Keresés

Részletes keresés

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2018.11.11 0 0 13736

Csimpolya Creative Commons License 2018.11.09 0 0 13735

Tegnap jártam az orchideakiállításon. Orchideát nem vettem, de találtam valami pozsgásnövény kinézetelűt, rákérdeztem, a botanikuskert egyik árusítója szerint hottentotta füge a neve. Lehet ennek ellenállni? Biztos, csak én nem voltam képes rá.

Ha már ott voltam, jól kigyönyörködtem magam.

A csilipaprikám meglepetéssel szolgált: két-három új paprikakezdemény van rajta, no meg néhány virág. Érdeklődve várom, mi lesz belőle.

 

Csimpolya Creative Commons License 2018.10.21 0 0 13734

Néha velem is megesik az ilyesmi, szerencsére ritkán. Több egyéb mellett ezért kedvelem a kaktuszokat. Egyser viszont megtörtént, hogy nem vettem észre azt, hogy az eső után jó sok víz maradt a cserépalátétben, szerencsétlen növény nem bírta. Azóta erre is odafigyelek.

Előzmény: CBNora (13733)
CBNora Creative Commons License 2018.10.21 0 0 13733

Nem először...

Nyáron általában elfeledkezem a lakásban lévő növényekről. A viaszvirág leveleit néha sikerül papírvékonyra fonnyasztani, ezt ő is virágzással szokta meghálálni.

Előzmény: Csimpolya (13731)
Csimpolya Creative Commons License 2018.10.20 0 0 13732

Érdekes elfoglaltság a hosszú hétvégére! No meg lelkes asszisztens.

Csimpolya Creative Commons License 2018.10.20 0 0 13731

Állítólag a virágzás érdekében kissé sanyargatni kell, úgy látszik, most bejött.

Előzmény: CBNora (13729)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2018.10.20 0 0 13730

nekem meg a szerelés jutott a hosszú hétvégére

CBNora Creative Commons License 2018.10.20 0 0 13729

Az én fürdőszobaimon is vannak már bimbókezdemények. Ő ott volt egész nyáron, időnként hosszabb ideig el is felejtettem meglocsolni. Nem is nőtt szinte semmit, de az egyáltalán nem baj.

Előzmény: Csimpolya (13728)
Csimpolya Creative Commons License 2018.10.20 0 0 13728

A karácsonyi kaktuszomon már mutatkoznak a bimbók, úgyhogy behoztam őket az erkélyről, mert ha később mozgatom, elhullatja őket. Láttam a piacon olyat, ami már virágzik, na de kinek sürgős? Nekem aztán nem! 

Csimpolya Creative Commons License 2018.09.20 0 0 13727

Fura mód az a pár palánta, amit a piacról vettem, nálam is termett, bár nem vitte túlzásba. Viszont nem adom fel, jövőre újra megpróbálom!

Előzmény: CBNora (13726)
CBNora Creative Commons License 2018.09.19 0 0 13726

Ez érdekes, nálam már tejfölös pohárban el szoktak kezdeni termést hozni a palánták. Finom az a sárga körte, nekem is van, lassan a múlté.

Előzmény: Csimpolya (13725)
Csimpolya Creative Commons License 2018.09.19 0 0 13725

A kaktuszaim még mindig szépek, ráadásul a kiállításról hoztam két újat is, azok is jól érzik magukat. Viszont a paradicsompalántákkal kapcsolatban csúfos kudarcról kell beszámolnom. Még a tavasz végén ültettem, nőnek-nődögélnek, az egyik mögött már el lehetne bújni, csak virágozni nem akarnak. Most végre a nagyon van 1, azaz egy virág. Nem siette el, ha jól meggondolom. Viszont amiket kivittem a barátnőm kertjébe, azaz nem csak virágzott, hanem  rengeteg termést is hozott. Ez a kis méretű, körte alakú paradicsom, részint piros, részint sárga, és nagyon bőven termett. Galád viselkedés, akárhogy is nézem. Továbbá rút hálátlanság.

Csimpolya Creative Commons License 2018.08.31 0 0 13724

Tegnap a macska etetőtálkája mellett egy túlméretezett pókot találtam. Megviselhették az idők viszontagságai, mert egy lába hiányzott. Azon gondolkodtam, hogy nem falatozott-e a macska ételéből. Ha így történt, nem sajnálom tőle. Ha viszont úgy döntött, hogy távozik, azt csak helyeselni tudom.

Csimpolya Creative Commons License 2018.07.25 0 0 13723

Újabb gyönyörködnivalóim vannak, mert szinte minden másodnap nézhetek egy szép virágot, nem is mulasztom el megtenni!

Ami a fészket illeti, már biztos, hogy nem lesz utánköltés. Láttam egy madarat, amint vizsgálgatja, de szerintem csak állagmegóvást végzett, vagy még azt sem. Sebaj, várok még egy évet.

Csimpolya Creative Commons License 2018.07.11 0 1 13722

Örülök annak, hogy a kaktuszaim, illetve pozsgásnövényeim közül egy nyílik, a többi pedig készülődik a virágzásra. Mindig van miben gyönyörködnöm, és meg is teszem!

Csimpolya Creative Commons License 2018.06.26 0 0 13721

A fiókákat ma reggel már nem láttam a fészekben, tényleg távoztak. Az egyik szülő még leszidott, amikor kimentem az erkélyre, de minden meggyőződés nélkül. Nem tudom, lesz-e másodköltés, de hamarosan kiderül.

