Keresés

Részletes keresés

kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49059

Vanguard plus 7-nek kéne lenni az oltásnak.A kombinak.

Előzmény: Törölt nick (49056)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49058

És akor most a 2-i oltása parvó volt gondolom.Akkor meg pláne vigyázz rá,mert parvó ellen semmi védettsége még.

Majd nézd meg hogy milyen kombit kapott.A nevét.Ami be va ragasztva a könyvbe.

És a CHIPET is,hogy van-e.

 

Előzmény: Törölt nick (49056)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49057

4 hetesen????Az első parvó oltást 6 hetesen kel adni.Általában az orvosok különbözőképpen oltanak,de az első oltást 6 hetesen kapják,és az parvó.Aztán jön (itt mindenki másképp oltja)8 hetesen a kombi,10 hetesen a parvó,és 12 hetesen még egy kombi.Aztán van olyan doki,aki egymásután adja a két parvót,és utána a két kombit.De én még sosem hallottam 4 hetesen oltani a kutyát.Féreghajtást 2-4-6 hetesen szoktunk,úgyhogy azt lehet hogy megkapta.

A féreg miatt nem kell széttúrnod,mert azt anélkül is látod,sárgásfehér ki kukacok.

Most mennyi idős a kutyus?

 

Ja,hát akkor sajnos Te is kifogtál egy szaporítót,és semmi nem bizonyítja,hogy a mama fajtatiszta.Vadászvizsgát keverék kutya is tehet.Attól nem biztos hogy fajtatiszta.Ahhoz képest jó drágán vetted,mert szaporítók áruknak 6-8 ezerért is kutyát.

hip van benne?Mert az kötelező,ha a kutyus gazdát cserél,azt neki kellett volna beletenni.

Előzmény: Törölt nick (49056)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49056

Sziasztok! Mi sajnos pont Budapesten lakunk, ahol kutyaszxros utcák vannak... szoval oda még tuti nem viszem ki. Csak most hétvégén jön velünk anyóshoz, kertesházba, ahol nincs kutya. De mondom, bent lesz, csak néha kinézünk. Köszi a tanácsokat! Jó ilyen hozzáértő embereket olvasni.

Ja, Kriseva!

Csak az apa törzskönyves, az anyának nem volt törzskönyvje, "csak" vadászvizsgája... Az oltási könyvben az szerepel, hogy 4 hetesen kapott egy kombinált oltást, amin az itteni állatorvos nagyon csodálkozott, hogy nem azt kellett volna először ... jó mi??? És ÁLLÍTÓLAG 3x volt féregtelenítve, amit talán elhiszek, mert most adtunk neki féreghajtót, amit a doki adott és már kb 4-5 kakiba beletúrtam és nem láttam semmi féregfélét... de tényleg már bocs a kérdésért, de azt mennyire kell széttúrni, hogy lássam? 

Előzmény: kriseva (49055)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49055

Pepperoni!

 

Azt nem értem,ha mindkét szülője törzskönyves,akkor miért nem adtak hozzá törzskönyvet?

És ebben a 19 ezerben mi van benne a kutyán kívü?Oltás,chip?

Előzmény: Törölt nick (48986)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49054

Lám,már megint figyelmetlen voltam,vagy mittudomén,de most látom,egy félig kész hsz. jelent meg:))

Fogalmam sincs hogy sikerült ez,én semmit nem vettem észre.

Előzmény: kriseva (49052)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49053

Erről beszélek már órák óta.Én ugye mindig rossz alapokról indulok,mert többnyire "kész" kezelhetetlen kutyát kapok.

És abból kell simulékony,engedelmes,okos kutyát kihoznom,hogy úgy legyen örökbeadható,hogy bírjanak vele a gazdái,és ne kerüljön megint utcára,mert nem lehet kezelni.Nagyon nem tudom feledni a szabáyokat,ha 15-20 kutyát tartok,és fegyelmezek egyszerre.

Egy jó tenyésztőnél egész más alapokról indul a kutya.Ott van az anyja,a testvérei,nagy falka,a tenyésztő foglalkozása velük,ez nem keverhető össze egy utcán,anya nélkül talált picurral,aki már eleve sokkosan indul az életnek,mert tanúsítom,ezt nem heverik ki soha.Kicsi életük első emléke,hogy belefagynak a hóba.Őket nem lehet könyv szerint nevelni.És mégis,az a nagyon sok kutya,akiket örökbeadtam,és követem a sorsukat,van akinek már évek óta,visszajelzésekből kiderül,hogy nagyon jó kutyák,semmi baj velük,jól beilleszkedtek,jól szocializáltak.Pedig bizony mindig kivártam a 4 oltást.

A szaporítótol vett kutyák sincsenek olyan helyzetben,mint tudjuk,mint a jó tenyésztőtől származók.

