Keresés

Részletes keresés

hami77 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 3284

off

 

nem emlékszem már, de az alapvető probléma az volt vele, hogy nagyon lassan telt az idő, és nagyon vontatott volt a játék. ezt sztem nemigen lehet peccsel javítani, egyszerűen túl sokat kellett számolnia a processzornak (többmagosat meg nem tud kihasználni). de ezen kívül is eléggé logikátlan volt a gazdasági rendszere, és bonyolult az egységkezelése. egy próbát persze megér az egész.

mégoffabb: írtam ide régebben más nikkeken. :) de ahogy elnézem jelentősen lecsökkent a fórumozók száma az utóbbi néhány évben.

Előzmény: Blobov (3283)
Blobov Creative Commons License 2013.12.21 0 0 3283

Off:

Hányadik peccsel próbáltad? Mert Paradoxnál nem mindegy ugyi :)

mégoffabb:

hogy minden topikban ugyanazokkal az emberekkel találkozom... :)

Előzmény: hami77 (3282)
hami77 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 3282

off

 

szerintem semennyire. igaz, hogy van vagy 4 éve, hogy kipróbáltam, vagy még régebben.

Előzmény: Blobov (3281)
Blobov Creative Commons License 2013.12.20 0 0 3281

Off: A Supreme Ruler 2020 (ami nagyjából a HOI folytatása) mennyire élvezhető?

asolyom Creative Commons License 2013.11.28 0 0 3280

Néha mérhetetlenül nagy gennyláda tud lenni ez a progi!

 

Az Arany Horda a vazallusom, és szövetségesem, van vagy 4-5 területe, az egyiket a mi segítségünkkel foglalták vissza a ruszkiktól. Aztán hirtelen egy eventtel Oroszország annektálja az Arany Hordát. Alig voltam bosszús! Legalább úgy lenne ez a szar megírva, hogy csak akkor annektálhatják őket az oroszok, ha elfoglalják őket, vagy ha a Horda az ő vazallusuk.

asolyom Creative Commons License 2013.11.27 0 0 3279

Meg is volt az első össztűzés az oroszokkal. :-) Megtámadták az Arany Horda egy tartományát, 13e embere ostromolt, oda küldtem egy vezéremet 35e lovassal. Nyilván a sík terepen sok esélye volt az orosz muzsikoknak a lovasíjászaim ellen. :-D Egyébként az Üzbég Kánság-Kazah Horda-Szibériai Kánság-Arany Horda-Khiva szövetség jelentékeny erőt képvisel. A szövetség valamennyi tagja a vazallusom.

Előzmény: Blobov (3274)
asolyom Creative Commons License 2013.11.27 0 0 3278

325022. The Khanate of BukharaUzbeks -- Not randomConditions

  • Own Bukhara
  • Control Bukhara
  • Event 65011 - Deposition of Pir Muhammad for Uzbeks has already occurred
  • None of the following must occur:
    • Monarch Pir Muhammad I is active
    • Monarch Pir Muhammad I ° is active

Will happen within 10 days of January 2, 1561 
Checked again every 10 days until trigger is met (cannot happen after December 31, 1819)

DescriptionDuring the co-reign of Iskandar Bahadur and Abd Allah II, the capital of the Uzbeks moved away from Samarkand to Bukhara. The capital move, was another large step in transition of the Uzbeks from nomadic ways to settled urban life. In time, Bukhara would come to eclipse Samarkand as the most important city of the Bukhara Khanate.ActionsA. Make it our new capital!

  • Stability +1
  • Flag graphics set to default
  • Become Bukhara
  • Move capital to Bukhara
  • +50 victory points
  • +2000 population in Bukhara

Ahogy ebbő látom, az esemény csak akkor következik be, ha a Pir Muhammad elmozdítása megtörtént. Ez pedig csak akkor történhet meg, ha az alábbi eventnél őt választod. Vagy nem?