Csimpolya Creative Commons License 2018.06.20 0 0 13720

Már minden fióka kitollasodott, a merészebbek a szárnyukat próbálgatják. Ez pillanatnyilag abból áll, hogy a fészek szélén ülve suhogtatják, és tollászkodnak, már van mit rendezgetniük. Az előbb idetévedt egy cinke. Nem akart semmi rosszat, csak ivott pár korty vizet, de a szülők gyanakodva figyelték. Erre nem nagyon volt okuk, de egy kis óvatosság sosem árt.

Csimpolya Creative Commons License 2018.06.17 0 0 13719

A légykapó fiókák kezdenek madárformát ölteni, mert a gerincükön és a szárnyukon már tollkezdemények mutatkoznak. A szülei nagyon leterheltek, alig győzik az etetést, de becsülettel helytállnak! Nem is értem, honnan veszik ezt a tömérdek rovart, de kizárólag helyeselni tudom a ténykedésüket.

Csimpolya Creative Commons License 2018.06.12 0 0 13718

Öt darab aprócska fióka kelt ki a fészekben. Megnéztem őket, majd gyorsan elmentem, mielőtt a szülők kifejeznék jogos méltatlankodásukat.

Csimpolya Creative Commons License 2018.06.06 0 1 13717

Silver most fedezte fel a bérlőtársaimat. Az ablak másik oldalán nyújtózkodik, és próbál a fészekbe lesni. Nem tudom, tudnak-e a madarak gúnyosan mosolyogni, de az enyém közel állhat hozzá.

Csimpolya Creative Commons License 2018.06.01 0 0 13716

Szép óvatosan megnézem a fészket, öt csinos kis tojás van benne, ebből az egyik kisebb a többinél.

Csimpolya Creative Commons License 2018.05.26 0 0 13715

Igen, megjöttek, de a cicus még nem vette észre őket, ha mégis meglesz, akkor remek nézegetnivalója lesz egész nap. A madarakat nem zavarja, a macska pedig remekül szórakozik. 

Előzmény: Csimpolya (13714)
Csimpolya Creative Commons License 2018.05.24 0 0 13714

Nem akarom elkiabálni, de alighanem megjöttek a bérlőtársaim! Már hiányzott, hogy senki nem szid, amikor kimegyek az erkélyre.

Csimpolya Creative Commons License 2018.05.20 0 0 13713

Sajnos, eddig még nem jöttek meg a szürke légykapók, Remélem, csak jobb helyet találtak maguknak, és nincs semmi bajuk. Az elmúlt négy évben megkedveltem őket. Elég sok szarka jár errefelé, és ezek hírhedt fészekrablók, talán csak ezt akarták kivédeni.

Csimpolya Creative Commons License 2018.05.19 0 0 13712

A tegnapi nap jó része a kaktuszkiállításon telt el, szép és érdekes volt, mint mindig. Ahogy említettem, az egyik saját növényem virágzik, na ezen a helyen láttam néhány testvérkéjét, de más színű virággal. Ahogy a kiállítót elmondta, az elmúlt harminc év alatt legalább ugyanannyi színárnalatot sikerült létrehozni,a fényképen mutatottat  is ilyeneket. gratuláltam a munkájához, igazán megérdemli.

Azt hiszem, idén senki nem fog leszidni, ha kilépek az erkélyre, nem jött meg a szürke légykapó pár. Remélem, csak jobb helyet találtak, a környéken elég sűrűn előfordul egy-két szarka, és ők hírhedt fészekrablók.

Csimpolya Creative Commons License 2018.05.14 0 0 13711

A kaktuszaim egyike féltenyérnyi, piros virágokat hozott, a mellette lévő, ugyanilyen fajtájú is készülődik. Jó bwemelegítés a hétvégén esedékes kaktuszkiállításra!

Csimpolya Creative Commons License 2018.04.22 0 0 13710

Köszönöm a beszámolót! Előbb-utóbb sort kerítek a látogatásra, egy kert mindig szép, és mindig máshogyan.

Előzmény: CBNora (13709)
CBNora Creative Commons License 2018.04.22 0 0 13709

Én tegnap voltam. Féltem, hogy nehezen fogom hazacipelni vonattal a növényeket, de nem is kellett nagy önuralom, összesen 3 növény volt, amit megkívántam, abból az egyik csak egy kis gumó (Oxalis tuberosa). Vettem még egy tenyeres rebarbarát és egy fahéjillatú szamócát. Van már egy ilyen szamócám, amit erdőszélen gyűjtöttem. Nagyon erős növény, ott nagy szemű volt a termése, csak éppen önmeddőnek bizonyult. Talán ez az új jó lesz porzónak.

Régen valamivel több növény volt, de azért nem volt rossz a kiállítás. Mindig élmény a virágzó orgonákat végigszagolni, és szokás szerint nyílik a Rosa hugonis.

Ezeket még megcsodálhatod a nátha elmúltával is, az arborétum ingyen látogatható. Ilyenkor gyönyörű.

Előzmény: Csimpolya (13708)
Csimpolya Creative Commons License 2018.04.22 0 0 13708

Egy alapos nátha miatt nem jutottam el a kiállításra, a könyvkiállításra sem. Némi vigaszt jelent számomra, hogy nyílni kezd a húsvéti kaktuszom, gyönyörködhetek benne.

Előzmény: CBNora (13706)
Csimpolya Creative Commons License 2018.04.06 0 0 13707

Jóformán mindennek ellen tudok állni, kivéve a kísértésnek.

Előzmény: CBNora (13706)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!