Ezek a kutyák tenyésztő-szaporító,talált,két külön kategória.

Szívesen beszélgetek a nevelésükről,csak ne vonj párhuzamot az állatvédők által mentett kutyák,és a jó kennelből származó kutyák között.Azok jó esetben jó idegrendszerű,erős,bátor,egészséges kutyák,ezek meg idegbeteg,gyenge,sokesetben agyonkínzott,rossz alappal induló kutyák.

 

Előzmény: Szepi bá (49051)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49052

Erről beszélek már órák óta.Én ugye mindig rossz alapokról indulok,mert többnyire "kész" kezelhetetlen kutyát kapok.

És abból kell simulékony,engedelmes,okos kutyát kihoznom,hogy úgy legyen örökbeadható,hogy bírjanak vele a gazdái,és ne kerüljön megint utcára,mert nem lehet kezelni.Nagyon nem tudom feledni a szabáyokat,ha 15-20 kutyát tartok,és fegyelmezek egyszerre.

Egy jó tenyésztőnél egész más alapokról indul a kutya.Ott van az anyja,a testvérei,nagy falka,a tenyésztő foglalkozása velük,ez nem keverhető össze egy utcán,anya nélkül talált picurral,aki már eleve sokkosan indul az életnek,mert tanúsítom,ezt nem heverik ki soha.Kicsi életük első emléke,hogy belefagynak a hóba.Őket nem lehet könyv szerint nevelni.És mégis,az a nagyon sok kutya,akiket örökbeadtam,és követem a sorsukat,van akinek már évek óta,visszajelzésekből kiderül,hogy nagyon jó kutyák,semmi baj velük,jól beilleszkedtek,jól szocializáltak.Pedig bizony mindig kivártam a 4 oltást.

A szaporítótol vett kutyák sincsenek olyan helyzetben,mint tudjuk,mint a jó tenyésztőtől származók.

Ezek a kutyák tenyésztő-szaporító,talált,két külön kategória.

Szívesen beszélgetek a nevelésükről,c

 

Előzmény: Szepi bá (49051)
Szepi bá Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49051

Ne feledd ez még csak a kölyökkor , itt kezdődik az alapozás vagyis ha bevésődés időszakában (5 - 9.hét ) minden renben volt kezdőthet építkezés, tanítás . Rossz alapokra nehéz építkezni .

Előzmény: kriseva (49048)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49050

És tudod mior a - 20 foban a hóból kaparod ki a belefagyott 1-2 napos kölyköket,anya nélkül,és felneveled,akkor amit leírtál az a semmibe veszik.Vonatkozik ez egy tenyészetben született,nevelt,majd gondos családba kerülő kutyára.

Előzmény: Szepi bá (49047)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49049

Köszönöm a tájékoztatást,de lehet ezt én már réges régen tudom:))Na meg az immunitást is.Vot nálam olyan kölyök,aki a 2-ik oltás után lett parvós,sőt,felnőtt,3 éves parvós kutya is volt nálam.És még sok minden más is.Te figyelsz a kenneledre,amit megnéztem,és gratulálok hozzá!Mi állatvédők meg a kidobott,kezelhetetlen kutyákat hozzuk rendbe.Évtizedek alatt azért valami csak ragad ránk:)

Előzmény: Szepi bá (49047)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49048

És még valami,ami számomra fontos.Én nagyon nehezen tűröm,ha idegen emberek abajgatják a kutyáimat,pláne egy kölyköt.

Család,ismerősök más,de idegenek nem.A kiskutya megszokja,hogy bárki idegenhez odamehet,megsimogatja....míg kicsi.

De ha megszokja,akkor felnőtt orában is minden emberhez majd oraszalad simiért,és mint tudjuk,nem mindenki szereti a kutyákat.Lesz aki csa elzavarja,de lesz aki belerúg.Egy kiskölyökbe beletanított visekedést meg később nagyon nehéz korrigálni.

Te tenyésztő vagy,és én nem kétem,hogy értesz a kutyákhoz,hisz ez velejárója.De az biztos,hogy egy állatvédő sokkal több extrém esettel találkozik pályafutása során,mint egy tenyésztő.Ha kezünkbe kerül egy mentett kutya,90 %-ban elrontott kutyák,akiket jótanácsból adódóan rontottak el.Hogy mi munka van velük,mire heyrehozzuk,azt hadd ne ecseteljem:((

Szepi bá Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49047

Azért nem válaszoltam mert nem láttam értelmét .

De jó ha tudot mit mihez lehet kötni , ebben most segítek egy kicsit .

