnek megfelelő), amit ha akrnék, kb. egy hét alatt, nyilatkozatokkal, szakértőkkel az események megfelelő csoportosításával bizonyítani tudnék. Kb. annyira mint mások a saját elméletüket.
Előzmény: lendületlenül (483)
breien Creative Commons License 2007.01.01 0 0 484
<a href="http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9052569&go=51177430" target="_blank">A dátumot nézd.</a>

Az EU. már kétszer visszadobta a "konvergencia-tervet".
A hitelminősítők sorra visszasorolják az adósságminősítésünket.
Már csak a vak nem látja, hogy "nagy bajvan".
A hivatalos kommunikáció még mindíg "nagy a jólét, dübörög a gazdaság".
A" marketingesek" már írják a forgatókönyvet.
Ne csak magamat idézzem
Előzmény: BlackByrd (481)
lendületlenül Creative Commons License 2007.01.01 0 0 483

Jó kérdések!Vannak válaszaid is esetleg?

Ilyeneket én is tudok kérdezni:kinek lehetett meg a beszéd?Miért mondták illetékesek,hogy nem vizsgálják a kikerülés körülményeit?(a Lamperth-beszédét percek alatt megtalálták....)

 

Előzmény: BlackByrd (481)
breien Creative Commons License 2007.01.01 0 0 482
Kezdjük azzal, amikor a Tv-ostromát reklámozták óriásplakátokon.
A történet ott kezdődött.
Előzmény: BlackByrd (481)
BlackByrd Creative Commons License 2007.01.01 0 0 481
Jó ! Akkor kezdjük a Tv székház ostormához vezető dolgoktól. A Gyurcsány beszédet ki szivárogatta ki, hol nagzott el ? Kinek állt érdekében (jobban) a kiszivárgása ?
A tünetések kinek a buzdítására, vagy úgymondom kinek az eszmei holdudvarában fogant meg ?
Kinek a nyilatkozatai, utalásai mutatnak inkább ezen megoldások irányába ?
Előzmény: breien (480)
breien Creative Commons License 2007.01.01 0 0 480
A kezdés van rosszul időzítve.
Kihagytad a lényeget, ami a Tv.székház ostromához vezetett.
Az nem mind1, hogy hol kezdődik a történet.
Ez úgy néz ki, mintha egy filmet a közepétől kezdel nézni, s az elejét figyelemn kívűl hagyod.
A történet a lényegét veszíti el.
Előzmény: BlackByrd (478)
BlackByrd Creative Commons License 2007.01.01 0 0 479
Sőt, azt kell hogy mondjam, még a leghihetőbb elmélet, mivel arra semmilyen bizonyíték nincs, hogy középvezetői szinten felül bárki is utasítást adott volna a viperák használatára, a csuklya viselésére, az azonosítók otthon hagyása pedig kapóra is jöhetett annak aki ki akarta használni ezt a lehetőséget.
Szóval, mi akadálya van 4-5 parancsnokot "magtalálni" aki 4-500 ember felett rendelkezik ? Ennél többen ne követtek el jogtalan cselekényeket, még a legdurvább számítások szerint sem (igazából,szerintem kb. 100-150 rendőrről lehetett szó).
Előzmény: BlackByrd (478)
BlackByrd Creative Commons License 2007.01.01 0 0 478
Ha jól megnézed és pontról pontra veszed, semmivel sem hihetetlenebb, mint az eddigi összeesküvés elméletek... Sőt, sokkal kézenfekvőbb, mint az, hogy a kormány a Gyurcsány beszéd és a megszorítások nyomán mélyponton lévő népszerűségét még azzal akarja szándékosan lenebb tornázni, sőt a megbukás szélésre sodorni saját magát, hogy utasítást ad a rendőröknek, nylivános, tv kamerák által előre számíthatóan rögzített, jobboldali tüntetők megveretésére.
Cáfold pontról pontra az én elméletemet, összevetve az általad igaznak vélt verzióval, miközben vizsgáld azt is, melyik a hihetőbb és kivitelezhetőbb.
Szerintem az én elméletem sokkal kivitelezhetőbb, sőt ha azt vesszük sokkal kézenfekvőbb, ésszerűbb lenne. Persze ez is csak egy összeesküvés elmélet !
Előzmény: breien (477)
breien Creative Commons License 2007.01.01 0 0 477
Csupán a tényeket hagytad figyelmen kívűl.
Ez, valóban egy "összeesküvés elmélet", aminek a valósághoz semmi köze.
Előzmény: BlackByrd (475)
zividivi Creative Commons License 2007.01.01 0 0 476
//"...az általad elképzelt többféle összeesküvés elméletek közül nagyon kevés alapja van bármelyiknek is...."//

Na igen! Jött a púder megint! Könnygáz nem volt éppen kéznél? :-(((

Szerintem csupán azért azért válaszoltál, hogy elméletileg háromrészre szakíthasd az országot: derék jobbos, meg balos táborra, és a mindketővel szembenálló "szélsőjobb"-ra.