 

65010. Succession of Abd al-LatifUzbeks -- Not randomConditions

  • Monarch Abd al-Latif is active

Will happen within 300 days of January 2, 1552 
Checked again every 300 days until trigger is met (cannot happen after December 30, 1552)

DescriptionFollowing the death of Abd al-Latif, a short political brawl followed, which, however, had far reaching long term consequences. Pir Muhammad quickly jumped on opportunity and captured Bukhara, however, lacking any military support, he had to flee upon hearing the news that Nawruz Ahmad is on his way. The next 7 years saw a constant figthing between Pir Muhammad nephew Abd'Allah and Nawruz Ahmad. The civil war effectively ended in 1556 when Nawruz Ahmad died of drunkeness, allowing Pir Muhammad to ascend to the throne.ActionsA. Support Nawruz Ahmad

  • Stability -2
  • Global revolt risk +7 for 72 months
  • A random province revolts
  • A random province revolts
  • A random province revolts
  • Monarch Nawruz Ahmad becomes active
  • Monarch Nawruz Ahmad will never rule
  • Leader Nawruz Ahmad Khan becomes active
  • Leader Burhan Sultan becomes active
  • Offensive Doctrine -2

B. Support Pir Muhammad

  • Stability -4
  • Centralization -1
  • Global revolt risk +9 for 84 months
  • A random province revolts
  • A random province revolts
  • A random province revolts
  • A random province revolts
  • Monarch Pir Muhammad I ° becomes active
  • Monarch Nawruz Ahmad will never rule
  • Monarch Pir Muhammad I will never rule
  • Leader Abdullah II becomes active
  • Leader Khusrau Sultan becomes active
Előzmény: Blobov (3277)
Blobov Creative Commons License 2013.11.27 0 0 3277

A leírás szerint nincs B opció... viszont nekem egyáltalán nem rémlik ilyen event.

Előzmény: asolyom (3276)
asolyom Creative Commons License 2013.11.27 0 0 3276

Ja, és persze ha üzbég maradsz, akkor 1561-ben vége az üzbég event láncnak, és nyugodtan mehet tovább a játék, anélkül, hogy valami előre megírt szemétség szétrobbantsa az országod. :-P Maximum csak "unprovoked revolt", "meteor" vagy "plague" jöhet közbe. :-)

Előzmény: asolyom (3275)
asolyom Creative Commons License 2013.11.27 0 0 3275

http://agceep.net/eventdoc/AGCEEP_Specific_Uzbeks.eue.htm

 

A 16. század közepe táján van egy esemény, ahol két uralkodó közül választhatsz, és ha Pir Muhammadot választod, akkor 10 év múlva jön egy esemény, hogy őt hagyod-e a trónon, vagy Iskandar Bahadurt ülteted a helyére. Ha ez utóbbit választod, akkor tudsz a Bukharai Kánsággá válni.

Előzmény: Blobov (3274)
Blobov Creative Commons License 2013.11.27 0 0 3274

Én voltam, és tényleg az egyik kedvenc játékom volt. Nem is emlékeztem, hogy lehet nemzetet váltani, én maradtam az üzbégségnél, és baromi jó volt. Mondjuk az oroszok ellen bitang nehéz volt háborút nyerni, de a végére már az is ment, és igen, valóban, a legjobb az, hogy itt tényleg lovasságot kell fejleszteni és úgy végigporzani a sztyeppén.

Előzmény: asolyom (3273)
asolyom Creative Commons License 2013.11.27 0 0 3273

Unaloműzőként kezdtem egy játékot az üzbégekkel. Ha jól emlékszem, akkor valaki (Blobov? _midnite?) itt a fórumon már beszámolt egy üzbéges játékról. :-)

 

Tényleg élvezetes velük a játék, habár kapnak egy sor területvesztős eventet, de ugyanakkor pl. meg lehet szerezni a timuridák és Khoraszán területeit. Ha eleve vazallusként létrehozom a Kazah Hordát, akkor könnyebben meg lehet úszni, mintha maguk függetlenednek. Ugyanez igaz Khivára is. Marhára élvezem, hogy a szinte csak lovassági csapataim (főleg egy vezérrel) mindenkit rommá vernek a sivatagban, vagy sík terepen. :-) Gyalogságot csak ostromokhoz használok Kérdés még az, hogy érdemes-e az országot "átmenteni" a Bukharai Kánságba. :-) Vagy inkább üzbégnek maradni.....