 

A kölyökkor kritikus életszakaszi a következők :

1. újszülöttkor : 1 - 2. hét
2. Átmeneti periodus : 2 -3.hét
3. Szocializáció időszaka : 3 - 9.hét
( Optimális szocializálódási szakasz : 5 -7. hét )
4. Játékos küzdelmek kezdete : 3 - 5. hét
5. Farkcsoválás,- mozgatás kezdete : 4. hét
6. Félelmi (ijedősségi )reakciók kezdete :  5. hét

 

Az immunítás kialakulásáról majd máskor .  Hosszú .....

Előzmény: kriseva (49045)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49046

Egyébként tudd be a koromnak,ha véletlen elírok valamit:))

Előzmény: Szepi bá (49044)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49045

Miért lennék figyelmetlen?Nagy szelet is mondtak,ami hófúvással jár.

De az előző hsz-re,amit írtam,miért nem válaszoltál? Csak nem figyelmetlen voltál?:))

Előzmény: Szepi bá (49044)
Szepi bá Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49044

Tudom figyelmetlen vagy ! A hó és a hófuvás közt sem tudsz külömbséget tenni .

Előzmény: kriseva (49043)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49043

Elírtam a számot bocsi,40034 helyett 49034-es hsz.

Előzmény: Szepi bá (49041)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49042

Ezt olvastam,váaszoltam is rá.Mondjuk hófúvásban még a kertebe sem vinné ki kiskutyát,én még nagyot se.

De én erről beszélek:

 

"Nem árt neki sem a nagy hó sem az ha idegen kutyákkal fog találkozni sőt most kell neki találkozni idegen állatokkal és emberekkel ha nem akarod , hogy alul szocializált kutyád legyen . A beteg és agreszív kutyák társaságát kerűld !!!  Az idegen embereket kérd meg ,hogy dicsérjék meg vagy adjanak neki jutlom simogatást"

 

Ezt Te írtad.Én nem vitázni szeretnék,csak ezzel nem értek egyet.Ez azt sugallja,hogy 2 oltás után viheti kutyák közé,csak....

Szocializálódni ráér 4 oltás után is.

Előzmény: Szepi bá (49041)
Szepi bá Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49041

Ezt  a Hszt . olvasd vissza . (49023)

Előzmény: kriseva (49040)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49040

Ha tudnád milyen sokan vannak,akik bizony nem tudják.Sok elsőkutyás van,és az nem elitélendő,ha nincs tapasztalata kutyák terén.

Egyébként olvasd vissza a 40034-es hsz-ed,hogy mit írtál.Egyáltalán nem jellemző arra,hogy elviszi kertes házba anyóshoz a kutyát.Nem tudom hol lakik,de gondolom nem kertes házban,mert ott már kivihette volna pár perces pisire,kakira,hátha összejön.

Én kertes házban lakom,én is kitettem már a 8-9 hetes kutyát 5 percre,kaja után,és szépen kakilt,pisilt.De az utcák sajnos mindenhol sz@rosak,Pesten pláne,vidéken meg sajnos a kutyák fele oltva sincs,és tele van önsétáltaó kutyákkal.Akik lehetnek betegek,és pláne agresszívak.Mire észbekap,szétszedik a kutyát.Vot erre már precedens,másik topicban olvashatod.

Előzmény: Szepi bá (49039)
Szepi bá Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49039

Hát aki nem tudja megkülömböztetni a beteg és agreszív kutyát az egészséges és játékra hívó kutyától az valóban jobban teszi ha otthon marad .

Egyébként nem azt írtam hogy sétáltassa Budapest kutyaszaros utcáin .

Arról volt szó ,hogy rokonokhoz megy , kertes házba .

Előzmény: kriseva (49038)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49038

Azt honnan lehet tudni előre az utcán,hogy egy kutya beteg-e,vagy agresszív-e?Nyilván ez csak akkor derül ki,ha véletlen összeszed valami betegséget,vagy éppen nekiment a kiskutyának.Azért az más dolog,ha valaki tenyésztő,és sok kutyája van otthon,akikről TUDJA,hogy se nem beteg,se nem agresszív.Nálam is amior a saját kutyáim mellé kölyköket fogadtam be,simán összeengedtem őket már a 2-ik oltás után,mert róluk tudtam,hogy oltottak,és nyugodtak.

Ha az utcán egy csöpp kutya összeakad egy agresszív kutyával,akiben a rossz idegrendszere miatt nincs meg a blokkolás,hogy kölyköt nem bántunk,és nekimegy a kicsinek,egy életre elszúrja a kutyát,félni fog a kutyáktól.Azt meg nagyon nehéz kinevelni belőle.

De ez csak az én véleményem,aki 43 éve kutyázom,alapból 5-6 saját kutyával,és a melléjük befogadott 8-10 pici kölykökkel,állatvédő lévén.Én általában elmondom a véleményem,aztán mindenki úgy tesz,ahogy jónak látja,az már a saját felelőssége.