Én meg gratulálok Ibolyának, Viktornak (meg természetesen neked is!), akik úgy "jobbosok", hogy közben szépen összebútoroztak a szélsőballal.

Előzmény: BlackByrd (474)
BlackByrd Creative Commons License 2007.01.01 0 0 475
Apropó, összeesküvés elmélet ! Kitaláltam én is egyet, gondoljátok át és válszoljatok rá ha akrtok.
Szóval adott a Tv székház balhé utáni időszak. A felmérések szerint az emberek elítélik az erőszakot, a (szélső)jobb kezét sejtik a dologban és ennek megfelelően csökken a népszerűségük...valamit tenni kell... és tesznek. Mekgeresnek néhány szimpatizáló rendőri közép-vezetőt, hogy az Október 23-i renezvények kapcsán engedjék (sőt bátorítsák), hogy a beosztottjaik csukját vegyenek fel, vigyék a viperákat és hagyják az embereik szabotálják el a zárásokat, had egyesüljenek a zavargók a fideszes naggyűléssel, utána pedig üssenek bátran akit érnek. Előre megjósolható, lesz hatalmas felháborodás, béketüntetés, népszerűségvesztés a posztkomunista, AVH-s módszereket alkalmazó kormánnyal szemben. Na ha ettől nem bukik meg a kormány, akkor semmitől. Szóval ez nem egy kvitelezhető összeesküvés elmélet ?
BlackByrd Creative Commons License 2007.01.01 0 0 474
Szerintem sok mindent megtudtál, például azt, hogy annál sokkal többet nem fogsz megtudni, mint amit tőlem hallottál, és nem azért mert tiktolunk valami, hanem azért mert az általad elképzelt többféle összeesküvés elméletek közül nagyon kevés alapja van bármelyiknek is.
Tudom ez lehangoló, és nem felel meg sokak (főleg akik erre alapoznak) elképzeléseinek.
Nem vagyok vallatótiszt, és ilyen beosztás nincs is a rendőrségen.
Aztán meg, engem nem küldött senki. Azért jöttem mert szomorú vagyok, hogy a saját oldalamon, értelmesnek gondolt emberek is bedőllnek a hülye sullkolós, agymosós propagandának. A szélsőségesek baromkodása nem érdekel, mert velük nem vagyok egy platformon, de Ti, jobboldali testvéreim, kapjatok már észbe, ne legyetek olyanok, akik mindent megesznek akár bal, akár jobb oldal próbálkozik veletek.
Ebben a témában a saját tapasztalataim alapján és őszintén válszoltam, és válaszolok is akármit kérdeztek.
Előzmény: zividivi (473)
zividivi Creative Commons License 2007.01.01 0 0 473
BUÉK Feketerigó!


Most, az új év első napján végre elárulhatnád, mi volt a szándékod evvel a topikkal.

Mi ugyan bátran kérdeztünk, de néhány paragrafuson kívül érdemben nem igen kaptunk választ semmire. Leszámítva azt az enyhe púderezést, amivel a rendőrség intézkedéseit próbáltad szépíteni.

Nem vallatótiszt vagy véletlen? Ők szokták beszéltetni a gyanúsítottat, mondjon csak el magáról mindent. Vagy egyszerűen hagulatjelenetésedhet gyűjtögetted az anyagot tőlünk?

Nagy bajban lehet a Yard, mivel nem Te vagy az egyetlen eben a műfajban. Számomra nem tét, hát belementem két játékba is. Kíváncsi voltam a végeredményre. Be is jött mind a kettő. Én meg a tapasztalatokkal lettem gazdagab, érdembeli felvilágosítás helyett.

Sikerekben gazdag új évet kívánok mindkettőnknek.


breien Creative Commons License 2006.12.31 0 0 469
Tudod, ha az emberek értékrendek nélkűl kénytelenek élni évtizedeken keresztűl, az mély nyomokat hagy bennük.
Nem sok lehetőséget hagytak arra, hogy értékrendekkel foglakozzunk.

Békés , igazságot hozó újévet kívánok mindenkinek.
Előzmény: BlackByrd (464)
breien Creative Commons License 2006.12.31 0 0 468
32 év után költöztem vissza a "szülővárosomban", s ezeket nem ismertem, mert az előzző lakhelyemen is kerültem a társaságukat, s a civilszféra akkor kezdett mozgolódni. A fene sem gondolta , hogy ők is civilnek gondolták magukat.
Elősször nem is értettem, miért olyan morc a tekintetük, hazafele, a szomszédom lehülyézett, hogy miért mondtam ilyet a párt vezetés előtt. Erre csak annyit mondtam neki "hülye vagy Te, miért nem mondtad, hogy ezek is ott lesznek, légy nyugodt, nem mentem volna oda."
Előzmény: Bolhás Ödön (465)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!