Blobov Creative Commons License 2013.10.15 0 0 3272

Mondjuk engem kurvára idegesít, hogy az EU3 a hülye térképe miatt igényel jóval nagyobb erőforrást (asszem a felhők pl. ki sem kapcsolhatóak...)

Előzmény: Platon (3271)
Platon Creative Commons License 2013.10.15 0 0 3271

Nekem megvan szerintem jó. Persze nem 3d de én nem is vagyok nagyon oda stratégiában a 3d mapért.

Előzmény: asolyom (3270)
asolyom Creative Commons License 2013.10.15 0 0 3270

Annyiból mindenképpen jobb, mint az alap EU2, hogy bele van építve az AGCEEP, no és fut wide screen (1920x1200) módban is. :-)

Előzmény: Blobov (3269)
Blobov Creative Commons License 2013.10.15 0 0 3269

Mondjuk a képei alapján 10 eurót nem ér.
http://store.steampowered.com/app/42810

 

Előzmény: Blobov (3267)
asolyom Creative Commons License 2013.10.15 0 0 3268

Hát azért játszom én is ezzel. :-)

Előzmény: Blobov (3267)
Blobov Creative Commons License 2013.10.15 0 0 3267

Elméletileg az AGCEEP banda ezt adta ki:

http://en.wikipedia.org/wiki/For_the_Glory

 

Előzmény: asolyom (3266)
asolyom Creative Commons License 2013.10.15 0 0 3266

Mégis csak jó, a jó öreg AGCEEP. :-)

Előzmény: Blobov (3265)
Blobov Creative Commons License 2013.10.15 0 0 3265
Előzmény: asolyom (3264)
asolyom Creative Commons License 2013.10.15 0 0 3264

Mellesleg nem is tudtam, hogy van Europa Universalis Rome is. :-) Valaki próbálta már?

asolyom Creative Commons License 2013.10.15 0 0 3263

Hm...megörököltük Stájerország mindkét tartományát....csak jó lenne megérteni, hogy a manpower mi a fenétől csökkent le 58-ról 28-ra. :-O Így aztán a hadsereg létszámát is drasztikusan csökkenteni kellett. :-(

asolyom Creative Commons License 2013.10.14 0 0 3262

Az EU3-nak csak a demóját próbáltam, az EU4-et nem is láttam.

 

Nekem igazából bejön az EU2 egyszerűsége, és nagyszerűsége. :-) illetve most egész pontosan a For the Glroy-val játszom, ami egy upgradelt EU2.

Előzmény: Blobov (3261)
Blobov Creative Commons License 2013.10.14 0 0 3261

EU 3-at nem próbálgattad? Engem elsőre zavart a fix történelem hiánya, később viszont már szórakoztatott. Igaz, van már 4. rész is.

S az is igaz, hogy mostanában nem próbálkoztam vele. (Valahogy mostanság nincs igényem stratégiai játékokra.)