Előzmény: Szepi bá (49034)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49037

Az hülyeség,hogy fél év.Addig nem szoktunk kiskutyát a többiek közé vinni,tehát sétáni,utcára,míg a 4 oltását meg nem kapta.Addig ugyanis nem védett teljesen a betegségek ellen,és nem tudhatod,hogy az utcán hány beteg,vagy oltatlan kutya sétál,ürit,ami fertőző.Pesze ki lehet vinni,de ez nagy rizió,és szerintem nem érdemes kockáztatni pár hét miatt.Normális állatorvos ezt így el is mondja.Ha megvan a 4 oltása,(vagy 3,mert  nem minden orvos egyformán olt)akor már mehet kutyák közé,viheted sétálni.Normál esetben ez 12 hetes kor,semmi baja nem lesz a szocializációval,ha akkor kezded el.

Az egészsége biztonsága mindennél fontosabb szerintem.

Előzmény: Törölt nick (49029)
Szepi bá Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49036

Ez a kép már pár héttel ezelött készűlt most nálunk sincs hó de ha minden igaz hétvégére jön rendesen .

 

http://www.labradorok.extra.hu/

Előzmény: Mentol frász (49035)
Mentol frász Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49035

Szia,

 

Merrefelé van ilyen hó? Nagyon aranyosak!

Előzmény: Szepi bá (49026)
Szepi bá Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49034

Szia . Nem árt neki sem a nagy hó sem az ha idegen kutyákkal fog találkozni sőt most kell neki találkozni idegen állatokkal és emberekkel ha nem akarod , hogy alul szocializált kutyád legyen . A beteg és agreszív kutyák társaságát kerűld !!!  Az idegen embereket kérd meg ,hogy dicsérjék meg vagy adjanak neki jutlom simogatást .  A kutyáddal szemben mindig maradj következetes . Ha parancsot kap a kutya azt addig kell gyakorolni még vére nem hajtotta , ne adj neki olyan parancsot amit még nem tud megérteni és végrehajtani . Minden feledatot lépésről lépésre tanics meg neki .  Sok sikert és ne parázd túl a dolgokat .

Néha gondolj a vadon élő rokonaira és akkor talán könnyeben megérted .  Soha ne feledd a kutya nem ember !!!

Előzmény: Törölt nick (49029)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49033

Igen, Jancsi meg János, de itt az a kérdés, h komolyan kell-e venni vmi olyasminek a tanítását, amit 1-2 héten belül úgyis megváltoztatnának. Sztem nem, sőt az ilyen "vissza"-tanításhoz kifejezetten fiatalnak tarom. A mi értelmes, fejlett, felnőtt kutyánknál is bő 1 évbe telt egy elrontott tudás kinevelése, ez szobatisztaság kérdésben sztem nem fér bele.

Előzmény: Gabiiiiii (49027)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49032

Mienk az "ajtót" mindig leszedte, amikor melege volt. Most először maradt fenn. :)

Az étkeztetését lehet kicsit bővebbre szabni, mert ilyenkor több energiát használnak fel fűtésre, azt vhogyan oda kell  nekik adni. A mozgatást meg kell tartani, de az izületeire vigyázni kell. Most ne ugráljon nagyokat, inkább fusson. Ha sóznak, vagy jön a jegesedés, a talpára vigyázzatok.

Előzmény: Lego75 (49030)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49031

Sztem az 50centis hóba nem menne bele. (Elsőre legalábbis.) Ha nem látott még olyat, akkor óvatos lesz. 5 perc sztem belefér, de utána mindig alaposan szárítsátok meg, mert hogy vizes lesz a hasa, az biztos.

Előzmény: Törölt nick (49029)
Lego75 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49030

A mi labink 10 hónapos és a kezdetektől fogva az udvaron lakik. Van saját házikója, amit kibéleltünk szalmával - amit feleslegesnek érez, azt kihordja belőle. Nem tapasztalom, hogy fázna, ő meg ugye nem tudja mondani. Az biztos, hogy a jeges vízbe is gond nélkül belemenne, de most már persze nem engedem. Érdemes-e a kutyaház "ajtajára" valamit rongyot tenni? Lehet, hogy akkor kicsit jobb idő lenne bent, de attól félek, hogy akkor nem megy be. Kajában ilyenkor - minőségben és mennyiségben - érdemes vagy kell-e valamit változtani? És a mozgásban? Egyelőre hó még nincs, de nagyon azt mondják, hogy jön - akkor még ráadásul a bundája is vizes lesz és még keményebb mínuszokat jósolnak. Szóval a garázst már nézegetem, hogy lehetne esetleg oda beengedni... Várom a tapasztalatokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!