Előzmény: asolyom (3260)
asolyom Creative Commons License 2013.10.14 0 0 3260

Ja, és megörököltük Sziléziát a Katolikus Csehországtól. :-)

Előzmény: asolyom (3259)
asolyom Creative Commons License 2013.10.14 0 0 3259

Végül feladtam ezt az Ak Kojunlu hadjáratot, mert csődbe vittem az országot. :-)

 

Inkább újra kezdtem Európa közepén, nevezetesen Ausztriával. Elején ugyebár kicsiny, két tartományos csöppség vagyunk, bár ez a két tartomány nem szegény. Az adószedők felállítása után közel 30 dukát csorog be évente. Mindjárt az elején kiléptem a magyarok szövetségéből, és betársultam a Württemberg-Tirol-Stájerország szövetségbe, és így kimaradtunk a huszita háborúból. Szépen fejlődgettünk, és egy event folytán megkaptuk Ansbach tartományt, de néhány év elteltével kénytelenek voltunk visszaadni Bajorországnak. Zsigmond halála után az én uralkodómat választották német-római császárnak, mivel ügyeltünk, hogy az elektorokkal jó legyen a viszonyunk. :-) Magyaroszág előbb a mivazallusunk lett, majd a lengyeleké, és kaptunk is gyorsan ellenük CB-t. Le is rohantuk a fél országot, Velencével karöltve, és a békekötés során két keleti határ menti tartomány a miénk lett, bár rossz kultúrával. 1460 körül vagyunk, de sajnos Tirolt nem tudom diplomáciai úton vazallussá tenni, és sajnos az az event lánc sem indult be, hogy megöröklöm Tirolt és Stájerországot....bár nem is nagyon néztem, hogy mikor, és minek kell teljesülnie.

 

Folyt. köv.

Előzmény: Blobov (3258)
Blobov Creative Commons License 2013.10.12 0 0 3258

S szerintem nézd át biztosra az event fájlt, mert nekem az rémlik, hogy az utolsó AGCEEPban Kara Koyunlu alakíthatja meg a Safavidákat.

Előzmény: asolyom (3256)
Blobov Creative Commons License 2013.10.12 0 0 3257

Viszont a Szafavidák az event fájluk alapján a XVII. (v. XVIII-tól?) sz.-tól játszhatatlanok.

Előzmény: asolyom (3256)
asolyom Creative Commons License 2013.10.11 0 0 3256

Újra felraktam az AGCEEP-t, és most elindultam Ak Kojunluval. Ahogy néztem az első 50 évet kell túlélni, és 1468 körül szerencsés esetben megörököljük Kara Kojunlu területeit, sőt később át lehet menteni az országot a Szafavida Birodalomba. :-)

 

Most 1440 körül járunk, és meghúzódunk a nagyok között. A timuridák vazallusaként részt vettünk a mamelukok, és Dulkadir elleni háborúban, amely során Dulkadirtól kaptunk 36 dukát hadisarcot, a mamelukokkal meg ingyen békét kötöttünk. További hozadéka volt ennek a háborúnak, hogy a mamelukok velünk szomszédos területei a timuridák kezébe kerültek, így onnan elvileg biztosítva vagyunk. Volt még egy kisebb háború Szindh ellen, de itt végül fehér béke lett. Izgalmasnak ígérkezik az elkövetkező 28 év..... :-)

Jedy88 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 3255

Igen, ezzel a problémával én is találkoztam. Sajnos nem tudok rá jobb megoldást: játszani kell. Persze, lehet hogy csak az én "perverzióm" de igyekszem komolyan venni a játékot, és az általa biztosított kereteken belül játszani, miközben szinkronba hozom a realitással. Emiatt sokat is kellett módosítanom a játékon, a jelenlegi verzióm egy sokéves kisérletezés eredménye. Persze azért van néhány hátrány tovább ra is, de idővel ezekre is kitalálok valamit.

Az én meglátásom az, hogy kétféle képpen lehet jártszani: vagy leszarod, és a minnél brutálisabb erőre gyúrsz, így idővel tényleg uncsi szar lesz az egész; vagy belemész a játékba, és folyamatosan taktikázol, így a legkisebb ráfordítással, politikával, stratégiával operálsz. Ebben szerintem hosszútávon is lehet izgalmakat találni. Pláne, ha nem nyúl az ember az első vereség után egyből a difrules-hez... :)

Előzmény: Blobov (3253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!